Pôrodnica v Spišskej Novej Vsi

viktoria
31. aug 2006

Ahojte. je tu niektorá, čo ide rodit do Spišskej novej vsi, Ja by som tam mala isť...

stanullik2
11. máj 2015

Vip su na urovni pekne nove;)

romi_v
9. jún 2015

Ahojte. Napriek nie velmi poztivnym komentarom na SNV, som bola pevne rozhodnuta ze rodit pojdem tam. A nelutujem! Od prijmu, cez porod a naslednu starostlivost o dietatko a mna. Nemam co vytknut. Dokonca aj strava mi chutila. Personal mili a ustretovi. Tak buduce mamicky ja Vam SNV porodnicu odporucam vsetkymi desiatimi. 😉

lucka622
10. jún 2015

@romi_v a bola si v normálnej izbe alebo vo VIP či nadštandard ? mala si aj pôrodníka zazmluvneného či nie?

romi_v
10. jún 2015

@lucka622 VIP izba. Kedze som poistena v dovere tak bola za polovicnu cenu. Na prijem sme prisli v noci, ak by sme nezobrali VIP tak by muza poslali domov, co mame pol hodinku autom a to by ani porod nakoniec nestihol, takze cakal na izbe kym som nezacala rodit. Porodnika som nemala, myslim ze nie je az take podstatne kto je pri porode, kedze v konecnom dosledku tlacis sama 🙂 a nedala som si ani epidural. A vsetko v poriadku.

lucka622
11. jún 2015

a pri kom si rodila? no tak to je super, že vám poisťovňa prepláca polovicu tak to si mala potom za 10 eur, čo je super cena ;) na VIP izbu ...

romi_v
16. jún 2015

Rodila som pri Dr. Habasovej. Super jemna zena! 🙂

zuzanaf
25. jún 2015

No aj ja sa pripájam ku kladným hodnoteniam, teda prečítala som si len to posledné, ale všetko bolo na jednotku🙂 Sanitárky, sestričky na pôrodnej sále, detské i tie, ktoré sa starajú o mamičky, doktori... Rodila som tam už 3x a najväčšia a najkrajšia zmena (pre mňa)oproti predchádzajúcim pôrodom a starostlivosti bola tá, že hneď po pôrode som dostala malého na brucho asi na pol hodinku, potom mi ho zobrali na váženie a meranie a vrátili späť, malý si aj pocucal mliečko🙂
Ďalšia zmena bola tá, že keď tam bol starý primár(Škerlík), tak na vizitu deti nemohli byť s mamičkami v posteli, bola tam i väčšia nervozita atď, teraz bola pohodička, keď prišla veľká vizita, čiže aj primár(Novysedlák), tak som práve kojila. Najprv vkročila sestrička, tak som malého chcela hneď odstaviť, ale sestrička vravela, že mám kľudne kojiť ďalej, že jemu to nevadí🙂
Aj jedlo bolo v pohode a dostatok a celé oddelenie je vynovené.
Skrátka - odporúčam všetkými desiatimi🙂))

merila
25. jún 2015

ahoj zuzanaf mám termín 30.júla a chcela by som ísť rodiť do snv. Chcela by som sa spýtať ako to je s návštevami, môžu prísť na izbu?

zuzanaf
25. jún 2015

@merila No ja som bola na nadštandardnej izbe(nie VIP-tá je ešte lepšia) a tam si mohla mať návštevy od 8.00 do 20.00 okrem vizít. Ale keď som tam rodila minule, tak som mala normálnu izbu a návštevy som mala na izbe, takže to nebude problém🙂

zuzanaf
25. jún 2015

@merila A pozerám, že tiež 4. bábo. Ja tak isto🙂 Prvé som rodila v LE ostatné už v SNV.

merila
25. jún 2015

Vďaka .......No tri som odrodila v LE a teraz SNV. Škoda, že v LE nám zrušili pôrodnicu.

zuzanaf
25. jún 2015

@merila Neboj, budeš spokojná.

ludmila1307
18. aug 2015

Mamky, neviete mi povedat, ako je to v SNV s poziciavanim toho domaceho dopplera?? Je to ten pristroj na pocuvanie srdiecka dietatka...

lpy
23. feb 2016

Ahojte,
rodil niekto aktuálne? aká bola spokojnosť? Mohol byť partner počas celého pôrodu?

merila
23. feb 2016

Tak opíšem moju skúsenosť s pôrodnicou v SNV. Nakoľko sa mi v 35 tt odlúčila placenta tak malý sa narodil akútnou sekciou. Keďže mal plné pľúca krvi, po vybratí ho 5 minút oživovali a zachránili nám ho. Lenže náš boj sa neskončil. 8 dní bol v inkubátore z toho 3 dní na pľúcnej ventilácií, pretože mal plné pľúcka krvi a tie sa čistili 3 dni. Na 4 deň dýchal sám, keďže nemal vyvinutý sací reflex papal hadičkou a učili ho sať. Keď ho na 8 deň vybrali z inkubátora, prijali ma na nedonosené a učili sme sa kojiť. Je veľmi hypotonický a cvičíme vojtovku. Ale sme veľmi radi, že nám ho zachránili a je tu medzi nami. Oddelenie je pekné prerobené, strava bežná ako v nemocnici. Sestričky boli veľmi milé, starali sa.
@ludmila1307 ten doppler neviem či sa dá požičať, ale stačí tam prísť a spýtať sa je tam sestra hneď na recepcii a tá je veľmi milá.
@lpy - určite partner môže byť pri pôrode, za určitý poplatok, treba si pozrieť stránku majú tam ceny

lpy
25. feb 2016

cena nie je problém, len niektoré nemocnice pustia partnerov až v poslednej fáze ☹ chcem byť podporou stále, je to určite príjemnejšie (ak ma nevykope 😝 )

ludmila1307
26. feb 2016

@merila dakujem, uz netreba, uz sme s malinkou doma 😸

ika84
26. mar 2016

mamicky aky je postup pri zazmluvneny si lekara?

zuzanaf
26. mar 2016

Zavolaj konkrétnemu lekárovi a mesiac pred pôrodom si ŤA zavolá 🙂

dankolia
26. sep 2016

Mamicky co ste rodili v snv kolko stoji nadstandartna izba na den oplati sa to?

beruska6412
26. sep 2016

@dankolia 14eur/noc. Určite sa to oplatí, máš vlastné WC a sprchu, TV, chladničku, kanvicu, si sama na izbe a návštevy prijímaš od 8.00 do 20.00 hod+ stravu ti nosia na izbu. Ja som ju využila maximálne, ležala som v pôrodnici týždeň. Mala som klistír, praskli mi plodovú vodu a väčšinu kontrakcii som predýchavala s manželom na izbe.Neviem si predstaviť že by som to všetko mala prežívať na obyčajnej izbe s druhou babou. Za tie peniaze to určite stojí. Ak si však poistencom dôvery viac sa ti oplatí VIP izba, tú by si mala po zľave za 10eur, je väčšia a tuším tam je posteľ navyše.

dankolia
26. sep 2016

@beruska6412 dakujem krasne mna porod caka v maji tak sa rozhodujem uz teraz🙂

kamusik123
17. dec 2016

Ahojte kocky chodi sem este niekto?? 🙂 idem rodit do snv strasne sa bojim a este tie komentare so zlymi skusenostami nerodil tam teraz niekto?? Alebo nema niekto termin 26 februara??

chalkmarker
17. dec 2016

@kamusik123 ahoj, ja mam termin podobne ako ty, zac. marca, rozmyslam o snv, len to tu nepoznam, najradsej by som sa dohodla s nejakym lekarom, co pride kedykolvek k porodu, planujem tam ist aspon pozriet, ale rada by som prijala nejake referencie, typ na doktora, ktory je dobry

mrazz
23. dec 2016

Vie niekto ci ku nadstandartu je podniknuti rooming ( detiatko s teba v izbe dokedi chces iba na bezne vysetrenia zobrate za 3-4h)?

sonka26
4. jan 2017

@kamusik123 ahoj. Nič sa neboj 🙂 vôbec to v pôrodnici v snv nie je také strašné. Rodila som teraz 15.12.. tiež som mala obavy, lebo počula som toho veľa o našej pôrodnici, a skoro všetko to boli negatívne skúsenosti. No teraz už z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že to vôbec nie je také strašné, práve naopak. Všetci, doktori, sestričky, sanitárky, upratovačky, boli veľmi zlatí, starali sa, či niečo človek nepotrebuje, či je všetko v poriadku. Jasné, že aj tam sa nájdu výnimky, ale to je normálne, každý sme nejaká povaha. Ale ja mám naozaj len pozitívnu skúsenosť. Bála som sa hlavne, aké budú sestričky, lebo na tie som počula kadečo, a práve s nimi je človek najviac v kontakte, no naozaj boli veľmi zlaté, či už na šestonedelí, pôrodnici, gynekológii, novorodeneckom. Čokoľvek som potrebovala, nemala som pocit, že by som ich otravovala 🙂 A dokonca aj strava bola celkom fajn, aspoň mne chutilo. Ak by ťa niečo konkrétne zaujímalo, kľudne sa pýtaj.

@mrazz bábätko máš pri sebe na izbe, ak je všetko v poriadku. Ja som po cisárskom a malého som mala pri sebe. A myslím, že je jedno, či máš nadštandart alebo normálnu izbu.

kamusik123
5. jan 2017

@sonka26. Jej dakujem velmi pekne si ma strasne potesila 🙂 tak,dufam ze vsetko,dopadne tak ako ma 🙂

zuzana52
5. jan 2017

Ahoj.Neboj sa od upratovacky až po primára sú tam všetci milý a ochotný.Ja som išla do SNV rodiť az z V.K.Druhe som rodila vo Zvolene,ale ak by som mala mať ešte jedno bábo,tak by som určite išla rodiť do SNV,napriek tomu,ze je to kopec km.(aj ja som da narodila SNV)

sonka26
5. jan 2017

@kamusik123 určite dobre všetko dopadne ;) hlavne mysli pozitívne a nepočúvaj to negatívne.

mrazz
7. jan 2017

dakujem @sonka26 🙂.
Ja chcem napisat moju uzasnu skusenost s tu nemocnicu. Mozem len odporucat. Rodila som 27.12 a bolo to velmi pekni porod, celi personal bol velmi uhotni, velmi mili a velmi velmi mi pomohli aby som to zvladla cim najlahsie. Mala som izbu nadstandart, ale aj na normalnich izbach vyzeraju cialkom v pohode. Neviem ako to vyzeralo pred rekonstrukciu ale po rekonstrukcii je velmi priemne, ciste a ako po filmoch :D. Celi personal je nadmierno mili ,ohotni a zlati. Oci kedi ked som potrebovala pomoc z malu alebo niaka konzultacia ci vsetko je v poriadku boli ohotni mi povisvetlovat co sa deje a preco sa to deje. Uplne super pristup ak by som rodila druhi krat urcita tam poidem :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre