Pôrodnica v Trebišove. Aké to tam je?

sabiatko
21. aug 2009

ahojte 🙂 chcela som tu najst nejake info o porodnici v trebisove, ale nepodarilo sa mi. uvazujem o porode do vody, a tak by som si chcela precitat vase skusenosti. aki tam su lekari a sestricky, ci manzel moze byt pri porode, ci su tam nadstandardne izby, kolko sa plati, ci je babetko hned na izbe a vsetko ostatne, co k tomu pridate... dakujem 🙂

monika26
8. jan 2011

@tosomja
Ahoj. Dakujem za odpoved. No teraz som v 22tt a moje prve babo som rodila v Saci. Teraz sa obavam, ci by somdo Sace dosla, ked to bude druhy porod. V 16 tt som lezala v trebisovskej nemocnici a ako spominas jedlo bolo naozaj zle. Lekari na vizite sa mi celkom pozdavali, ale ja sa bojim skor hygieny a mozno pristupu doktorov a sestriciek. Pri kom si rodila ty? Pekny vecer. 🙂 🙂

tosomja
9. jan 2011

@monika26 čo sa týka hygieny, keď si priplatíš za nadštandardnú izbu, tak je to v pohode...a i keď nie, tak mamičky na tých nadštandardných ti, myslím s radosťou dajú kľúč od sprchy, či toalety...my sme to takto robili 🙂
Rodila som pri Gimerovi, bol to dobrý doktor...nič som mu dopredu neplatila, vlastne ani potom som mu nestihla dať nič 🙂 pretože ma prepustili nečakane a nemal vtedy službu...staral sa, chodil aj mimo vizity a pýtal sa, či niečo nepotrebujem ja a moje bábätko...nemôžem nič zlé povedať ani na jedného doktora...ja som tiež chcela rodiť v Ke, ale tak ako píšeš, nespoliehala som sa na to, bála som sa, aby som to stihla, keby to na mňa prišlo 🙂

monika26
10. jan 2011

@tosomja
Dakujem za info. Moj izbovy lekar bol MUDr. Gimera a ako hovoris bol starostlivy. No este mam par mesiacov na rozmyslanie a tak uvidime az ked to na mna pride ze kam pojdeme. Prajem ti pekny den.

tosomja
10. jan 2011

@monika26 Tak prajem Ti, nech to máš rýchlo za sebou a hlavne bez zbytočných stresov... 😀

nikus14
12. jan 2011

@tosomja ahoj chcela by som sa opytat kolko teraz stoji nadstandarna izba v trebisove?? lebo pri malom som platila 300Sk za den. Aj teraz uvazujem ze tam pojdem lebo som bola spokojna s lekarmi aj s niektorymi sestrickami lebo boli tam aj take neprijemne. A to s dokrmovanim stebou suhlasim vdaka nim sa mi maly nechcel prisat a mala som potom problemy s dojcenim.

tosomja
13. jan 2011

@nikus14 aj teraz je 10 eur, aspoň myslím, lebo manžel platil 🙂 bola som tam 4 dni, ale sa mi zdá, že som platila za 3 celé dni...aj mne sa toto stalo, tiež mi nechcela maličká piť z prsníka a mne sa nalievali a nalievali, až sa mi zapálili a nestíhala som odsávať...skoro ma ani domov nepustili kvôli tomu...kojila som len 3 týždne aj to s bolesťami, a maličká mi nepriberala, tak som to vzdala...

dada157
4. mar 2011

@martineckac ahoj chcem sa spytat kolko sa plati za porod.ja by som chcela dr.bubana k porodu ale neviem kolko sa dava mohla by si mi odpisat dakujem

martineckac
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dada157
6. mar 2011

@mj28 ahoj ja mam termin 6 juna som z tv mozno sa tam stretneme
v porodnici

mj28
7. mar 2011

@dada157 ahoj 😎 mozno, len mne hrozi cisarak, tak neviem neviem, ten zvyknu vykonavat 10 dni pred termínom porodu ... tak uvidime 🙂 uz vies co cakate ?

dada157
9. mar 2011

@mj28 ano dievcatko

dada157
9. mar 2011

mj28 uz mas vybrateho porodnika?ak ano koho?

mj28
9. mar 2011

@dada157 my este nevieme, idem koncom marca na poradnu,tak hadam sa ukaze 🙂 porodnika nemam vybrateho a ani nebudem vyberat - s nikým som nemala problem pri prvom porode a vsetci su tam velmi profesionalni lekari, tak im doverujem 🙂 a ku komu chodis na poradne? ja k Pajtasovi ...

dada157
9. mar 2011

mj28 ja idem na poradnu 23.marca k mudr.bubanovi on je velmi dobry doktor taky starostlivy

mj28
13. mar 2011

@dada157 🙂 aj ja idem 23.3 ale k mojmu ... a to ako si sa dostala uz priamo k primarovi? ja som o nom veeeela pocula a len a len dobre veci... okrem toho co tu niektore baby popisali o nom negativa co vlastne ani nevedeli o com pisu lebo rozoberali cisarske a ani jedna co o tom pisala nerodila cisarskym - len jedna baba povedala - co uz ... tak mas stastie ze mas hned taku starostlivost 🙂 to je tvoje prve tehu ? ci uz mas nejake deticky ?

dada157
14. mar 2011

dada157 @mj28 lezala som v nemocnici a vybavila som aby som mohla dat k nemu kartu som velmi spokojna.to je moje prve tehu.hej kazda jedna prinesie papier ze musi jej urobit cisarsky lebo ma take problemy a nechcu rodit normalne

mj28
16. mar 2011

@dada157 presne to tie papiere ... a potom sa len nadava na primara ze len a len cisaraky robi, ako ja som mala prvy cisarsky ale kvoli malemu ze bol strasne velky a nemal uz v brusku vobec miesta co sa ukazalo ked mi robil ozvy ... a teraz mi povedal ze pravdepodobne budem rodit tiez cisarskym kedze som takto rodila pri prvom ... ale ze sa uvidi nic nie je iste 🙂 tak sama som zvedava ... ked si lezala v nemocnici to si mala nieco vazne? alebo len pre istotu aby sa nahodou nic nezanedbalo? ... inak sa neviem dockat 23. kedy mi spravi USG 🙂 lebo uz by som isla aj nieco nakupit ak to bude dievcatko tak nemam nic, len take neutralne bodiky ale uz aj farebne by som chcela 🙂 ty uz mas vybavicku ? ci si este chvilku pockas? 😎

dada157
18. mar 2011

nieco uz mam este je cas nikde sa neponahlam strasne vela som vracala do 5mesiaca davali mi infuzie schudla som dost vela tak preto vsetko co som zjedla som hned vyvratila.ty si priamo z trebisova?

martineckac
19. mar 2011

@dada157 a @mj28 ja som to už párkrát písala, že dr. Bubán je jeden úžasný človek a perfektný odborník. A čo sa týka tých sekcíí, tak je to všetko o tých ženách, momentálne je trend taký, že ženy nechcú rodiť prirodzene a myslia si, že sekcia je lepšia. Určite to nie je o tom, že Bubán chce robiť sekcie.

tosomja
20. mar 2011

Môžem? Keby bolo na mne, tak rodím prirodzene, keď sme čakali na čakačke...kým my na sekciu sme čakali a čakali, tak prirodzene rodiace mamičky to už mali dávno za sebou a poviem vám, plakala som s bábätkami 😀 Hoci som počula plakať moje dieťatko, nebol to taký krásny zážitok, lebo som bola tak napoly omámená...Nerodila som normálne, lebo na moju výšku by to bolo trošku komplikované...dr. Buban s tým nemá nič spoločné, že robí sekcie, to naši gyn. sa tak rozhodujú, alebo poväčšine aj mamičky samé...

mj28
22. mar 2011

Ahojte 🙂 tak čo už ... je to tak, tie co maju za sebou cisarsky zo zdravotnych dôvodov ci uz kvoli dietatku alebo mamicke tak by chceli rodit normalne a tie co by mohli rodit normalne tak si zabezpecia "diagnozu" a jednoducho "musia" rodit cisarskym (a tie maju "kamosky", ktore si vybiju zlost na primarovi ... nic nove Trebisov )

mj28
22. mar 2011

@dada157 fuuuuuha tak toto nezavidim, ja nastastie som ani raz nevracala, akurat prve tri mesiace som mala len taky zvlastny pocit v hrdle ... ja som priamo z Tv a ty? kedy ides najblizsie na kontrolu?

katarina353
23. mar 2011

Úplne súhlasím s mj28.Papier znesie všetko, kto chce cisársky, tak ho aj dosiahne. Dohodnúť sa dá.Len sa týmto mamičkám čudujem, prečo si volia takúto možnosť.

dada157
23. mar 2011

@mj28 6aprila idem na poradnu 🙂 uz vies pohlavie babatka?uz vies pri kom budes rodit?

mj28
23. mar 2011

@dada157 nič neviem :( babo bolo opat hore zadockom, takze az v maji sa dozvieme co to bude, ale myslím si ze to bude prekvapenie :D najblizsie mam poradnu az 20.aprila a to mi USG robit nebude :( inak vsetko s babom v poriadku - rastie ,pribera a vyvíja sa ako ma, len ja mam na moje a doktorove prekvapenie v moči krv 😠 ... zajtra rano šup na nefrologiu ... tak som zvedava ... a vlastne mi nic nie je ani nie som prechladnuta ani vlastne nic - ziadne priznaky niecoho zleho, len sa to vyskytlo na papieriku 😒 ....

dada157
23. mar 2011

@mj28 tak neskoro na poradnu?praveze teraz castejsie by si mala chodit na poradnu ja teraz kazde 2 tyzdne.preco ides az tak neskoro?

mj28
25. mar 2011

@dada157 čo ja viem či neskoro ? ono aj pri prvom tehu som takto chodila, ze az posledny mesiac castejsie a ked som sa opytala ze preco, tak vravel ze nie su komplikacie a vsetko je v najlepsom poriadku - tak preto ... ale teraz aj tak pojdem skor, pretoze musim odniest vysledky z nefrologie ... 🙂 inak ako sa citis?ja uz zacinam fučat (teda tazko sa mi dycha niekedy 🙂 ) ale to bude aj tym ze nas 20 mesačny chlapček je poriadny beťarik 😀

dada157
28. mar 2011

@mj28 no to aj ja uz sa zadychavam a tak

dada157
28. mar 2011

@mj28 este som sa chcela opytat ci davaju v trebisovskej porodnici koselu nemocnicnu na porod alebo si treba doniest svoju a co pre babatko do nemocnice pri porode nejake plienky a co este,dakujem

mj28
28. mar 2011

@dada157 ahoj 😉 nedavaju v porodnici nic ... cize si dones svoje - pre normalny porod odporucaju stare velke tricko ... asi je to prakticke ako nova vonavucka kosielka, ktoru budes mat len na porod ... no a pre babo len plienocky, vlhcene utierky na zadocek, krem na zapareniny, čiapocku a popripade aj rukavicky aby sa neposkriabalo 🙂 oblecenie pre babo ti postaci az ked ta pustia domov (uz by som to chcela mat za sebou a kocikovat 😎 )

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre