Pôrodnica v Trebišove. Aké to tam je?

sabiatko
21. aug 2009

ahojte 🙂 chcela som tu najst nejake info o porodnici v trebisove, ale nepodarilo sa mi. uvazujem o porode do vody, a tak by som si chcela precitat vase skusenosti. aki tam su lekari a sestricky, ci manzel moze byt pri porode, ci su tam nadstandardne izby, kolko sa plati, ci je babetko hned na izbe a vsetko ostatne, co k tomu pridate... dakujem 🙂

magic08
13. nov 2012

kocky, rodili ste poslednu dobu niekto v TV, tak ze vam hned po porode nechali dieta na samoprisatie? nemate niekto info o tom, ako k tomu dr. pristupia?

var001
13. nov 2012

Ja som rodila v TV 2.11. Dietatko mi hned na sale prilozili k obom prsnikom a krásne sa prisalo.Nemusela som sa na to ani pytat, sestricka to urobila automaticky.

su_san
21. nov 2012

@var001 ahoj...takže ti ho priložili a potom hneď odniesli predpokladám...lebo nám laktačná poradkyňa prízvukovala, že nech malé s nami nechajú tie 2 hoďky po pôrode, nech si to zapýtame, že po rutinnom prezretí bábätka na to máme nárok... 😅

var001
21. nov 2012

@su_san Malého mi dali hneď ako sa narodil na telo, potom prisatie k obidvom prsníkom a tak ho zobrali na vysetrenia, Ja som za ten cas rodila placentu, sitie atd.. Potom mi ho doniesli hned ako ma previezli na izbu a uz bol so mnou stale. Na sale tie dve hodiny, co som tam lezala, by som ho asi nevladala drzat na rukach a nemaju ti ho tam kde inde dat, len ked k tebe na tu porodnu postel, ale to asi nie je bezpečne, predsa len si slaba po pôrode, tak ja neviem ako to robia inde.

su_san
21. nov 2012

@var001 ďakujem pekne za odpoveď...ja som vedela, že to nie je v TV možné, ani som predtým nevedela, že sa to tak robí, ale laktačná tvrdila, že je to bežné (možno v KE kde bola tá prednáška) 🙂

var001
21. nov 2012

@su_san No, neviem, lebo ja som prvú dcéru rodila v KE a ani mi ju neprilozili k prsniku, surovo odniesli a priniesli mi ju za 7 hodin, bez toho aby ma niekto informoval co sa deje z babatkom..... Pristup sestriciek a lekarov sa v KE a v TV neda porovnat. V TV je to o 100 lepsie, mam osobnu skusenost aj tam, aj tam...

fajndievca
27. nov 2012

Žienky mám dilemu... už veľa-krát sa tu písalo o EPI, či je v Trebišove možná, alebo nie. Ja si ju pri pôrode chcem dať pichnúť. A chcela som rodiť v Trebišove. Ale dnes mi moja doktorka, ktorá chodí ku pôrodom do TV povedala, že EPI nepodávajú....nechce sa mi tomu veriť. Má niektorá z vás reálne informácie, či je EPI možná alebo nie a ak áno kde a u koho si ju treba vybaviť? Prosím poraďte mi.

fajndievca
27. nov 2012

@su_san ahoj, ty tiež chceš rodiť v Trebišove, však? A chceš aj EPI. Už si bola niekde niečo ohľadne toho vybavovať?

lenulik15488
27. nov 2012

@fajndievca Ahoj Epi je v Tv možna ale zaleži aj od toho v akom čase budeš rodiť a či nebudu potrebovat akurát v tej chvíli anesteziologa napriklad na are pri nejakej operacii. A k tomu všetkému musíš absolvovať množstvo vyšetrení kým ti ju schvália a nakoniec ti ju ani možno nestihnu pichnut ked prideš do nemocky už otvorena... kamoška rodila a kebyže ju ma vybavenu nestihnu jej dat nič vlastne ani klystyr jej nestihli spravit 🙂 Ja osobne idem bez epi nebudem sa teraz ešte týmto stresovať a jedine čo mi chýba je behať teraz každy den po lekároch to určite nie :(

fajndievca
27. nov 2012

@lenulik15488 To máš pravdu, aj moja doktorka mi hovorila, že tam nemajú dostatok anesteziológov a ani k pôrodom nechcejú chodiť pichať, že majú veľa inej práce....ostala som ako obarená, keď mi toto povedala. Že vraj ešte ani raz tam nikomu EPI nepichali. Tak teraz neviem, či si vybavovať EPI v Mi, alebo byť bez EPI v TV....keď ja sa toho pôrodu tak strašne bojím ☹

lenulik15488
27. nov 2012

@fajndievca No aj ja sa bojim kedže to bude moje prve babo ale bez epi pôjdem určite pri epi možu vzniknuť hocjake ine komplikacie a bala by som sa, že nebudem vladat tlačiť tak to budem mať skvor za sebou 🙂 a je to tak lepšie aj pre babo vrajnebude po porode take omamene a ja chcem velmi kojiť takže snad sa hned pricucneme 😀 Prežilo to už toľko žien, že musím aj ja stale si tak hovorim 🙂 a budem v dobrých rukách u lekára čiže sa nieje čoho báť si myslim 🙂

su_san
27. nov 2012

@fajndievca
@lenulik15488
tie fámy o EPI sú len fámy, žiadne omámenie a pod. nehrozí, ani ochrnutie, ani iné blbosti...ja veľmi chcem EPI, ale mne mamina, ktorá robí na ARE tvrdí, že nechodia pichať a za 10 rokov si vraj len 1 krát pamätá, že pichali EPI a ona ma od toho odhovára...že veď to prežijem a pod...akože ja mám veľmi nízky prah bolesti a zle znášam bolesť, na toto som citlivka, tak sa bojím, že tým ohrozím malého, že nebudem vedieť spolupracovať, samotného pôrodu sa akože nebojím ani nástrihov a pod. chuťoviek, len aby som v tej bolesti neohrozila bábätko a hoci milióny žien to prežili bez, tak ak je v dnešnej dobe taká možnosť, tak prečo ju nevyužiť...ja radšej obehám aj Mars ak sa bude dať, samozrejme za predpokladu, že sa malý akrobat otočí konečne z polohy KP...a idem tam 4.decembra, teda budúci týždeň na "exkurziu" a chcem sa všetko popýtať...ak chceš, môžeš ísť aj ty monika...a ty máš Dr.Fantazírovú??? budeš si ju dobavovať aj k pôrodu???ja som pevne rozhodnutá pre TV, do MI nechcem ani za svet, neodporúča mi to nikto a ani môj doki nie...kebyže nemám termín v januári, riešime Košice, ale aj 25km z MI do TV môže byť v zime problém, preto chcem TV...

fajndievca
27. nov 2012

@su_san poslala som ti ip

acikaa
2. dec 2012

@su_san prepac ale neda sa mi nereagovat na to co si o EPI pisala (konkretne to co ti hovorila maminka ze za 10rokov len 1x pichali EPI) pred 6rokmi si ju dala pichnut moja sestra.. medzi tym si ju dala pichnut aj ista pacientka ktora so mnou rodila v nemocnici pred 6.rokmi a to nie jedna a aj pred dvoma rokmi ked som rodila so vedela o tom ze si ju davali pacientky pichnut..takze viem ze ju pichaju

meganka
4. dec 2012

Ahojte obraciam sa na Vás s prosbou o vyplnenie dotazníka, v prípade, že prežívate rizikové tehotenstvo, téma dotazníka, ktorý je súčasťou diplomovej práce je: Rizikové tehotenstvo- prežívanie budúcej matky a jej blízkych....Vopred Vám veľmi pekne ďakujem, veľmi mi tým pomôžete.....klik http://dotaznicek.sk/dotaznikplus/?ID=000000382...

ssuekk
4. dec 2012

po vcerajsej kontrole u svojho gynekologa som zhrozena a pravdupovediac naj... na svojho rodiaceho. Vraj mam krcok ako po granate, vobec nezasity a suci na plastiku. tak Vam krasne dakujem

lenulik15488
5. dec 2012

@ssuekk To nemysliš važne :( ved tvoj rodiaci bol primar predsa nie? mysliš , že to takto odflakol??? 😒

ssuekk
5. dec 2012

@lenulik15488 ano bol a preto som z toho dost sklamana a zhrozena.......sto chuti mam ist za nim nech na to pozrie co povie

kavaapalma
11. dec 2012

no aj ja chcem ist sem rodit...
MI jednoznacne neprichadzaju do uvahy...

marcelka123
9. jan 2013

@kavaapalma prečo MI nie? Ja sa tiež rozhodujem kam ísť a neísť...

kavaapalma
9. jan 2013

@marcelka123 no pravda je,ze si zistujem co a ako a menim nazor. Mi pocuvam len same chvaly a asi pojdem sem a ked,tak si beriem k porodu dr. Zambovu. Lenze teraz byvam v Tv 5.min.autom od nemocky a keby tu,tak by som rada rodila s dr. Bubanom. Je tam primar a mam s nim velmi dobre skusenosti. Aj co sa tyka psychiky posobi na pacientku velmi milo a ukludnujuco. Rozdiel je v tom,ze tu mas babo hned pri sebe a v mi ti ho daju na poziadanie. Ale zato mas cas na seba,sprcha,jedlo. Tak uvidim.

marcelka123
9. jan 2013

@kavaapalma Ja som z MI a doteraz som vedela ze MI nic moc a nikdy a tak.. ale teraz posledne tyzdne zistujem, ze su tam zeny celkom spokojne, ja mam zase porodnicu v MI 5 min. od bytu... :D

A ked si tak blizko nemocnice, preco potom zvazujes ist sem? Ja by som brala porod do vody, tu to neponukaju, ani izby nie su nic moc, ja MI riesim preto, ze zeny su tam uz spokojne a budem blizko rodinky 🙂

Inak som zvazovala HE ale porod do vody je vraj famozny, tak Tv...

kavaapalma
9. jan 2013

@marcelka123 o tom porode do vody som nieco pocula,ale ze na to treba viac vysetreni a nie kazda tak moze rodit. Nevies,ci maju aj porodne asistentky? Ja mam celu family tam,tu sme len docasne u svokr. Ale ja mam este dost casu na rozmyslanie. Kazdopadne na ten porod do vody sa popytam.

marcelka123
9. jan 2013

@kavaapalma no neviem ako s asistentkami... ani v MI ani v TV... Otrebišov som sa začala zaujímať až dnes, keď som zistila, že sa tam dá rodiť do vody...

fajndievca
9. jan 2013

@marcelka123
@kavaapalma Tak ja som sa rozhodla tiež rodiť v Mi. Aj preto, že tiež bývam neďaleko od nemocky. Bola som aj na prehliadku pôrodnice a oddelenia 6nedelia. Keďže pôrod čakám každú chvíľu, držte mi palce 🙂

1stefi121
9. jan 2013

@kavaapalma v mi ano su porodne asistentky dokonca možeš chodiť aj na predporodny kurz do porodnice.

1stefi121
9. jan 2013

@kavaapalma ale porod do vody to neponukaju ale možeš vyskušat:Budúce mamičky si môžu vybrať pôrod aj s aromaterapiou.

kavaapalma
9. jan 2013

@fajndievca jasne,drzim silno palce a potom daj vediet ako si bola spokojná. A mas vybrateho lekara?

kavaapalma
9. jan 2013

@1stefi121 a ten kurz kolko stoji? Hladala som na nete aj pa,ale nic som nenasla. To je dobre,ze tam su.

1stefi121
9. jan 2013

Neviem presne opytaj sa lekarky maš zambovu myslim aj ja ju mam ona ti povie. Ja tiež budem rodiť v mi i ked sekciou.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre