Pôrodnica v Trebišove. Aké to tam je?

sabiatko
21. aug 2009

ahojte 🙂 chcela som tu najst nejake info o porodnici v trebisove, ale nepodarilo sa mi. uvazujem o porode do vody, a tak by som si chcela precitat vase skusenosti. aki tam su lekari a sestricky, ci manzel moze byt pri porode, ci su tam nadstandardne izby, kolko sa plati, ci je babetko hned na izbe a vsetko ostatne, co k tomu pridate... dakujem 🙂

1stefi121
3. apr 2013

@shejori tak potom koho maš gyn.

var001
3. apr 2013

@znechutena nezovseobecnujte, lebo nie vsetci lekari v TV porodnici su takyto, ja som tam rodila pred 5 mesiacmi, bez uplatku, ani dakovne odo mna nechceli vziat a bolo som velmi spokojna so vsetkym...

kavaapalma
4. apr 2013

@1stefi121 platí sa aj v mi za zamluvnenie porodnika nemocke poplatok 150eciek to je nabeton.

1stefi121
4. apr 2013

@kavaapalma a to odkiaľ vieš? ja viem že nie ja som mala primarku a neplatila somnič a vybyvovala som si ju, aj zambova by mi niečo povedala.

1stefi121
4. apr 2013

@1stefi121 2. PODMIENKY NA PÔROD A PRIEBEH PÔRODU
Rodička si môže zvoliť: konkrétnu pôrodnú asistentku
konkrétneho pôrodníka
Pri dohode s konkrétnym pôrodníkom alebo pôrodnou asistentkou je poplatok: 0 €. Podmienky dohody sú: lekár a pôrodná asistentka musia byť zazmluvnení s našou organizáciou . Čo má rodička urobiť v prípade, že objednaný lekár/PA k pôrodu nepríde: zdravotnú starostlivosť poskytne službukonajúci lekár
Môže rodičku sprevádzať aj obvodný lekár, alebo pôrodník či pôrodná asistentka z iného zariadenia? Áno, za týchto podmienok: ako doprovod pacientky na pôrod
Žena trávi 1. dobu pôrodnú: Od príjmu je na pôrodnom boxe/sále.
Je miestnosť, kde rodička trávi 1.DP, určená aj na 2.DP a 3.DP? Nie
Počet pôrodných boxov (oddelené alebo prechodné): 3 - prechodné
Rodičky majú k dispozícii: masáže aromatickými olejmi, hydromasáž
sprcha
aromolampa
možnosť využiť EDA
prehrávač s hudbou
karimatky, žinenky, príp. iné podložky vhodné na pohyb na zemi
veľké lopty
možnosť požiadať o lieky proti bolesti
polohovateľné pôrodné kreslo
Máte nadštandardnú pôrodnú sálu? Nie
Na nadštandardnej sále prebehne: percent pôrodov.
Vybavenie nadštandardnej sály:
Postoj ku klystíru: rodičky poučíme a ony samé sa rozhodujú o jeho aplikácii
Postoj k holeniu pubického ochlpenia: rodičky sa samostatne, po poučení, rozhodujú o holení, či neholení
odporúčame v opodstatnených prípadoch (napr.: cisársky rez)
Počas 1. DP môže zdravá rodička: poprosiť vyškolenú pôrodnú asistentku o masáž
voľne sa pohybovať v priestoroch pôrodného traktu
prijímať nápoje
aromaterapia, muzikoterapia, hydromasáž, fitlopta
neobmedzene sa sprchovať
S akými polohami rodičky počas 2. DP máte vo vašom zariadení skúsenosť? v ľahu, v polosede
Za akých podmienok podávate ženám analgetiká a anestetiká? personál o tejto možnosti informuje každú rodičku

kavaapalma
4. apr 2013

@1stefi121 to je oficiálne. Aj nemocku v tv aj v mi prevzala ta ista spolocnost a poplatky su rovnake. A viem to od kamosky,co robi priamo v nemocke.

1stefi121
4. apr 2013

@kavaapalma Tak to sa musim opytať dr. ona ide ku porodu. či sa za to plati?

linda20111
14. apr 2013

@znechutena takze ak som spravne pochopila, najprv ste prisli do tv, tam mal sluzbu doki SZ., a potom ked sa tak zachoval tak ste odisli do Vranova? hlavne ze babo je zdrave a uz doma v pohode, to je naozaj najdolezitejsie, aj ked lepsie by to bolo bez toho stresovania sa a zlostenia z pristupu niektorych doktorov.

drobna13
19. apr 2013

Kto je teraz primarom v tv?dakujem

linda20111
19. apr 2013

@drobna13 doktor Buban

macka224
25. apr 2013

ahojte 🙂 ja idem rodit do TV uz svoje stvrte dieta a s porodnicou som velmi spokojna......doktori su tam fajn a pristup maju profesionalny,ale niekedy si ich zlu naladu a pristup sposobuju mamicky same lebo viem,ze niekedy niektore mamicky chceju byt mudrejsie ako samotny lekar...... na dr.Sz tu citam same sprostosti a to vobec nie je pravda lebo vdaka nemu maja dcerka zije,mala som s nou velmi tazky a hrozne dlhy porod a on bol pri mne kym som neporodila a pritom som nemala ho plateneho....... ja by som ani nahodou nesla rodit do inej porodnice ako doTV......... ak sme mi mamicky kludne a neprenasame svoje porodne bolesti na lekarov,ktory za to nemozu tak aj lekari a sestricky su k nam mily ........... tie porodne bolesti si musime odtrpiet sami,ved lekar nas nenutil aby sme otehotneli.......... nech sa zamysli kazda mamicka sama nad sebou a nad svojim spravanim a az potom nech odsudzuje lekarov.......ak sme sproste mi tak su sprosty aj oni.

1stefi121
26. apr 2013

@kavaapalma neplati sa ešte v mi povie ti to aj sestrička naša vraj to tu ešte nemaju.

kavaapalma
26. apr 2013

@1stefi121 super

jancamad
28. máj 2013

tak ako som už pisala prednedavnom, ja som rodila tiež v TV, rodil ma dr. Sz a som max. spokojná. sice nie normal porod ale sekcia, ale som spokojna. presne ako piše @macka224 tak ako sa vy spravate k dr. tak sa aj oni spravaju k vam. ja som dr. nedala nič a ani som neplanovala.

majulino
16. júl 2013

@1stefi121 wau a to je v ktorej porodnici?

1stefi121
16. júl 2013

@majulino michalovce

roja29
24. aug 2013

ahojte 🙂 chcela by som ist rodit do trebisova a potrebovala by som vediet, ci veci pre miminko mam priniest vsetky svoje alebo nieco mi daju aj v porodnici?? viem, ze deticky tam nechvajau s maminami na izbach, vlastne aj kvoli tomu tam chcem ist aj s vedomim ze sa nevyspim, ale fakt neviem ako je to s oblecenim . . . a tiez by som rada vedela ci by ste mi niektora nevedela povedat ake su aktualne ceny za nadstandarde izby . . . vdaka 🙂

euka210
27. aug 2013

@roja29 ja som tam rodila pred 2r a za nadstandard som platila 10e za noc...ale nemas wc s romkami, jedlo mas na izbu, sice telka je zbytocna, ale mne sa tam pacilo.
Veci detom davaju oni, ale mozes aj svoje doniest. Ja donesiem urcite body, lebo tie stare kosielky ma strasne rozculovali, ze to vsade lietalo...to asi tym, ze mne sa lepsie dojcilo ked nebol maly v perinke 🙂

euka210
27. aug 2013

mam taku otazku...ako je to tam v zime? Prve som mala v horucavach a neviem ci si vystacim s kratkym rukavom, alebo mam kupovat nocne kosele s dlhym, lebo ja nocne kosele inak nenosim.

roja29
27. aug 2013

@euka210 dakujem ti krasne. ja som tiez chcela vziat svoje body a mozno dupacky s tym ze uvidim co bude tam. ale tie kosielky budu rozculovat asi aj mna 😝 a ved prave kvoli tomu wc by som radsej nadstandard a plus kvoli tomu, ze su tam ZEVRAJ navstevy nielen pocas navstevnych hodin ale kedykolvek pocas dna (myslim na tych nadstandardoch) a my tu budeme mat tatina len na par dni takze isto za nami bude chciet stale chodit 🙂

euka210
27. aug 2013

@znechutena ja som sa pri prvom pytala na porod do vane a sestricka mi povedala, ze prvorodicka nie. A nakoniec som rodila sekciou u primara, ktory je super. O zastupcovi som tiez pocula vselico, ale s nim nemam skusenost.

euka210
27. aug 2013

@roja29 joj hej, s navstevami je to tam asi kvoli romkam tak, ze iba pri okienku...hrozne :( Ked mas nadstandard, tak pridu k tebe do izby a mozu hocikedy...ale doobedu su vizity. Takze aj teraz ked sa moj mm bude trepat nejakych 50km tak nech sa to uz oplati, nech si popestuje maleho a nie len pri okienku.

jjanulik21
28. aug 2013

@roja29
@euka210 zienky ja som tam rodila v decembri mala som sekciu... a na nadstandardnej izbe je horuco dokonca tam mate aj ohrievace keby bola zima 🙂 mala som po porode take stavy ze raz ma oblieval pot a potom ma triasla zima 🙂 a moj muz bol pri mne skoro cely den...navstevy na nadst. su od 10:00 rana do 20:00 ale niekedy ostal aj dlhsie podla toho ktora sestricka bola... ale vsetky boli fajn ja som tam bola 8 dni takze som zazila asi vsetky aj z gynekologie aj z novorodeneckeho 🙂 su zlate len ta detska primarka je dost taka odmerana a personal sa jej boji....ale nie je zla...a nenosila som malemu veci na oblecenie iba deku som mala a par latkovych plienok oni sice davaju ale moj maly casto vrackal vsetko som mala mokre 🙂 a inak prve 2 dni som nebola na nadstandardnej izbe a aj tak za mnou pustili navstevy a nie len manzela ale celu rodinu rovno na izbu to len ciganky su pri okienku....

roja29
28. aug 2013

@jjanulik21 och super, to som nevedela ze az takto cely den tam moze byt s nami tatino na nadstandarde . . . to si ma velmi potesila 🙂 jemu keby tam dali pristelok tak si myslim, ze tam s nami pobudne aj cely cas, lebo hned ako sa vratime z porodnice nam odide spat do anglicka ☹ tak aby si malinku uzil 😀

jjanulik21
28. aug 2013

@roja29 no a moj chodil a vybavoval a stale hore dole ale sestricky ani nemukli vzdy mu otvorili zlate boli 😉 ale ked si prvorodicka poriadne si nastuduj vsetko o kojeni lebo toto tam bola nocna mora... detska doktorka ta nuti kojit a ked sa maly nevedel prisat lebo som bola po sekcii a oni mu zatial dali mliecko co mu same tieklo z flase tak potom moj prsnik odmietal a potom len plakal den a noc lebo bol hladny no to bola hotova katastrofa...a je tam jedna laktacna poradkina ale z nej som mala najhorsi pocit ona nie zeby mi pomahala ale mala take reci ze ja zato mozem ze malemu dali mlieko lebo mi ho zobrali na noc a ja som nepovedala nie...tak neviem ako som sa onho mala postarat ked som sa nevedela ani postavit... no a ona ma este viac stresovala 😖 ale nakoniec maly dostal rozum a chytil prsnik potom to uz bolo lepsie... drzim prsty aby ti to vsetko dobre dopadlo aby si sa po porode rychlo zotavila a mala aby sa dobre chytila prsnika 😉

roja29
28. aug 2013

@jjanulik21 noo tak toho kojenia sa obavam dost, ale snad to nejako zvladneme....ja prave preto nechcem ist k nam do MI, lebo tu ze takmer kazdemu babu davaju flasku kedze tu nenechavaju pri mamminkach v noci vobec a cez den nechaju len na poziadanie...no a akonahle babo zaplace tak mu sestricky strcia do pusy flasu a kamoske sa dokonca stalo aj to, ze jej malu priniesli na kojenie a este jej tieklo mliecko z pusinky...a si myslim ze laktacne poradkyne by tam mali byt od toho aby zenu povzbudili v kojeni a ne ju este deprimovali a cosi vytykali...tak snad nebudem mat aj ja negativnu skusenost s nou lebo sa s nou povadim 😉
a nevies mi povedat ake su aktualne ceny nadstandardnych izieib??

jjanulik21
28. aug 2013

len si malu stale prikladaj a bude dobre 😉 lebo moj maly sa cez den pekne chytil a po tej noci to bola katastrofa tak v ziadnom pripade nedovol aby ti malu zobrali na noc...inac oni aj ked na kupanie beru a im deti placu tak imdaju glukozu alebo trocha mlieka aby boli ticho...vzdy ked mi maleho doniesli z kupania sa povrackal aj ked som mu ja pred tym jest nedavala a som cakala ze pride s placom a on si spokojne odfukoval.... no ale tomu nezabranis...a ceny neviem nepamatam si presne ale zda sa mi ze 7 eur ale skusim ti pozriet do papierov z nemocnice aby som neklamala 😀

roja29
29. aug 2013

@jjanulik21 aaaale cosi, nemusis pozerat do papierov. mne staci len priblizne. u nas v MI sa zevraj plati 25, a to sa mi zda strasne prehnane . . .

euka210
29. aug 2013

@jjanulik21
@roja29 dojcenia sa neboj. Ja som mala tiez sekciu, cely den som maleho nevidela, priniesli mi ho v sobotu na dojcenie a potom v nedelu rano o 5. rano supli ku mne a odvety bol so mnou. Ale sestricky su fakt rozne...boli aj mile, ktore povzbudili a aj taka, ku ktorej aj ked mi maly v noci plakal tak som nesla, lebo som vedela ze mu daju flasu. Ina mi dala glukozu a sama som si ho striekackou dokrmovala. Najzalostnejsie na tom je, ze na nadstandarde su knihy o dojceni aku som mala aj ja a aj manual pre sestricky so vsetkymi novymi vecami a oni si niektore ziju este stale v sociku.
Ale hoci moj bol valibuk, tak nastastie sme problem s prisatim a dojcenim nemali, pokial neratam dlhe a caste dojcenie, ktore je normalne, iba pre sestricky nebolo. Ale poznam kamosky, co mali presne ten problem, ze male dostalo v noci flasku alebo este horsie cumel a rano sa nechcelo prisat.

roja29
29. aug 2013

@euka210 tak ja sa dojcenia obavam uz len z toho dovodu, ze mam jednu bradavku vtiahnutu a co som pocula tak potom su s prisatim problemy 😒 . ale tak uvidime, snad bude mala sikovna a pojde jej to 🙂 preto nechcem ist k nam do MI, lebo sa bojim, ze ked ju raz naucia na flasku, ktoru tu davaju udajne takmer kazdemu dietatku len co zamrnci a este neje cas kojenia, tak mi uz nebude chciet z prsnika a este k tomu s tou mojou vtiahnutou bradavkou no 😒 uvidime, uvidime, snad to zvladneme

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre