Pôrodnica v Spišskej Novej Vsi

viktoria
31. aug 2006

Ahojte. je tu niektorá, čo ide rodit do Spišskej novej vsi, Ja by som tam mala isť...

anett1
27. jún 2007

ahojte dnes som bola s malou v poradni pekne nám priberá za 2týždne pribrala 400g a tak som sa bála ze mám zle mlieko a že my chudne. inač všetko je o.k. az nato ze v noc sme mali otrasnu od 3.30h sme boli hore a zaspala my až o 9.45 v kočíku ked sme isli ku doktorke a teraz znova vymýšla vkuse murčí plače kričí atd. tak som velmi zvedavá aka bude noc ked pojdem von tak by sme sa mohli uz babenky stretnut uz by bolo načase nemyslíte

spisiacka
5. júl 2007

Ahojte anett a snezienka dlho som sa neozvala nejako starosti. Pozeram ze uz ste obidve porodili tak vam so srdiecka gratulujem. Tak ako v Spisskej v pôrodnici? Anett pozerala som tvoj album mas prekrasnu dcerku nech ste vsetky zdrave cmuk

anett1
6. júl 2007

ahoj spišiačka dakujem ti velmi pekne. V pôrodnici v Spišskej proste super ked budem rodit druhý krát 😨 tak určite v Spišskej super personál len by mohli vymysliet niečo na bezbolestný pôrod 😀 pa pa pekný den

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anett1
9. júl 2007

Ahoj snezienka tak to ste natom so spánkom ovela lepšie ako my mne malá zaspáva tiez okolo 23h ale vstáva uz okolo 2 h ona tak vydrzí spinkat 2,5 h az 3 h. V sobotu spala celé 5 h čo som bola prekvapená no to bolo prvý krát najhorsie su prenu hodiny okolo 4 az 5 h ked sa vtedy zobudí uz nezaspí az okolo 9 h som strasne unavená ale zase mám vela aj energie čo som velmi prekvapená neviem čím to je. posielam Lucke pusinku a dufam ze sa konečne nase holky stretnu pa pa

nikusska11
9. júl 2007

napise mi niekto ak to je v porodnici v SNV.aky je personal...doktori...Robia nastrihy???

anett1
10. júl 2007

ahoj nikusska. ja som rodila pred mesiacom v SNV. Personál tu je uzasný sestričky su super ukázu ti všetko ako prebalovat kupat kojit ja som napr. mala problem s kojením mala sa my nevedela prisat tak sestričky vkuse boli primne ked som ju krmila a pomáhali my az nakoniec sa my prisala fakt im dakujem lebo bez nich by som to asi nezvládla a mozno by som to aj vzdala. Proste su super. Bábetká mas pri sebe 24h denne iba po pôrode ti ich beru aby si sa vyspala ale na druhý den uz fungujes ty snimi. No mne nástrih robili museli ale uz som super zahojená a ani neviem ze som bola roztrihnutá dobre ma zašili. asi tolko pa pa

spisiacka
11. júl 2007

Ahoj Anett
tak to som velmi rada ze vsetko prebehlo v poriadku. Len pozeram ze malicka ti malo buba. To zelam ti pevne nervy snad sa to coskoro upravi a obidve sa poriadne vybubate. Pa

spisiacka
11. júl 2007

Ahoj Snezienka
No casom na to zle zabudnes a budes sa stale tesit viac a viac z tvojej dcerky. Anett pisala ze to bolo v pohode. Je to ako som uz pred tym Vam hovorila kazdy ma ine skusenosti a tazko to posudzovat podla toho kto co zazil. Ja este ani tehotna nie som a mam panicky strach z porodu... pa

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eko
16. júl 2007

Ahoj snežienka
AKo sa máte v tých horúčavách? Pomaľované už máme aj upratané. Tohto týždňa chceme s deťmi niekam ísť. Ale neviem, keďže je veľmi horúco, celý deň na slnku
s deťmi sa mi zdá nie veľmi rozumné. Aj dnes som bola s nimi vonku už o 9.00 hod
do 11.00 a o 11-tej už riadne pieklo slnko.
Keď niektorý deň tohto týždňa nepôjdeme nikam, tak sa ti ozvem a prídeme sa prejsť smerom k vám.
Boli ste na trhoch?
Pekný deň.

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
spisiacka
17. júl 2007

Ahoj Snezienka
dakujem za radu. Porodnik sa da vybrat? Nerodis automaticky pri tom ktory ma sluzbu? Myslela som ze to je tak. Ty si mala epiduralku? To je to pichanie do chrbtice? co potom nic necitis?
Zatial sa rodit nechystam momentalne zhaname byt a nejako sa nam nedari. Musime najprv byvanie riesit a az potom babetko aby sme s nim nemuseli byt u rodicov.
Pekny den prajem

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
spisiacka
19. júl 2007

Ahoj Snezienka,
takze hroza. No pocula som ze samotny porod az tak neboli a ze to trvá len pár minút ale hrozne su tie kontrakcie pred tym ktoré trvajú aj niekoľko hodín. Ako dlho tebe trval porod od prvej kontrakcie az po to kym babetko bolo vonku?
Naše bývanie? Nie nic nemame nove ide ma uz z toho porazit, v poslednej dobe som hrozne podrazdena a citliva tak dufam ze uz babo nie je na ceste lebo som citala ze aj to su priznaky... snad to je len z toho zhanania a nervov.
pekny den

emicka
19. júl 2007

Ahoj spisiacka
Takze Vy hladate byvanie?A nemate babo.Len tak na povzbudenie.Aj my sme hladali
byvanie.Dost dlho.Neskôr sme nasli,kupili,trosku prerobili.Boli to nervy,stres,
plac.(tesne pred vianocami).A potom to prislo nejak samo.Po vianociach som zistila,ze cakam babo.Bola som uz v druhom mesiaci.Bol to trosku sok,ale hlavne radost.Teraz mam 11-mesacne dievcatko a este vacsiu radost.Rodila som v Spisskej Novej Vsi.Mam len dobre skusenosti.Musim koncit.Tak neskôr.papa

anett1
19. júl 2007

ahojte babenky.ako sa máme ako snežienka? Lucka počúva? my sme boli v utorok u doktorky lebo moja Anettka my neskutočne chrapčí tak som sa zlakla či nemá zapalené priedušky no chválabohu nemá ale brala nám výter z nošteka tak som zvedavá zajtra budu vysledky a zajtra ideme aj prepichovat uska hrozne sa bojím ja to asi tam nevydrzím ked mala bude plačkat však zbijem doktorku aj sestričku. Snezienka ty si davala Lucke prepichovat uška? ked áno ako dlho ti plačkala? ked môžem reagovat na tvoj príspevok. Keby si rodila cez den tak tu epidurálku by ti dali ten anestiziolog je tam kazdý den len v noci som pdrekvapená ze ti ho nedali ked si rodila pri Zelenom však on tie epidurálky dáva a viem ze kámoška tak rodila v noci a pýtali sa jej či nechce a dali jej ju hned. Možno ty si uz bola na vela prstov otvorená tak ti ju nemohli dat. fak neviem prečo ti ju nedal a nepýtali ste sa prečo ti ju nedáva ked si si ju pýtala? pekný večer vám prajem a lucke posielam pusinku. a zabudla som ako som bola s malou u doktorky tak sme sa vážili tak sme mali uz 4300g. 😉

anett1
20. júl 2007

ahojte tak prepichovanie ušiek sme prfežili mala my neskutočne pritom plačkala a mne tiez vyhrkli slzičky ale potom uz ked mala prepichnuté uska bola zlatučká prespala my celý den len na papanie sa my zobudzala ale papkala malo. 😕 doktorka ale nás nepotešila lebo prisli výsledky z výteru z nošteka a máme nejakého bacila tak nám dala dalšie kvapky tento raz aj do hrdielka ktoré su na prírodnej báze a ked nám /strašne chrapcí v noci a nemôžem jej vytiahnut soplíky/ do pondelka sa to nezlepší daju jej antibiotika tak dufam ze sa nám to zlepší.

spisiacka
21. júl 2007

Ahoj Emicka
No ano hladame byvanie sice este len kratko priblizne 2 mesiace ale stale sa nam to nedari. Myslela som ze to bude lahsie. O tych nervoch to mi ani nemusis hovorit mam uz z toho poriadnu depku. A tak tebe to celkom dobre vyslo s tym otehotnenim tak akurat aspon si sa uz na byt tolko nesustredovala.My tiez naprv byt a potom sa uvidi necham to na osud zatim pa

eko
23. júl 2007

Ahoj snežienka
Ako sa mate? Kedy chodievate vonku? Mohli by sme sa tohto týždňa stretnúť, ak ti
to vyhovuje. Môj manžel už chodí do práce, takže som s deťmi sama a nikde sa
nechystáme. Alebo ak tu ešte máš mamku tak môžeš dôjsť aj sama.
Ozvi sa.

Ahoj anett
Dúfam, že malej je lepšie a nemusíte brať antibiotiká. Ku akej lekárke chodíš?

anett1
24. júl 2007

ahojte tak mala nakoniec berie tie antibiotika sirupček augmentin duo. Nezlepšilo sa jej to a velmi my po nociach chrapčí ale priedušky ma chválabohu čiste. ja snou chodím ku doktorke Urbanovej na detsku polikliniku

eko
24. júl 2007

Ahoj anett
Škoda, že malej to neprešlo bez antibiotik. Antibiotiká na jednej strane pomôžu
ale na druhej strane majú veľa negatívnych účinkov. Ale keď niekedy sa nedá
vyhnúť tomu, aby detičky nebrali takéto lieky. Čo to má za bacila? A lieky znáša
dobre?
Prajem vám skoré uzdravenie.

anett1
25. júl 2007

ahoj eko mala zle znáša antibiotika bolí ju stoho bruško ale to aj so soplíkov boze však sa jej ani nečudujem však je to také maličké drobátko a vkuse my stých kvapiek kaká no hrozné ale napriek tomu sa vkuse usmieva je to moje slniečko 😵

eko
26. júl 2007

Ahoj anett
Presne aj moja Natalka ma stále z antibiotik hnačku. Mala ju aj keď brala prvýkrát v 8a1/2 mesiaci ale aj teraz keď berie antibiotiká ma hnačku tiež.
Z niektorých viac, z niektorých menej. Antibiotiká veľmi narúšajú črevnú mikrofloru a to hlavne u takých maličkých detičiek. Ja som dávala vždy aj
probiotiká, aj proti hnačke ale veľmi to nepomáhalo. Keď sa maličkej zle dýcha
skús zvlhčiť vzduch. Daj nad postieľku vlhkú osušku. Ale snáď už je vám lepšie,
od pondelka jej už asi zabrali lieky.
A kde mohla chytiť bacila, také maličké bábo? Čo ti vravela lekárka?
Majte sa krásne.

anett1
26. júl 2007

ahoj eko. neviem vôbec kde mohla mala chytit toho bacila doktorka my ktomu nič nepovedala len tolko ze nemá zapalené priedušky čo som velmi rada. Už je to snou lepšie čo sa týka toho dýchania nechrapčí my až tak dnes v noci som mala pocit že to chrapčanie jej preško do nošteka predtým ked chrapčala mala to na hrudi a teraz v noci v nošteku tak neviem ale uz nechrapčí tak ako pred tým len sem tam no bruško ju bolí chudinka to aj stých soplíkov aj stých liekov je to hrozne ked ju vidím ako sa trapi ked ju bolí bruško ale čo narobíme len nech sa my vyzdraví a bude všetko o.k. na postielku dávam vlhky uterak no ona my v postielke nespí spí prinás v posteli ju strašne straší v postielke jedine my tam obleží cez den ked jej pustím kolotoč ale to aj tak iba na pol hod a potom uz je mrzutá no zial bohu teraz sa to dá ale ked bude väčšia to bude horšie a najnovšie som si všimla ze večer nezaspí sama ani keby neviem aká bola unavená zaspí az vtedy ked niekto leží v posteli. a vy ako ste zdravý? ako prázninujete? uz by sme sa mohli konečne aj stretnuť a predpokladám že ked sa stretneme budeme sa poznať však som z mieru a to nieje velke sídlisko. pekný den ti prajem pa pa

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anett1
31. júl 2007

ahojte babenky. no my sa máme otrasne v nedelu som musela s malou utekať na pohotovosť strašne ju bolelo bruško vôbec nič my nesapala tak jej vysadili antibiotika stým že som v pondelok išla snou na kontrolu brali jej výter z nošteka tak uvidíme či sa vyliečila no teraz sa trápime neskutočne s bruškom nemôže sa vykakať a pritom ma hnačku. už som zufala a najnovšie ked jej dávam papkať tak 5min. my papká pekne a potom začne pri cicke plakať a ju vypluvať. Neviem prečo mlieko mám a ona je hladná lebo stále sa prisaje ku cicke no stále to skončí tak že plače a musí ju vypluť. neviem či je to stoho bruška ze ju tak bolí alebo neviem s čoho. a vy ako sa máte?

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre