Pôrodnica v Trebišove. Aké to tam je?

sabiatko
21. aug 2009

ahojte 🙂 chcela som tu najst nejake info o porodnici v trebisove, ale nepodarilo sa mi. uvazujem o porode do vody, a tak by som si chcela precitat vase skusenosti. aki tam su lekari a sestricky, ci manzel moze byt pri porode, ci su tam nadstandardne izby, kolko sa plati, ci je babetko hned na izbe a vsetko ostatne, co k tomu pridate... dakujem 🙂

ozujskova
2. jan 2010

U nas bol silvester pekny,no klasika ako kazdy rok taky fotelovy...maly spal cely cas,nezobudili ho ani petardy 🙂 v celku je to take neplacuce dieta,aspon zatial 😀 naje sa a spi....idealny noivorodenec 😀 ozaj dievcata aj vy mate take ovisajuce brucho?nosite stahovacky?

idris
2. jan 2010

no moja mala tiez spavala do mesiaca ale cil xixix sme uplakane a neviem cim je to 😠
ozujskova brusko iba trosku a mam aj stahovacie a pomalicky to ide dole, ale ked sa porovnam s tym aka som bola pred tehotenstvom som ako spilka xixixi 😀 tak snad do leta budem kocica s plochym bruskom

martineckac
2. jan 2010

Ahojte baby, kvôli neustálym návštevám nemám čas ísť ani na internet, sviatkujeme v pohode, Silvester sme mali u nás doma, robili sme párty, malý prespal, ani na rachot petárd sa nezobudil, takže pohoda. Ináč malý je celkom zlatý, veľmi nevrieska, takže sa vyspia aj susedia aj manžel s dcérou.
A som zabudla, že šťastný nový rok 🙂

michelle2801
5. jan 2010

Ahojte baby!štastný nový rok vám prajem! nestihla som si prečítať, posledné strany, tak neviem novinky, ale všetkých drobcov vítam na svete a prajem veľa zdravíčka, teraz ale idem kojiť, lebo Karolínka sa zobudila 🙂))

idris
5. jan 2010

Baby kedy vam zacala menstruacia po porode?? Dnes sme boli objedane na klbiky ale lekar mal dovolenku ale aspon sme sa postretali baby so sestonedelia co sme spolu lezali xixi 😀 bolo to mile ked sme si vraveli co a ako 😵 😵 Ako sa mavaju vase pokladiky?? Mate nieco nove?

martineckac
5. jan 2010

Ahojte, dnes sme malý prvý zlý deň. skoro vôbec od šiestej rána nespal, som zvedavá aká bude noc, som unavená, že by som na nohách zaspala.

karolinka83
6. jan 2010

Ahojte dievcata. Davaju v trebisove na porod nemocnicne kosele alebo si musim priniest svoju?

ozujskova
6. jan 2010

karolinka musis si doniest svoju,vsetko svoje,len babatka su v erarnom 🙂

martineckac
6. jan 2010

Karolinka ja som rodila v tričku takom staršom, nechcela som si zašpiniť nočnú košeľu.

danka2920
8. jan 2010

no ja som rodila prvé bábo v nočnej košeli a naozaj sa neoplati zašpiniť ju radšej niečo staršie a potom po sprche sa prezlečieš do pižama aj ja to asi teraz tak spravim

idris
8. jan 2010

Ja som mala pripravene stare tricko 🙂 ale kedze bola sekcia takze nic z toho a potom som bola 3 dni v nocnej koseli lebo bolo pre mna problematicke sa prazliekat cez rez 😖

Danka2920 ako sa citis a ako male?? Nevies ako sa ma Katka??

my mame dnes uplackane poobedie snad v noci to bude uz lepsie 😅

danka2920
9. jan 2010

ahoj idris. dakujem za opýtanie mam sa fajn až na to že už nevládzem už ani spať poriadne ani nič. a malá sa ma dobre všetko je v poriadku. chvála Bohu. budeme mať dievčatko ,aspon tak nam to povedal doktor. ešte 7 týždnov a mam to za sebou. Katka sa nema celkom dobre. rozpravala som s nou tak že ma zlu krv aj tak vyzera, ale maly je v poriadku. pozdravim ju . takže stači mi stare tričko ku pôrodu ?zbytočne ničiť košele. ne?

karolinka83
9. jan 2010

TAk ja si teda pripravim starsie tricko. 🙂 Chcela som sa este opytat, ked si zaplatim nadstandard- 2- postelovu izbu, tam bude pri mne dietatko cely cas alebo mi ho budu nosit iba na kojenie kazde 3 hodiny?

idris
9. jan 2010

Karolinka83 aj keby si na obycajnej izbe budes mat malu pri sebe cely cas daju ti ju do 3 hodin od porodu 🙂 iba pri sekcii davaju na chvilku a az na 3 den na cely cas.

A tricka vam postacia ale vezmite si aj nocnu koselu nie len pizamo lebo ked je vizita je to lepsie 🙂

Dani tych 7 tyzdnov ubehne ako voda a potom pridu iba prijemen starosti.

karolinka83
9. jan 2010

Coze? To naozaj tam tak funguje? Tak to vobec nieje zle, lebo viem, ze v michalovciach davali dieta len na kojenie kazde 3 hodiny. Jedine na nadstandarde bolo povolene, ze bolo dieta pri matke.
Dakujem za takuto prijemnu informaciu. 🙂

janka256
9. jan 2010

ahojte aj ja sa chystam rodit v trebisove ale mam par otazok: robi sa aj tam holenie a klystir ako v MI a este po cisarskom vam kedy donesu ukazat babatko? vdaka za odpovede 🙂

danka2920
10. jan 2010

dakujem idris dufame,že nam to rýchlo zbehne. ahoj janka256 ano robi sa tam aj holenie a aj klistir ale holenie môžeš odmietnuť ked chces. po cisarskom tak po troch dnoch

janka256
10. jan 2010

dani ja viem ze na cely cas budem mat babatko pri sebe po troch dnoch ale kedy ho donesu prvykrat ukazat? a budu mi ho nosit tie 3 dni kazde 3 hodiny na kojenie?

idris
10. jan 2010

Janka 256 no ja som po cisarskom v den operacie ti ho iba ukazu a ten den budes este na pooperacnej izbe tam ti mozu alebo aj nemusia priniest malu ukazat, ak poprosis tak donesu 🙂 ... Na druhy den pojdes do svojej izby pride za tebou sestricka z novorodeneckeho a opyta sa ta ci chces mat malu pri sebe ak povies ano donesu ti ju a nechaju na tak dlho ako chces ale na noc ju vezmu spet na oddelenie(aj tak budes velmi unavena ubolena zo spinalu, mna nenormalne bolela hlava a mala som aj horucky, a dalsie kocky boli podobne na tom s hlavou, tak si treba cez noc oddychnut) druhy den bude bud to iste alebo si ju uz nechas pri sebe to bude uz iba na tebe, prinesu ti ju okolo 9-10....

danka2920
10. jan 2010

no janka idris ti to povedala presne ako to je. ja neviem ja viem iba ako to je ked rodiš normalne. bábo ti prinesu 3 hodiny po pôrode a potom ho maš pri sebe beru ho iba na kupanie alebo na odbery ked ma novorodenecku žltačku. a ty vieš že ideš rodiť na cisársky?

janka256
10. jan 2010

dani ano urcite som uz po dvoch sekciach takze inak sa ani neda len zasa sekciou a myslim ze budem mat celkovu anestezu nie spinal sice som sa nepytala este ale to by som sa bala velmi tak asi pre mna je celkova lepsia... 🙂

meinkonka
12. jan 2010

caute baby, ako sa mame? my sa trapime aj radujeme, je to drina starat sa o miminko

janka256, ja som mala cisarsky, oholila som sa doma, aj klystyr doma /yal/ takze mi uz nic nerobili. len skontrolovali, ci som dobre oholena a islo sa na to. na cisarak potrebujes byt oholena hore, kde bude rez uplne dohladka. 😉

a spinalka je super, az na tie pooperacne bolesti hlavy a chrbtice /u mna to tak bolo/ ale to asi po kazdej anesteze

v trebisove je rooming in na vsetkych izbach. ci uz obycajna alebo nadstandard. babatko ti zoberu, len ked je chorunke, inak nemas na vyber. staraj sa od zaciatku 😉

danka2920
12. jan 2010

no vitaj meinkonka. už si tu dlhšie nebola. no ja osobne sa mam fajn a myslím že aj ostatné. ja ešte par týždnov a idem už sa tešim na bábetko . veľmi , lebo budeme mať dievčatko a to je moje vysnívane. a maličky ako počuva?ved o chviľku sa ti vyguľa zo zimi a v lete už bude fajn aj viac vonku budete a tak.

janka256
12. jan 2010

meinkonka a ten klystir si si kupila sama? a to holenie brrr v MI musis byt aj na cisarak oholena uplne nie len tam kde je rez ked som rodila malu a sestricka ma holila este na mna pomaly nakricala ze preco to neurobil manzel ale ked on sa bal ze mi ublizi 😒 a babetka su na izbach aj v noci? a to normalne ich aj kupate prebalujete obliekate? ci ako to je...

danka2920
12. jan 2010

no janka256. tak to je takto:ked ti prinesu malé na izbu tak budeš ho mať pri sebe v kuse aj cez noc. a budu ho brať iba na kupanie každy den a zase ti ho prinesu . proste stale ho maš pri sebe . ked ho beru na kupanie tak im daš jednu pampersu a ti ho aj prebalia ale potom už ty všetko okrem kupania, no ževraj sa môžeš isť pozerať ako ho kupu. ale to zbytočne , lebo to je tak na rýchlo.

janka256
12. jan 2010

a ked nebudem vladat sa este postarat o babo po 3 dnoch po cisarskom to mozem im ho este trochu nechat? alebo ked este nebudem mat mliecko alebo malo tak ako? asi privela otazok ale som zvedava 😅

idris
12. jan 2010

janka no mna sa pytali aj na treti den ci chcem mat malu cely den pri sebe, ano davaju na vyber nie su taky ze treti den a staraj sa. Vsetko ti ukazu ale vlastne ty uz vies ked mas mimca. A s tym mlieckom najprv mu budu davat glukozu, budu kazat aby si stale prikladala a to aj rob no a ked bude uz velmi zle chod si vypytat umele mliecko a daju ho mozno budu frflat, neviem ci ja som mala stastie ale dali mi bez frflania zalezi na koho natrafis. kludne sa pytaj 🙂

ozujskova
13. jan 2010

ahojte zeny,ktore z vas boli vcera a usg klbov?ja som mylsela,ze tam niekoho spoznam no nespoznala som....neviem...mozno som slepa 😒 😖 ako sa maju vase babatka?Adrian je vcelku spokojne dieta,az na nejake vecerne blues je zlaty...a uz ma 3700kg co je o kilo viac ako ked sa narodil 😀

danka2920
13. jan 2010

Bože ako vam tie deti rýchlo rastu. už maju po mesiaci. rýchlo sa vyguľaju .

janka256
13. jan 2010

vdaka idris a babatka vobec vazia ze kolko vypili alebo si to musis odsledovat sama myslim ze ak bude babo spokojne a tak...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre