Pôrodnica v Trebišove. Aké to tam je?

sabiatko
21. aug 2009

ahojte 🙂 chcela som tu najst nejake info o porodnici v trebisove, ale nepodarilo sa mi. uvazujem o porode do vody, a tak by som si chcela precitat vase skusenosti. aki tam su lekari a sestricky, ci manzel moze byt pri porode, ci su tam nadstandardne izby, kolko sa plati, ci je babetko hned na izbe a vsetko ostatne, co k tomu pridate... dakujem 🙂

ozujskova
18. dec 2009

no v mi sa to robi stale v dvojtyzdnovach intervaloch sa zavolaju deticky co sa narodili za dva tyzdne...ozaj nevies ako teraz funguje porodnica v mi...ked su tam take bojove podmienky?

idris
18. dec 2009

NO v Tv s nic take nerobieva aspon o tom nic neviem. Ako sa inak mavate drobcekovia posluchaju?? Moja malinka trosku strajkuje cez dnik ale v noci spinka ako anielik 😉

martineckac
20. dec 2009

ahojte, my sa máme dobre, maličký spinká a papká, tak uvidíme ako to bude ďalej.zatial to zvládame celkom dobre, kojíme.

ozujskova
20. dec 2009

ja nekojim...mliecko mam tak ,ze za 24h odsajem tak na 40ml a maly papka 70ml na jednu davku....takze nic za toho,len na upokojenie mu davam prsnik,ze si trosku zacamka...inac sa to nezlepsuje,aj prikladam aj odsavam aj nic....neviem...asi to fakt robilo to,ze som mala malickeho pri sebe az na 8den a laktacia sa nerozbehla...inac maly je z toho nedoneseneckeho nastaveny kazde 3h sa zobudit,najest a spaat...takze nevieme ,ze mame babetko...ale riesim ziarlivost u malej 5.rocnej 😖

meinkonka
20. dec 2009

caute baby, aj ja kojim /samozrejme cez klobuciky/, ale sa bojim, ze neuspesne. totiz mam doma uz druhu vahu a skoro vzdy po papani vazi maly menej ako pred papanim. no je to mozne??? tak som sa zacala bat, ze namam mliecko, alebo ze nevie pit. odsavat velmi neodsavam, neznasam to. 😝

danka2920
20. dec 2009

ahoj meinkonka. aj ja som prvé kojila cez klobučiky ale toto na nich bolo blbe že kym si do nich malý naťahal mlieko tak ho to aj prešlo. možno preto sa ti zda že ešte nepribera poriadne lebo pokiaľ sa dostanete k tomu originálnemu mlieku čiže zadnému ta k to troška trva . on prv musi vyťahať to predné a potom to už podľa mna bude fajn. len trocha trpezlivosti. a to odsávanie ja viem možno by ti trocha k tomu pomohlo.

idris
20. dec 2009

Ahoj meinkonka tak ja som v nemocnici skusala klobucik lebo mala mi okusala bradavku ako maly upir, ale jej sa klobucik vobec nepacil, a velmi malo papkala respektive iba predne mliecko, ale ako nahle sa mi zahojili bradavky tak som sla na prirodno a mala pribera jedna radost. No a ja po dojceni odsavam lebo niekedy mi Lilly zaspinka, na drzovku si odgrgne este priasata na bradvku a potom uz len odajem co ostalo..

ozujskova no kamaratka mala maleho tiez v nemocnici dlhsie vlastne az 3 mesiace a ten mal tiez taky rezim ze jedol kazde 3 hod a potom spinkal, ani o nom nevedela a teraz ked je maly vecsi tak je omnoho viac samostatny ako jeho strasi brat xixi, a s tou ziarlivostou drzim palceky

ozujskova
20. dec 2009

meinkonka skusaj malemu davat aj holy prsnik,mozno,ze sa roztaha a potom mu to uz nebude tak vadit....moj maly ma teraz nejake zapalene ocicko...stale ho ma take otecene...neviem co s tym...vytieram to dezinfekcnym roztokom na oci ale zatial sa to nemeni...zajtra ideme na sne tak zabehneme k lekarke nech sa na to mrkne 😉

meinkonka
20. dec 2009

babenky moje, uz som skusala aj bez klobucikov, ale som si vsimla, ze on nevie otvorit velku pusu. este k tomu ja mam asi aj male bradavky, takze si to nevie uchytit. vcera som skusala kojit cez klobucik a po par minutach som ho dala dole a skusila naostro a maly sa prisal /asi preto, ze bradavka bola viac vytahana/ ale fakt len na chvilku. potom sa pustil. a dnes som skusala aj overenu metodu telo na tele, cize sme boli obidvaja holunki, ale on si bradavku jednoducho uchytit nevie. plakal jak sialeny, takze som musela dat klobucik.

a zasa sa mu urobili take hnisave vyrazky po tele, sa mi zda, ze su to tie iste, co na ne dostaval v nemocke antibiotika. aj na pipiku ich ma, joj take je to skarede. volala som doktorke, tak vraj sa nemam strachovat a vykupat ho v harmanceku napriek tomu, ze je to alergen.

danka som si studovala techniku kojenia a on saje tak ako by mal, som kukala rozne videa a vyzera to, ze aj cez klobuciky mu to ide. ja uz fakt neviem, co robit. a tak som sa tesila, ze kojim 😒

idris
20. dec 2009

ozujskova aj my sme mali zapalene ocko a dostali sme kvapky Ophthalmo-Septonex 5 kvapiek do oboch ociek a Framikojin masticku a na cistenie mi odporucila Borovu vodu alebo Ocenku.... Sme tyzden aj par dni po zapale a je to ok

danka2920
20. dec 2009

no meinkonka ja som mala tiež strašný problém s kojením. maly sa mi furt odťahoval a nenormálne plakal akokeby nevedel kde tu bradavku mam. na chviľku chytil a potom pustil a plakal lebo nestihol ani vyťahať. ale ja som nemala na to nervu tak som prestala a davala som nutrilon. ale teraz som si povedala že sa potrapim hoci čo by bolo a kojiť budem . no len ked sa nebude dať tak sa nezblazim. ale strašne by som chcela kojiť. tak len sa potrap trošku. zvládnete to obaja.

idris
20. dec 2009

meinkonka ja som skusala dudel z flasky ten mi vytahol bradavku a potom sup na ostro 😉 klobucik mi nepomohol ani trosku skor ma to viac bolelo ked som bola v nemocnici.... len nestracaj nadej

idris
24. dec 2009

Pekne sviatky zelam, nech deturence su ako anjelici 😵

danka2920
24. dec 2009

Všetkym želam vesele vianoce.

meinkonka
24. dec 2009

Vesele vianoce prajem vsetkym maminam, babatkam aj kinderkam 😵

idris
27. dec 2009

tak ako travite sviatky ??

zojana
27. dec 2009

ahojte...pridam sa aj ja...sviatkujem klasicky ako keby sviatky ani neboli, akurat že svieti stromček a je nás o jedneho viac.. 🙂

idris
28. dec 2009

Zojana pekne ta tu vitam 🙂 tak pre nas su sviatky o nicom ale pre deturence je to zazitok 🙂

My sme sa vcera krstili, uz ne man pohanca xexexe ale anjelika a ani neplakala iba gulala okale na vsetkych 😵

meinkonka
28. dec 2009

cauky. tak my sviatkujeme odusu, hlavne mamina, zozeriem vsetko co vidim. aj na vianoce som jedla komplet vianocne menu. malemu nebolo nic, ale vcera som si dala zasa vianocnu kyslu polievku a asi ho bolelo brusko, lebo cely vecer az skoro do rana bol zly. a inak ok 🙂

danka2920
28. dec 2009

no čaute. tak ja sviatkujem v pohode. všetko čo moje oči vidia tak ja zjem. hoci som už povedala že končim tak stale sa niečo najde do čoho dobnem.takže tak .

ozujskova
28. dec 2009

ja som schudla 2,5kg ale pri mojom zadku to nieje moc vidiet 😀 no snazim sa...ostalo mi po malom nalepenych 10kg este...tak ja som si dala prisny zakaz zrat...ako ste na tom vy?kolko vam ostalo po porode?inac sviatky u nas ok...len nemam nejaky sviatocny pocit....klasika...malicky pocuva,len je furt akysi hladny 😒 pije 8x po 100ml a stalo si cmula palce a otvara pusu jak vrata 😀

danka2920
28. dec 2009

viete čo žienky ja si teraz uživam to žranie🙂al e po pôrode končim . rada by som schudla na taku vahu aku som mala ešte pred prvym bábom. no neviem či sa mi podari budem sa snažiť. no a na tie dnešne deti môžem povedať len toľko že su také pažravučké. kamoškyn maly ma tri mesiace ale ta keby mohol tak zje aj klince .

idris
28. dec 2009

tak ja som posla pod moj dlhorocny priemer a to 7 kg dole. Brusko ani zadok nemam ale ostali stehienka 😠 snad kojenim to este pojde dole. Tak sa mame na co pripravit ked by papali aj klince... Ja nejak nemaskrtim ale na stedry vecer som si dala zo vsetkeho a mala bola fit ani kapusta nespravila neplechu. 😵

meinkonka
28. dec 2009

tak mne ostali po porode cca 4kg, ale teraz po sviatkoch uz mam zasa cca 1-2kg hore 😅

zojana
28. dec 2009

idris..dakujem za privitanie..pozeram že Tvoja malička je o dva mesiace mladšia od mojej..si tiež z Tv ako ja ale asi Ta nepoznam ako tak pozeram na foto..ale je to maličke foto tak ani neviem 🙂 🙂 ahojky zatial

ozujskova
29. dec 2009

meinkonka...4kg fuuuu...to ti zavidim...ja idem v maji na svadbu a to musim byt kocka....ako skoro mozem po sekcii behat?neviete niekto?

idris
29. dec 2009

zojana mna v tv pozna malo kto dlhsiu dobu som bola mimo masho kraja 😉

meinkonka
29. dec 2009

ozujskova, ale sak vies, ze aj tie 4kg k mojej povodnej vahe su velmi vela. sak som jak slon.

danka2920
1. jan 2010

no žienky ako ste silvestrovali?veľa zdravia , štastia a lasky do nového roku všetkym

idris
1. jan 2010

Tak nas silvester bol vesely do desiatej som sa snazila malu utisit co sa aj podarilo 🙂 potom som si zdriemla do jedenastej xexexe lebo nastal cas balenia sa a oblekania aby sme poblahozelaly babkam a aj kamaratom 😀 vsetkych sme milo potesili a malinka spala ako dudok nic ju nezobudilo 😵 domkov sme dosli o druhej rano a to bol cas krmenia, do postielky som spadla ako kamen 😎 a tu zrazu mala spustila plac ze je hladna a bolo sedem hodin xexexexexe cely den je dobrucka ale bolo tolko prace ze sa tesim ked dnes zalahnem a konecne si trosku zdriemnem 😵 tak to bolo v skratke....

A vsetko naj v novom rocku tehulkam nech rastu bruska a mamickam deturence

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre