Pôrodnica v Trebišove. Aké to tam je?

sabiatko
21. aug 2009

ahojte 🙂 chcela som tu najst nejake info o porodnici v trebisove, ale nepodarilo sa mi. uvazujem o porode do vody, a tak by som si chcela precitat vase skusenosti. aki tam su lekari a sestricky, ci manzel moze byt pri porode, ci su tam nadstandardne izby, kolko sa plati, ci je babetko hned na izbe a vsetko ostatne, co k tomu pridate... dakujem 🙂

pa
28. mar 2011

@dada157 v internej pošte som poslala zoznam potrebných a odporúčaných vecí do pôrodnice

dada157
29. mar 2011

@mj28 dakujem za odpoved a veci nejake saty pre babo netreba svoje?uz mas vsetky veci pokupene do porodnice?kociarik uz mas?

mj28
29. mar 2011

@dada157 pre babo davaju nemocnicne - košielku a perinku 🙂 naozaj staci az ked si donesies oblečko az na cestu domov ... do porodnice nemam este nic 😉 a pre babo mi treba este postielku a zopar veciciek (tych najmensich-ale to si pockam az kym budem vediet co to je 🙂 ) a mam vsetko ... no a kocik uz mam doma od februara - to som kupovala surodenecky, lebo byvam dost daleko od "centra" a kedze chodim vonku kazdy den az na druhy koniec mesta ( a to mi drobec tolko nezvladne chodit po svojich, este k tomu rad spinka poobede vonku v kociariku...)tak som to musela nejako takto poriesit ... a ty ako si na tom? pripravena 😎 ?

akika722
10. apr 2011

sorry baby,trošku sa vam tu vmotam 😅
@mj28
@dada157 je dobre ak mate zo sebou v nemocnici 1-2ks vlastnych šatičiek,mne sa stalo že maly mal mokru košielku/ak grckol a povedali že musim počkať do kupania/pol dna takto/ 🙄 alebo mojmu z tej kočielky vyliezali pliecka tak mal cele ručičky vonku....davala som mu vlastne bodiky a bol stale v čistom a suchom 😵
nie všetke su tam take ochotne 🙄

dada157
11. apr 2011

@akika722 to vazne?tak nechavaju deti v mokrom?pri kom si ty rodila ak sa mozem spytat.ake su tam sestricky mne sa uz termin blizi

tosomja
11. apr 2011

ahojte, aj ja som mala vlastné oblečenie...zo začiatku nie, ale tiež jej košielka bola veľká, rukávky mala podkásané asi štyrikrát aj tak jej bola veľká a široká...a zober si aj látkové plienky, dávajú síce nejaké dve na deň ale nemôžeš si ich preprať, musíš čakať, kým ti ich vymenia a to kúpu deti každý druhý deň ... budeš spokojnejšia, ak budeš mať bábätko čistučké a voňavúčke 🙂 odomňa si už sami pýtali sestričky vecičky, keď videli, že si ju prezliekam 🙂 držím palce a veľa zdravíčka prajem 🙂

mj28
11. apr 2011

@akika722
@dada157
@tosomja

fuuuha to som nevedela, ja som rodila pred necelymi 2 rokmi a kupavali babatko kazdy den, a ked sa nieco stalo napr. naozaj malo mokru kosielku, tak mi ju hned vymenili ... takze premna novinka 😎 ... davam si do zoznamu "čo ešte" aj par detskych veciciek teda .... dik baby 🙂

akika722
11. apr 2011

@dada157 no...moj v mokrom bol asi 2x,som bola rada že som tam mala svoje šatky..pri porode bol dr.Halapin a Gimera 😉
@dada157
@tosomja
@mj28 ale teraz to tu je podtatne lepšie..ked sa mi narodil prvy syn,po kupani mi ho viac x priniesli a tiekla mu ešte voda z hlavičky 🙄 a mal dosť silnú žltačku,tak že ho beru pod lampu...ja som v tom bola,nosili mi ho na kojenie len a ked sme prišli z porodnice/piatok/v sobotu som utekala na pohotovosť,maly nechcel papať,cely deň len spal...vtedy som natrafila na dr.Halapinovu a ona volala na novorodenecke,tak si predstavte že moje dieťa pod lampou ANI NEBOLO 🙄 🙄 🙄 pritom mi tvrdili že ho tam beru..no v tom čase vraj bola lampa pokazena 🙄
a som bola blba že som karty deti nedala skor k tej dr...nebyť jej,maleho už ani nemam..kvoly jednej nemenovanej detskej dr.by v decembri zomrel 😠 naša Tv nemocnica 🙄

mj28
11. apr 2011

@akika722 .... nemam slov ... ako ja mam tiez zle skusenosti s novorodeneckym - okrem ineho - co sa mi pisat uz ani nechce (od 3 dna zivota nas mali bral silne antibiotika, chodili za nim vseliaky lekari s lupou a fotili si ho, ze waw nova choroba posleme to do KE aby sa o tom mohli ucit medici a nakoniec zistili ze to bola bakteria, ktorou boli nakazene aj ine deticky len neskor ... a antibiotika boli zbytocne naordinovane ... a najlepsie boli uvahy sestriciek, ze to urcite aj som ho nakazila, ked isiel porodnymi cestami ... a pritom som rodila cisarskym ... ale aj tak sa vas to dotkne ze fuuu naozaj som to zapricinila ja ...a nakoniec bola pravda niekde uplne inde a prave ze sestricky na tom mali najvacsi podiel ... ) mi ho 2 x zaockovali proti TBC 😠 !!! a chceli to zakamuflovat, lenze to sa neda, kedze sa ockovanie proti TBC prejavuje pupienkom neskor jazvyckou na ramene ... presne tak naša Tv nemocnica 🙄 ale zas s gynek.oddelenim som bola celkom spokojna 🙂 ale uz nepisme tu take strasidelne skutocnosti, lebo asi radsej ani neporodim 😀 a nech ma kopka cely zivot 😀 😀 😀 😀

akika722
11. apr 2011

@mj28 neboj 😀 bude dobre..personal sa vymenil..to bolo čo som pisala pred troma rokmi s tou lampou...no vtedy si spominam len na jednu jedinu mladu sestričku ktora bolo super 😵 a to očkovanie 2x 😲 😲 😲
len si vyber detsku dr aby si bola spokojna 😔 ja som našej verila lebo som k nej chodila aj ja ako dieťa a skoro to všetko dopadlo velmi zle ☹ len niečo mi nedalo ako by som niečo citila a z dna na deň som dr.zmenila...
nech ti to rychlo ubehne 😵

acikaa
14. apr 2011

ahojte 🙂 bude to uz 3mesiace co som rodila v Trebisovskej nemocnici a ja sa nemozem stazovat na nic-sestricky fajn,lekari skvely az na to ze ozaj deticky bravali kupat az vtedy ked videli ze nie su dlho okupane :( ja som tam lezala 3 dni na novorodeneckom a z toho bola mala len raz okupkana :( ale inac v poho aj sestricky vysvetlia ako treba prikladat dietatko.A co sa tyka oblecenia ja som nemala vlastne iba plienku- ked sa mala pri vizite popiskala do latkovej sestricka mi druhu nedala tak som jej dala vlastnu.

mj28
14. apr 2011

@akika722 diiiky 🙂 doktorku mam skvelu si myslim, Mudr. Halapinovu a som s nou nad mieru spokojna 🙂
@acikaa vies ja som lezala 12 dni v nemocnici a vobec som nemala dobru skusenost so sestrickami na novorodeneckom (akurat 2 tam boli suprove, ktore brali pracu ako "posolstvo") ale ostatne tam chodili ako do roboty kde maju stat za pasom a cakat kedy odbije 8 hodinova pracovna doba a nedaj boze aby dieta zaplakalo raz v noci .... a mne ani nevysvetlili ako sa koji, takze z ich strany som bola sklamana ... ale som rada ze aspon ty mas dobru skusenost s novorodeneckym ...

mj28
14. apr 2011

@acikaa este som zabudla, ze mozno sa to naozaj tam zmenilo, ved ty si rodila ako pises pred 3 mesiacmi a ja pred takmer 2 rokmi ... tak dufam ze sa to tam zlepsilo a to k lepsiemu 😎 😉 🙂

acikaa
14. apr 2011

@mj28 no napr.ked som rodila pred 4rokmi tak raz mi maly tak plakal ze tam vletela sestricka a zacala nadavat ze co tak place co mu nedam jest a to som nekojila-chodila som kazde 3hodinky po mliecko.ale teraz som bola spokojna.Mozno som tam nenatrafila na vsetky sestricky kedze som tam bola kratko -pustili nas skor pre nedostatok miesta(ale boli zdravy a v poriadku) 🙂

akika722
14. apr 2011

@mj28 ano aj ja mam dr.Halapinovu a je perfektnáááá,som tiež nad mieru spokojna..vdaka nej je maly v poriadku...len lutujem že ju nemam od začiatku...je to asi najlepšia dr.v našej nemocnici

akika722
14. apr 2011

@mj28 možeš si byť ista,velmi sa to tam zmenilo... 😉 k lepšiemu 😉

mj28
18. apr 2011

@akika722 :D uvidime, na 120% dam vedieť, ked budem mat "potom" 😉 či sa to tam naozaj zmenilo, alebo nie ... inak si myslim ze to bude aj o nahode, ze na koho natrafim, a aky budu mat den ... 😖 ... ale aj tak dakujem za povzbudenie 😎

akika722
18. apr 2011

@mj28 napr aj Pataky je uplne iny človek...pamätam si ho ako "nervaka" ked sa narodil Patko a teraz 😲 😲 😲 velmi mi pomohol..zlaty bol
v pohode 🙂 pekny deň 😵

mj28
18. apr 2011

@akika722 hmmmm Pataky je teda bol mojou hrozbou č.1 ... ale uz viem na 100% ze sa tam nestretneme lebo isiel do Secoviec robit od 1.4 s tym ze do nemocnici nechodi ... takze to som si vydychla ... lebo on bol naozaj aj v mojom pripade NERVAK 🙂 aj tebe krasny den ... 😎

akika722
18. apr 2011

@mj28 no bol..mna vyšetroval v 7 mesiaci pri prvom a povedal teda smial sa že budem mať blbe decko že ma hlavu velku a male telo../maly je ok 😉 / a vyšetrenie 😲 😲 😲 ako kravu 😠
a ked som sa dozvedela pri druhom porode že on tam je,potajomky som revala/doma deň pred porodom/ ☹
ale bol pri mne po porode a fakt klobuk dole...ani hlas nezvyšil bol hrozne mily...nechapala som 😨 asi ho zmenila ta choroba čo prekonal..alebo po chorobe on zmenil postoj k ludom...

akika722
18. apr 2011

aaa nech dodam.pri prvom mi Pataky určil termin 19.3.2008 a nakoniec mi povedal že sekcia bude o mesiac skor lebo nie je miesto v porodnici...tak maleho vytiahli skor o mesiac a porodnica bola prazdna...až potom nato prišli že je predčasne narodeny 🙄
chvala Bohu je ok..sedel na 5m,behal sam na 10m...a je to male hyperaktívne čudo 😅 moj milačik 😵

nikus14
2. jún 2011

ahojte kocky chcela by som sa po informovat ohladom trebisovskej porodnice aky doktori su tam teraz? ako citam tak pataky tam uz nie je, to som rada lebo ani ja som nemala s nim dobre skusenosti pri prvom porode..

mj28
10. jún 2011

@nikus14 ahoj, no ja som rodila koncom maja po dvoch rokoch ... a som ostala prekvapena a to v dobrom slova zmysle ... su tam fajn lekari ako nemala som s nikym problem (asi to bude tym ze tam uz nie je pataky 😎 ) a co som ostala prekvapena je pristup sestriciek ci uz z gyn. alebo novorodeneckeho ... ako pri prvom mi nikto nic nevysvetloval a teraz ukazali techniku kojenia, co sa neodporuca jest pri kojeni co ano ... z gyn. odd. mi furt hovorili naco je tato tabletka a naco henta ... proste klobuk dole ... 😉

nikus14
10. jún 2011

@mj28 dakujem pekne za informacie 🙂 ja sa akurat chystam na dalsi tyzden pozriet nemocnicu a nahlasit sa tam ze chcem tam rodit kedze spadam pod michalovsky okres tak som zvedava co tam je nove 🙂

martina2001
10. jún 2011

chcem sa spýtať, dá sa rezervovať nadštandard? neviete náhodou?

mj28
10. jún 2011

@martina2001 neda sa rezervovat ... kto skor porodi ten ma ako prvý narok ... 😎

tosomja
12. jún 2011

heeej, Pataky už odišiel? Pri mne tam ešte bol a nechcel ma pustiť domov kvôli prsníkom 😒 Ale nemôžem ani na neho nič zlé povedať, len si plnil svoje povinnosti...či? 🙂
Nadštandard sa nerezervuje (len treba pripomenúť, že máš záujem) Keď budeš mať šťastie a porodíš medzi prvými, tak budeš mať nadštandard. Alebo si budeš požičiavať kľuče od WC a sprchy od mamičiek z nadštandardov 🙂 Ja som bola jeden deň na normálnej izbe a pustili tam za mnou aj návštevu, závisí to od personálu a na sympatiách 🙂

akika722
20. jún 2011

@nikus14 Pataky tam je..nie ako primár ale ako dr 😉
od prveho porodu som mala tiež blbe skusenosti ale asi ho zmenila choroba čo prekonal..teraz bol ako vymeneny..ja som sa ho bala ako čert križa a bola som milo prekvapena 😵
seklo ma od spinalky v krku-10dni som s nim nemohla pohnuť,no hrozne muky..a ON JEDNINY mi pomohol..fakt je z neho uplne iny človek..dokonca po 7dnoch som sa vratila vyberať stehy-mala som isť za nim a meškala som..jaaaaj ako som sa bala že na mna navrieska 🙄 a si predstav že sa mi ON ospravedlnil že mal ešte počkať/mdzitym zišiel o poschodie nižšie a čakala som na neho 5min... a on sa ospravedlnoval mne 😨

nikus14
20. jún 2011

@akika722 vsimla som si na dverach ambulancie ze tam este pracuje podla rozpisu co tam maju 🙂 teraz vo stvrtok som tam bola tak ma vysetroval Buban fakt mily a prijemny doktor 🙂 no tak to si ma zaskocila jeho novym spravanim lebo ja si ho pamatam ako zadudraneho doktora 😀 no som zvedava ked tam budem lezat na sestonedeli aky bude teraz ku mne 😵

mj28
24. jún 2011

@akika722
@nikus14 ahojte baby, ja len ze Pataky tam od 1.4.2011 nepracuje uz ani ako sekundarny lekar ... a ten rozpis na ambulancii na osmicke je stary ... 😀 ja len pre info 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre