Pôrodnica v Trebišove. Aké to tam je?

sabiatko
21. aug 2009

ahojte 🙂 chcela som tu najst nejake info o porodnici v trebisove, ale nepodarilo sa mi. uvazujem o porode do vody, a tak by som si chcela precitat vase skusenosti. aki tam su lekari a sestricky, ci manzel moze byt pri porode, ci su tam nadstandardne izby, kolko sa plati, ci je babetko hned na izbe a vsetko ostatne, co k tomu pridate... dakujem 🙂

martina149
16. apr 2010

Dievčatá ďakujem,Janka nakoniec som mala celkovú anestézu,lebo tak rozhodli aristi,že kôli chrbtici nie spinál,ale vpohode.Na sále boli zlatí,ani mi po anestéze nebolo zle a tretí deň som už v pohode chodila.Len som bola nešťastná z maličkej lebo na 3 deń mi ju dali a ja som vôbec nemala mlieko tak stále plakala.Sestry z novorodeneckého hovoria stále prikladať tak som ju mala skoro v kuse na prsníku a nakoniec som ju musela aj tak dokrmovať,lebo už začala aj žltnuť a nemala ani dostatok tekutín.Doma som sa snažila tiež kojiť,ale dnes sme boli na poradni a zase mi schudla z 3530gr. na 3130gr tak doktorka povedala,že dávať Nutrilon.Takže sa asi zase nekojíme.Ale hlavne nech je zdravá.
Simba cisársky mi robil primár Dr.Bubán.Veľmi zlatý človek.

janka256
16. apr 2010

simba ja mam rodit okolo 20 lebo urcite bude cisarsky ja som uz po dvoch takze aj treti musi byt a nejako tak to musime naplanovat min 10 dni pred terminom kedze moje deti chcu ist skorej 😅 tak by bolo fajn keby sme sa tam stretli ale ja chcem nadstandard 🙂

janka256
16. apr 2010

martinka to je mi luto ze nekojis 😒 dufam ze ja budem kedze pri malej sa mi to podarilo teda budem sa snazit 🙂 mati mozes mi prosim ta napisat co potrebujem do porodky pre babetko? aby som si uz pomalicky prala a chystala 😉 inak aj mne trobil druhy cisarsky Buban a Fantazirova ale tak teraz este mi budu robit sterilizaciu takze aj ja budem mat asi celkovu 😒

martina149
16. apr 2010

Janka pre bábätko ti treba asi 40 plienok,krém na zadoček,vlhčené utierky a ak chceš tak môžeš mať aj svoje košieľky,ale nemusíš.oni dávajú prádlo svoje ale ja som mala 2 bavlnené košieľky na prezlečenie.A môžeš zobrať aj tenšiu čiapočku,odporúčajú,ale ja som ju nevyužila.No a neviem či chceš cumlík,ja som ho mala aj ostatné ženy väčšinou.moja sa aspoň tým trošku ukľudnila.

janka256
16. apr 2010

vdaka mati pripravim si vsetko 🙂 a infuzky si mala kolko po porode iba v den porodu ci este dalsie dni?

simba
16. apr 2010

jani aj ja by som chcela nadstandard izbu, ale ja mam normalny termin porodu 19.6 a pavdepodobne pojdem tiez na cs takze asi pojdem skor..ale keby nie tak sa mozno aj stretneme🙂 inak tie infuzky zaujimaju aj mna...ja mam z infuzii strach, mozno vasci ako zo samotneho porodu🙂))

janka256
17. apr 2010

simba nemas sa coho bat je to v pohode ja som ich uz mala az az 🙂 no tak ked pojdes skor ako ja tak mi podrz izbu preberiem stafetu 😀 inak preco aj tebe hrozi cisarsky?

simba
17. apr 2010

mne ani tak nehrozi cisarsky, ale podstata je v tom, ze by som chcela rodit pri mojom doktorovi ku ktoremu chodim na poradnu, a ten k normalnym porobom nechodi, len jeden den v tyzdni ma operacny a vtedy sa s nim da dohodnut na cisarskom...ale este som to s nim nepreberala takze este je vsetko vo hviezdach🙂
jasne, izbu ti podrzim, ked sa k nej vobec dostanem, lebo ked vidim kolko tehotnych chodi v TV tak si viem predstavit ten natresk v nemocnici...ale snad sa to podari...

janka256
17. apr 2010

to vies v MI ani nie je velmi pri kom rodit tak vsetky idu do TV sak preto aj ja lebo moja doktorka tam robi 🙂

martina149
17. apr 2010

Jani infúzie som mala 4 v deń pôrodu a na druhý deń tiež 4.A stále sa pýtali či nechceš injekcie proti bolesti takže sa to dalo zvládnuť v pohode.

janka256
17. apr 2010

vdaka mati a malinku ti aspon nosili na kojenie pokial si ju nemala pri sebe?

martina149
19. apr 2010

Nie Jani nenosili,ja som mala sekciu v piatok a maličkú mi dali až v nedeľu ráno.akurát ju dali trošku na izbu ke´d som bola v sobotu už na nadštandarde a mala som návštevu,tak sme ju mali asi pol hodinku.

janka256
19. apr 2010

no skoda a este kolko stoji v TV nadstandard?

martina149
20. apr 2010

Dvojposteľový stojí 10 eur a 1-posteľový 16 eur na deň,len hneď keď prídeš hovor,že chceš nadštandard,lebo po izbách je veľký dopyt.

janka256
20. apr 2010

vdaka martinka ja som im aj v MI porodnici furt usi pilila ze chcem nadstandard 🙂

simba
28. máj 2010

Zdravim dievcata, dlho som tu nebola ale stalo sa too dost vela....kedze som menej pribrala asi ako je obvyle tak ma prijali v nemocnici v Tv na nejake infuzie glukozy aby sme trocha pribrali aj ja aj malinka v brusku. Ale po tyzdni infuzii v sobotu rano 15.5. u mna zistili ze uz mam zle ozvy a tak isto prietoky a mala za cely tyzden nepribrala ani gram takze ma rychlou cestou pripravili na sekciu a poobede uz bola mala na svete. Nastastie sme obe ok, malu akurat chytila dost silna zltacka takze sme momentalne v Ke na klinike neonatologie ale uz sme z toho najhorsieho vonku a buduci tyzden by sme uz mali ist domov. Ale chcem povedat, kedze som v trebisovskej nomocnici stravila dva tyzdne, ze tie rozne reci aka zla je tam starostlivost a doktori taki alebo onaki nie je to pravda...vsetci pocnut primarom a konciac ktoroukolvek sestrickou ci sanitarkou bolii velmi mili a starostlivi. Hlavne chcem ale vyzdvihnut mladeho doktora Gimeru, ktory aj napriek tomu, ze ma asi len tri roky praxe bol prave ten, ktory zachranil zivot mojej malinkej Martinke a vlastne aj mne🙂 Ak by som bola doma tak by sa na to neprislo nakolko som nemala ziadne bolesti a vsetko sa mi videlo ok a pritom sme rodili v hodińe dvanastej.

janka256
28. máj 2010

ahoj simba gratulujem k malickej no skoda nepockala si na mna 😒 ale takto je to lepsie aspon ze ste obidve v poriadku 🙂 a mala si spinal ci celkovu pri cisarskom? ja si myslim ze porodim tak o 2 tyzdne tiez tak preto sa pytam 😉

simba
29. máj 2010

ahoj Jani, mala som spinal, a poviem ti uplne super, takmer ziadne vedlajsie ucinkz, je sice pravda, ze dva dni po nom som mala take divne bolesti hlavz, ale to len ked som sa postavila a chodila a ked som si lahla tak presli uplne.... a rana sa mi tiez rychlo viac menej zhojila, teraz dva tyzdne po porode uz ani neviem ze nejaku mam...🙂tak drzim palce nech aj tebe vsetko dobre dopadne...

janka256
29. máj 2010

@simba a nebala si sa ze budes nieco pri tom citit? ja sa prave toho najviac bojim aj tych reci okolo toho ked si podavaju nastroje a tak... ☹

simba
30. máj 2010

nie nebolo kedy sa bal, zomlelo sa to velmi rychlo... ale inak necitis nic, akurat som len take ako keby tahanie od rebrami citila ked malu vyberali ale inak absolutne nic necitis... a reci? s tebou sa bavi anesteziologicka o uplne inych veciach a doktorov velmi nepocujes, a ked aj tak som skor zachytila, ze riesili nieco s pocitacmi len sem tam nieco k veci cize k tomu co robia🙂)) bolo to vo pohode nad moje ocakavania....🙂

janka256
30. máj 2010

vdaka simbi upokojila si ma 🙂

mj28
31. máj 2010

janka256 - ja keď som rodila sekciou, tiež som mala spinal ... a tiež som sa viac menej "bavila" s anesteziologičkou, a keď som počula doktorov, že o čom sa vlastne bavia, tak to boli vtipné príhody z dovolenky 🙂)

janka256
1. jún 2010

@mj28 no ved uvidim ako bude ja som objednana na 22 juna na sekciu a urcite ju budu chciet robit spinalom kedze zatial nemam ziadne komplikacie 😉

tosomja
4. jún 2010

ahojte, chcem sa spýtať, či si môžem dopredu dohodnúť nadštad. izbu, keďže je o nich veľký záujem a či sa platí, keď si chcem vybrať u koho budem rodiť, alebo primár je tam stále?...a ešte, čo všetko si mám zbaliť, dávajú tam vôbec niečo pre maličké a pre mamičku? Diki

janka256
4. jún 2010

@tosomja presne aj ja som sa to chcela spytat kedze presne viem kedy pojdem 🙂

tosomja
4. jún 2010

ja ešte presne neviem, ale chcela by som vedieť, či je to možné, lebo nerada by som bola na izbe s menšinou :o), za ktorou by chodila celá rodina :o), chcem to mať už za sebou...to asi nikto nevie, ale aspoň, či niečo dávajú, alebo si musím kupovať aj veci do pôrodnice všetko...ja rodím o mesiac, dúfam, že budem vedieť, kedy presne to na mňa príde :o)

tosomja
4. jún 2010

ešte sa chcem spýtať, keď už sa tu bavíte o cisárskom...to tiež treba prejsť všetkými tými kontrakciami a všetkým, čo k pôrodu patrí, alebo to objednávajú na určitý čas?

janka256
4. jún 2010

@tosomja ked ides sekciou objednavaju vetsinou tyzden pred terminom a kontrakcie ani nemas pokial to na teba nepride skor iba prejdes holenim a klystirom 🙂

tosomja
4. jún 2010

aha, no super, lebo už teraz ma nejak čudne pobolieva v podbrušku, ale to len také chvíľkové sťahy, ako pri menštruácii, dúfam, že nerodím :o)....a to kedy budem vedieť, ako budem rodiť? to by mi mali povedať dopredu, nie? kamoške to povedali skoro mesiac pred termínom.

janka256
4. jún 2010

@tosomja no pokial mas nejaky dovod na sekciu tak je to rozne ani mne este moja lekarka nechcela povedat ze kedy pojdem ale furt som sa vypytovala a este mne sa deti rodia skoro 2 tyzdne pred terminom a teraz by bolo riskantne cakat kedy sa to rozbehne samo kedze som uz po 2 sekciach tak ma rovno objednala na 22 juna na sekciu 😖 v pondelok mam poradnu tak sa jej opytam ci sa da zajednat izba vopred v TV sak sa tam mozno aj stretneme 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre