Pôrodnica v Trebišove. Aké to tam je?

sabiatko
21. aug 2009

ahojte 🙂 chcela som tu najst nejake info o porodnici v trebisove, ale nepodarilo sa mi. uvazujem o porode do vody, a tak by som si chcela precitat vase skusenosti. aki tam su lekari a sestricky, ci manzel moze byt pri porode, ci su tam nadstandardne izby, kolko sa plati, ci je babetko hned na izbe a vsetko ostatne, co k tomu pridate... dakujem 🙂

forgiven
11. okt 2011

@ozujskova ďakujem za cenné rady

diduska
13. okt 2011

ja som rodila cisarskym pred par dnami a nemala som problem chvalabohu,nemam bolesti,mam aj mlieko...a rozmyslam ze aj druhy pôrod budem chciet cisarskym,jednoducho sa bojim bolesti...je pravda ze som nejedla 3,5 dna,mala som katéter a najhorsie bolo vstat 24 hodin po operacii ale ked uz som vstala a premiestnila sa sama do druhej izby tak to uz bolo ok

tremonti
17. okt 2011

@diduska a rodila si v plnej narkoze alebo spinalkou? mohla by si mi do ip napissat u koho?

ozujskova
13. dec 2011

ahojte babenky mam momentalne s "dokonalym" panom primarom cerstvy zazitok....takze moje hodnotenie...ak nemate bezproblemovy porod zabudnite...toto je moj vcerajsi zazitok...
pred dvoma rokmy som rodila v trebisovskej nemocnici a dostala som emboliu plodovou vodov nastasti som dobre dopadla. teraz som ostala tehotna zase a bola som za primarom mudr.BUBANOM ktory sa mojho pripadu zriekol. odvovodnil to tym ze si ma nevezme na svedomie nakolko ma dva deti a hypoteku.odporucil ma na vysie pracovisko s tym ze vecsia nemocnica sa z pripadneho nestastia sa skvor otrasie.pytam sa ...je na mieste hypokratova prisaha a vysie PLATY? 😠

akika722
8. jan 2012

ahojte,zase sa vam tu trošku vmiešam 😅 neda mi to 😅
@forgiven nieje vyhra rodiť sekciou 😉 ak si mysliš že je to jednoduchšie,bohužial,sklamem ťa..Mam za sebou 2x sekciu v Tv nemocnici..
prvy x to bolo ako tak dobre,povedala by som až super,bola som nadšena-nie z personalu,ale z toho že bolesti som nemala žiadne,teda skoro žiadne..
no druhy porod 😒 nič moc..bolesti po porode by som zažiť už nechcela,to by som šla rodiť radšej 5x klasicky 😅
9dni som mala tak stuhnuty krk že som s nim nemohla ani pohnuť-vraj zo spinalky a vraj je to bežne..
znesiem vela bolesti ale toto som nezvladala..V noci som sedela na posteli s plačom ako zas vyberem maleho z postielky-nevedela som hlavou ani pohnuť..
lieky nezaberali,infuzky tiež nepomahali,chodili za mnou rozny dr. ale žial,nič nepomohlo..bolesti som mala aj doma,bolo to prišerne..
ta bezmocnosť že nedokažeš svoe dieťa vziať na ruky lebo sa nevieš ani pohnuť...
a ak si praješ rodiť na sekciu,myslim že musiš mať nato dovod,lebo čo viem dr.ťa na sekciu neda rodiť len preto že si to praješ 😒
musiš mať nato važnejšie dovody 😒
napr.pri prvom dieťati ma chcel dať ex.primar rodiť klasicky aj ked som mala papier že by som to nezvladla a riziko bolo že by mi zlyhali organy..bojoval len za svoju pravdu,kym mu nezavolal prednosta z onkologie..
a to som mala par dni do porodu.
"novy" primar je isto iny,s nim osobnu skusenosť nemam .. /ale čo som počula,tak ani mať nechcem 😅/

tak držim palce a hlavne nech je porod rychli a bezbolestny 😉

madisonb
10. jan 2012

ahojte mamičky čakateľky 🙂 pridávam zoznam vecí do pôrodnice pre tie, ktoré sa chystajú rodiť v trebišovskej nemocnici, tak ako ja. Dostala som ho od sestričky v pondelok 9.1.2012 - tak hádam je aktuálny 🙂 + návod ako dýchať pri pôrode

tosomja
11. jan 2012

@madisonb neviem, či to niekto prečíta 😉

madisonb
11. jan 2012

@tosomja no všimla som si, že je to nejaké malé, tak som to dala aj do svojho albumu 🙂

aimeecloe
12. jan 2012

@forgiven nechcem byt drza ani osobna, ale myslim si ze to ze chces rodit cisarskym bez toho ze je to nutne je od teba maximlane SEBECKE. To ze zena rodi klasicky nieje nahoda... Cisarsky je nielen zasah do tvojho tela ale sok pre babatko... to ze babatko ide porodnymi cestami von ma aj svoje dovody...

cisarsky je pre zeny, ktore maju problem ...nie pre niekoho kto sa boji rodit klasicky...
Porod zvladnes tak ako ho zvladlo kopu inych zien pred tebou a tiez aj po tebe....

ale ak na tom trvas.... mam taky pocit ze peniazmi vyriesis vsetko v tejto nemocnici...dufam ze to nebudes lutovat...

forgiven
12. jan 2012

@aimeecloe ahoj, minulý týždeň v piatok som absolvovala 4D, na základe ktorého sa ukázalo, že bábo je veľké, preto nám aj termín pôrodu posunuli vopred. Doktorka mi vravela, že 4kg určite bude mať. Akože nič v zlom, ale ak to bude nad 4kg, predsa sa nenechám roztrhnúť... Ešte nie som definitívne rozhodnutá, ale jedno je isté, epidurálku bude chcieť na 100%...

aimeecloe
12. jan 2012

ja som ta nechcela urazit alebo byt nejak velmi drza, ale to je moj nazor na cisarsky pokial to nieje naozaj akutne...a to uz si musis zvazit ty, ci to je alebo nieje..../ samozrejme po dohovore s lekarom/
ja som zastanca prirodzeneho porodu preto mam vyhroteny nazor na cisarsky...

porod som mala bez epiduralky...alebo akychkolvek inych pomocnikov 🙂 rodila som do vody 2 deti a neroztrhla som sa nemali sice 4 kg to je pravda. mladsia mala 3,6kg.. ale urcite by som nechcela zazit iny porod ako prirodzeny...naozaj sa to da zvladnut a je to dobre pre babatko...

akika722
13. jan 2012

@forgiven v Tv sa moc neda veriť všetkym dr 😅 pri prvom synovi mi všetci hovorili že bude mať iste okolo 4r .a ver či nie,maly ked sa narodil mal 2700g 😉
kamoška rodila v Tv,jej babo malo CEZ 4kg,56cm a porodila ho v pohode.. 😉
zvaž si to,porozpravaj sa s dr.čo bude v tvojom pripade lepšie 😉
sekcia fakt nieje vyhrou-mam za sebou 2

forgiven
13. jan 2012

@akika722 ok, jasné, že sa porozprávam s kompetentnými. Mimochodom na 4D som bola mimo SR....

mj28
21. jan 2012

... zamiesam sa aj ja 😉 a plne suhlasim s akikou722 !!! ... kazdy si mysli ze najjednoduchsie je rodit cisarskym rezom .... stretla som sa s nazorom, ze to ani nie je porod ... 😠 😠 😠 ... ja mam tiez za sebou 2 x porod sekciou(kvoli komplikaciam, nie preto ze som to tak chcela ja) a ver mi ovela ovela lepsie a s lahkostou to zvladali baby po klasickom porode - nemyslim porod ako taky, ale poporodnu adaptaciu - kym po cisarskom lezis nehybne 24 hodin na JISke s infuziami a katetrom - tak baby co rodili normalne uz 3-4 hod. po porode drzali svoje babo v naruci a mohli sa starat - mimochodom po sekcii ti babo v Tv nemocnici ukazu(okrem porodnej sály) a daju az na druhy den okolo obeda aj to len na par hodin !!! takze kebyze som mala rodit esteraz ,tak by som velmi chcela klasicky .... toť moj nazor .... drzim palce nech to vyjde tak ako má 😉 😉 😉

madisonb
22. jan 2012

Niekde som počula, že ľudia majú potrebu vyjadrovať sa na nete spravidla len po zlej skúsenosti 🙂 Výnimka však potvrdzuje pravidlo 😉 V utorok sme sa s maličkou Simonkou vrátili z pôrodnice. Rodila som v Tv nemocnici pri Dr. Gimerovi - klasicky. Vďaka pomoci lekárov (Dr. Gimeru a Dr. Ždija, ktorý malú vytlačiť v podstate za mňa) a sestričiek všetko prebehlo v poriadku napriek tomu, že maličká mala pupočnú šnúru omotanú okolo krku. Čo sa týka starostlivosti po pôrode, aj tu som bola spokojná s prístupom sestričiek z gynekológie aj zo šestonedelia. Mala som so sebou aj vecičky pre malú - pre istotu, ale keď som povedala sestričke, že má ogrckanú košielku a je jej trochu veľká - vymenili jej ju za čistú a menšiu. Veľmi spokojné sme boli s prístupom Dr. Dučovej, ktorá bola vždy ochotná všetko vysvetliť a poradiť. 🙂 Jediné, na čo sa treba pripraviť je wc, na ktoré žena chodí pred pôrodom - to je fakt sila, hlavne, keď sa oň delíte viaceré. 😖

tosomja
29. jan 2012
https://www.youtube.com/watch?v=BgijW3-y8FQ

myslíte, že je lepšie rodiť cisársky? Ja by som radšej prirodzene, keby som vedela, ako prebieha "rodenie" cisárskym, tak veru presviedčam doktorov, nech to skúsime klasicky...a ešte keď si predstavím to hnusné bolestivé zavádzanie katétru...brrr...
Ale inač, chodila som ešte v ten deň večer, na druhý deň som mala dcérku pri sebe. Ale bolo veľa mamičiek, ktoré stonali a plakali, že sa nedokážu o svoje deti postarať...

daniela211
2. feb 2012

kocky chcela by som sa spytat ci je v Tv mozne mat pri porode aj otecka? a ci sa zato plati alebo nie... ak ma niekto skusenosti dakujem za odpoved 🙂

madisonb
3. feb 2012

@daniela211 je tam možnosť mať otecka pri pôrode. dopláca sa za to - asi 13€ (ale nie som si celkom istá). aj ja som nad tým rozmýšľala, ale som rada, že som si to nakoniec rozmyslela 😉

jewel2121
1. mar 2012

@daniela211 ahoj je tam moznost mat otecka stoji to 13e...je z tebou od zaciatku kontrakcii az do konca porodu mate k tomu aj nadstandardnu izbu na porodnici...kym nepojdes na sal....

jewel2121
1. mar 2012

@madisonb no aj ja som bola max.spokojna a to wc je fakt hrozne no ja som rodila sama...takze v poho 🙂

lienka2912
6. mar 2012

ahojte, rodil niekto v poslednej dobe v trebišovskej pôrodnice s epidurálom? Aké to je?
Stále sa neviem rozhodnúť, či budem rodiť klasicky alebo s EPI.

daniela211
6. mar 2012

@lienka2912 no prave taku otazku som sla polozit.. neviem ale nechce sa mi verit svagrina mi povedala ze tam epiduralka stoji len 65 eura tak som si to chcela overit ci je to pravda lebo sa mi to zda malo...

lienka2912
6. mar 2012

@daniela211 a ty si už rozhodnutá, že budeš rodiť s EPI? Na predpôrodné kurzy nechodíš?
Ja sa chystám zistiť, či tu také niečo ešte existuje, lebo keď som tu rodila pred 7 rokmi, tak to ešte fungovalo.

madisonb
7. mar 2012

@daniela211 @lienka2912 s epidurálkou som chcela rodiť aj ja, ale bolo mi povedané, že majú málo anesteziológov 😒 takže sa veľmi nerodí s epi, ale možno má niekto iné skúsenosti.

natuska999
9. mar 2012

Ahojte,pekný neskorý večer všetkým. Ja som si túto diskusiu prečítala celú aj keď je to neuveriteľné 😅 začala som čítať začiatok a napokon som sa nevedela odtrhnúť keďže som veľmi zvedavá a tiež budem rodiť v trebišovskej pôrodnici. Bola by som veľmi rada ak by sme sa tu tiež stretli nejaké budúce mamky a písali svoje skúsenosti a tak. Ja plánujem rodiť pri primárovi a mám sa za ním zastaviť už o dva týždne. Termín pôrodu mám 20. apríla takže už je to za dverami. Chcela by som sa opýtať či niektorá nemáte čerstvé skúsenosti ako je to s takzvaným finančným ďakovným pre doktora. Či sa to dáva dopredu,či sa to hovorí na rovinu a prípadne nejaké aktuálne sumy ktoré sa v dnešnej dobe dávajú. Už sa neviem dočkať nejakých rád tak šup šup 🙂 🙂 🙂 budem Vám veľmi vďačná ! 😉

sstefi
26. mar 2012

nejaká čerstvá mamička z TV porodnice? 🙂

lienka2912
28. mar 2012

sstefi s takou mamičkou by som rada pokecala aj ja, termín mám 6.7.2012, a nejaké čerstvé info o tom, ako to teraz vyzerá v treb. pôrodnici by som potrebovala. Dnes som sa bola informovať o predpôrodných kurzoch, zistila som, že sa konajú každý prvý štvrtok v mesiaci o 13:00. Takže na druhý týždeň sa tam pôjdem pozrieť, a snáď budem múdrejšia.

januliatko777
2. apr 2012

Ahojte babenky, ja som tu nova a rada by som sa s Vami podelila o nejake skusenosti z TV porodnice. Rodila som tam pred 7rokmi, a urcite sa tam toho vela zmenilo. Tak by som bola rada, za nejake info, Dakujem pekne, a Daniela211 Ta mas kedy termín?? 🙂

sstefi
4. apr 2012

noo, žeby v TV žiadny porod v poslednom čase? 😕 😀
@lienka2912 keby si tam niečo zaujimave zistila, tak daj vediet prosim ta. (na tom kurze myslim ) dakujem

renuska59
8. apr 2012

Čaute ja som dva týždne po sekcii v Trebišove čo by ste radi vedeli? Ak budem mať čas odpoviem Vám pýtajte sa.
Bola som na nadštandarde za 10 ečka na deň bolo tam celkom ok. Prístup lekárov veľmi dobrý. Primár milý, lekári tak isto zástupca primára ☹. Sestričky ako všade jedna taká druhá onaká. Ale sú po väčšine milé a ochotné. Išla som domov na 5 deň po sekcii prvý deň sa nepočíta je to nultý deň. V Trebišove som bola po prvý krát lebo som z iného okresu, ale neľutujem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre