Pôrodnica v Trebišove. Aké to tam je?

sabiatko
21. aug 2009

ahojte 🙂 chcela som tu najst nejake info o porodnici v trebisove, ale nepodarilo sa mi. uvazujem o porode do vody, a tak by som si chcela precitat vase skusenosti. aki tam su lekari a sestricky, ci manzel moze byt pri porode, ci su tam nadstandardne izby, kolko sa plati, ci je babetko hned na izbe a vsetko ostatne, co k tomu pridate... dakujem 🙂

lenulik15488
6. sep 2012

No o tých poplatkoch by som aj ja rada niečo vedela... a nechápem tomu, že neposkytuju epiduralku ved v každej nemocnici je automaticky ak si o nu požiadas... Ja mam termin sice až v januari ale chcem sa pripraviť dopredu :D

ssuekk
18. sep 2012

Ahojte,tak v sobotu som sa vratila z porodnice, su nove poplatky a epiduralku poskytuju.viem ze zvysili poplatok otca pri porode na 50 e a vybavenie porodnika stoji 150. izby isli dole, jednotka 11 e a dvojka 5,88 na den. ak mate otazky pytajte sa,ak budem vediet odpoviem 😉

var001
18. sep 2012

@ssuekk Ak sa možem spýtať pri ktorom doktorovi si rodila? A ten poplatok za výber lekára sa platí len vtedy, ak si ho vyberiem a nemá práve službu, alebo aj keď je normálne v službe? Ďakujem,

lenulik15488
19. sep 2012

@var001
@ssuekk No to by som aj aj rada vedela my sme boli s kamoškou na porodnici v pondelok kuk ako to tam vyzera a chcem vedieť či si mala zazmluvneneho lekara alebo si rodila unho len tak po dohode 🙂? dakujem

ssuekk
19. sep 2012

@var001 ahoj ja som rodila pri primarovi,ale ja som si ho vybavila neoficialne.s tou sluzbou neviem ako je, ale myslim si ze je to jedno ci ma,alebo nema,ked si ho dobavis tak urcite zaplatis

ssuekk
19. sep 2012

@lenulik15488 no len tak po dohode a primar je super

var001
19. sep 2012

@ssuekk Ešte sa chcem spýtať, rodila si sekciou, alebo normálne. Príde primár k pôrodu aj v noci, alebo chodí len k naplánovaným, čiže vyvolaným pôrodom? Inak ako si bola spokojná s celým oddelením aj novorodeneckým? Dakujem za info.

ssuekk
19. sep 2012

ja som rodila normalne,a ked si ho vybavis,tak pride aj v noci,mne dal na seba cislo.spokojna som bola az ked som sa prestahovala na nastandardnu izbu.dva dni som bola na obycajnej izbe a to bola katastrofa, pretoze ziadne navstevy sme nemohli mat,ale inak som bola spokojna,aj ked niektora sestricka nic moc,ale detske boli uzasne,velmi mile.

var001
19. sep 2012

@ssuekk Dakujem pekne za info. Rodila si na tom novom pôrodnom kresle, či na tej starej posteli. Lebo vraj nechcú lekári pôrody na kresle, kvôli zlému prístupu, len keď som videla tú posteľ, tak mi skoro prišlo zle...

ssuekk
19. sep 2012

na posteli,vies pri tych bolestiach ti je jedno kde lezis,horsie je potom lezat tam dve hodinky,ale da sa v pohode.

majusa29
21. sep 2012

@ssuekk . Ja sa tam tiež chystám rodiť o pár dní. Mám takú otázočku, tiež som si vybavovala dr. - zástupcu, no o platení sme nejako ešte nehovorili. Ty si platila pred alebo po pôrode? Bavili ste sa pred pôrodom o nejakej konkretnej sume? Dik.

su_san
27. sep 2012

@ssuekk ahoj, takže epidurálka je možná??? lebo každý vraví inak...mňa zaujíma hlavne toto...a ešte je nadštandard voľný bežne alebo je tam nátresk? 😀

ssuekk
27. sep 2012

epiduralka je mozna,urcite a nadstandard je podla porodov,napriklad ja som musela dva dni cakat kym sa uvolnila nejaka izba,ale to bola cela porodnica napraskana, proste kopu porodov.to az ked rodis tak povies ze chces ist na nadstandad a az tak ti povedia ci je volna,alebo nie.ak nie je tak ta daju do poradia.neda sa rezervovat

su_san
4. okt 2012

@ssuekk ďakujem za odpoveď...s tým nadštandartom som si myslela, že sa iste nedá rezervovať, veď nikdy nevieme kedy to na nás príde 😀 😀 😀 a koľko je tam takých izieb??? sú to jedno alebo dvoj-posteľové???
a s tou EPI si ma potešila...treba ísť vopred to dohodnúť? za kým nevieš? a cena?
a ešte nevieš ako je to s možnosťou pôrodu na tej pôrodnej stoličke alebo vo vani???
viem, že veľa otázok, ale som zvedavá, ležala som týždeň na začiatku tehu na gynde a tam boli izby ok, ale WC bola katasrofa, špina a hnus, krvavé vložky a podobne... 😝

jankaseb
5. okt 2012

@su_san ahoj 🙂 ja som tam rodila v aprili.. nadstndardne su 3 izby jedna jednopostelova, ktora ma socialne zariadenie rovno na izbe a dve dvojpostelove, ktore maju social. z. osobitne na chodbe ale na kluc 🙂) co sa tyka EPI, vraj to potrebuje vybavt anesteziolog, takze to musi byt vopred dohodnute EPI ti nepichnu ak ti pridu bolesti rano o 3 a anezteziolog nebude bezat do nemocnice kvoli tomu.chapes.. 🙂 aspon mne tak bolo povedane. ja som rodila bez EPI a bola som na obyc. izbe 2 dni, tiez bola napraskana porodnica 🙂).. co sa tyka porodu do vane, to musis mat vopred od lekara vysledky myslim z vyterov, nemoze tam byt nijakyy naznak infekcie, potom je to mozne.. a porodna stolicka co viem, je momentalne zadara, predtym sa platila tiez som pocula, ze lekari neradi rodia na tej stolicke. ale ako hovori ssuekk, ked rodis, je ti jedno kde lezis 🙂)ja som bola aj na predporodnej priprave s vrchnou sestrou na sestonedeli..je to jednorazove stretnutie a odpovie ti na vsetky otazky.. ohladom tej EPI napr. 🙂) drzim palceky k porodu

mishell55
11. okt 2012

Ahojte..... som prvorodička a chcela by som vedieť aké sú teraz podmienky v Trebišovskej pôrodnici...mám na mysli či sa tam dobre starajú o bábätká, koľko sa platí za nadštandartnú izbu a za to, že bude pri pôrode aj otecko babätka... a budem mať baby pri sebe? ... ak viete ešte niečo viac tak napíšte.... Ďakujem 🙂

michaela317
16. okt 2012

@mishell55 ...ja som tam rodila 9.7....a bola som maximalne spokojna...rodil ma doktor Gimera a bol super...mala som nadstandardnu izbu a nemala som problem ani so sestrickami...to izba stala este 10 e noc...Malicku mi doniesli asi tri hodinky po porode...a bola stale pri mne...brali ju len okupkat a ked jej brali odbery...

michaela317
16. okt 2012

@ssuekk ...ja som platila este 10 e za noc...a to je dost...dobre ze to znizili...

ssuekk
16. okt 2012

@michaela317 pri prvom porode som aj ja platila 10.je to naozaj fajn ze to znizili

michaela317
16. okt 2012

@ssuekk ...ved ja som im tam nechala 60 euro...to su pre mna pekne peniazky...

ssuekk
16. okt 2012

@mishell55 tak ako pise michaela317,pri porode otecko moze byt za 30 e a izba od septembra isla na 5,88,asponja som tak platila,a rodila som 11.9. inak ako aka sestricka ma sluzbu,ale inak su fajn sestricky,najme tie detske

lenulik15488
17. okt 2012

@michaela317 My sme tam boli s kamoškou na exkurziu v porodnici v septembri a za otecka pri porode sa plati 50 eur ak si dobre pamätam inakv tych izbach mate pravdu tie išli dole ale otecko pri porode hore takže sa to vlastne vyrovnáva týmto :D

michaela317
17. okt 2012

...ja som manzela pri porode nemala...a pravdu povediac,tak by som ani nechcela...🙂 Oni si tie peniazky nejako z mamiciek vytlcu... 😉
@lenulik15488

lenulik15488
17. okt 2012

@michaela317 Ja velmi chcem aby bol môj manžel pri pôrode a on si niečo také veru ani nenechá ujsť 🙂 a tak ako píšeš peniaze si nahrabu na hocičom ani otecko nemusí byť pri pôrode 🙂

michaela317
19. okt 2012

@lenulik15488 ...tak drzim prsty,nech Vam to vyjde tak,ako mate naplanovane...🙂

su_san
23. okt 2012

@jankaseb ďakujem za odpoveď, chystám sa tam aj na nejakú obhliadku 😀
a nevieš či nejaké kurzy, predpôrodné prípravy sú ešte aj teraz??? brala by som niečo také...EPI chcem isto iste, verím, že sa mi to aj podarí, mamina moja robí na ARE v nemocke, tak hádam to nejako dohodneme aj keby malý chcel v noci vyliezť von 😀 ...inak ak len jedna 1-izbová nadštandartka je, tak bude iste obsadená, ale aspoň tá dvojka by mohla vyjsť, tak verím, že mamičky nebudú chcieť rodiť vtedy kedy ja 🙂 🙂 🙂

1stefi121
2. nov 2012

Ahojte baby mate niekto skusenosti s nemocnicou v trebišove a s primarom bubanom aky je mam už jednu sekciu za sekou kvoli komplikaciam v prvom teh. a rada by som opať rodila sekciou ale v trebišove ale neviem aky nazor na to bude mať pan primar. Nakolko si netrufam rodiť spontanne po sekcii. Akceptuje že ak maš jednu sekciu za sebou bude aj druha? Alebo necha aj spontanne rodiť.

magic08
5. nov 2012

@1stefi121 ahoj, pokial prinesies odporucanie od tvojho gynekologa na sekciu, tak primar bez reci odoperuje...

jankaseb
6. nov 2012

@su_san na predporodny kurz sa treba prihlasit u vrchnej sestry. kontakt si najdes na stranke nemocnice.. porozpravate sa, da ti aj zoznam veci co ti treba do porodnnice a prevedie ta porodnicou aj oddelenim sestonedelia 🙂)

jankaseb
6. nov 2012

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre