Pôrodnica v Trebišove. Aké to tam je?

sabiatko
21. aug 2009

ahojte 🙂 chcela som tu najst nejake info o porodnici v trebisove, ale nepodarilo sa mi. uvazujem o porode do vody, a tak by som si chcela precitat vase skusenosti. aki tam su lekari a sestricky, ci manzel moze byt pri porode, ci su tam nadstandardne izby, kolko sa plati, ci je babetko hned na izbe a vsetko ostatne, co k tomu pridate... dakujem 🙂

martineckac
26. feb 2010

Susiga, personál tam je dobrý, ja som nemala s nimi žiaden problém a na sále som mala veľmi milú sestričku, fakt klobúk dole. a takisto novorodenecké sestry a aj na oddelení boli milé.
Martina ja som bola dva dni na normálnej izbe , bola som tam sama a potom som bola štyri dni na nadštandarde a nebol tu luxus ako v hiltone ale dalo sa, sú tam dve postele, telka, rýchlovarná konvica, kreslo, máte vlastné sociál. zariadenie. Ja som bola spokojná a izba stojí 10 eur. a ešte máš aj navyše stravu ako na normálnej izbe.
Pri mne bol pri pôrode manžel, takže kým som čakala na pôrod, tak sme boli spolu na izbe, je tam postel, sprcha, kreslá fitlopta, na ktorej som skákala, a pomohlo to.Ja som za to aby svami na pôrod niekto šiel, je to príjemnejšie, skôr vám zbehne ča s a je to taká psychická podpora. Prvé som rodila a bola som sama a teraz bol pri mne manžel a nedá sa to porovnať. a takisto na sále ma držal za ruku a tlačili sme spolu.

martina149
26. feb 2010

Ďakujem Martineckac.Môj manžel sa tiež chystá so mnou tak uvidíme.Ja mám skôr strach či to vydrží on lebo ja už po 2 pôrodoch viem čo ma čaká a tiež som bola vtedy sama.Tiež si myslím,že je to asi ľahšie keď tam máš niekoho blízkeho.

martina149
26. feb 2010

Martineckac a ešte som sa chcela spýtať ako dlho ostával s Tebou manžel po pôrode na sále.Mohol tam byť celé 2 hodiny alebo musel po pôrode hneď preč?

susiqa
26. feb 2010

tak ja som tak chcela ist hlavne koli tomu ze o michalovskej nemocnici som pocula vela nelichotivich veci...aj ja by som chcela pri porode partnera ale neviem ci to na mna nepride ked bude v praci ...rozmysla som nad sposobom porodu... lebo teraz som tu citala ze sa tu da rodit aj do vody ale kedze je to moje prve bojim sa ... sestra mala vsetky tri dcery sekciou ale tu by som ja nerada...uz by som cela mat vsetko za sebou ...

martineckac ti si mala dohodtnuteho lekara????

martina149 mas pravdu michalovska nemocnica je pred spadnutim..kedy mas termin?

martina149
26. feb 2010

Susiga ja mám termín 16.4.Ja už som pozerala na ten tvoj tak sa tam aj možno stretneme. 🙂

susiqa
26. feb 2010

no tak ja mam 17.4 tak sanca tam je. 🙂
.vidim ze meno uz vybrate mas...my ete vahame lebo sa nevieme zhodnut... ako pozeram ty budes mat dievcatko..ale dve porody uz mas za sebou tak sa uz asi nebojis..ja mam pred sebou prvy ...a velmi sa bojim 😅

martineckac
26. feb 2010

Martina manžel bol celý čas pri mne kým ma nedali na izbu a potom tam bol so mnou až do večera, rodila som po 12 na obed.
Susiga ja som rodila pri Bubanovi a boli sme dohodnutý, ja som mala termín až 22. decembra a rodila som12. decembra. Bola som za Bubanom v piatok 11. decembra spravil mi USG a vyšetril ma a hneď mi povedal,že možno porodím ešte v noci a keď nie, nech prídem v sobotu na druhý deň ráno a odrodí ma, došla som tam v sobotu ráno a som bola už na štyri cm otvorená ale ešte som nemala bolesti až tak okolo pol desiatej som dostala, odtiekla mi voda a o 12.45 sa malý narodil, 52,cm a 3600 g.
A čo sa týka rodenia do vody, tak to je pre druho a viac rodičky, nie pre prvorodičky, sestrička ma prehovárala nech to skúsim ale ja mám chronický zápal obličiek a močových ciest, tak som nechcela riskovať ležať dlho vo vode a takisto som šla rodiť po deviatich rokoch, takže ma brali ako prvorodičku a dobre že som nešla do vody lebo malý mal dvakrát obtočenú pupočnú šnúru okolo krku , takže sme mali čo robiť na sále a neviem si predstaviť to riešiť vo vode.

martina149
27. feb 2010

Susiga žeby som sa nebála tak to nemôžem povedať a práve že už viem čo ma čaká a ešte som bola včera na USG tak maličká je otočená koncom panvovým tak uvidíme.Dúfam,že sa ešte umúdri a sa otočí inak my asi hrozí cisársky.
Martineckac Ty si bola v Trebišove aj vopred pozrieť alebo si tam už len išla rovno na pôrod?Ja som už bola včera na USG pri Dr.Bubánovi.Bol veľmi zlatý,má veľmi príjemné správanie.

martineckac
27. feb 2010

martina, ja som nebola pozrieť vopred, a bolo mi to jedno ako to tam vyzera, pretože v michalovciach som rodiť nechcela.

susiqa
27. feb 2010

martineckac a kolko si mu platila ak sa mozem spytat...pretoze v tychto veciach nie som velmi zbehla...

martina149 no tak ja viem mozno s polovice co ma caka..ale velmi sa bojim toho ze sa niecoi stane a budem musiet rodot na sekciu lebosegra ma tri dievcatka a vsetky musela rodit sekciov. ale myslim si ze ked si zvladla dve porody ...
ja mam pred sebou prvy a cim je to blisie tym je moj srtrach vedsi a vedsi... najviac sa bojim ze ma nebude mat kto odniest do porodnice a sanitka ma odnesie len do michaloviec a tam ist nechcem..tak si to musime s malim naplanovat tak aby sa narodil ked nebude ocko v praci 😉

martineckac
28. feb 2010

susiga, neboj keď dostaneš bolesti, tak tak rýchlo neporodíš, zavoláš manželovi a dojde domov a stihnete trebišov, a keď nechceš panikáriť, tak sa dohodni s doktorom a on si ťa naplánuje a vyvolá ti pôrod. ja som tak rodila obe deti.

martina149
28. feb 2010

Susiga takisto súhlasím s Martineckac,neboj prvé tak rýchlo neporodíš to by si mala v pohode stíhať.Ja som bola s prvým od večera 23.00 a narodil sa až na druhý deň o 14.50.Druhý pôrod je už rýchlejší,aspoň u mňa to tak bolo 🙂 Ja som len nervóznejšia z toho,že neviem ako to so mnou dopadne či sa maličká otočí a k tomu mám ešte aj vysunutú medzistavcovú platničku na chrbtici tak ma ešte čaká aj nervové ohľadom pôrodu.

martineckac
28. feb 2010

Martina moja suseda mala problém s platničkou a rodila na sekciu, tiež v trebišove.Môj malý bol otočený tiež zle a nakoniec si to rozmyslel a otočil sa dobre. Ja som prvé rodila asi 12hodín a druhé 2 a pol hodiny.

martina149
28. feb 2010

Mne dal Dr.papier na Neurológiu,zajtra sa chystám,tak uvidím.Musím to mať potvrdené od neurológa,že ako môžem rodiť,lebo sa Dr.bojí,aby sa niečo pri pôrode nestalo.Martineckac a môžeš mi prosím Ťa napísať čo treba so sebou do Trebišovskej nemocnice.

martineckac
28. feb 2010

Pre babätko asi tak 40 plienok, krem na zadoček,najlepší je sudokrém, utierky navlhčené na riťku a môžeš aj dve, tri obyčajné plienky, keď bude grcať babätko.A tebe treba pýžamá, najlepšie s gombíkmi, na rodenie tiež nejaké staré pyžamko alebo tričko, ja som mala také xxxl staré tričko,župan, zober si aj ponožky, hygienické potreby, pohár, príbor, vložky, ja som mala od tesco vložky po pôrode, boli dobré lebo boli väčšie ako klasické, krém na bradavky, ja som mala od Biodermy krém, bol dobrý lebo nemusíš umývať bradavku keď ideš kojiť, mala som so sebou aj čaj pre dojčacie matky. A treba ti aj sobášny, občianku, preukaz poistenca a tehotenskú knižku.Dúfam, že som nezabudla na nič, ak hej tak ti ešte napíšem.

martina149
1. mar 2010

Ďakujem Martineckac skoro všetko už mám tak keby Ťa ešte niečo napadlo tak napíš.

meinkonka
4. mar 2010

ahojte, tak ja som tiez rodila v TV a bola som vcelku spokojna. lezala som spolu s martineckouc, cau mati 😉
rodila som cisarskym, bol planovany /chcela som klasicky porod ale musel byt cisarak/ ale teraz som rada, lebo bolo to super, az na druhy den, ked sa trebalo postavit.

lezala som na nadstandarte na jednopostelovej /cca 14eur/ a musim si velmi pochvalit. mala som sukromie a ked som chcela spolocnost, tak som behala po inych izbach vsak mati 😉 mala som na izbe aj wc a sprchu.

personal bol vcelku mily, jedine co im teraz vycitam, tak sestricky na novorodeneckom by mohli byt viac napomocne v zaciatkoch kojenia pre prvorodicky. ja som kojit nevedela, neukazali mi a maly v nemocke cely cas plakal, ked sme dosli domov, v dosledku slabeho papania sme dostali extremnu zltacku, chudli sme a skoro som prestala kojit. ale dostali sme sa z toho, uz len plne kojime, pekne priberame a je nam dobre.

tak drzim palce cakatelkam a prvorodicky, ktore chcete kojit, pripravte sa na to este pred porodom 😉 je to krasna vec

tot moje skusenosti 🙂

martineckac
4. mar 2010

Ahoj Veronika, kedy dojdeš do MI na prechádzku?
koľko teraz vážite, my sme boli ešte 10. februára a malý mal 5920 gramov, teraz ideme až 18. marca a už nás budú aj očkovať. A takisto ako ty, tak sa len kojíme, mám pocit, že malý je furt na cicke 🙂

martina149
4. mar 2010

Meinkonka aj Tebe ďakujem za poskytnutie informácií,ja by som chcela tiež nadštandard keď bude voľný.A už by som chcela čím skôr nech to mám za sebou lebo si už pripadám jak slon 🙂 a strááááášne ma bolí chrbát.A čo sa týka kojenia ja už síce budem mať tretie bábo,ale s kojením extra skúsenosti nemám,lebo ja som už z nemocnice z Michaloviec vtedy ešte išla s tým,že mi sestričky povedali,že nech málé netrápim,lebo nemám mlieko a oni ho stále dokrmovali aj jedného aj druhého,lebo,že odo mňa nič nevypili ☹ Teraz by som chcela kojiť,tak uvidíme 😉

martina149
4. mar 2010

A ešte babenky chcela by som sa opýtať,dávali ste bábo pri odchode domov z nemocnice aj do perinky alebo zavinovačky alebo len do fusaka,lebo za 8 rokov sa toho už trošku zmenilo tak už ani neviem čo treba chystať 🙂

martineckac
4. mar 2010

Martina , my sme šli z nemocnice 17. decembra a vonku bola riadna kosa a sneh, tak malého som obliekla, body, polodupačky, hrubšiu súpravu na vrch, potom som ho dala do overalu a niesla som ho domov vo vajíčku(autosedačke) a tam som ho mala v takom fusaku, ktorý je originál na autosedačku a asi bol aj s dekou prikrytý. Ináč ja som nepoužívala doma klasické perinky, len také zavinovačky na suchý zips a aj to tam bol len párkrát, on nemal rád keď bol poviazaný.

meinkonka
5. mar 2010

martina149, tak sa radsej poriadne priprav, lebo v TV su vylucne za kojenie. UM ti budu davat s velkou nechutou, co je aj dobre, ale ked to nejde tak to nejde. a never tomu, ze budes mat malo mlieka, ked budes spravne babo prikladat, tak bude aj mliecko. to mam zo skusenosti, s kojenim som si teda vytrpela.

ja som maleho viezla vo fusaku v autosedacke

danka2920
5. mar 2010

no čaute žienky tak už som sa dočkala aj ja. mame malú Michaelu . je krasnučka a zdravučka mame sa super.

martina149
5. mar 2010

Gratulujem Danka 🙂 🙂 🙂

karolinka83
6. mar 2010

Ahojte dievcata. Chcela by som sa opytat. Je potrebne brat do porodnice aj nejake oblecenie pre babatko, alebo oni daju erarne?

meinkonka
6. mar 2010

danka gratulujeeeeeme 😵

karolinka, erarne 😉

magic08
6. mar 2010

kocky, ktore ste rodili cisarskym v TV mozte mi prosim povedat ako to vsetko prebiehalo, ako ste to zvladli a co vsetko ma caka...? dakujem pekne

meinkonka
7. mar 2010

magic no ja som rodila cisarakom. no strach neskutocny predtym, ale ja som mala planovany, takze ti to opisem. spontanny neviem ako prebieha.

doky ma vysetril ultrazvukom a potom na koze /uff, ta bolest/, potom ozvy plodu a kontrakcie /ctg/, nasledne dlhy rozhovor s lekarom a anamneza, potom cievkovanie a islo sa na vec. sup na operacny stol. mala som spinalku, takze si ma sanitar obkrutil okolo seba /nahu/, aby som mala co najviac vypuleny chrbat a anesteziologicka pichal spinal. potom nieco do zili, skusili, ci nic necitim, oddelili ma plachtou, aby som na nich nevidela ako operuju a islo to. nad hlavou mi stali dve anesteziologicky a cely cas sa so mnou rozpravali, pripadne mi hovorili, co sa deje. cca za 5min vytiahli maleho, ukazali mi ho na sekundu, odniesli, prisli povedat, ze je zdravy a vahu a dlzku a operacia pokracovala este cca pol hodku. po skonceni ma odviezli na pooperacku, tam sa lezi az do druheho dna a potom uz na riadnu izbu. maleho som v ten den videla len 3x, aj to som si to musela vydrankat, lebo inak by mi ho neprisli ukazat. ak mas este nejake otazky, pytaj sa 😉

magic08
7. mar 2010

dakujem za opis... to ma presne zaujimalo, kedze aj mne hrozi sekcia, aj ked zatial nie na 100 %...
no mam este niekolko otazok...
1. ako si sa citila po zakroku... viem ze vacsinou boli hlava... ale nebolo ti zle, nezvracala si...?
2. mozes pred zakrokom jest normalne, alebo je to s jedenim a pitim tak ako pri normalnej narkoze?
3. a po operacii, mozes jest a pit... som pocula, ze niekolko dni nesmies jest ani pit... (mne to pride ako hlupost...)
4. ze ti pichali spinal, musela si za to platit?
5.kto ta operoval?
6. mohla si sa potom riadne starat o babo?
7. a cievku ti kedy vybrali? nebolelo to?
tolko otazok mam... dufam, ze ta moc nezatazujem... ale mam hrozny strach zo sekcie a len velmi tazko sa s tym zmierujem.... chcem rodit normalne....

meinkonka
7. mar 2010

hlava bolala fest, ked som bola v polohe-sed, ked som lezala alebo bola v predklone tak to bolo ok. to trvalo cca 4dni ale zle mi nebolo
co sa tyka jedenia a pitia tak nikto mi nic nevravel, takze uplne normalne
tak na pooperacke tj. prvy den len infuzka a cista voda, druhy len pit a na treti uz dostanes papat jedlo light
nie, za spinal som neplatila
operoval ma dr.buban a jedna mladucka dr. neviem ako sa volala
babo mi na 2 den priniesli na cca hodinu /prisla mi navsteva, tak som si ho vypytala/, inak az na 3den sa dava po sekcii, pre tvoje dobro, skor ho myslim ze nezvladnes. ale mozno by ti ho dali keby si velmi chcela. mne 3 den vyhovoval
cievku vybrali na druhy den, nebolelo to, len tak akoby steklilo

no ja som mala taky strach z normalneho porodu, myslim, ze toto bolo asi lepsie na bolest, ale na psychiku by som brala klasicky porod, myslim, ze po nom mas hned od prvej chvile vztah k svojmu dietatu, mne totiz bolo akosi cudne, ze to je moje dieta, sak som ho akoby ani neporodila. ale rychlo to preslo 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre