Pôrodnica v Trebišove. Aké to tam je?

sabiatko
21. aug 2009

ahojte 🙂 chcela som tu najst nejake info o porodnici v trebisove, ale nepodarilo sa mi. uvazujem o porode do vody, a tak by som si chcela precitat vase skusenosti. aki tam su lekari a sestricky, ci manzel moze byt pri porode, ci su tam nadstandardne izby, kolko sa plati, ci je babetko hned na izbe a vsetko ostatne, co k tomu pridate... dakujem 🙂

nika9876
3. nov 2016

@zuzulina265 A ako si sa mala?

nikuska868
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzulina265
21. apr 2017

@nikuska868 tá čo sa stalo?

nikuska868
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzulina265
21. apr 2017

@nikuska868 pri kom si rodila?

nikuska868
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzulina265
22. apr 2017

@nikuska868 no zbohom veď to je primár a takú chybu urobil

nikuska868
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janaandrasova
27. jún 2017

Ahojte, neviete mi prosím Vás niektorá povedať, koľko stojí v trebisove sterilizácia a či robia pri sekcii?

rusalkake
14. nov 2017

Trocha oživím debatu - musela som sa sem až zaregistrovať, lebo nie je žiadna celostná stránka, kde sa dajú pôrodnice hodnotiť, tak napíšem aspoň sem, verím že niekomu to pomôže.
Ja som v Trebišove rodila začiatkom jesene, aj keď patrím pod Košice, a Košicce boli omnoho bližšie. Ale hľadala som niečo naozaj priateľské, niečo kde ma podporia v prirodzenom pôrode, a kde sa vyhnem rutinným zásahom, hlavne nástrihu, ktorého som sa hrozne bála 😲
A Košice v tom až také ružové nie sú - bola som si pozrieť všetky tri nemocnice, ale nepresvedčili ma. Bola som zúfalá, keby som na to mala peniaze, išla by som naozaj rodiť do Rakúska. No ale keďže to nešlo, tak som si obišla všetky nemocnice v okolí a trebišov bol jediný, ktorý ma presvedčil.
Jednako akceptovali môj pôrodný plán bez výhrad, a veľmi milý a ochotný personál ma podporil v myšlienke prirodzeného pôrodu. Hlavne "vrchná" sestra je úplný poklad, hneď som vedela, že som na správnom mieste. Ukázala mi, že môžem rodiť aj do vody, aj na stoličke, aj na zemi, skrátka ako si len zmyslím. V tomto duchu sa niesol aj samotný pôrod . Hoci to trvalo dlho, a "užila" som si to dosť (😵😔 bez liekov proti bolesti), naozaj som nemusela rodiť poležiačky , a ani som nerodila, a vo výsledku bábenko krásne vyšlo, a ja som bola (skoro) bez škrabnutia 🙂. Taktiež bol štandard že mi priložiili dieťatko na hruď, ošetrili ho až neskôr, mala som ho stále pri sebe, aj pupočníkovú šnúru prestrihli až keď dopulzovala, skrátka všetci rešpektovali moje priania. Kto by bol povedal že Rakúsko máme aj na východnom Slovensku 🙂

svea
16. dec 2017

100% súhlasím s predchádzajúcim príspevkom. Rodila som pred 2 týždňami a som veľmi spokojná. Môj pôrodný plán bol akceptovaný bez výhrad. Keď som sa 1x rozprávala s hlavnou sestrou, hneď mi bolo jasné, že chcem rodiť práve tam 🙂

blackcat8885
17. jan 2018

Dievcata mna caka v lete porod a teda som rada,ze tu citam pozitiva na Trebisovsku porodnicu nakolko som mala obavy ze je to male mesto a ktovie ako to bude. Syna som pred 5r rodila v Ke ale zbytocne mi chodit tam ked tu to mam par sto metrov od bytu. Velmi ma tesi ze nemusim rodit priputana poleziacky a ze bonding je tu normalna vec. Dufam,ze sa to zaobide bez nastrihu a budem mat pekny porod. Ktoreho lekara odporucate a kedy ho mam kontaktovat? Staci tak 4-5tyzdnov pred terminom ci skor?

slavkahoffmann
27. jan 2018

Ahojte,

je to akurát týždeň, čo som sa vrátila z pôrodnice v Trebišove a chcem sa podeliť o svoju skúsenosť.

Pôvodom som Košičanka a tak prvá voľba padla na pôrodnicu v Šaci. Boli na ňu samé chvály.

Manžel však na internete ešte predtým, ako sme sa išli pozrieť do Šace našiel (aj tu na Koníkovi) informácie o Trebišove, že je tam možnosť rodiť do vody.

Tak som zavolala vrchnej sestre do Trebišova, p. Kohanovej. A ak tu sú na ňu chvály, tak musím povedať, že v skutočnosti je to ešte väčší poklad, ako sa dá opísať.

Nikdy predtým sme sa s ňou nestretli. Nepoznali sme sa. No i napriek tomu sa k nám správala ako v vlastným príbuzným, veľmi ochotne nám celú pôrodnicu ukázala, hodinu s nami sedela a všetko do detailu vysvetlila, pridala ešte pár tipov navyše.

Odchádzali sme z pôrodnice s veľmi, veľmi dobrým dojmom. Stále sme sa však chceli ísť pozrieť aj do Šace a urobiť si na ňu vlastný názor.

Na obhliadku sme do Šace išli na druhý deň po Trebišove. Je pravda, že prostredie izieb na novom šestonedelí v Šaci bolo naozaj luxusnejšie, nepôsobilo ako nemocnica, ale už ako hotel. To bolo veľké plus.

Z čoho sme mali trošku zlý pocit bola vrchná sestra, ktorá na naše otázky odpovedala a potom sa nás hneď pýtala: "To už je všetko, čo ste chceli vedieť?". Keď sa nás to opýtala tretíkrát (behom 2 minút), nadobudli sme pocit, ako keby sa nás chcela rýchlo zbaviť (ale môžem sa mýliť, bol to len náš pocit).

Nakoniec pre blízkosť k nášmu bytu sme sa rozhodli pre Šacu.

Avšak po prvej poradni v Šaci sme zmenili názor. Na prvej poradni sme boli asi 3 hodiny, veľmi veľa rodičiek, brali to tam ako na bežiacom páse. Čo by až taký problém nebol.

S manželom sme typy ľudí, ktorí uprednostňujú prístup ľudí pred luxusom. Aj keď sme nemali nijak obmedzený rozpočet a plánovali sme tú najkomfortnejšiu izbu, aby mohol som mnou prespať aj manžel, prístup personálu nás odradil.

Najprv to bola vrchná sestra pri prehliadke šestonedelia, z ktorej sme mali pocit, akoby sa nás rýchlo chcela zbaviť (i keď druhá sestrička bola veľmi milá).

To, čo nás úplne odradilo bol podpis "zmlúv" o starostlivosti o novorodenca. Dali nám podpísať BIANCO zmluvy (kde boli prázdne miesta, kde si do budúcna mohli dopísať podávanie akýchkoľvek liekov a postupov, dopísať meno doktora s tým, že už sme ich museli dopredu podpísať). Chceli, aby sme ich podpísali, pritom v zmluve bolo napísane, že sme boli informovaní o tom, čo bude dieťatku podávané, aké sú riziká a že nás doktor o všetkom informoval. Čo do tohto momentu nebola pravda. Žiaden doktor nám o ničom nepovedal a ani nás nijak inak neinformoval.

Tak sme si dali zavolať lekárku a chceli sme od nej vysvetlenie, prečo máme podpísať niečo, čo nie je vyplnené.

Je pravda, že nám na otázky odpovedala, ale nemali sme z toho pocit, že to robí veľmi ochotne, skôr naopak. Práve takýto prístup nás od Šace odradil.

Výsledok: Šaca je prostrednom určite super, len to tam berú (určite aj kvôli vysokému počtu rodičiek) ako na bežiacom páse.

Tak sme sa vrátili k Trebišovu. Poviem úprimne, čítali sme aj recenzie na lekárov a (popravde), mali sme trošku obavy z pána primára Szilagyiho, referencie naňho na internete nie sú vždy 100% pozitívne.

No musím povedať, že ku mne sa pán primár správal maximálne profesionálne a ľudsky, úplne akceptoval bez výhrad môj pôrodný plán, všetko vysvetlil, manžel mohol byť pri prehliadkach na poradni úplne v pohode. Nezažila som ani náznak ničoho negatívneho, čo bolo popisované v iných referenciách, mala som 100% pozitívnu skúsenosť.

V pondelok, keď mi ráno odtiekla voda (bola som prvo-rodička), tak sme volali vrchnej (p. Kohanová), ako presne postupovať a tá nám všetko vysvetlila.

Počas 1. doby pôrodnej sa ku mne všetci veľmi milo správali, vrchná sestra (p. Kohanová) sa k nám správala ako keby sme boli hostia v 5 hviezdičkovom hoteli. Zisťovala, ako sa máme a snažila sa zabezpečiť maximálne komfortné prostredie (v rámci možností, ktoré pôrodnica ponúkala). Podotýkam, že sme sa s p. Kohanovou nepoznali. Bolo z nej (a nielen z nej) cítiť, že to, čo robí, robí naozaj zo srdca.

Veľmi som chcela rodiť prirodzene, ale do 24 hodín od odtečenia plodovej vody som nebola otvorená (len na 1 prst), mala som veľmi nepravidelné kontrakcie a ozvy bábätka už začínali klesať pod normálnu hodnotu.

Veľmi jemne a s vysvetlením mi pani doktorka Bindasová doporučila cisársky rez. Všetko vysvetlila a povedala aj riziká toho, ak ho robiť nebudeme. Do ničoho ma netlačila, rozhodnute nechala na nás.

Samozrejme, pre nás bolo na prvom mieste zdravie nášho drobca, takže na doporučenie som s cisárskym rezom súhlasila. (a až neskôr sme zistili, že to bola naozaj dobrá voľba, pretože náš maličký mal okolo krku omotaný pupočník, čo by mohlo spôsobiť veľmi veľké komplikácie pri klasickom pôrode).

Rez prebehol v poriadku, po cca. 2 hodinkách, čo som sa trošku otrepala z narkózy (nejaký čas trvalo, kým som sa necítila ako opitá), mi doniesli nášho Paťka. Zdravého a v poriadku.

Ostali sme v Trebišove na šestonedelí až do soboty (4 dni od pôrodu) a bolo o nás super postarané. Manžel spal každý deň som mnou na izbe. Personál sa správal fakt veľmi dobre.

Ak by som mala dať nejaký tip na zlepšenie, tak by to bolo laktačné poradenstvo. Ako prvo-rodička a ešte po cisárskom reze som ani netušila, ako sa správne kojí. (teória je jedna vec, ale ak vám to niekto ukáže aj prakticky, tak sa človek rýchlejšie naučí).

Ak to mám však zhodnotiť ako celok, tak si myslím, že Trebišov môže ísť smelo príkladom ostatným pôrodniciam v prístupe doktorov a sestričiek k mamičkám. Jednali s nami (ja a manžel) s úctou a rešpektom a nie ako s tovarom na bežiacom páse. FAKT odporúčam.

A vraveli nám, že cca. v polovičke roka 2018 majú prejsť aj izby rekonštrukciou, takže už teraz sa teším na môj ďalší pôrod v Trebišove.

Páni doktori, doktorky, sestričky... Ďakujeme vám veľmi pekne. Veľmi si ceníme váš prístup.

Ak sa ty, ako mamička, rozhoduješ pre Trebišov, za mňa môžem vrelo odporučiť.

blackcat8885
27. jan 2018

@slavkahoffmann ahoj som rada,ze mas taku skusenost. Ja som rodila syna v Saci a bolo to fajn no nakolko byvam teraz v Tv budem rodit tu. Velmi sa cudujem,ze Saca neponuka napr porodnu stolicku(co chcem v Tv vyuzit) nakolko je sukromna cakala by som od Sace viac. Su v Tv nejake nadstandard izby?Nerada by som bola na izbe s romkou...

slavkahoffmann
27. jan 2018

@blackcat8885 je aj nadštandard. Dôvera izba. Ak máš zdravotnú poisťovňu Dôvera, doplácaš 5 Eur na noc, ak nie, tak 10 Eur. So mnou bol 5 nocí na tejto izbe aj manžel, dokopy za 5 noci na oboch sme platili 85 Eur (cena cca. ako za 1 noc v Šaci). Izba ma samostnú kúpelňu. Nie je to až tak vysoký štandard ako v Šaci, ale prístup personálu je super.

rnns
25. feb 2018

@slavkahoffmann mozem sa opytat, preco bola celkova anesteza? bola som tam teraz pozriet, pocity z vrchnej aj primara rovnake, velmi pozitivne hodnotim 🙂 dokonca suhlasili, ze mozem skusit prir.porod,hoc som po cisarskom v kratkom casovom odstupe, pokial to jazva dovoli. ALE mala som pocit,ze sa dost vyhybaju spinalu, ze automaticky uspavaju, co ma trochu odradza, ze preco???

marianna173
25. feb 2018

@rnns Ahoj, ja som 2t po sekcii a hodnotím všetko len kladne. Lekári, sestričky, celkový dojem a starostlivosť na 1.
Ja som mala mať spinal, no nezabral mi len na ľavú polovicu tela a až v tedy môj lekár rozhodol o celkovej.
Jazvu ani nevidno a stehy boli ukážkové. Naozaj, vrelo odporúčam. 🙂

slavkahoffmann
26. feb 2018

@rnns ahoj, ja uz som bola 24 hodin po odteceni plodovej vody a ozvy sediecka rychlo klesali, preto bolo potreňbne konat rychlo... samozrejmne je to na tebe ako sa rozhodnes, ja som s ich navrhom suhlasila, ale je to na dohode, ako sa rozhodnes, ja som im plne doverovala, predsa v takej situacii, ked uz sa veci nevyvijaju podla planu, doverujem v tychto veciach odporucaniam lekara. Je super mat porodny plan, no ako hovorim, niekedy sa veci vyvinu inak ako chceme. Clovek mieni, pan Boh meni 😉
@rnns

blackcat8885
16. máj 2018

Akeho lekara k porodu odporucate? Som 27tt mam si niekoho dohodnut ci nechat na nahodu? Vobec tam lekarov nepoznam

marianna173
16. máj 2018

@blackcat8885 Z vl.skúsenosti odporúčam Dr. Ždija. Úplne super človek a prístup k mamičke je na vysokej úrovni. 🙂

vierkasusterova
14. jún 2018

@blackcat8885 -Najlepší lekár Ždij Lukáš sa trpezlivo venuje a vždy si vypočuje a poradí. Lekár zo srdcom na dlaní. a tak isto i Marta dralova

blackcat8885
22. jún 2018

Je pravda že sa neda dať epiduralka v Trebišove? Povedala mi to vrchna sestra no ja som s nim ratala a je divne,že sa neda iba ak by som mala naplanovany porod vraj

vierkasusterova
23. jún 2018

@blackcat8885 da sa ja som ju chcela ale nedali miju lebo to musis do predu oznamit

blackcat8885
23. jún 2018

@vierkasusterova ale tak neviem kedy budem rodit no chcem ju

vierkasusterova
23. jún 2018

@blackcat8885 marta je velmy dobra nemozem si ju prechvalit ,,ona iba ranne robi ja som prosla rano a ona tam bola robila mi sekciu.. no vecer je tam szilagyi,snim som nebola spokojna on je podla nalady haha

blackcat8885
27. aug 2018

Ahojte. Rodila som v Trebisove pred tyzdnom. Porod vyvolavany mala som dr.Štvanovu-chvalim jej pristup,vsetko vysvetlila a trpezlivo odpovedala na moje otazky a tak isto sestricka ktora bola pri porode bola mila. Negativa-pocas pustania plodovej vody presli cez miestnost kde sme boli asi 4ludia ano zdravotnici no bolo mi to neprijemne. Celkovo porod a 2hodiny po nom na sale boli ok. Oddelenie sestonedelia-zenske sestry pristup fajn hlavne jednu mladsiu si pamatam bola velmi mila. Novorodenecke sestry-bohuzial posadnute kojenim a to ich hucanie vkuse len dookola prikladat dieta a kojit kojit mi slo na nervy. A rovnako aj mojej spolubyvajucej nakolko ona vkuse odsalava mlieko aj sa snazila kojit a ja som tiez mala stale maleho na prsiach. Proste sestricky by mohli mat viac empatie. Celkovo v porovnani z Ke-Šaca kde som rodila prvy krat je to asi co sa tyka pristupu lekari a sestry podobne. Nadštandardna izba pekná za tu cenu

kobvylka
31. dec 2018

@rusalkake super zazmluvňovala si doktora? Premýšľam nad tv nemocnicou. Prvý som mala v saci dik

averita
22. jan 2019

Ahojte, chcem pridat svoju cerstvu skusenost. Nedavno som v trebisove rodila, nakoniec cisarskym lebo som prenasala. Natrafila som pocas pobytu na vsetkych lekarov a sestricky na poridnickom oddeleni a nemozem sa stazovat. Vsetci sa ku mne spravali velmi milo. Primar je trosku svojsky, podla nalady ako sa zobudi, ale vzdy sa spraval slusne. Tuto cast pirodnice hodnotim velmi pozitivne napriek cisarskemu. Co bol pre mna sok bolo novorodenecke oddelenie. Mala som porodne prianie podpisane primarkou no bolo odignorovane, dokonca som mala pocit, ze si na mna preto zasadli. Ak som namietala proti ich metodam tak nabehla lekarka so 4 sestrickami na moju izbu a tlacili na mna vyhrazkami. Mala som poziadavku krmit s cievkou, no oni dali flasku a doteraz bojujem s kojenim a neviem ci nepridem o mlieko. Komu ich metody vyhovuju ten sa nemusi bat, no ja som mala pocit akoby to bolo ich dieta nie moje. Revala som kazdy den. Zakazovali mi kojit bez perinky, nutili ma pouzivat klobuciky co mi zhorsilo poranenie na bradavkach, museli sme prebalovat v postielke, nepacilo sa im ked bola mala pri mne v posteli. Clovek tu nema slobodnu volu. Pocula som ze vela zien tam podpisuje reverz a uteka domov a ja som to takmer tiez urobila. Vadilo mi ze nerespektuju a nepoznaju najnovsie studie WHO a nutia ma do nespravnych technik. Nabuduce koli tomuto oddeleniu pojdem inde alebo zvolim ambulantny porod a odidem po 24 hodinach.

speci_rodinka
21. mar 2019

@sabiatko a rodila si tam? v TV dobre sa mas?

averita
22. mar 2019

@speci_rodinka ahoj, ano rodila, teraz v januari. Bohuzial cisarskym, ale pockali sme do konca 42tt, co by mi v kosiciach asi nikto netoleroval. Na lekarov a sestricky na porodnickom nemozem povedat nic zle. Boli mili a empaticki.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre