Pôrodnica v Trebišove. Aké to tam je?

sabiatko
21. aug 2009

ahojte 🙂 chcela som tu najst nejake info o porodnici v trebisove, ale nepodarilo sa mi. uvazujem o porode do vody, a tak by som si chcela precitat vase skusenosti. aki tam su lekari a sestricky, ci manzel moze byt pri porode, ci su tam nadstandardne izby, kolko sa plati, ci je babetko hned na izbe a vsetko ostatne, co k tomu pridate... dakujem 🙂

1stefi121
14. feb 2013

A ceny sterilizacie nahodou neviete v Tv.

bulik30
14. feb 2013

@linda20111 ahojky prosím ta čo všetko potrebujem do porodnice pre seba a pre male ? kolko sa plati za dohodnutie lekara a za nadstardant? dakujem ti za odpoved.

lenulik15488
18. feb 2013

@1stefi121 Ja ked som ležala v nemocke 2 tyždne pred porodom na chodbe bol cenník a odfotila som si ho a neviem lebo tam su nejake 3 druhy sterilizácii uvedené... 1. sterilizácia pri cisárskom reze - 80 eur 2.Sterilizácia LSK(predoperačné sa účtuje zvlášť- 150 eur, 3. Sterilizácia laparotomická - 370 eur. Snad ti to pomože 🙂

lenulik15488
18. feb 2013

@bulik30 Výber pôrodníka je 150 eur 🙂

lenulik15488
18. feb 2013

@linda20111 Všetko čo opisuješ o trebišovskej nemocke možem len potvrdiť ja som rodila na Silvestra čiže 31.12.2012 a tiež som tam strávila 7 januárových dni a bola som taktiež na nadštandarde bola som velmi spokojna... Ja som mala taktiež vopred dohodnutého primára... mala som mat prirodzeny porod ale nakoniec sa to zvrtlo na sekciu nebyt primára ktovie čo by bolo s mojou maličkou zachránil ju ako sa tomu hovorí v hodine dvanástej... takže ja len určite odporúčam 🙂

1stefi121
18. feb 2013

@lenulik15488 ano dakujem pomohla takže ceny su ako v michalovskej nem.

linda20111
18. feb 2013

@bulik30 ja som sa bola pred porodom informovat tam mi dali zoznam veci pre seba a pre babatko co treba doniest, ak mas moznost zajdi tam sa tiez spytat, maju to vytlacene, lebo nemam to uz a je tam toho dost.. co na zozname nieje a mne chybalo bola odsavacka na sopliky /taka jednoducha rucna nie na vysavac, lebo neni k comu pripojit/ a ked bude mat babatko soplik tak oni tam nemaju taku. za lekara sa plati 150E, to platis lekarovi po porode, ked som ja rodila tak manzel isiel este dole do auta po tasku s mojimi vecami a vtedy vyplatil lekarovi. za nadstandard su cenniky podla toho ktora izba ci si sama alebo dve, cennik dost casto menia, takze tiez sa dozvies az ked budes tam, lebo ten co je na internete uz nieje aktualny a ten co maju vyveseny tam tiez uz neplati. presne si uz nepamatam ja som platila asi 6 alebo 8 E za den

mireckaaa
20. feb 2013

ahojtte baby! 🙂 som tu nova 🙂 chcem sa spytat: vyuzivaju v TV na porod aj to polohovatelne kreslo ci sa rodi len so zadkom hore na tej starej posteli? dikes... 🙂

kavaapalma
21. feb 2013

@mireckaaa no to by aj mna zaujimalo. A myslim,ze tam maju aj porod do vody. Ale pochybujem,ze su nakloneni takymto vyberom. Radsej maju klasiku na chrbát a podho. Je to u nich stara znama rutina.

linda20111
22. feb 2013

@mireckaaa ahoj, ja som rodila na tej starej klasickej, s nohami hore, ine som tam ani nevidela, ale mozno maju len som si to tam nevsimla.

jancamad
22. feb 2013

@mireckaaa
@kavaapalma maju polohovateľne kreslo, treba dopredu povedať, že chcete rodiť na nom a myslim že sa za to priplaca. aj porod do vody je tam možný.

magic08
22. feb 2013

@mireckaaa
@kavaapalma ano, maju tam polohovatelne... myslim, ze stoji okolo 37 eur... nepamatam presne... no podla mojich dvoch skusenosti s porodom, v case ked uz ides rodit, je ti uplne jedno na com lezis, v tych bolestiach to nevnimas...

mireckaaa
25. feb 2013

dakujem za prispevok baby! 🙂 ja len preto sa pytam, lebo mne sa zda logicky lahsie tlacit dolu kopcom s gravitaciou ako hore proti nej... 🙂

shejori
23. mar 2013

Ahojte mam otazocku..Moj gynekolog mi stale hovori ze v TV neradi pichaju EPI pri porode z dvovodu ze je tam malo anastezologov..Chcem sa opitat ci stym ma niektora zvas skusenost...Porodu sa dost bojim uz len pre to lebo gynekolog hovori ze mam velke babetko..Ceny za nadstandard sa stale menia tak pls ked mozete podajte nove info dakujeeeem 🙂 🙂

majulino
23. mar 2013

@shejori ja nechceli mi pichnut ale koniec koncou som im vdacna 🙂

linda20111
25. mar 2013

ahoj shejori, mne bolo povedane, ze EPI pichaju len v pracovnych dnoch, v pracovnej dobe myslim ze tam je cas do pol stvrtej, ale nespoliahala by som sa na to, je mozne ze porodis skor ako pride anesteziolog 🙂 Tvoj gynekolog povedal, ze babo je velke , kolko to je, v ktorom tyzdni?

kavaapalma
25. mar 2013

@shejori aj mne hovori dokina,ze babo bude velke,ale to sa uvidi,az ked sa narodi,kolkokrat im vypocet nesedi... takze klud... ja neriesim...

znechutena
27. mar 2013

Dobrý,
chcela by som Vás všetke budúce mamičky informovať o pravdivej situácii trebišovskej pôrodnice. Vôbec to nie je také, ako Vám to povedia. Samozrejme samé sľuby a keď príde na samotný pôrod, tak samé výhovorky. Dcéra chcela rodič do vane ako prvorodička. Súhlasili, samozrejme a keď prišlo k samotnému pôrodu, tak nemôže, lebo je prvorodička, vraj zakrvaví vodu, tak neviem ako inak sa dá rodiť? Bez krvi? A napokon, že tam môže ísť na posledných 15 minút, tak to je fajn, ale predtým si vytrpí klasicky v bolestiach niekoľko hodín, tak tých posledných 15 minút je už o ničom. Keď dostala dcéra bolesti a tie nakoniec ustúpili, tak som ako budúca babička šla za službukonajúcim lekárom Dr.Sz.... myslím, že zvyšok si domyslíte, dala to, čo sa "patrí" a ten mi odpovedal: "snáď si nemyslíte, že za fľašu jej pomôžem", tak to bol poriadky šok, hoci v taške toho bolo oveľa viac. A to nehovorím o tom, že nakoniec sa nič nedialo, dcéra mala problémy - mala prezretú placentu, ktorá už dostatočne nevyživovala dieťa a mala málo plodovej vody a odmietli jej vyvolať pôrod, hoci bola v 38.týždni. Chvala bohu, na druhý deň sa mi narodil krásny zdravý vnúčik, ale nie vďaka trebišovským lekárom, ale vranovským, ktorí boli neskutočne ústretoví a dokonca som im nič nedala. Tak veľmi dobre uvážte, či chcete riskovať život svojho dieťaťa u týchto lekárov. A to vôbec nepreháňam, všetko sa tu ani nedá napísať

linda20111
28. mar 2013

ahoj znechutena, z tvojho prispevku mi nieje celkom jasne, kde nakoniec tvoja dcera rodila, ci v tv alebo vo vranove. mozes to blizsie objasnit? inac na doktora Sz. som aj ja pocula rozne veci len nie chvaly, preto som si zaplatila k porodu primara a bola to najlepsia vec co som mohla urobit. nechcela som riskovat spravanie ako ma doktor House ( tak ho nazval manzel mojej spolubyvajucej na izbe )

shejori
28. mar 2013

@linda20111 vies co pred vcerom som bola na pohotovosti lebo mi bolo zle od zaludka a tam mi dokonca druhy doktorka fantazirova povedala to iste ze babo je velke koncim 33tt a babo ma 2730g 😒 no aj ma to tesi ale aj sa naozaj bojim porodu :D Lebo termin mam az o mesiac a kedze uz teras ma pomali 3 kg tak kolko bude mat o mesiac :D

linda20111
28. mar 2013

@shejori aj mne povedali podla ultrazvuku ze babo bude vacsie - 36OOg a ked sa narodil mal 325O, takze neboj sa toho, je to len odhad. ak sa bojis toho ze mas malu panvu a babo sa nezmesti, tak to ti zistia ked uz zostupi nizsie a vtedy to bude vidno na ultrazvuku ako hlavicka tam vchadza. neviem ci som to spravne opisala ale tak nejak mi to ukazoval lekar, ja som sa tiez bala lebo moje rozmery panvy boli strasne male, tam kde ma byt 21 som mala 17 a predsa som porodila klasicky, aj ked babo malo trosku otlacenu hlavicku.

kavaapalma
28. mar 2013

@znechutena
@linda20111
@shejori ja uz som rozhodnuta a idem do MI.

linda20111
28. mar 2013

@kavaapalma pocula som ze v mi nemas babo pri sebe na izbe, ze ho iba nosia k tebe nakrmit. vies nieco o tom?

kavaapalma
28. mar 2013

@linda20111 ano viem,staci povedat sestricke a babo nechaju na izbe pri tebe.

linda20111
28. mar 2013

@kavaapalma to je dobre potom.. ale ak mozem poradit, opytaj sa aj nejakych zien co tam rodili ci je to v praxi skutocne tak, lebo vela veci naslubuju pred tym a nakoniec ked budes tam tak natrafis na sestricky ktore budu lenive dieta nosit ktebe a nechat ho tam. ja nemam dobre skusenosti s MI nemocnicou ale rodila som v TV. No vzdy je lepsie si pozistovat ako to naozaj je, nie od personalu, ale od ludi co tam boli . drzim palce!

kavaapalma
28. mar 2013

@linda20111 dakujem. Ja ak to bude nutne,tak nemam problém sa stazovat.

znechutena
2. apr 2013

odpovedam linde:dcera rodila vo Vranove n/T., drobec je už doma a je zlatučký.
V Trebišove je primár fajn, treba ísť iba za ním, ale bohužial s obálkou, vo vranove to vôbec nebolo potrebné. Sestričky sú v TV tiež príjemné, samozrejme na niektoré výnimky.

1stefi121
3. apr 2013

@shejori a pri kom budeš rodiť ak smiem vedieť.

shejori
3. apr 2013

@1stefi121 neviem nemam zaplateneho doktora..

1stefi121
3. apr 2013

@shejori u nas neviem o tom aby sa platilo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre