Pôrodnica v Trebišove. Aké to tam je?

sabiatko
21. aug 2009

ahojte 🙂 chcela som tu najst nejake info o porodnici v trebisove, ale nepodarilo sa mi. uvazujem o porode do vody, a tak by som si chcela precitat vase skusenosti. aki tam su lekari a sestricky, ci manzel moze byt pri porode, ci su tam nadstandardne izby, kolko sa plati, ci je babetko hned na izbe a vsetko ostatne, co k tomu pridate... dakujem 🙂

karolinka83
10. okt 2009

Dakujem za link, si sikovna 😉 Podla fotiek to tam vyzera pekne. 🙂

lilyboo
10. okt 2009

Ahojte, ja sa chystam prvy krat rodit v Trebisove, termin mam o 2 tyzdne, tak potom dam vediet moje zazitky 😉

Bola som sa tam aj na predporodnej priprave, dojem nebol zly, podla mna vela bude zalezat od personalu, na ktory tam natrafim, tak uvidime...

meinkonka
10. okt 2009

lily tak drzim palce, prosim prosim, naozaj daj vediet zazitky, som velmi zvedava 🙂 a pri kom budes rodit?

lilyboo
10. okt 2009

lekara nemam dohodnuteho, nechcem aby mi porod vyvolavali, takze uvidim na koho natrafim...

janka.mi
11. okt 2009

No, vidím, že Dr. Holda tu má fanklub....ja totiž tiež chodím k nemu 🙂 a som nadmieru spokojná - zatiaľ 🙂 je v pohode, všetko vysvetlí ako sa patrí. Dievčatá, viete, že Podolský ide za zástupcu primára do Vranova???? zlaty to chlap- dobre že odtiaľ odchádza 😀 Mňa prijímal nedávno ked som začala trochu krvácať, no proste taký zlý pocit som z neho mala, že až....pomaly sa mi smial do ksichtu...
No a ešte čo sa týka toho polohovateľného kresla...si myslím, že je prirodzenejšie rodiť so skrčenými nohami, možno trochu v podrepe, ako byť mať nohy zviazané po ležiačky...ja som tak rodila prvé dieťa - klasicky....teraz asi skúsime niečo iné....

meinkonka
11. okt 2009

janka ten podolsky to je ten mlady? ak ano, tak na neho som pocula, ze je to uchyl 😅

co sa tyka toho polohovatelneho kresla, tak to mas uplnu pravdu. ved logicky lepsie vytlacis v hociakej inej polohe ako je lezmo. sice som este nerodila, ale logika mi to takto hovori 🙂

no a holda je asi fakt "in" v MI 😀 😀 😀

meinkonka
11. okt 2009

janka a kedze mame aj takmer spolocny TP, nestretavame sa u holdu nahodou??? uz si bola na prietoky? alebo kedy mas poradnu? ja idem v utorok

karolinka83
11. okt 2009

Podolsky isiel do Vranova? 🙂 Joj, mohol aj dalej ist, nie tak blizko. hihihi. Velmi arogantny to je clovek. Nielen v nemocnici sa tak sprava, ale aj v normalnom beznom zivote. Naozaj ho nemusim toho pana. Ked to bude niekedy citat, tak sorry, ale mal by sa nad sebou zamysliet. 😒

idris
11. okt 2009

Babulky ja odskocim k inej teme mate uz vybrteho deckeho lekara ??? Alebo viete poradit niekoho zaujimaveho v Trebisove?? Mam termin za mesiac tak neviem koho si vybrat, ked tolko ich tu je ....

no a vazne zalezi na koho sa natrafi v porodnici, jednu sestricku poznam osobne prijemna osobka ... a velmi sa mi pacila hlavna sesta 🙂 Porodnika velmi neriesim ked mam viac ako istu sekciu 😖 😢

janka.mi
11. okt 2009

Meinkonka-neviem či je Podolsky mlady 😖 ma tak trochu začínajucu plešinu 😉 😉 to mi hovorila práve sestrička od Dr.Holdu, že odchádza do Vranova a mal vraj aj vypité v službe....no ale už mu dám pokoj, lebo sa mu bude z toho čkať... 🙂 🙂 Na prietoky idem zajtra t.j.v pondelok, dúfam, že to dobre dopadne.....no ved sa možno stretneme v TV na pôrodnici.....ako prežívaš tehotenstvo??? Ja veľmi zle, neviem sa ani poriadne postaviť, bolí ma chrbtica, slabiny..no proste hrôza....

meinkonka
11. okt 2009

janka tak mozno fakt v tej porodnici. ja mam viac menej tehu bezproblemove, normalne chodim do prace, len take bezne tehu priznaky ako obcas opuchnute clenky a tak. zaciatky boli super, ziadne vracanie /vlastne ani raz za cele tehu som nevracala/. akurat mam problem s tlakom. vzdy u dokyho ho mam vysoky ale doma si pravidelne meriavam a mam ho vyborny, ale nevedia co so mnou maju robit. tak v knizke mam napisane ze syndrom bieleho plasta. akurat teraz po glukozovych testoch mi zistili tehu cukrovku, takze to je moj jediny problem. nemozem jest ziadne sladkosti a to som bola na nich zavisla ☹ . ale aspon som nepribrala. odkedy som dia /cca mesiac/ tak som nepribrala ani kilo, huraaaaaaaaaaa. inak mam +10.

yoya
11. okt 2009

Ahojte tehulky.
Tak sa ospravedlňujem za použitie slova "ucho"k dr. z Mi - bolo mi to takto podané, tak som to posunula ďalej.Ale ak máte dobre referencie na neho a je dobrý, tak je to veľké plus pre Tv nemocnicu a myslím, že aj pre neho. Už by bolo na čase, aby to tam niekto zviditeľnil a odviedol dobrú prácu a neflákal to.Tak sa držte a prajem vám všetko dobré. 🙂

janka.mi
12. okt 2009

meinkonka- to je tvoje prvé dieťatko? Ja som pri dcérke nemala tiež vôbec žiadne problémy, normálne som chodila do roboty a teraz sa na mne všetko riadne mstí 🙂 od vracania až po bolesti chrbtice,klbov a tak...ja som teraz ani nemohla chodiť do roboty, dala som sa vypísať, takže som na PN.No a čo sa týka tých pribratých kíl....ja už ani nemám chuť sa vážiť ☹ kilá idú hore závratným tempom...už pomaly 17...tak budem mať čo zhadzovať 😉 Pri malej som tiež pribrala 17 a o 3-4 mesiace som bola spať na svojej pôvodnej váhe.... 🙂,ale to bolo pred piatimi rokmi....

meinkonka
12. okt 2009

janka cau, hej to je moje prve. snad aj mne pojdu kila hravo dole, dufam, ze aj tie, co boli pred tehu lebo ich bolo az az. 😅

meinkonka
12. okt 2009

inak baby michalovcanky, precitajte si dnes www.sme.sk, je tam clanok o MI nemocke a tom ukrajinskom lekarovi. no hruza des 😝

janka.mi
12. okt 2009

hej, čítala som ten článok, ale pravdupovediac neverím, že by lekári dávali výpoved kvôli ukrajinskému lekárovi, je zjavné, že Buban dostal určite lepšiu ponuku primára a Zambova ide na matersku....ved to je normálne, možno to len tak blbo časovo vyšlo. Neverím, žeby to bolo kvôli diskriminácii....
Meinkonka - bola som dnes na prietoky.....teraz malý váži 2500 g....inak všetko ok...potom napíš ako si ty dopadla.

karolinka83
12. okt 2009

Ja som citala diskusiu na sme.sk. O tom, ze ten ukrajinsky Dr. ma 51 rokov, nema atestaciu, 19 rokov nevykonava medicinsku prax. Fiiiiiiha, odbornik to vyzera byt... hihihi

karolinka83
12. okt 2009

Janka.mi, ja si myslim, ze ta asi poznam. 🙂 Niesi Miriamina sesternica? 😉

janka.mi
13. okt 2009

Myslíš Miriami, ktorá robí v lekárni??? tak áno....no to by bola sranda, keby si ma takto spoznala...ty kde pracuješ?? 🙂

mj28
13. okt 2009

ahoj idris, čo sa tyka detskych lekarov, tak vrelo odporucam Mudr. Halapinovu, Mudr. Lyciusovu a Mudr. Novakovu. Ja osobne chodim s malym k Mudr. Halapinovej, je to sice žena ktora čo na srdci to na jazyku, ale je fakt vzdelana a hlavne je ze je vzdy na telefone keby nieco ... Zvykne mat niekedy aj cez vikend sluzbu hore na sestonedeli. Ja som mala s malym trošku problem este ked sme boli v nemocnici, a chodila za nami aj ked nemala sluzbu a to podotýkam že vobec nie sme zname ani nic podobne ... proste je starostliva a berie svoju pracu ako poslanie ... to je aspon moj nazor ... a este ma na ambulancii CRP pristroj, ktory z jednej kvapky krvi zisti ci su potrebne antibiotika alebo nie (je to fakt super, pretoze kym by prisli vysledky z mocu, tak by sa mohlo prist na to ze antibiotika nemuseli byt podavane) co si myslim ze pre dieta je to dost dôlezite pre svoj imunitny system ...

karolinka83
13. okt 2009

Janka, ja som Miriamina kolegyna. Ja s nou robim v lekarni. NA 1000 percent ma aj ty poznas. 🙂 ked k nam prides, urcite sa k tebe ozvem. Alebo ti zakyvam, ked pojdes okolo. 😉

meinkonka
13. okt 2009

janka no maly ma dost na tento tt nemyslis. to je ale valibuk 🙂 😵 😅

meinkonka
13. okt 2009

cau janka,
tak som spat z poradne. mam za sebou prietoky, vsetko je ok, termin porodu sedi, maly ostava stale malym, vajciska ma jak hrom 😀 😀. bol so mnou aj mm dnu, kukat na ultrazvuk. a maly je uz otoceny dole hlavickou takze som rada. a vraj sa uz nemoze otocit. vsetko ostatne vyzera byt v poriadku. len neviem kolko vazi, ze az cca v 37, 38tt budeme urcovat vahu. som to chcela vediet koli tej cukrovke, lebo vraj sa diatehulam rodia velke deti, ale mi vravel, ze ta moja cukrovka je ok. ze to niec nieje len intolerancia glukozy. nemusim sa nicoho obavat. velke dieta by mi hrozilo, keby som bola normalna cukrovkarka. tasim sa jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii. a na matersku nastupujem 3.11.

idris
14. okt 2009

Babulky ja sa chcem opytat ako sa vybera porodnik... To staci dojst k damemu lekarovi a poziadat ho ci by ma odrodil alebo ako ????

meinkonka
14. okt 2009

idris, myslim, ze tak nejako, ale za to mu na 99% musis zaplatit. inak ta odrodi ten, kto ma prave sluzbu. ale ked si nejakeho zaplatis, tak on pride k tvojmu porodu aj z domu pokial neporodis za pol hodky 😉

idris
14. okt 2009

meinkonka a ty si uz toto riesila 🙂 alebo to nechavas na nahodu ??? Dufam ze nevadi ze sa takto pytam

meinkonka
15. okt 2009

idris nevadi, pohodicka. ja si lekara urcite zazmluvnim /tak sa tomu hovori, lebo zaplatim znie tak blbo/. pre mna je porod velmi citliva zalezitost, tak tam chcem mat mileho a ochotneho cloveka, kt. na mna nebude kricat a bude ma respektovat a obskakovat 😉

janka.mi
16. okt 2009

čau meinkonka
som rada, že je všetko ok.
...a ked si sa ho pýtala koľko váži, tak ti nepovedal?vraj nechce veľmi hovoriť, že je to skoro, ale mne povedal...no ja som zvedavá, koľko bude malý vážiť ked sa narodí....dúfam, že ho vytlačím 🙂 Moja dcéra mala 3750 g, tiež fajna buchta, tak možno aj chlapček bude taky buchtoš.. 🙂 Ja by som mala nastupiť na MD 26.10., ale to mi je fuk, aj tak som celé tehotenstvo na PN 🙂 Neviem ako ty, ale ja sa už neviem dočkať pôrodu.....síce ak si spomeniem na ten prvý, tak mi prejde riadny mráz po chrbte... 😖

meinkonka
16. okt 2009

juuuuj tak to ja sa neviem dockat toho obdobia po porode. porodu sa dost bojim 😅

lilyboo
16. okt 2009

Co sa tyka toho "zazmluvnenia" lekara, ako tomu hovorite, silne pochybujem ze vas pribehne odrodit, ked to na vas pride. A ak nema prave sluzbu v porodnici, myslite ze mu to sluzbukonajuci lekar dovoli sa tam nanominovat? Myslim, ze to ani nie je mozne, lebo zodpovedny za porod je ten lekar, ktory ma sluzbu.
Vacsinou sa to robi tak, ze si ta ten vybrany lekat objedna na porod vtedy, ked ma sluzbu a je velka pravdepodobnost, ze vam potom porod musi vyvolat, lebo malokedy to tak vyjde, ze by ste akurat vtedy zacali rodit spontanne. Podla mojich informacii to funguje takto...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre