Pôrodnica v Spišskej Novej Vsi

viktoria
31. aug 2006

Ahojte. je tu niektorá, čo ide rodit do Spišskej novej vsi, Ja by som tam mala isť...

lydia22
29. mar 2013

@karinka01 @katuska028 sestricky vam ukazu kupanie dokonca mne aj teraz pri druhom raze sestricka 1x okupala babo pride sestra okupat ku vam na izbu tak sa budete pozerat odsavacku mlieka by som si vzala mne sa prsia velmi naliali a musela som odsavat a flasu som nebrala ak bude problem s mlieckom tak dokrmia ale preferuju dojcenie mne ked mala velmi jednu noc plakala nejedla poriadne tak ju vzala sestricka na oddelenie ze jej da kvapky a vravela ze flasu jej neda tak som bola rada. Neviem cim dokrmuju ci materskym co donesu mamicky alebo um.

katuska028
8. apr 2013

Dakujem krasne za odpovede, mam z toho trosku strach a som z Levoce, u nas porodnicu zrusili a som prvorodicka takze vobec neviem co ma caka a do coho idem...kedy pojdem prvy krat do nemocnice nejako na tie prietoky? Náš chlapček je v priečnej polohe a koncatiny ma v panvovom dne stale ho tak citim...a tak neviem ako to dopadne ak sa dovtedy neotočí... sme v 29tt takze este ma cas...ale obavam sa toho ako to cele dopadne..teda neviete mi niektore povedat ako sa to v snv riesi? Teda ako je to pred porodom ci sa kontroluje poloha dietatka pred porodom ? A ak ste si zazmluvnovali lekarov tak podla coho ste si vyberali?

lydia22
9. apr 2013

@katuska028 tak najprv k prietokom mne ich robil moj dr. A neskor raz doktorka ktoru som si volala k porodu - odporucila mi ju znama, stoji to 100 eur, dcera bola este v 30tt nozkami dole tak som cvicila mačací chrbat - vraj to pomaha dostat sa babu do spravnej polohy a dr.kontroluje v ramci usg ako je uz babo otocene ked mi robil sono v 36tt uz bola dole hlavickou, jasne ze mas strach si prvorodicka nevies do coho ides, ale zvladnes to neboj

katuska028
24. apr 2013

@lydia22 dakujem pekne za vsetky rady a skusenosti, boli sme teraz v poradni na konci 31. tyzdna tak maly je uz otoceny hlavickou dole.. 🙂 a co sa tyka zazmluvnenia, chcela by som svojho gynekologa, chodi tam aj sluzit, ale neviem ci to bude realne, lebo ma ambulanciu, tak o dva tyzdne v poradni ked budem tak uz budem v 34. tyzdni pravdepodobne budem nastupovat na matersku dovolenku, mala by som sa uz ho pytat ci by mi prisiel k porodu? JE to aj v snv tak ako som citala vseobecne ze ak si zazmluvnis porodnika, tak staci mu zavolat a on tam proste dobehne... ? Lebo nemusi prave sluzit ak to na mna pride... Dakujem za odpoved 🙂

ika84
24. apr 2013

@katuska028 ahoj, mna sa sluziaci lekar pytal ci som si niekoho zazmluvnila, ked som vravela ze nie tak sa mi venoval

ika84
24. apr 2013

@karinka01 ja som mala odsavacku svoju, ale maju ju aj na pozicanie v porodnici, na podpis ti ju daju...flasu neviem ja som davat flasu a cumel zakazala

lydia22
25. apr 2013

@katuska028 tak to uz je na dohode vas dvoch ja som mala dr.habasovu a ona robi len na porodnici nema ambulanciu svoju ale my sme sa dohodli na konkretny datum ze mi vyvola lebo potom uz by nemohla mala operacne dni ale mohla som jej kedykolvek zavolat ak by sa to skor zacalo, tak sme vyvolali 5 dni pred terminom ked som rano dosla bola som uz na 2cm a do 6h som porodila porod rychlejsi ako prvy ale bolestivejsi trosku toho aj lutujem ale nechcela som rodit napr. Pri zelenom ci mladom uchu krajnakovi

karinka01
25. apr 2013

@lydia22 mozem sa opytat preco si nechcela rodit pri zelenom a krajnakovi?

lydia22
25. apr 2013

@karinka01 o Zelenom sa vravi ze otrasne šije a myslela som mladeho Krajnaka to je syn toho krajnaka pri sude a je to fakt mlade ucho rocnik 87 myslim

vall1319
25. apr 2013

som z Levoče a rozhodujem sa medzi popradskou a spišskonovoveskou nemocnicou...... Chodí sa v Spiššskej aj do poradne pred termínom pôrodu? Mám sa tam ísť opýtať? Ďakujem.

lydia22
25. apr 2013

@vall1319 ja by som zavolala a opytala sa lebo zaleží asi aj od toho či si nejakého dr. zazmluvníš mne zazmluvnená dr. robila aj pásy vyšetrila ma aj usg robila

vall1319
25. apr 2013

@lydia22 ďakujem..... ešte sa rozhodujem na Popradom....

katuska028
25. apr 2013

@lydia22 Takze nie je problem aj vyvolat fyziologicky porod...to ma teda nenapadlo... lebo mame termin porodu vypocitany na 25.6. co je koniec juna a neviem ci uz aj dovolenky nebudu vyberat si lekari...tak neviem ci nie je este skoro o tom hovorit alebo najvyssi cas...vlastne 8 tyzdnov ostava..., ked si pomyslim ze nas chlapcek ma 1,5kg tak sa mi zda ze je este kopec casu ..ale asi uz nie az tak.. dnes sa citim uplne pod psa...takze uz sa to asi stupnuje... aj krcok sa mi skracuje tak som dostala magnezium na spomalenie priebehu...tak snad to dobre vsekto dopadne. Pisala si ze trosku toho lutujes...toho ze bol vyvolavany? Kvoli tym väcsim bolestiam?

katuska028
25. apr 2013

@lydia22 A este ma zaujimalo je to asi hlupa otazka, ale je jednoduchsie sa opytat tu ako potom traposit, co sa tyka toho zazmluvnenia ako to prebieha...je to dohoda medzi tehotnou a porodnikom, nieco sa aj podpisuje...ci plati sa niekde v nemocnici v nejakom kancli alebo v ambulancii...? Nemam ziadnu skusenost a neviem koho sa takuto vec opytat, viem ze to stoji tych 100€ ale ten postup by ma zaujimal... dakujem velmi srdecne

lydia22
26. apr 2013

@katuska028 tak ak uz by som v priebehu maja zavolala nejakej nejakemu dr. Ze ho chces k porodu ja som volala tak mesiac a pol dopredu, proste sa dohodnete na stretnuti a tam sa ta pyta vsetky veci ohladom tehu a zdravia mal by ta aj na jednom z tych stretnuti vysetrit neskor urobit aj pasy a dohodnete sa teda ci si stanovite presny datum a porod vyvolate - u mna sme preto vyvolavali ze potom uz dr.nemohla a ja som chcela aj nadstandard tak som mala dohodnutu aj izbu aj ked sa uvolnila az den po porode lebo je o ne velky zaujem a aj ked sa priebezne da dohodnut ze ju budes mat jednoducho ak niekto dojde pred tebou a chce nadstandard tak ho dostane, nic sa nepodpisuje to ide akoze neoficialne tych 100eur dava sa to az po porode a este preco troska lutujem tak ja som nikdy nebola za vyvolavacky ale znama vravela ze ona bola spokojna tak a kedze dr.nemohla uz potom neskor tak som na to pristupila, bol to sice rychlejsi porod ako prvy ktory trval 19hodin ale bolesti vtedy som mala len posledne 2hodky a nie take intenzivne ako teraz pri druhom trval porod 6h a akonahle mi prepichli vodu tak sa to pekne rozbehlo a tu hodinu pred narodenim malej teda to boli paradne bolesti a v castych intervaloch za sebou ako prezijes neboj len v tej chvili chces umriet ale nie nestrasim len proste tie kontrakcie boli omnoho silnejsie a malo casu na oddych ale ta ulava potom ked uz mala bola vonku to je krasny pocit.

lydia22
26. apr 2013

@katuska028 proste po porode ked ma pustali ides za dr. A das peniaze do ruky aspon u nas to tak bolo plus som dala bonbonieru dr. Ti da na seba kontakt ze ak by si rodila skor ako napr mate dohodnute ze zavolas.

katuska028
26. apr 2013

@lydia22 Takže ked pojdem najblizsie do poradne to uz budem na konci 33 tyzdna a budem si pytat ziadost o matersku dovolenku tak sa mozem ho uz pytat, a ak by teda nemohol tak sa ho opytam, ci mi niekoho neodporuci a aj kontakt. Lebo ja nepoznam tam ziadnych lekarov v snv, viem kto je primar a aj ako vyzera, viem kt. je Lukacova doktoka a este taku mladu jednu ked som raz bola na pohotovosti kedy sluzila, tusim Peregrimova sa volala. A ten moj ambulantny je Pokrievka, on ma externu zmluvu. Tak uvidime, snad to dobe dopadne, zatial nemam ine tazkosti ako bolesti krizov, palenie zahy, ten kcok sa mi skracuje a citim ako keby mi dietatko padalo dole. Ten cas tvojho pveho porodu je desivy...ked citim ako mi bubnuje pravdepodobne ruckami na dne panvy a priamo do krcku tak si predstavujem ze to este nie je nic oproti porodnym bolestiam... a po porode ked ta pustali si myslela ked ta prepustali domov uz? alebo par hodin po porode ked ta pustali napr. na izbu z por. sal?

lydia22
26. apr 2013

@katuska028 prvy porod sice trval dlho rano mi odtiekla voda ale mi dali aj oxytocin ale nemala som absolutne ziadne bolesti tie zacali okolo pol siedmej vecer postupne silneli a maly bol na svete o 20:37 takze dobry porod a tlacenie ulava tento druhy uplne iny bolesti velmi intenzivne a tlacenie bolestive ale uz zabudnute, a ked ma pustali domov tak som isla za dr.som jej volala ale jednoducho sa dohodni pred porodom kedy a ako normalne sa opytaj ze kedy peniazky das.

katuska028
26. apr 2013

@lydia22 Dakujem velmi pekne za skusenosti, dáva mi to vela 🙂 som spokojnejsia ked viem co a asi ma moze cakat... nechodim tuna casto a tak neviem sa ani velmi tu pohybovat na tomto fore, ale nejak som sa dostala aj k tvojim fotkam a mas naozaj krasne deticky.. 🙂 verim ze vsetky tie bolesti stoja za to ked potom uvidim svoje detusiky ..zatial teda to prve... a este ked sa mozem opytat ten prvy bol uplne spontanny porod ako pises...a vyslo ti to presne na vypocitany termin ? Lebo su tu nejake fora ohladom toho ako kto kedy odi...ze vraj to zavisi aj od menstruacnych cyklov ake zena mala.. tak neviem...ono to pide samo...len ja som taka zvedava...od januara som doma na PN a uz fakt odpocitavam tyzdne a pomaly aj dni a skoo vsetky moje myslienky sa uz sustreduju len na malinke stvoreniatko...doma uz mame vsetko pipravene, jedine na co este cakame je matrac do postielky...a inak je uplne vsetko pripravene..🙂

lydia22
27. apr 2013

@katuska028 moja rada odpoviem kludne sa pytaj prvy porod bol spontanny 6dni pred terminom mi rano voda odtiekla ono aj druhy bol fakticky spontanny len sa urychlil vyvolavackou uz som bola na 2cm otvorena len po vyvolavacke su horsie a castejsie kontrakcie ale rychlejsi porod a dakujem za pochvalu detureniec, je to makacka mat deti ale ked sa na teba usmeju pobozkaju ta ci objimu to je neopisatelny pocit.

katuska028
29. apr 2013

@lydia22 tak verim. ze je to krasne mat tie deticky ...my sa uz tak tesime, ja to tehotenstvo uz trosku prestavam zvladat.. je to cim dalej tym narocnejsie..dnes koncim 32 tyzden a mam pocit ze asi odpadnem neviem preco,ale mavam poslednu dobu zavraty.... co sa tyka tehotenstva mam mienu anemiu ale inak som nemala ziadne problemy..ani som sa neotvarala ..len sa mi skracuje krcok a taktiez citim ze mi akokeby padalo alebo tlacilo dietatko na panvove dno...tak mi dr. vavel ze tie pocity su opodstatnene ..ze ten krcok sa skracuje..tak dufam ze tych par tyzdnov este vydrzime 🙂 ach uz to len odpocitavame 🙂 ale mam taky velky strach...

lydia22
29. apr 2013

@katuska028 verím že máš strach ved nevieš do čoho ideš, je to normálne ja som sa tiež bála aj teraz pri druhom človek čaká ako to dopadne, ale tak porod bolí to je fakt ale prežiješ neboj sa na bolesť zabudneš akonáhle uvidíš bábo a daju ti ho do náručia

katuska028
29. apr 2013

@lydia22 však to... nie je to len taka obyčajná záležitosť... tak človek to berie dôležito... nejaké velke bolesti som v zivote nezazila ani ziaden uraz ani nic, preto ani neviem posudit prah mojej bolesti, a niekto ma nizsi a niekto vyssi...snad to zvladnem...som inak citliva a ked uz o tom hovoris ako daju to dietatko do narucia...tak uz teraz viem ze si slzicky neudrzim... 🙂

ivanat
30. apr 2013

@lydia22 Ahoj, chcem sa opýtať, ako je to s nadštandardnou izbou, v akom časovom predstihu si ju treba "zajednať" a kde resp. u koho. A ešte koľko a komu sa to potom platí. Ďakujem. 🙂

lydia22
30. apr 2013

@ivanat nadstandard sa prakticky neda zajednat ja som mala vopred dohodnuty lebo som mala zajednanu dr.a som vedela ze kedy pojdem rodit ta si napisala ze chcem izbu,ale aj tak som ju dostala az na druhy den po porode lebo ak je niekto pred tebou tak ho nevyhodia z nadstandardu, stoji 10eur na den a plati sa ked odchadzas z porodnice u sestricky oni sedia tak na zaciatku to uz by si videla

katuska028
30. apr 2013

@lydia22 mozem s aopytat kedy sa ti druhe dietatko narodilo, lebo pises ze nadstandard stoji 10 €, nejako som sa dostala na stranku nemocnice a cennikom a tam som citala ze za nadstandard sa plati 14 € na den...ze ktora infoska bude aktualna... a ten nadstandard je v com taky zaujimavy ked vravis ze je on velky zaujem? si asi sama s babatkom na izbe...inak je kolko matiek na izbe s detmi na obycajnych?

lydia22
30. apr 2013

@katuska028 druhe sa narodila v novembri minuleho roka stranka nie je celkom aktualna niekedy stal nadstandard 15eur ale nejde telka tak stoji 10eur no a v com je iny tak hlavne mas vlastnu sprchu a wc a moze prist za tebou ktokolvek kedykolvek nielen cez navstevne hodiny ktore boli obmedzene na streda sobota a nedela a nesmela ist navsteva na izbu cize manzel moze tam byt s tebou ako dlho chce do vecera vyzera to ako normalna nemocnicna izba nic extra a inak su na izbe dve az tri zeny podla navalu

katuska028
30. apr 2013

@lydia22 aha, takze preto je cena nizsia, lebo ceny zvyknu ist hore a toto je dole 🙂 tak asi v tej sprche a v tych navstevach je to vyhoda.. tak uvidime, ako dopadneme 🙂

katuska028
22. máj 2013

@lydia22 Chcela by som sa este opytat na tvoj nazor na odber kmenovych buniek z pupocnikovej krvi, teda ci si sa preto rozhodla alebo nie a teda aky nazor.. budem vdacna, mne to teraz ponukaju, kedysi pred viac ako polrokom som sa zaregistrovala kvoli sutazi o vyhru kociara, ale ten som nevyhrala a kontaktuje ma cord blood center a vtedy to stalo nejakych 800 ci 1000 € tie odbery a teraz vraj som neviem co vyhrala a mam moznost si objednat tento odber za 190 alebo 490 € no a skladovanie stoji rocne okolo 60€ do piatku sa mam rozhodnut a neviem teda...chcem mat zdrave deti...ale clovek nikdy nevie...Dakujem za odpoved

lydia22
22. máj 2013

@katuska028 som sa o to este pri prvom tehu zaujimala ale je to dost drahe ide o to ze sa tam aj rocne plati nejaky poplatok a mam zname co im tiez ponukali tie akcie ale ide o to treba poriadne si zistit ci to pojde do verejneho registra kde bude material k dispozicii aj inym alebo si to odlozis len pre svoje dieta ale to je urcite drahsie to vela ludi si mysli ze je to automaticky k dispozicii len pre tvoje dieta ale vo verejnom registri to mozu dat aj inym nemam nejake blizsie info o tomto.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre