Pôrodnica v Trebišove. Aké to tam je?

sabiatko
21. aug 2009

ahojte 🙂 chcela som tu najst nejake info o porodnici v trebisove, ale nepodarilo sa mi. uvazujem o porode do vody, a tak by som si chcela precitat vase skusenosti. aki tam su lekari a sestricky, ci manzel moze byt pri porode, ci su tam nadstandardne izby, kolko sa plati, ci je babetko hned na izbe a vsetko ostatne, co k tomu pridate... dakujem 🙂

janka256
29. jún 2010

@idris mala je nadherna len malilinka 2900g a 51 cm no modelka a ocka no zatial tmave ako vsetky babetka 🙂 mna po spinali iba vsetko hrozne svrbelo az pokial som si zacala citit nohy ale hlava ma nebolela ako ine zeny este sice mam svorky na bruchu ale v piatok idem vybrat a prisli sme domov iba vcera 🙂

idris
29. jún 2010

@janka256 a to ta pustili aj so svorkami hmmm ale spuer ze ste doma, a to ze je malinka nevadi vsak este m oze predbehnut vsetky deticky , moja mala modre od zaciatku aspon od 1 tyzdna tych prvych 7 dni v nemocnici len spala a spala a okale ani neotvorila
@simba to rada pocujem ze mala papka a spinka treba si to poriadne uzit a nic nerobot lebo utecie to ako voda a uz budes prikrmy varit xxexe 😉

janka256
29. jún 2010

@idris pustili ma aj so svorkami lebo 10 dni ich musim mat lebo som po tretom cisarskom a to by asi prasklo skor ale super mi to urobili lebo po druhom som mala stehy a taku hrubu jazvu teraz mi to zrezali a brucho mam skoro ploche 🙂 ale tesim sa z malu kojim uz na 2 den som mala mliecko aj ked este nevedela poriadne sa prisat 🙂

idris
29. jún 2010

@janka256 @simba tak rada pocujem ze je vsetko OK
janka a to si mala vsetky porody sekciou a este mozno blba otazka mozes mat este dalsi porod alebo uz nie ?? to len cisto zo zvedavosti kolko moze byt takych porodov

janka256
30. jún 2010

@idris ano vsetky porody som mala sekciou lebo vsetky 3 deti boli otocene KP a aj dalsi by sa mozno aj dal ale to je uz privelke riziko tak som si teraz dala pri sekcii urobit aj sterilizaciu furt lepsie ako sa strachovat ci zas neotehotniem 🙂

tosomja
30. jún 2010

@janka256 blahoželám k malinkej, prajem veľa veľa zdravíčka, úsmevov na všetky strany a nech si to užívate spolu... 😉 aj ja to chcem mať za sebou, lebo už začína byť horúúúúco a cítim sa ako kosatka :o)

martina149
1. júl 2010

@janka256 už dávno som tu nebola nejako nestíham.Janka prajem všetko najlepšie tebe aj malinkej a nech ste obe zdravučké a čítam,že kojíš tak paráda.

janka256
1. júl 2010

@martina149 vdaka martinka no ano kojime sa dufam ze co najdlhsie mliecko som mala hned na druhy den po sekcii ked mi malu dali na poobedie a potom som ju uz mala cele dni a noci 🙂

janka256
1. júl 2010

@tosomja vdaka neboj ani sa nen azdas a bude to tu ved to mas tiez za par a co mas naplanovanu sekciu alebo ides prirodzene?

martina149
1. júl 2010

@janka256 a maličká je kľudná?lebo moja plakala už v pôrodnici a plačeme ešte doteraz.Už sa to pomalinky zlepšuje,ale žiadny zázrak.

janka256
1. júl 2010

@martina149 ano zatial je kludna ona sa napapa a spinka aj 5 hodin v porodnici tiez vsetko prespala lebo mala zvyseny bilirubin takze bola taka spava ale ona aj ked nespi tak kuka dookola len ked nikoho nepocuje tak zacne mrncat 🙂

tosomja
2. júl 2010

@janka256 bola som na internom na predoperačné, ale on mi tiež nič nepovedal, lebo že to chodia k nemu, pre prípad, že by mali nastať komplikácie, a Dura má dovolenku, takže neviem...to je všetko také, nikto nič nepovie a keď ma to chytí, tak už mi to bude jedno, lebo nejako to bábo vyjsť musí 🙂

tosomja
6. júl 2010

uf, už od večera ma preháňa...ale brucho ma nebolí, dúfam, že do zajtra vydržím, musím ísť ešte na poradňu...čo myslíte ? 😖 a som sama doma, ešteže je moja mama nablízku, tak dobehne, keby niečo 🙂 idem skontrolovať zbalené vecičky do pôrodnice, lebo ...

danka2920
13. júl 2010

janka gratulujem k malinkej . Nech sa vam darí a nech papa aby rýchlo vyrastla. veľa zdravíčka prajem.

janka256
13. júl 2010

@danka2920 dakujemeeeee 🙂

tosomja
13. júl 2010

hm...ešte stále nič 🙂 ale zajtra mám termín aj poradňu

tosomja
29. júl 2010

tak už máme dva týždne, rastieme, papkame ale aj pekne plačkame a spinkame... 🙂

janka256
29. júl 2010

@tosomja gratulujem aky si mala porod a pri kom si rodila?

tosomja
5. aug 2010

sekcia spinalka,...je to fakt dobrá vec, keď som mohla počuť svoje bábätko ako zaplače a hneď mi ju aj ukázali...rodila som pri Gimerovi, je to fajn človek, staral sa o mňa, poradil mi čo a ako mám robiť...len tie sestričky na šestonedelí boli hrozné...

kalanchoe2
5. aug 2010

AHojte, neprečítala som si všetky príspevky v tejto diskusii, iba ten prvý a keďže i ja som rodila v Trebišove, tak chcem pridať svoju skúsenosť.
Ja som v Trebišove ležala už na rizikovom v 37. týždni a predtým v 29. týždni v Michalovciach. Keď som odtiaľ odchádzala, tak odchádzal aj terazjší primár MUDr. Bubán. Už v Michalovciach sa o mňa veľmi kdobre staral, tak som šla za ním aj do Trebišova. termín som mala vypočítaný na 10. 2. 2010 a keďže sa v ten deň nič nedialo, tak som ráno nastúpila. Okolo 22:00 mi začali kontrancie, okolo 23:00 mi oduišla hlienovitá zátka a okolo 1:00 už boli kontrakcie pravidelné. Preniesli ma teda dole na pôrodnicu, tam ma oholili, dali klistír (ak môžete, tak sa ohoľte doma, lebo v nemocnici vás oholia nasucho s obyčajnou žiletnkou, je to dosť nepríjemné a klistír celkom ujde, aspoň poriadne vyčistí črevá). Okolo pol ôsmej som už mala silnejšie kontrakcie, bola som otvorená na 4 prsty, tak prišiel manžel. Dali nás do osobitnej miestnosti, kde bola sprcha, posteľ, stôl so stoličkami a fit lopta. (keď prišli ozajstné kontrakcie, tak tú sprchu mi ani nenapadlo použiť a na fit lopte som sedela asi 2 minúty, bolo mi ešte horšie). Keďže mi neodtiekla plodová voda, tak mi ju okolo pol desiatej prepichla MUDr. Fantazírová a pred pol jedenástou som už ležala na stole. Katka sa narodila o 10:30, pôrod bol v pohode, horšie bolo to zašívanie, pretože som mala dosť úzku panvu, takže ma MUDr. Bubán zašíl asi 45 minút. Pôrodná sestrička bola super baba, neviem ako sa volala, ale celý čas ma chodila kontrolovať, keď som už v bolestiach šla na sálu, tak vždy počkala, kým prejde kontrakcia,celý čas sa mi prihovárala. Malú mi po pôrode a očistení hneď priložili. Po pôrode som ešte asi 2 hodiny ležala na sále, potom ma preniesli na izbu, Mala som šťastie, že bola voľná 1 izba, sprcha a WC na izbe, televízor, ohrievač, chladnička. Keďže sme s malou boli v nemocnici 10 dní kvôli teplotám, celý čas sa o nás príkladne starali všetky sestričky, veľakrát ostali so mnou na izbe a vypočuli ma, porozprávali sme sa, upokojili, primár chodil i mimo vizity, zaujímal sa o nás. Strava bola výborná, ešte aj desiate a olovrant nám nosili.
Ak sa rozhodnem pre druhé dieťa, určite v Trebišove.
Jediné, čo mi prekážalo bolo, že pri vyšetreniach aj pri pôrode boli praktikanti, ktorí iba vzadu sedeli a pozerali sa. To bolo trochu nepríjemné.

janka256
5. aug 2010

@tosomja pozrela som si tvoj album mala je zlatucka a mala si tu istu izbu ako ja dokonca aj postel 😀 no sestricky to mas pravdu ale boli aj velmi zlate daktore 🙂

tosomja
6. aug 2010

@janka256 detské boli dobre, starali sa, poradili, ale tie, čo sa mali zaujímať o nás, to bola hrôza..jedna pani bola na izbe so mnou, maličký jej skoro celú noc plačkal a ona prišla na izbu a začala zjapať, že nech si ho utíši, zavrela nám dvere a prikázala zatvoriť aj balkón, lebo sa "jeho plač" rozliehal po celej chodbe a nikto sa nevyspí...hm...nech ide do krematória robiť, som jej povedala, tak sa ukľudnila a na druhý deň bola normálna :o)

janka256
6. aug 2010

@tosomja mas pravdu detske boli super mne dokonca chodili kontrolovat ci mala papala lebo mala zltacku a bola spava tak celu noc chodili za mnou a ci mam mliecko a tak ...ja ked som tam bola tak na jednotke nadstandarde bola pani co jej dieta stale plakalo celu noc a nikto za nou nebol ze nech si ho utisi ...

tosomja
10. aug 2010

mne mala teraz začala nejako plačkať, stále keď sa napapá, tak aj pol hodinku vkuse plače 😒 , neviem, čo jej môže byť, dám ju aj odgrgnúť, po pol hodinke jej dám čajík, ale potom mi zvracká...bojím sa, že čo jej je, keď to také malé stvorenie nevie povedať...a v noci nespíme, veľmi dlho mi trvá, kým ju uspím a zase sa mi zobudí na hlad...je to ťažšie ako som si myslela...ale musíme vydržať...dúfam, že mi začala priberať, lebo je veľmi maličká 😕

magic08
10. aug 2010

@tosomja nema koliku? podla by to sedelo. skus ju rozbalit, ked place a sleduj co robi s nozickami, ak ich natahuje a potom ich krci k brusku, tak je to ono... isto kolika... pomasiruj jej brusko dlanou ruky v smere hodinovych ruciciek a postlacaj nozicky k brusku. a skus kupit mast Flatulin v lekarni a tym jej brusko potierat... malo by to zabrat... ak nie, tak je este posledna moznost krajne riesenie... rektalna rurka... tiez to kupis v lekarni

tosomja
11. aug 2010

@magic08 určite to nie je kolika, pekne kaká aj prdí, a keď s ňou cvičím, tak neplače, ani nemá tvrdé bruško, ona mi plače vtedy, keď ju dvihnem na odgrgnutie... dávam jej espumisan kvapky, mám aj masažný krém na nadúvanie bruška, ona je podľa mňa stále hladná...už som jej zvýšila dávku na 100ml, a teraz je to zatiaľ v pohode, uvidíme do kedy jej to vystačí... 🙂 ale ďakujem za radu

janca29
16. aug 2010

baby ste tu niektora s terminom porodu zaciatkom februara a chystate sa rodit v trebisovskej porodnici?

saranina
17. aug 2010

... ja sa tam chystam rodit, ale uz zajtra...

tosomja
19. aug 2010

to tu nikto nie je?

niqi
20. aug 2010

ahojte mozem vas poprosit kto rodil v trebisove mozte mi napisat co so sebou do nemocnice? a ako to je s babetkom na izbe je tam cely cas pri mne aj v noci dakujem...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre