Pôrodnica v Trstenej. Aké máte s ňou skúsenosti?

reja
14. feb 2007

Ahojte kocky,
su tu nejake Oravky, ktore maju skusenosti s porodnicou v Trstenej?

mirka1985
22. jan 2012

@mariakubasova aspon jedna z nich je urcite 3-postelova, namiesto tej stvrtej postele tam je stol, aspon ja si tak pamatam, ze po lavej strane ako sa voslo bolo umyvadlo s polickou, vesiak, dve postele a po pravej strane vzadu postel a blizsie k dveram stol, no ale ja som tam bola v maji 2011, tak to mozno prehodili na stvorku.

mariakubasova
23. jan 2012

@mirka1985 No ja som teraz naposledy v tom septembri myslim bola na izbe cislo 5 to je hned prva izba od vchodu a boli sme na izbe 4 baby a co som bola v novembri 2008 tak som bola na izbe vedla tej co lezia baby po cisarskom a tam sme boli 3 tak to asi myslime jednu a tu istu izbu.Vies ked vsade sa vsetko meni ci nie?

pemimigo
27. jan 2012

@mirka1985 ahoj a to si tiez priplatim ked by som chcela mat maleho pri sebe to je vlastne ta nadstandartna za 8 eur nie ???? a nevies ze ako to je ked partner bude pri porode ze ci vlastne bude od zaciatku ako tam pridem alebo ako ..... lebo 31.1mam dojst na prijem hore a uz som davno po termine viem ze platit budeme 20 eur zato ze bude pri porode ale neviem ze co a ako......

mirka1985
27. jan 2012

@pemimigo ahoj, ty si este tu, no ja som myslela, ze uz tu das info, ze mas po tom..... No treba nieco robit, aby sa malemu uracilo na svet 🙂 Ak sa mu nebude chciet, daju vyvolavacku. Na nadstandardnej nemas babo pri sebe, maju k dispozicii este jednu izbu - rooming in, kde mas babo pri sebe. Za tu izbu sa neplati, je hned pri novorodeneckom oddeleni, ak by si potrebovala pomoc, aby si mala sestricky co najblizsie, neviem presne kolko tam je bab - 2 alebo 3. No a pokial viem, tak s partnerom to je tak, ze ho pustia az na finale na porodnu salu, cize ked uz sa bude babo tlacit na svet. V case kontrakcii na "vzdycharni" nemoze byt pri tebe. Ono to tam je zaujimave pred tym, tak by to bolo pre personal dost obtiazne aby bol pri vsetkom - holenie (ak nestihnes), klystir, sprcha, neustale presuny zo vzdycharne na porodnu salu - na vysetrenia, ze ako si na tom.

pemimigo
29. jan 2012

@mirka1985 ahaaaaaa ale tak to je v poho aspon sa tomu vyhne 🙂 a co sa tyka maleho no jemu sa nechce a nechce a to som skusila uz secko mozne ako teplu kupel prechadzky upratovanie pikantne jedla dokonca aj pohar vinka mojkanie z priatelom no skoro vsetko co somnasla na internete a nic....... dokonca sa ani len neotvaram........a doktori aj sestricky ma tak poplietli ze sama neviem kolko som uz po termine bo kazdy mi tvrdil iny datum ....som si pripadala ako hlavny vyhra v tipos bingu 🙂

nena13
30. jan 2012

@pemimigo Ahoj-ja rodím až koncom mája-svoje prvé, tiež som si chcela muža zobrať k pôrodu,hlavne na vzdycháreň a poriadne ma štve,že je to len k pôrodu.Aj o epidurálke som rozmýšľala-zdá sa mi,že robia všetko preto,aby ju nemuseli dať 😠
No čochvíľa to budeš mať za sebov-držím prsty a teším sa na info ako sa ti tam rodilo a čo povieš na pôrodnicu🙂

nena13
30. jan 2012

@mirka1985 Na tých obyčajných izbách maju spoločné sprchy-nie su preplnené-dá sa tam dostať vždy keď chceš pod sprchu?
Pre dieťatko do nemocnice stačí zobrať len pampersky,či aj obyčajné plienky?Nohavičky po pôrode sa môžu nosiť tie sieťkované?A podložku pod seba si tiež treba doniesť,či mi to tam dajú?Ďakujem za každé info🙂

nena13
30. jan 2012

@dadka1010 Ahoj,dala si si nakoniec tu epidurálku a aké pocity si mala z trstenskej pôrodnice?

grenka
30. jan 2012

@nena13 ahoj da sa to zvladnut aj bez epi...ja som mala vyvolany porod lebo mi v 36 tyz odtiekla plodova voda....epi chcu pichat ...mna sa pytali ci chcem...ale som od vela mamiciek pocula ze to ma nasledky co sa tyka bolesti chrbta alebo hlavy...pichaju ju az ked si na 7 otvorena.....ja mam pekny pocit z porodu aj ked ked tie kontrakcie pre boli hrozne...vela stastia 🙂

dadka1010
30. jan 2012

@nena13 Nie nedala, mala som cisársky. Dojmy boli celkom fajn, až na niektoré sestričky, hlavne z novorodeneckého. Ale musíš to brať jedným uchom dnu, druhým von, inak tam prereveš celé dni. Teda aspon ja 😠 . Koza som bola, ale to sú hormóny. Bola som na normálnej izbe, nebolo to nič strašné, sprchy boli hneď oproti, takže v pohode.

mirka1985
30. jan 2012

@nena13 sprchy urcite nie su preplnene, aspon co som ja badala, tak urcite nie. Su tam dve kupelne, spolu tusim 5 sprch, myslim, ze v pohode - mozes aj cely den stravit pod sprchou 🙂 Pre babo ti stacia len pampersky - 20 ks. Po porode mozes nosit sietkovanie nohavicky, ale na vizitu urcite nie. Je asi lepsie, ked ti ich doktori a personal nevidi. Ja som si ich davala len, ked som mala navstevu a nejaky posledny den pred odchodom, da sa to zvladnut aj bez nich 🙂

mirka1985
30. jan 2012

@nena13 a este som zabudla tu podlozku pod seba, urcite si zober, treba ti, ziadnu ti nedaju.

pemimigo
30. jan 2012

@nena13 noo to urcite daaam 🙂 ja idem bez epi .... aspon to bude otu bolest krajsie a bojim sa si ju davat nikdy nevies co sa moze stat a nahodou mi ju pichnu zle a som na vozicku .......

pemimigo
30. jan 2012

baby drzte palce zajtra sa ma hlasit hore na prime ..... 🙂 tak aby som uz rodila 🙂 duufam ze ma tam este tyzden drzat nebudu lebo ako ma fakt nastvu ....

bastyna
30. jan 2012

@pemimigo len si poležkaj, keď príde bábo, už nebude kedy... 😉 a držím palčeky aj drobčekovi 🙂 🙂 🙂

pemimigo
30. jan 2012

@bastyna noo ved hej 🙂 uzivam si pohodlie v posteli ako sa len da kym este mozem 🙂 len ti doktori z nich mam tazke srdce ... 🙂

bastyna
30. jan 2012

@pemimigo neboj, v trstenskej pôrodnici sú super lekári, aspoň ja mám len samé dobé skúsenosti, a pán primár- jeden férový človek s veľkým Č. 😵

nena13
31. jan 2012

@pemimigo Držííím moc prsty-veľa šťastia a rýchly pôrod🙂

nena13
31. jan 2012

Ďakujem Vám všetkým za užitočné info-no nie som nadšená...Vidím ,že je to tam už roky rovnaké s tými sestričkami-neviem či na toto správanie nemajú nejaké kurzy,aby mali pokoj-no,niekto si nevie vážiť,že má robotu-ja sa budem určite sťažovať ako sa poznám-nech sa naučia správať....Aspoň by mohli toho muža pustiť na vzdycháreň☹

sestrika
31. jan 2012

Milé ženy, presne ako tu niektoré píšete 1000 ľudí - 1000 chutí... som sestrička z novorodeneckého oddelenia a mrzia ma niektoré názory ktoré tu čítam..každá jedna sa snažíme pre Vás a Vaše dieťa urobiť všetko len to najlepšie a pomôcť Vám ako sa len dá...to,že veľa budúcich mamičiek chodí načítaných s hlúposťami a základné veci nevedia už nie je náš problém.. a verte,že nie vždy je jednoduché usmievať sa a byť milá za každých okolností..nech sa nikto na mňa nehnevá ale keď Vám za 1 deň príde klopať pomaly 20 mamičiek že chcú deti ukázať návšteve aj napriek tomu,že na dverách je konským písmom napísané kedy sa detičky ukazujú to už ide na nervy každému..nie je problém v tom zobrať dieťatko a dať Vám ho ale my máme kopec inej dôležitej práce..taktiež nie je možné pamätať si koľko ktoré bábätko vypije ..to sa treba prísť opýtať ku nám.. môžete hovoriť že sme oduté a nervózne ale bohužiaľ nie vždy sa rodia všetky detičky zdravé a keď máme taký stav ktorý si vyžaduje intenzívnu starostlivosť+ ostatné zdravé detičky nemôžete sa sťažovať na to že nemáme čas.. je to krásna práca a nemohol by ju robiť niekto kto nemá vzťah k deťom,ale na druhej strane je to práca aj veľmi náročná..nemôžete súdiť niečo čo ste si na vlastnej koži nikdy nevyskúšali..takže milé mamičky treba sa občas trošku zamyslieť aj nad sebou.. ani jedna z nás Vám nechce zle..

cipsinka
31. jan 2012

@mirka1985
@grenka dievcata moje ma trstenska porodnica nejaky zoznam,ze co si mam doniest do porodnice???? 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

26danuska
31. jan 2012

ahoj zaujala ma tato tema...ja som tiez rodila v trstenej a prvi porod som mala edu...neviem si to vynachvalit a druhy-horor..nebolo tam nikoho kto ma edu pichat tak som rodila normalne...ale nakoniec nakoniec som to zvladla..moc sa mi nepacilo to ze manzela zavolali dost neskoro k porodu asi 15min ako som porodila..sestricky v pohode ale najdu sa aj vynimky-a este minus za tu edu ze ju tam nepichaju stale.inak sa da.

mirka1985
31. jan 2012

@cipsinka neviem o žiadnom, ale ty si zober pre seba hygienické potreby, popôrodné vložky, jednorázové podložky, jednorázové nohavičky, odsávačku na mliečko, krém na bradavky, ponožky, župan, uterák, šlapky, najlepšie nejaké gumené, budeš ich mať rovno aj do sprchy, nočné košele dávajú, ale zober si aj svoje, pohár, príbor, pre babo 20ks jednorázových plienok, ja som si vzala aj cumlík a veru sa mi zišiel 🙂 Baby ak som ešte na niečo zabudla, pripomeňte.

grenka
31. jan 2012

@sestrika stym stebou uplne suhlasim....rodicky maju ukazovat ked maju deti pri sebe....napr ked mate 24 deticiek a trba vam ich okupkat,prebalit,poniektore dokrmit....ja som mala tiez maleho 2x na 12 hod intez ziareni ale som sa opytala co ho moze ist pozriet.... 🙂

grenka
31. jan 2012

@nena13 ako sa ty budes spravat ku sestrickam tak oni ku tebe....neboj sa,na vzdycharen nepustia lebo tam byva aj niekedy az 5 zien co som ja mala...ty si odkial?

nena13
1. feb 2012

@grenka Hádam -ako sa oni budú správať ku mne,tak sa ja budem k nim.Ale ešte uvažujem o DK -tomu som naklonená viac🙂
@sestrika Veľmi pekne ste to napísala a aj ste ma ukľudnila,len je na uváženie,že píšete,že si tu ženy čítajú hlúposti...Asi to nebudú až také hlúposti,keď o prístupe niektorých sestričiek(česť výnimkám) a nepríjemných zážitkoch píše veľa žien a vo viacerých fórach-takže si myslím,že nielen mamičky by sa mali zamyslieť,ale aj panie sestričky(podotýkam-ešte raz česť výnimkám)A taktiež nik od Vás nechce,aby ste sa usmievali a mali dobrú náladu-veď sme ľudia a dá sa pochopiť,že nie každý má svoj deň,stačí sa správať profesionálne.

grenka
1. feb 2012

@nena13 v trstenej na obycajnych izbach nemas dieta a v kubine ano....zas je to lepsie ked ho nemas nie ze by som bola nerada a si odychnes po porode...najma ked si zosivana....a v kubine tiez pustaju manzelov len ked ide do finale...

cipsinka
1. feb 2012

@mirka1985 dakujem pekne za ten zoznam takze take vseobecne veci asi ako v kazdej nemocke 😉 😉 😉 .

@nena13 inak mm chce byt tiez pri porode a tiez nie sme nadseni,ze bude so mnou az na konci vtedy ho viac menej ani nebudem potrebovat 😒 😒 😒 jedine odfotit malicku 😵 😵 😵 😵 ale aj tak urcite by som Trstenu nevymenila za Kubin 🙂 🙂 🙂

sestrika
1. feb 2012

@nena13 - tými hlúposťami som nemyslela skúsenosti čo si tu vymieňate to je logické ja by som robila to isté,tiež by som bola zvedavá čo ma čaká,ale myslím tým to,že koľké sa zaujímate len o to či vám bude mať kto pichnúť PEDU (aj keď ja osobne si myslím že pre prvorodičky je to úplná hlúposť pretože pri nej nie každá žena dokáže spolupracovať,) ale to je na každej z Vás.. ďalej som tým myslela,že koľké sa neviete správať pri pôrode,nespolupracujete,robíte hysterické scény,kopete,... a popritom zabúdate,že pre Vaše bábatko je dôležité aby ste poriadne dýchali.. tým pádom si sami predlžujete pôrod,a nemôžete sa čudovať tomu že na Vás sestrička nakričí.. pri pôrode ide najmä o to aby sa malo dobre bábatko a na to veľa maminiek zabúda !!!ďalej s dojčením. chceme zistiť koľko máte mliečka dáme sa Vám odstirekať a polovica z Vás to nespraví .. ale domov by šla na 3 deň každá..trošku disciplíny a sebaovládania nezaškodí.. ono je najjednoduchšie povedať hlúpa sestrička...

cipsinka
1. feb 2012

@kattikina wau tak parada tebe tam pustili manzela???Tak to sa tesim 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre