Pôrodnica v Trebišove. Aké to tam je?

sabiatko
21. aug 2009

ahojte 🙂 chcela som tu najst nejake info o porodnici v trebisove, ale nepodarilo sa mi. uvazujem o porode do vody, a tak by som si chcela precitat vase skusenosti. aki tam su lekari a sestricky, ci manzel moze byt pri porode, ci su tam nadstandardne izby, kolko sa plati, ci je babetko hned na izbe a vsetko ostatne, co k tomu pridate... dakujem 🙂

sstefi
29. okt 2009

aj ja som na to išla asi tak ako píšeš 😉 , držím palce 😉

lilyboo
30. okt 2009

Ja som sa pred par dnami vratila z porodnice v Trebisove, tak tu su moje dojmy:
az na to ze som nemala stastie na lekara, /rodil ma mudr. Szilagyi, musim sa pridat k negativnemu nazoru vyssie, ale nebudem to tu dalej rozpitvavat - co uz, ked moja mala si vybrala akurat takyto termin - ale porod bol celkom rychly a bez komplikacii, takze aspon v tom som mala stastie/ to bolo v celku v pohode. Porodna asistentka velmi mila, sestricky na novorodeneckom a sestonedeli ako ktora, zopar ich je tam ozaj milych a starostlivych a zopar takych unudenych ufrflanych, ale to je asi vsade...
Nadstandardne izby boli volne, bola som 3 dni sama na dvojke, nie je to ziadny super luxus ale zase ani humus, je tam vcelku cisto a utulne. Kedze si vacsinou na izbe, nosia ti tam aj stravu a vecko mas oproti izbe cez chodbu, romske spoluobcianky neriesis. Proste na tych par dni je to uplne ok....i

meinkonka
30. okt 2009

lilyboo gratulujem k malinkej 😵 😵 😵 a dik za cerstve infosky 😉

danka2920
3. nov 2009

ahoj sstefi maš termín vo februári?
🙂

sstefi
3. nov 2009

nieeee danka, ja "to" už mám za sebou dobré 2 roky. 😵
myslela som to tak, že dovtedy tu určite niekoho objaviš, a ak nie, tak v porodnici iste 😉 🙂

janka.mi
4. nov 2009

ahoj dievčatá.....no mám pre vás trebišovčanky dobrú správu.. 🙂 keďže odvolali primárku z Michaloviec - iste ste to čítali v novinách, tak som počula, že odchádza do TV....obaja dobrí lekári odchádzaju do TV- mám dojem, že tu v MI už nikto poriadny neostane, tak vaša pôrodnica bude asi top... 🙂 🙂

meinkonka
4. nov 2009

janka takze ty isto ides rodit do TV? lebo ja som uz bola rozhodnuta, ze ostavam v MI a lekara si ani nevyberiem a necham to na nahodu. ale toto ca sa tu v poslednej dobe deje, no neviem neviem 🙄 😅 😨

janka.mi
4. nov 2009

ja sama neviem....nechám to na doktora. Minule som mu volala, že kedy sa mám za ním zastaviť /mimochodom správal sa tak, ako keby ma už dlho poznal, veľmi milo/, tak mi povedal, že sa dohodneme čo a ako. Idem za ním na budúci týžden, tak ti dám vedieť čo mi povedal, ako sme sa dohodli. Ináč ja osobne vo všetkých bodoch uprednostnujem TV, ale zase ma trošku odrádza, že rodinka bude musieť za mnou chodiť a treba cestovať...a v MI to majú na skok...PS. uvidíš Holda ti odporučí Spišaka.....vraj nenecháva ženu dlho trpieť...no mne bol aspon výzorovo dosť nesympatický...taký frfloš...ale vraj je dobrý, no...

meinkonka
4. nov 2009

mas pravdu jani, holda teda sestricka mi odporucila spisiaka. ale ja ho nechcem. som nepocula nic dobre na neho, teda ani zle ale ja hladam dokyho, na ktoreho su dobre ohlasy. ty budes bubanovi aj platit? vlastne ako si si ho dobavila? si prisla za nim, ze ho chces k porodu a co za to chce on ci ako sa to vlastne vybavuje??? som z toho jelen 😅

janka.mi
4. nov 2009

ja som mu len zavolala a dohodla sa že prídem za ním v 36 tt. Hned mi povedal, že urobíme ultrazvuk a CTG a dohodneme sa. To bolo všetko....Ak chceš dám ti na neho číslo, určite budeš mať z neho dobrý pocit tak ako ja.

meinkonka
4. nov 2009

pre MI rodicky, otvorila sa nova tema o nasej porodnici
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

meinkonka
4. nov 2009

dievcata, co ste rodili alebo idete rodit do TV. nemate nahodou nejaky zoznam, co vsetko si treba priniest do porodnice so sebou? na porodnu salu, na sestonedelie a pre babatko? mam totiz len MI zoznam a neviem, ci trebisovska porodnica nevyzaduje nieco ine??? prosim poradte

sstefi
4. nov 2009

meinkonka, k porodu svoju košelu a tot vše(samozrejme prezuvky, ponozky a pod. a toaletny papier)
a pre bábo len plienky a vlhké utierky. oblečko len ked idete domov, počas "pobytu" obliekaju babo z erárnych

meinkonka
4. nov 2009

diki stef, u nas davaju k porodu aj koselu erarnu

sstefi
4. nov 2009

ono by ju možno aj tu dali, ale nevidela som ju na nikom 😉 , tak neviem

meinkonka
4. nov 2009

😕 😨

sstefi
4. nov 2009

čo vyvaluješ oči? 😕 😀 😀 😉

meinkonka
4. nov 2009

to sa akoze cudujem

idris
4. nov 2009

meinkonka ak by si chcela vediet viac zajtra je predporodna priprava v TV 🙂 je o 13 tej s hlavnou sestrou Kohanovou 🙂 ale mam taky pocit ze tam budem znova sama 😠

sstefi
4. nov 2009

aha,čuduješ. oki 😉 😀

meinkonka
4. nov 2009

idris dik za radu, ja chodim na predporodnu pripravu u nas v MI, totiz este neviem, kde budem rodit. a vam nedali na tej priprave zoznam do porodnice? nam dali. ak ano, prosim, nemohla by si mi ho hodit napr. do ip, pre istotu, keby som isla rodit do TV 🙂

martineckac
5. nov 2009

Meinkonka je viem, že aj Spišák odchádza preč z Michaloviec, a ostáva tu len Filkor a Fantazírová ide preč až od januára. Moja švagrina teraz rodila pri Fantazírovej a bola spokojná, mala rodiť pri Filkorovi, len ten si vzal dovolenku, tak bol mimo MI, ale nemala veľmi dobrú skúsenosť s nejakou mladou doktorkou , ktorá ju prijímala do nemocnice, tá ju chcela ešte poslať domov, že nebude ešte švagriná rodiť ale Fantazírova prišla vyšetrila ju a povedala, že ide rodiť a aj porodila .

meinkonka
5. nov 2009

martinecka no to je hruza, jeden povie tak, druhy zasa tak a ty si vyber 😒 😝

martineckac
5. nov 2009

Ja to preto nechcem nechať na náhodu a chcem mať dohodnutého lekára, ja to možno budem mať ľahšie , lebo malý sa nechce otočiť správnym smerom, tak mi hrozí sekcia, takže mňa si naplánujú na presný dátum.

meinkonka
5. nov 2009

a vlastne koho si vyberas?

idris
5. nov 2009

tak tu je zoznam do TV porodnice
doklady: tehu. preukaz, preukaz poistenca, obciansky, sobasny list
pre mamicky: hygienicke potreby, toaletak, papierove vreckovky, vlozky- bez kridielok, nelepiace, dobre sajuce, pripadne porodnicke, tampony do podprsenky, podprsenku na dojcenie, prezuvky, prezuvky do sprchy, nocnu koselu so zapinanim v predu, na porod starsiu nocnu koselu alebo tricko, zupan, uterak- osusku, teple ponozky, pribor, pohar, sponky do vlasov, gumicky, Odporuca sa balzam na pery, krem na osetreie bradaviek, roztok Rosalgin na oplachovanie hradze
pre dietatko: jednorazove plienky, detske vlhcene utierky, krem proti zapareninam, tensiu ciapocku, ponozky

tak to je asi vsetko co je potrebne k nam doTV

meinkonka
5. nov 2009

dik idris, presne toto vsetko mam zbalene 😉

martineckac
5. nov 2009

Meinkonka ja idem k Bubanovi.
Idris a tých plienok má byť koľko, do MI treba 40 kusov.
A v Michalovciach ti na pôrod dávajú ešte ich nemocničnú košeľu na rodenie.

meinkonka
6. nov 2009

martinecka a koho mas gyndosa? a bubanovi si uz volala alebo si sa s nim stretla? ak ano, co a ako ste sa dohodli?

martineckac
6. nov 2009

meinkonka ja chodím k Tonovi Holešovi, veľmi to zlatý človek, vďaka nemu som tehotná, no vlastne vďaka manželovi🙂, ale Tono mi veľmi pomohol. Ja si to idem zopakovať po viac ako 9 rokoch. S Bubanom som už bola viackrát robil mi aj ultrazvuky, moje kámošky teraz pri ňom rodili, ja som sa dostala k nemu cez jednu kámošku a nemal problém. Vravel nech sa mu ozvem v 36. týždni a už mi povie, že čo a ako. A takisto je to kamarát môjho gynekológa, takže mu volal aj on.Ja som sa pýtala Bubána, či nie je problém aby som šla rodiť k nemu do TV a povedal, že žiaden.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre