Pôrodnica v Trebišove. Aké to tam je?

sabiatko
21. aug 2009

ahojte 🙂 chcela som tu najst nejake info o porodnici v trebisove, ale nepodarilo sa mi. uvazujem o porode do vody, a tak by som si chcela precitat vase skusenosti. aki tam su lekari a sestricky, ci manzel moze byt pri porode, ci su tam nadstandardne izby, kolko sa plati, ci je babetko hned na izbe a vsetko ostatne, co k tomu pridate... dakujem 🙂

akika722
24. jún 2011

@nikus14 aj ja som bola prekvapena,lebo ja si ho z prveho porodu tiež tak pamätam 😅
@mj28 faaaakt?????tak možno šiel do dochodku 😅

akika722
24. jún 2011

@mj28 ozaaaaaj pozeram že už máš mesačného chlapčeka 😲 to ako rychlo ubehlo 😲 gratulujem a prajem vela vela zdravíčka 😵

nikus14
24. jún 2011

@mj28 no tak to je stary lebo tam pise ze pataky este pracuje ako lekar 🙂

mj28
26. jún 2011

@akika722 nooo rychlo ze? 😉 a daaakujem krasne 🙂 normalna mi to chyba 😎
@nikus14 na milion percent sa s nim tam nestretnes !!! takze uzivaj tehu dalej a ziadny stres 😎 😎 😀

akika722
27. jún 2011

@mj28 veru rychlo to leti...ved ja som nedavno chodila s bruškom a onedlho oslavujeme rok..až mi je luto že to tak zbehlo ☹
uživaj si drobcov,obdivujem,isto ti starši nechodi ešte do školky....Ja som rada že moj aspoň cez deň je v školke 😅 ale cez vikendy jaaaaaaaaaaj....to sa nezastavi 😀 😀 😀

a s personalom si bola spokojna?

nikus14
27. jún 2011

@mj28 no treba si uzivat posledne dni tehotenstva 🙂 ale uz sa tesim na malu hrozne 😀

mj28
28. jún 2011

@akika722 fuuuha no starsi nechodi do skolky, ale nejako to zvladame 😉 tatinko pomaha ked pride z prace takze v pohodicke 🙂 ale je pravda ze niekedy mi vlasy dupkom stoja, ked napr. starsi poziciava srubovaky mladsiemu 😀 inak s personalom som bola spokojna, teda ja neviem ci to chodia sa vzdelavat tie sestricky alebo co, ale normalne ze vysvetlovali ako sa priklada dieta, ako kojit ... co mu idu robit ked ho brali ... a aj sestricky z gyn.odd. furt mi hovorili na co je ta tabletka alebo injekcia ... proste uplne nieco ine ako pri prvom ... dost pacientky informovali co sa mi pacilo 😎 samozrejme tam boli par vynimiek ako napr. ked nejake babo v noci plakalo ze si pomaly oci vyplakalo a sestricka kt. mala sluzbu tak si hajala a ani v pate nemala vstat a pozriet sa ze co sa deje ... no co uz stava sa 🙄 ale viac plusov ako minusov tam tentokrat bolo 😀

akika722
28. jún 2011

@mj28 om ti vravela že budeš spokojnejšia 😉 personal sa pomenil tak sa to tam da vydržať 😵
he he tvoj aspoň hračky da,my mame dni ked mu neda 😀 a krpec by aj chcel 😀 ale ked kupime balon,toho sa starši ani nedotkne 😀 ma panicky strach z balonov...prečo?sama neviem..ale boji sa 😖
držte sa 😵 a nech ste zdravučky 😵

sjusan
27. júl 2011

ahojte...dievcata, neviete nahodou kolko berie dr. Pajtas za porod? ja uz idem 2.8. budem na cisarsky a mam trosku strach ako to dopadne...dufam, ze personal je tam schopny...ako to tam v tej nemocnici teraz vyzera? nie so od TV, budem rodit prvy raz, tak mam obvavy

mj28
29. júl 2011

@sjusan Ahoj, ja som rodila tiez cisarsky ... a uz si bola pri primarovi Bubanovi??? lebo ja ked som bola sa "objednat" na cisarsky, tak ma prehovaral aby som sa dohodla s pajtasom aby ma on operoval ... a ja som nechcela (lebo sa hovori ze je pajtas velmi drahy 🙂 ale to sa len hovori ) a nic som si dopredu nepripravovala teda ani neobjednavala si pajtasa ... a tak ked som lezala pondelok to bol den pred porodom tak zas namna naliehal primar ci naozaj nechcem toho pajtasa a pod. a ja som mu povedala jasne ze mne je to jedno kto ma odrodi a ze je to na nom koho poveri operaciou 😎 a tak predsalen ma operoval pajtas 😀 (on inak operuje iba utorkami) a stacilo mu pekne podakovanie 😎 je to fakt vynimocny a starostlivý lekar 🙂

sjusan
29. júl 2011

@mj28 ahoj, a preco ta vlastne primas prehovaral, aby si rodila pri pajtasovi? ja mam tiez pajtasa, codila som k nemu na poradne a chcela som, aby ma on odrodil, povedal, ze ok...neviem teraz, ci mu mam nieco dat, lebo som si ho vybavovala...asi predsa len ano, len neviem kolko...nemas informaciu kolko berie? ja som s nim velmi spokojna, ako s clovekom, tak s lekarom, je strarostlivy ako pises a velmi prijemny...v pondelok idem na prijem a utorok ma bude robit...ako si bola spokona so strostlivostostou na sestonedeli? mala si nadstandardku alebo klasicku izbu?

mj28
29. júl 2011

@sjusan a este jedna vec ... ak chodis k Pajtasovi na poradne -teda je to tvoj gynekolog, a si objednana na utorok tak velka pravdepodobnost az 90% je ze ta odrodi Pajtas ... aj bez toho aby si si ho "kupovala" ... na druhej strane je to operacia - ma svoje zakonitosti ako ju viest, takze ja si myslím ze kazdy doktor vie operovat ... a nijako to neovplyvní ze kto ta bude operovat ... tam sa s tebou nikto nebude bavit ako pri klasickom porode ani kricat ani ta lutovat ... proste si odoperuju jeden porod a idu na dalsi ... cize ja by som sa tym netrapila ze kto ta bude operovat ... ale ak mozem poradit, tak pocuvaj sestricky na sestonedeli ze ako prvy krat vstat po operacii, lebo to je dolezite ... ja som pri prvom nikoho nepocuvala isla som na to mojou tvrdohlavostou a hlavne som vsetko chcela spravit rychlo a bolest bola (...) ... ale teraz som pocuvala na slovo cely postup ako vstat pomalicky a vobec ma nic nebolelo akurat som citila trosku ranu,ale to je samozrejmost lebo to bolo cerstve ale nebolo to bolestive len citlive 😉 tak si vychutnavaj posledné 4 dni a nemysli na zbytocnosti (aspon podla mna su to zbytocnosti 🙂 )drz sa a hlavne nech ste zdravucky 😎 drzim palce 😀

sjusan
29. júl 2011

@mj28 dakujem ti 🙂

mj28
29. júl 2011

@sjusan ja si myslim ze oni si takto dohadzuju svoje pacientky ... halapin si odrodi svoje pacientky stvrtkami lebo vtedy operuje a pajtas utorkami ... no a ako som pisala uz vyssie je to tam ovela ovela lepsie ako spred 2 rokoch... informovanost a starostlivost na urovni 😉 a mala som nadstandardnu izbu ,ak ju chces, tak si ju hned pytaj ako pojdes utorok rano na osmicku ...

sjusan
29. júl 2011

@mj28 kolko sa plati ta nadstandarna izba? a ako je to s navstevami? mala si babo pri sebe cely cas?

mj28
29. júl 2011

@sjusan 10 eur na den a navstevy mas od 10:00 do 20:00 nonstop a dietatko mas po cisarskom az na druhy den pri sebe,ked uz v pohode chodis a si na izbe 🙂 na par hodiniek, pricom na prvu noc ti ho zoberu (budes vdacna- aspon si oddychnes) a potom rano ti ho donesu a uz bude vzdy pri tebe 😎

mj28
29. júl 2011

@sjusan 10eur dvojpostelova - mas kluce od wc a sprchy 😉 17 eur jednopostelova s vlastnou kupelkou a wc priamo na izbe 😎

sjusan
29. júl 2011

@mj28
@mj28 no uz si pomaly zacinam predstavovat ako to bude....hadam to zvladnem, nase prve babatko...mam aj obavy, ale aj sa tesim 🙂 tak ti dakujem za informacie 🙂 pekny den

sjusan
29. júl 2011

@sjusan a este jedna vec, kedy vas pustili domov?

sjusan
29. júl 2011

@mj28 a este jedna vec...kedy vas pustili domov?

mj28
29. júl 2011

@sjusan neboj sa 😉 treba si povedat ze ked to zvladli ine tak to zvladnes aj ty !!! 😉 neviem ako to je pri prvom cisarskom (my sme sa s drobcom trosku zdrzali 😠 )ale teraz pri druhom nas pustili na 6 den a stehy/svorky mi vyberali na 8 den ... ale pri prvom na 95% je to na 5 den a v ten den ti vyberu aj stehy (opytas sa, ale lekara lebo mne sestricky vraveli ze v nedelu(5den) idem domov a lekar namna pozrel s usmevom ze nie nie az pondelok na 6den lebo ved vy ste tu uz druhy krat ) ...tak sa drz a este si vychutnavaj brusko - mne obcas chyba to kopkanie 😎

ozujskova
30. sep 2011

@martina149 ahoj ja mam termin 20.4 snad sa stretneme...uz som tam bola pred dvoma rokmi s malym...bolo fajn...snad aj teraz bude.. 😀

ozujskova
30. sep 2011

ja idem na treti cisarsky...snad to dopadne dobre...pri druhom som mala problem pri cisarskom...dostala som emboliu plod.vodou a tak som na tom bola len tak,tak tak snad to teraz bude v pohode...bojim sa...ale babatko nas prekvapilo a tak musim bojovat...ale uz si dam podviazat vajecniky... 😖

forgiven
3. okt 2011

Ahojte žienky, momentálne som na začiatku tehotenstva, teda v 8týždni a mala by som záujem rodiť v TV, samozrejme cisárskym.

Mohli by ste mi poradiť ako sa dostanem k MUDr.Bubanovi? Chcela by som ku nemu chodiť aj na poradne...

Vopred ďakujem za info

martineckac
3. okt 2011

@forgiven a prečo si napísala , že samozrejme cisárskym ? 😕

magic08
3. okt 2011

@forgiven tak ze mu zavolas a dohodnes sa s nim 😀

forgiven
3. okt 2011

@martineckac : lebo len cisárskym chcem .....bojím sa klasiky

magic08
3. okt 2011

@forgiven nechcem ti do toho kafrat... no si len na uplnom zaciatku tehotenstva, a uz si rozhodnuta pre cisarsky... nie je to nahodou v rukach lekarov aby rozhodli ako rodit budes? Skus si nastudovat info ohladom cisarskych rezov, je to ovela vacsie riziko ako pri prirodzenom porode. Kazda zena je usposobena na toaby prirodzeny porod zvladla, je pravda ze to boli, no len par hodin pred porodom, samotny porod neboli vobec a podstate na druhy den si v pohode, kdezto zeny po cisarksom maju problemy aj niekolko tyzdnov, v pripadekomplikacii aj dlhsie. Ja osobne si neviem predstavit starat sa o babo, ked mam problemy sama so sebou.
Nechajme rozhodovat lekarov o tom ako rodit...

martineckac
3. okt 2011

@forgiven zisti si kedy ordinuje v nemocnici a zájdi za ním alebo ako ti písala @magic08 mu zavolaj a dohodni sa s ním.
Ale pokiaľ nemáš indikáciu na cisarák tak radšej rodiť prirodzene, tie bolesti po cisárskom nie sú bohviečo 🙂 .

ozujskova
11. okt 2011

@forgiven mam dve deti oba som rodila cisarskym nakolko som na to mala dovod...dceru som si odrodila 8h klasicky v bolestiach a koniec bol cisarsky a maly bol predcasne cisarskym nakolko mal omotanu snuru....mmozem potvrdit ze sice 8h bolesti nieje bohvie co,ale cisarsky je ovela horsi...boli az potom...zeny po klasickom porode isli ecer do sprchy a ja som lezala na posteli...nevladala ani dychat nietoz sa hybat...vlazky ti meni sestricka...mas v mocaku kateter aby si sa nepocikala do postele...a na druhy den sa suchtanim noch snazis doplazit n a wc...na ktory si nemozes sadnut a toboz nie vstat...si v nemocnici dlhsie o dva dni a mas jazvu,ktora sa moze zapalovat...ja by som veru nevymenila...ale kedze ja nemam na vyber musim si toto vseetko absolvovat...a nezabudni na to ze laktacia sa po cisarskom tazko spusta...ani jedno dieta som nekojila...tak si to pekne rozmysli a ver ,ze pre dietatko je porod prirodzenejsi a ako cisarsky...pre teba menej nebezpecny a rekonvalescencia jeoooovela rychlejsia...ale to je iba mj nazor.. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre