Pôrodnica v Trebišove. Aké to tam je?

sabiatko
21. aug 2009

ahojte 🙂 chcela som tu najst nejake info o porodnici v trebisove, ale nepodarilo sa mi. uvazujem o porode do vody, a tak by som si chcela precitat vase skusenosti. aki tam su lekari a sestricky, ci manzel moze byt pri porode, ci su tam nadstandardne izby, kolko sa plati, ci je babetko hned na izbe a vsetko ostatne, co k tomu pridate... dakujem 🙂

adrianet
25. mar 2010

Danka a Martina: A pili ste caj pre kojace matky pritom? Detske sestri asi pritom neboli velmi napomocne, co? Neviem, ci vsugeracia pomaha a bolest to bola spociatku fakt neznesitelna, priznavam. Mne velmi pomohlo pritom od Aventu take vetracie a zachytne nastavce, nie klobuciky ! tak sa mi medzi kojenim zahojili bradavky a mohla som kojit po hodinke zas

martina149
26. mar 2010

Ahoj Adrianet,ja keď som rodila pred 8 a 13 rokmi tak som nemala ani dudy,že existuje nejaký čaj pre kojace matky a sestry v MI na Novorodeneckom boli úžasne nápomocné.Ku niektorej sa človek nemal ani odvahu ozvať.A u mňa to vyriešili raz dva.Moji chlapci mali ešte aj obaja žltačku,takže keď mi ich nosili na kojenie tak stále spali takže sa mlieko ani poriadne nerozbehlo a ani ma nikto neupozornil,že treba odsávať,aby sa to rozbehlo,jednoduch,keď som odchádzala z pôrodnice mi povedali,že nech malého netrápim a nech dávam umelé lebo odomňa aj tak nič nevypil a stále ho tam dokrmovali.A ja som si vtedy myslela,že totak asi má byť,že mlieko nemám a hotovo.

meinkonka
27. mar 2010

ahojte, nedajte sa odbyt tym, ze namate mlieko. ja som si s kojenim preskakala svoje ako som uz pisala a viem, ze sa to da. len treba chciet a hlavne si dopredu nastudovat, ako kojit. lebo pri nespravnom prikladani je to ako by sme ani nekojili, mliecka ubuda, bradavky neskutocne bolia. takze len to chce viac vedomosti.

drzim palce

meinkonka
27. mar 2010

vdaka tejto stranke, ale hlavne vdaka jej majitelke annag sa mi to uspesne podarilo zvladnut

skuste prestudovat

http://dojcenie.wordpress.com/

martina149
27. mar 2010

Meinkonka ďakujem ja už sa teraz snažím študovať ohľadne dojčenia,ale teba som sa chcela opýtať,ty si rodila cisárskym a mňa to tiež čaká 9.4. v TV .Po cisárskom ti priložili malého k prsníku a ako ti ho nosili vlastne na kojenie pokiaľ si ho nemala pri sebe?

martina149
27. mar 2010

A ešte som sa chcela opýtať treba so sebou brať aj odsávačku alebo ju zapožičavajú sestry?

meinkonka
28. mar 2010

martina to ani omylom. maleho som pocas operacie videla 1x. a na pooperacke som si ho 3x vyziadala, ze ho chcem vidiet. inak az na 2 den na normalnej izbe som ho mala asi hodinu, ked mi prisla navsteva, tak som ho skusila prilozit a inak az na 3den, ked uz bol pri mne na stalo.

odsavacku urcite, oni tam nemaju. ja som svoju poziciavala. od nemocky ziadnu pomoc necakaj

inak aj moj maly sa narodil 9.

martineckac
28. mar 2010

Ahoj Veronika. Ako sa máte ? Nás začali trápiť zôbky, tak hryzieme všetko čo sa dá a sme nervózny , kedy budeš v MI?

martineckac
28. mar 2010

Martina, ja som rodila normálne a malého mi ešte na sále priložili k prsníku.

meinkonka
28. mar 2010

cau mati, uz zubky? no dako sa ponahlate. zajta idem do Mi ale vonku budem len doobedu. poobede ide mama a ja sup na nakupy 😉

martineckac
28. mar 2010

No zúbky, všetko hryzieme , slintá ako psíček a je nervóznejší, moja staršia mala zúbky keď mala 4 a pol mesiaca. Ta sa potom ozvi, keď budete v meste poobede.

martina149
29. mar 2010

Meinkonka a koľko infúzií ti tieklo po sekcii?A ešte-keď si si pýtala malého nebol s tým problém,myslím pokiaľ si ho ešte nemala pri sebe?

meinkonka
29. mar 2010

martina to su prilisne detaily. netusim kolko infuziek, ale bolo ich dost. a s malym bol problem, som si ho musela vydrankat, aj to mi potom jedna sestra z novorodeneckeho povedala, ze oni nemaju cas mi ho chodit kazdu chvilu ukazovat. 😠 keby som nebola nevladna tak ju asi zabijem

janka256
29. mar 2010

ahojte... meinkonka a na kojenie ho aspon nosili a ako casto? ci prve dni vobec...

meinkonka
29. mar 2010

kojila som ho az na 2 den 1x a potom az vtedy, ked uz prisiel ku mne na stalo. ale mozno sa da aj inak, ja som nevedela co a ako.

martina149
30. mar 2010

Janka a v MI ti detičky nosili na kojenie od začiatku?Bože zdá sa mi to také trošku,že sa budem musieť doprosovať vlastného dieťatka.Už teraz viem,že budem z toho na nervy.No ale ešte som nemala sekciu tak uvidím,možno budem mať prvé dni problémy sama so sebou.

martina149
30. mar 2010

Meinkonka a ty si išla do nemocnice ráno pred sekciou?Lebo ja mám ísť ráno tak na 8.30 a hovoril mi Dr.že doobeda aj sekcia.

janka256
30. mar 2010

martinka no v MI mi ju prvykrat ukazali po porode ako som sa prebudila a ked deti nosili na kojenie tak mi ju stale prisli ukazat aspon alebo na par minut nechali ale tak ja som jej hned od zaciatku ponukala prsnik aj ked mi este isla infuzka furt som sa snazila aby sa aspon naucila chytit kedze maleho som nekojila vobec ani tam nikoho nezaujimalo aby mi to aspon ukazali ako prvorodicke az zienky na izbe mi potom ukazali co a ako tak preto som malu hned takto od zaciatku prikladala a chvalabohu mliecko sa rozbehlo a ja som plne kojila 18 mesiacov 🙂

martina149
30. mar 2010

No veď práve aj ja by som strašne chcela kojiť lebo prvých dvoch som tiež nekojila a tiež mi nebol kto poradiť.A sestričky ani nehovorím.Práve preto by som chcela mať čím skôr malú pri sebe.

janka256
30. mar 2010

mati ja som si tiez myslela ze ked som nekojila syna ani malu nebudem ale da sa to len treba denne aspon 3 litre tekutin pit a ja som pila aj denne caj pre kojace matky a este som brala homeopatika na podporu tvorby mlieka to mi tiez velmi pomohlo dufam ze aj tuto babulku budem tak dlho kojit 🙂

martina149
30. mar 2010

Ja už mám čaj pre kojace matky zbalený aj v taške do pôrodnice tak dúfam,že si ho tam budem mať kde zaliať.Už som rozmýšľala aj nad tým granulovaným,ten sa môže aj studenou vodou zalievať.A tie homeopatiká si brala už doma predpokladám.

janka256
30. mar 2010

ano mati uz doma volaju sa ricinus communis 5ch su velmi dobre na podporu mlieka.

idris
30. mar 2010

martinka ak ides na sekciu tak mliecko sa ti zacne uvolnovat neskor preto ho nebudu nosit na krmenie lebo tebe sa este nespusti organizmu to dlhsie trva kym si uvedomi ze uz nemas dieta v sebe. takze na druhy den ked ti malu donesu prilozis a potom ak budes chciet nechaju ti ju ako dlho len budes chciet, a na vecer vezmu aspon ja som to tak mala a do kopy som mala po sekcii 6-7 infuziek a to 3-4 hned po skecii a potom na druhy den rano 3 a po n ich som sa rozchodila a sla na normalnu izbu. NO a s tym mieckom ak chces kojit tak budes mat mliecka a mliecka a ak budes pokojna , uz to viem podla seba ja malu plne kojim ale mala som obdobia ked som bola utahana a unavena a mliecka bolo malo vsetko je to o psichike 🙂 a ten caj ak budes na nadstandarde tak tam je kanvica a ak na klasickej izbe budes musiet poprosit sestru

martina149
30. mar 2010

Ďakujem Idris a ty si mala sekciu v celkovej alebo v spináli?A ako dlho si mala cievku?

meinkonka
30. mar 2010

martina ano dosla som na 9rano a 10.40 sa narodil maly

cievku vyberali na druhy den, myslim, ze doobedu

martina149
30. mar 2010

Meinkonka a manžel čakal tam?Nevieš či ukážu manželovi malú hneď po pôrode keď počká?

idris
30. mar 2010

martina mala som spinal lebo rano mi dali este ranajky na gynekologickom.... a cievka na druhy den rano tak hodinu po tom co mi dotiekli infuzie

martina149
31. mar 2010

Dievčatá a ako je to s klystírom v Trebišove pred sekciou,robia ju tam alebo si treba urobiť doma,lebo mne dnes dr.predpísal Yal a neviem či vôbec pred sekciou treba.

janka256
31. mar 2010

martinka klystir sa dava aj pred sekciou a to by zaujimalo aj mna kedy si to mozem dat... to musim potom povedat svojej doktorke aby mi ho predpisala nerada by som aby mi ho davali tam kedze mam problemy s hemoroidmi ☹

martina149
31. mar 2010

Janka ja som si ho nepýtala on mi ho predpísal sám a povedal mi,že si ho buď urobím sama alebo mi ho urobia v nemocnici.A neviem či nie je aj voľnopredajný,ale to by si viac platila.Ja som doplácala 4eurá.Ináč stojí okolo 8 eur.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre