Pôrodnica v Trebišove. Aké to tam je?

sabiatko
21. aug 2009

ahojte 🙂 chcela som tu najst nejake info o porodnici v trebisove, ale nepodarilo sa mi. uvazujem o porode do vody, a tak by som si chcela precitat vase skusenosti. aki tam su lekari a sestricky, ci manzel moze byt pri porode, ci su tam nadstandardne izby, kolko sa plati, ci je babetko hned na izbe a vsetko ostatne, co k tomu pridate... dakujem 🙂

euka210
29. aug 2013

@roja29 tak vies co, o vtiahnutych ja vela neviem co v takom pripade, ale na Tvojom mieste by som sa uz teraz dopredu informovala ako sa postupuje...skus na Mamila.sk ci priamo nejakej laktacnej. Bola tam jedna v Mi, ale co som naposledy pozerala, ta uz nie je v zozname. Ale mailom odpovie kazda.

roja29
29. aug 2013

@euka210 nie v zozname nie je ziadna z MI :( ale skusim nejakej napisat...vdaka 🙂

linda20111
12. sep 2013

@roja29 ahoj, ja mam nie velmi dobru skusenost ohladom kojenia v tv, pretoze ja som mlieko mala az na stvrty den, babo cely cas so mnou na izbe (okrem pripadu ked ho kupali a ked bol pod lampou kvoli zltacke) a oni mu nedali za cely ten cas vobec nic!!! skusala som ho prikladat stale, ale ked mlieko nieje tak nieje.. cele dni a noci mi reval od hladu a flasu nedali ani za svet! s kojenim mi radili len to ze prikladat, ale to mi vobec nepomohlo :( az ked bol na 4ty den pod lampou jedna sestricka sa pytala ci kojim ze ak ano tak nech si poodsavam mlieko a dam jej vo flasi aby mu ho mohla dat tak vtedy som celu noc tlacila bradavky a trapila sa tam s odsavackou aby mi vyslo nejake mlieko. bolo ho velmi malo ale toto pomohlo a odvtedy som zacala konecne normalne kojit. uz teraz som mudrejsia ale vtedy to bolo pre mna strasne ked som nevedela co robit a nikto mi nepomohol :( to ze ma boleli bradavky mi bolo jedno najhorsie bolo pre mna to ze dieta plakalo a nevedela som mu nijak pomoct :(

kavaapalma
12. sep 2013

@linda20111 v mi sice dokrmuju,ale pomoct ti s kojenim,leda tak vo sne. Novorodenecke des,total som bola sklamana. Az na milu pani primarku.

linda20111
12. sep 2013

@kavaapalma to je ta ista primarka co je na detskom, na novorodeneckom? ja som tam bola na detskom ked bol maly chory a naozaj je to tam otrasne, maly mal 3tyzdne a podla nich zapal pluc, teraz uz viem ze nic mu nebolo :( je to len ich biznis, aby tam niekoho mali na "nadstandardnych izbach" aby zarobili na strachu rodicov :( otrasne oddelenie, najhorsie ake som kedy videla, pristup sestriciek - ktore ako vacsinou nic moc a najhorsie bolo ked som este nemala tu "nadstandardnu izbu" hore ale bola som tam kde ostatne deti, videla som cez sklo ako sa spravaju k malym drobcom ktory boli bez mamiciek, tie sestricky co ich krmili, dieta kludne spi a ona pride, jebne mu flasu do ust dieta rychlo vypije kolko vladze, ani minutu ho nepodrzia odgrgnut, rovno da do postielky a dieta reve a reve celu noc.. toto som tam videla na vlastne oci :((((

kavaapalma
12. sep 2013

@linda20111 uplne ti to verim,maly mal skoro stale spinavu pusku po grcke,ja som sa o neho pekne postarala. Vlasky mokre,total spoteny a v prievane. Neochotne,neprijemne sestry okrem jedinej. Dom som odchadzala s maleho uplne zaparenym zadockom,tak jak sa starali. A primarka prt vie,co robia,ked tam ona nie je. Vsetko som jej povedala a aj to,ze druhe dieta sem rodit nepojdem prave kvoli tomu. A ona,ze sa to zmeni. Tak moja odpoveď bola,leda zeby vymenila cely personal. A apropo nadstantard no za tu sumu otras. Ja som ho ani nechcela. Nemam problem priplatit,ale nech to nalezite aj zodpoveda tomu slovu.

roja29
16. sep 2013

@linda20111 tak to si ma velmi nepotesila....no nejako to budeme musiet s malou zvladnut same ako tak citam 😒

linda20111
16. sep 2013

@roja29 zvladnete to urcite, len bud silna, nedaj sa vytocit aj nejaka sestricka si bude presadzovat nieco co sa tebe nepaci. ked pojdes s babatkom cez chodbu poriadne ho treba zakryt uplne celu hlavicku aby nedostalo prievan, pretoze tam nenormalne fuka. a mas vybraneho lekara dopredu, ci nechas to na nahodu?

roja29
17. sep 2013

@linda20111 och pri takych detickach tam maju prievan?? a mala by som mat svoju doktorku- Fantazirovu...

akika722
17. sep 2013

@roja29 prievan tam je už roky 😅 Môj starší syn ma 5,5r. a už vtedy tam bol neskutočny prievan na chodbe...domov sme došli zo zapálenými očkami,moje zname skoro všetke taktiež s deťmi takto došli domov.. mladší ma 3r a to iste 😝 Hoc ako som ho chranila,no málo ktora sestrička dieťa prekryla ked ho brala..

linda20111
18. sep 2013

@roja29 V trebisove na chodbe ked vyjdes z izby a sa cudujem ze s tym nic nerobia, najhorsie to je pri vstupnych dverach na oddelenie kde stoja pri okienku ciganky :( a tade treba prechadzat ked nesies dieta na vysetrenie :/

fajnzienka
18. sep 2013

Ako tak čítam, zisťujem, že nikde to nie ju super... aspoň tu na Slovensku (iba ak na nejakej súkromnej klinike). Minule som stretla kamarátku, ktorá žije v Nemecku, aj tam rodila v tom termíne ako ja tu a keď mi hovorila ako sa rodí tam.... normálne mi padla sánka. Ja sa nemôžem sťažovať, pôrod som mala bez komplikácií (rodila som pri Fantazírovej v MI) a čo sa týka starostlivosti o mňa o malú, tak som bola veľmi spokojná. Ale čo mi povedala ta kamoška, tak som jej naozaj v dobrom závidela... vraj krásne prostredie, najmodernejšie vybavenie, izby každá rodička samostatné so sociálnym zariadením (wc,sprcha) + telka, internet , pôrod v pokojnej atmosfére, stále pri mamičke od pôrodu až po odchod z pôrodnice, všetky vyšetrenia na izbe a vďaka láskavému prístupu laktačných poradkýň bezproblémové dojčenie od prvého prisatia..........tu na Slovensku môžme o tom len snívať

kavaapalma
19. sep 2013

@fajnzienka tu je to tak,ale keby sme sa viac ozyvali,mozno by sa nieco zacalo diat. Teda co sa tyka s pristupom personalu,lebo penaaaze na vynovenie nebudu nikdy

linda20111
26. sep 2013

@kavaapalma uz to tu pisali nejake mamicky ale v inej teme, kde sa niektore chvalili ake boli pri porode disciplinovane, ze ich personal pochvalil ze nerobili zbytocny krik a podobne.. pomaly vsetky sa tam vychvalovali ake boli uzasne.. len jedna mamicka tam napisala haloo zobudte sa nie my mamicky sme tu pre lekarov, ale oni su tu pre nas..nie my sa mame prisposobovat im, ale oni nam, pretoze porod je zazitok na cely zivot, nie ako jedna sluzba sestricky, alebo lekarky, ktora toto vidi bezne a pre nu je to rutina. prave personal by sa mal prisposobit, nebyt nervozny alebo to aspon nedavat najavo, nemat blbe poznamky, ale pomahat mamicke ako sa len da.. ale aka je realita? uhundrana stara vyhorena sestricka, ktora zije mimo tejto doby.. mozno niekedy to bolo normalne ze takto sa rodilo, ale myslim ze dnesna doba je uplne ina, kazda mamicka (aspon ta ktora ma k sebe uctu a ma sa rada) tak chce byt pri porode co najmenej stresovana okolim a nieje jej jedno ako sa tam kto sprava..Mne jedna povedala ze som tak vrieskala ze ma bolo pocut na celu chodbu.. a predo mnou bola tam jedna co rodila a skoro ani o nej nevedeli..Lenze to uz nepovedala ze bola ciganka z tabora, ktora rodi kazdy rok!!! A to je akoze co? mna to ma zaujimat ze kto ako rodi? ked ma to zaujima tak sa opytam kamaratiek.. a nepotrebujem pocuvat od nejakej tam, pre ktoru to je ako som uz pisala rutina, pretoze pre mna to je raz-mozno 2x za zivot a obrovska bolest, ked som uz myslela ze zomriem... Druhe bejby tiez pojdem rodit pravdepodobne do trebisova, ale uz aspon budem do coho vlastne idem a co ako sa bude diat.. Pri prvom to bol taky sok, nevedela som co kedy, len rychlo tu podte, tam chodte, tu si lahnite a ides... Nikto nic nevysvetli normalne nepovie.. Toto sa mi nepacilo. Ale aspon lekar bol perfektny ked prisiel, potom to islo ovela lahsie.

fajnzienka
26. sep 2013

@linda20111 Ja som rodila v Mi, mala som pri pôrode svoju doktorku, 2 super sestričky a všetko čo sa dialo mi bolo vysvetlené. Bolesť je bolesť, nie každý ju zvláda, aj ja som myslela, že zomriem, no nekričkala som... počúvala som sestričky a lekárku, čo mi hovoria a pôrod prebehol bez komplikácií aj keď to trvalo 13 hodín.

ashley888
24. apr 2014

Mali ste aj nejaku preporodnu pripravu v trebisove? Alebo tu nic take nie je?

mia1982
28. máj 2014

Po dlouhych 5 letech,jdu znova rodit do Trebisovskej porodnice. Mozete mne prosim informovat,jestli se tam neco zmenilo? Nebo v roce 2009 jsem tam byla,a byla to katastrofa. Neprijemny personal,spinave sprchy,ucpeucpane zachody...proste katastrofa nejvetsi. Za kazde info budem veeelmi rada.

miriam17
8. jún 2014

viete mi povedatkolko stoja sukromne izby?a ako to je tam na izbach?

su_san
9. jún 2014

@mia1982
@miriam17
ja som tam rodila v januári 2013...a myslím že odvtedy sa toho až tak veľa nezmenilo, akurát čo viem od kamarátky čo rodila vo februária tohto roku, tak tam je nejaká špeci izba pre poistencov Dôvery, je to 2-lôžková izba...
ja som bola na nadštandarde, bola to jednotka izba spolu so sprchou a veckom, tak sa to dalo v pohode tam zvládnuť, cenu už neviem ale nejakých 10-15 eur to bolo na deň...treba pozrieť ich cenník na nete
takže si myslím, že za tých 5 rokov tam bude to isté, keďže tmavších spoluobčaniek je stále veľa, tak tá čistota je stále problém a upchaté WC tiež, ale toto som zažila len na gynekologockom kde som ležala, ale na pôrodnici ak nemáš nadštandart to bude to isté...ale všetko sa dá prežiť
ja mám len ťažké srdce na sestry, že mu dali mlieko z fľaše a bol problém s kojením 😖

tinki
13. jún 2014

@mia1982
@miriam17
@su_san
Dievčatá mám na vás prosbu..Ideme do Trebišova a chcela by som sa spýtať, či je tam niečo aj pre deti. Nejaký detský kútik, alebo niečo na strávenie príjemného času s deťmi..detské ihrisko..park...cukráreň..vôbec nepoznám mesto..preto privítam akékoľvek rady..ďakujem za váš čas.. 🙂 😉

zojana
14. nov 2014

@tinki ahoj...v Trebišove sa toho dosť zmenilo, sú tu detské ihriská, je tu krásny park aj cukráreň...ale to už určite vieš lebo odpisujem neskoro...skôr som si nevšimla..ahojjj 🙂

zuzulikf
15. mar 2016

Ahoj ja som rodila v Trebišove 30. Októbra 2015....a môžem leb odporučiť....neskutočne milé sestričky a aj lekári super....ja som rodila u primára Bubána...mala som sekciu spinálnoi anestézou....bola som na nadštandardnej izbe a platila som 10 eur za noc keďže sme boli dve 🙂

deticky22
17. mar 2016

Ahojte, ja by som sa k vam tiez pripojila a mozno tym trocha pomohla buducim mamickam, ktore este nezazili Trebisovsku porodnicu. Nejde ani tak o to ako vyzeraju izby, zachody, ci sprchy - su na urovni inych Slovenskych porodnic. No chcela by som mamicky hlavne prvorodicky pripravit na velmi specificky pristup personalu na sestonedeli a novorodeneckom oddeleni. Mam pocit, ze tak povysenecky a neprijemny personal som snad este na ziadnom inom mieste nestretla. Sestry by sa mali viac priucit slusnejsej komunikacii s ludmi. Zvykli si s nasimi spoluobcankami komunikovat nadradene a premudrelo a tento sposob komunikacie prenasaju z izby do izby. Je skoda, ze v situacii, ked je zena po porode velmi zranitelna, sa ma stretavat s neprijemnym pristupom. Zelam si, aby personal tohto oddelenia svoju pracu prestal brat ako dennodennu rutinu a zamyslel sa nad tym, ze ich skutky, ciny a slovaaa sa zapisu do spomienok kazdej mamicky.

deticky22
18. mar 2016

ČESŤ výnimkám

mishel178
27. jún 2016

Ahojte, moja skusenosť je,že som rodila predčasne takže sme boli na oddeleni patologických novorodencov. Sestričky milé až na jednu extra, Dzielavsku totalne bezcitná, drza,falošna...Chcela by som vidieť taku mamičku, ktorá pri predčasniatku nepodľahla stresu, obavám....o svoje dieťa. No pani sestrička asi vlastné nemá a ak má tak asi jej city su z kamena. Tiež som nebola veľmi spokojná s doktorom Serbaylom. Samotný porôd, porodník Silagy, sestrička Čatlošová a sestričky na šestonedelí maximálna spokojnosť.

ludomilka2
27. júl 2016

Ahojte chcem sa spýtať na pôrod dvojiciek v Trebišove. Toto je moje tretie tehotenstvo ale prvé z dvojickami. Predchádzajúce pôrody boli OK. Len by som chcela vedieť či preferujú cisársky alebo nie. Ďakujem

vik_i
29. júl 2016

@zuzulikf ahoj, môžem sa Ťa opýtať ako yungoval ten celý proces s obhliadkou nemocnice v posledných týždňoh tehuľkovania? Čo Ti tam dali, Tebe a bábätku a tak? Proste nejaké bližšie info...ďakujem😊

ludomilka2
29. júl 2016

@vik_i no 99% si musíš vziať so sebou. Ja som ležala pred pôrodom Na oddelení takže už som to tam poznala. Na nejakej špeciálnej prehliadke som nebola. Spýtala som sa sestričky že ako to funguje. Tebe tam nedajú nič. Všetko si musíš doniesť, pyžamo, papuče, príbor, pohár, toaletný papier proste všetko. A bábätko ti oblečú a to je tak celé. No ja som mala pre dievčatá vlastne košieľky a čiapočky. Ešte rukavičky a ponožky nakoľko bola zima.

vik_i
29. júl 2016

@ludomilka2 ďakujem ze odpoveď,pytam sa lebo všade to funguje inak..niekde dávajú košele niekde nie. Bábätko niekde oblečú a niekde nie. Nevieš koľko sa platí v nadštandardke kde by som bola sama?? Aký je prístup sestričiek a pri kom si rodila?

ludomilka2
29. júl 2016

Mám taký pocit ze 17 eur noc. Sa platí za jednoposteľovu izbu. Sestričky sú v pohode. Hlavne keď počúvaš čo ti vravia. Tie z novorodeneckeho by sa mohli aspoň tváriť milsie ale čo už. Rodila som pri MUDr. Lukáš Ždij, hoci pôrod sa rozbehol keď mal službu pán doktor Siladi ( dúfam že som to správne napísala) on je taky neosobny alebo neviem ako by som to nazvala. Ale svoju prácu robí Dobre. Ždij je taký mladý a dá sa s nimi pokecat, aspoň to tak bolo. A potom sú tam ešte dve lekárky Bindasova - tu nepoznám a Draľova a tá je tiež super, pri nej rodila sestra. A primár je super asi najlepší.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre