Pôrodnica v Trstenej. Aké máte s ňou skúsenosti?

reja
14. feb 2007

Ahojte kocky,
su tu nejake Oravky, ktore maju skusenosti s porodnicou v Trstenej?

kattikina
1. feb 2012

@cipsinka ano pustili prišiel okolo pol dvanástej malý sa narodil o pol jednej a bol tam so mnou do druhej a je to super podpora 🙂

cipsinka
1. feb 2012

@kattikina a po porode to ako funguje??Tiez tak,ze dve hodky lezis na porodnej sale a moze tam byt aj mm a oznamujete radostnu novinku rodine??? 🙂

kattikina
1. feb 2012

@grenka presne tak ledva sa otočiť a ten oddych to bolo super 🙂lebo keby tam bol malý ja neviem ho v tom momente ani prebaliť

kattikina
1. feb 2012

@cipsinka to zas nie bol tam pri mne do tej druhej a potom ho už poslali preč lebo rodila dalsia hej na sale dve hodiny a jednou rukou sms a druhou si tlačis na maternicu nech sa ti zmenšuje a vychádza bordel s teba

kattikina
1. feb 2012

@cipsinka vlastne doniesol mi malého bol sa pozriet ako ho vázia poobliekali a pozeral sa ako ma zasívju

nena13
1. feb 2012

@sestrika Kedže z toho čo ste tu popísala sa ma nič netýka( okrem epidurálky-na ktorú mám právo) tak by to malo byť všetko ok-pretože takéto správanie je mi cudzie ...Ale tiež si nedám po hlave skákať pre nič za nič.

cipsinka
2. feb 2012

@mirka1985
@dadka1010
@grenka dievcata a ako je to s navstevami???Chodi sa na chodbu aj s babatkami alebo ako to funguje??? 😕 😕 😕

grenka
2. feb 2012

@cipsinka vojdu do vnutra ako sa robi utz a tam ho privezies vo vozicku nie na rukach,to je zakazane...a potom vyjdu von na chodbu a ty za nimi...najlepsie su vikendy... 🙂

grenka
2. feb 2012

@nena13 ja by som napr epid nechcela ma to svoje nevyhody...prichadza to po rokoch...

cipsinka
2. feb 2012

@grenka a to im ukazem cez sklo ci normalne mozu byt pri nas??Hlavne ma zaujima ocinko,ze ci tam moze byt s nami dlhsie 🙂

dadka1010
2. feb 2012

@cipsinka Prvá chodba je kde si ty s manželom, tá druhá pri ultrazvuku, tam dovezieš bábenko na vozíčku, tam si ho návšteva obkuká, potom ho ideš vrátiť a ty ideš von s návštevou na tú prvú chodbu. Dieťa tam nemôžeš mať dlho 😉

mirka1985
2. feb 2012

@cipsinka babo im normalne ukazes vnutri v tej (druhej) chodbe ako sa robi utz ako pise grenka, tam mozu prist vsetci co ta pridu pozriet, cez ziadne sklo. Ale zas nie moc dlho, potom si babo zanesies na izbu a v tom je fajn mat nejake spolubyvajuce - prizru ti ho a mozes sa ist spat venovat navsteve, ale to uz v tej prvej chodbe.

grenka
2. feb 2012

@cipsinka nie oni budu pri tebe aj ocinko ho moze podrzat 😉

nena13
4. feb 2012

@grenka Viem,že EPi má nevýhody ,ale neviem prečo by som si ju nemala dať-žijeme v 21 storočí a prečo by som sa mala trápiť,ak to ide trošku zmierniť(pritom bolesť znášam dobre a nebojím sa pôrodu vôbec)-ale ide tu o to,že ak sa tak rozhodnem a nebude dôvod mi ju nedať,tak mi nebude niekto hovoriť,,všetky by ste len epidurálku chceli" a podobne...

grenka
4. feb 2012

@nena13 mna sa zse pytali ci chcem a to som bola otvarana vyvolavackou...a su len 2 alebo 3 doktorky urcene ktore ju mozu pichat...

majca424
4. feb 2012

Tak pridávam moju skúsenosť s touto pôrodnicou. Nakoniec sme sa rozhodli pre túto pôrodnicu a teraz určite viem, že som urobila dobre 🙂 Super prístup asi naozaj všetkých, cez upratovačky, sestričky z pôrodnice, zo sále, z novorodeneckého až po doktorov, doktorky až po samotného pána primára 😉
Čo mi trošku vadili, boli návštevy v tej super studenej "vraj" miestnosti pre návštevy, čo bola vlastne len chodba, ale tak dalo sa 🙂

majca424
4. feb 2012

@nena13 ja som si epiduralku pýtala od samého začiatku ako som tam prišla, a v pohode mi ju pichli 😉 ja som sa síce otvárala bez bolesti 😅 bola som na 8 bez bolesti, ale som rada, že mi ešte umožnili ju pichnuť, lebo neviem ako by som bez nej zvládla moje hodinové šitie 🙄 😝 určite pomôže, tak veru, prečo si ju nedať 😉

nena13
7. feb 2012

@grenka Veď preto pôjdem do Kubína(asi),aby som si nemusela robiť starosti pre nedostatok Mudr.,ktorí podávajú epidurálku🙂

majuska23988
16. feb 2012

Ahojte.Neviem sice kolko z vas si precita tento moj prispevok ale budem rada ak ho po precitani aspon "olajkujete" aby som vedela,ze bol precitany. Vopred dakujem. 😉
Idem k veci. Rodila som v nemocnici v Trstenej a ak Pan Boh da,ze budem cakat 2 dietatko tak ma v ziadnom pripade nedostanu rodit do Trstenej!!!! Preco??? Lezala som tam mesiac - 2 tyzdne na gynekologii a 2 tyzdne v porodnici. Mam oblickove kamene a tak ma obvodna gynekologicka poslala v 37.tt do nemocnice na "vyvolavanie" porodu. Dopadlo to tak, ze ked ma po 2 tyzdnoch presunuli do porodnice, po tyzdni mi pan primar oznamil,ze ak budu dobre cesty mozem ist na vykend domov, pretoze, babetku je v brusku dobre, este mam 10 dni do terminu a kludne mozem este 2 tyzdne prenasat. A podotykam ze som isla na vyvolavanie. Testy na vyvolavacky mi sice robili 2 tyzdne ale nemali na mna ziadny ucinok.
Ako prisiel den "D" ??? Na vykend som samozrejme doma nebola - nestihla som. ☹ V osudny piatok som isla "iba" na vysetrenie na porodnu salu. Nepacilo sa im KTG - tlkot srdiecka mojej malinkej - a tak mi ho opakovali.Dali mi infuzku a nieco aj do posvynasledkom coho sa mi zacalo strasne zle dychat a malinka bola na tom tiez horsie. A to nehovorim o pristupe porodnej asistentky ked som si pytala telefon aby som zavolala domov co sa deje a nedali mi ho ani aby som oznamila ze mi idu robit cisarsky. ☹
Pri cisarskom sa zistilo,ze mam zelenu plodovu vodu. Malinka si nasledkom stresu do nej "kakla" a vdychla to. ☹ Bola 5 dni v inkubatore na kysliku a antibiotikach - hrozny pohlad, neprajem to nikomu zazit.
Ked sme konecne po 11 dnoch od porodu prisli domov na zadku a stehnach sa mi urobil ekzem, ktory zrejme vyvolali injekcie na stahovanie maternice,ktore mi pichali celych 11 dni po porode. Tak sa pytam ako je mozne,ze niekomu stacia 4 a mne ju pichli este aj v 11 den po porode ked sme isli domov???? ☹ Teraz mi koli tomu hrozi hospitalizacia v nemocnici lebo sa mi to vobec nezlepsuje a kedze mam 3 tyzdnovu dcerku,ktoru kojim nemozu mi na to dat hormonalnu mast a tu co mam mi nezabera. ☹
Toto je moj nazor ale podla toho co som videla co robili so vsetkymi tymi zenami na "cakacke" mi vstava vlasy dupko. Najlepsie je prist s odtecenou plodovou vodou a bolestami, porodit a ist domov ale nelezat, lebo .... ☹ Dakujem vsetkym,ktory mali trpezlivot a citali tieto riadky. Nezabudnite "laiky". 😉 Dakujem vasa Majka

tina_22
16. feb 2012

@majuska23988 Ahoj, je mi ľúto, čo si si prežila, ale zase na druhej strane ti musím trošku oponovať. Ja som si v tej nemocnici odležala svoje-dva mesiace pred pôrodom a aj na pôrodnici som čo to pobudla, takže viem, ako to tam chodí. Prežila som si svoje a neboli to len príjemné veci. Mohla by som písať romány. Všetci sú to len ľudia a snažia sa o nás starať, ako len vedia. Majú svoje chyby, ale na túto pôrodnicu by som nezanevrela. Počula som mnoho podobných hrozných príbehov a ver, že nikde to nie je ideálne, ak nie ešte horšie. Žiaľ, naše zdravotníctvo je také... A zase keď sa ti niečo nezdalo, mala si sa ozvať, treba sa sťažovať, pýtať sa, dožadovať sa. Mala si jednoducho smolu, no mohlo sa ti to stať všade inde. Ziadnu matku nepoteší pohľad na ubolené bábatko, tak vám prajem obom veľa síl a tebe hlavne, aby si sa čo najrýchlejšie uzdravila a bola v poriadku. Držte sa. 😉 Dúfam, že som ťa neurazila, len môj názor.

natty07
17. feb 2012

@majuska23988 Majuska, ked som citala tvoj pribeh, tak mi padali aj slzy, pretoze to bol pribeh presne ako moj. Az na to, ze mne ani cisarsky neurobili, ale som nakoniec po 12 hodinach bolesti porodila. Presne aj ja som lezala na porodnici 2 tyzdne pred porodom s tym, ze mam vysoky tlak a kedze este aj 2 tyzdne po termine je dietatku dobre v brusku, tak dalsie 2 tyzdne cakania som si tam uzila. Nakoniec po dvoch vyvolavackach sa porod rozbehol, cize v 42. tyzdni a tiez plodova voda bola zelena a mala sa taktiez napila a tiez skoncila na antibiotikach. Takze nemala som velmi dobre spomienky na tento porod. Ale odvtedy som tam uz bola 2x a nemozem sa stazovat, druhy aj treti porod prebehol rychlo, bezproblemov a na personal si naozaj nemozem stazovat. Prajem ti, aby si rychlo na tento porod zabudla a neboj dalsie budu urcite lepsie 🙂

kattikina
18. feb 2012

@majuska23988 je to zlé co sa ti stalo aj ja som mala ťažký pôrod ale vieš to sa mohlo stať aj v Kubíne to sa nedá povedať že Trstená, ja som tam bola síce 5 dní ale tiež som preplakala že chcem ísť domov 2 mesiace so poriadne nesedela po pôrode som mala cievkovanie a a aj zápal brala som ATB , ale prístupom som bola spokojná až na niektoré sestričky na novorodeneckom aj by som tam išla rodiť znova

majuska23988
19. feb 2012

@tina_22 Vobec ma to neurazilo.som rada ze som dostala reakcie a ze si bola ochotna citat moj "roman". 🙂 Som rada,ze si nic podobne nezazila. Ja chapem ze su to len ludia ale niekedy ten pristup bol strasny aspon od niektorych sestriciek. No co uz snad sa dam rychlo doporiadku a budem si moct naplno uzivat dcerku. 😉 Este raz vrela vdaka za reakciu a vela stasnych a veselych zazitkov s detickami. 😉

tina_22
19. feb 2012

@majuska23988 Tak som rada. Ja som len chcela,aby si nespomínala v zlom, aj keď sú to fakt otrasné zážitky. Po mojich skúsenostiach s touto nemocnicou by tiež hocikto iný možno zďaleka túto nemocnicu obchádzal, ale tiež som mala jednoducho smolu- nebola som ďaleko od toho, aby bol so mnou amen 😀 Nepodarený gynekol. zákrok. Ale žijem a som v pohode. Tak Bohu vďaka.
Držím palce tebe i dcerke, nech sa tešíte zo svojej krásnej rodinky. Pa

majuska23988
19. feb 2012

@natty07 Mam taky pocit,ze len prvorodicky tam nechavaju trapit sa a viac rodicky uz potom beru trocha inak. Ja som bola na izbe z jednou prvorodickou,ktora cakala a porodila 4kg babo,trapila sa 36 hodin po tom ako jej odtiekla plodova voda. No dufam, ze ste vsetci zdravucky a aj dlho ostanete. 😉

majuska23988
19. feb 2012

@kattikina Mozno to je len taka trauma s toho ze malinka musela byt v inkubatore.A asi mas pravdu mohlo sa to stak kdekolvek by som rodila tak mozno to bolo este to najlepsie riesenie. 😉

kattikina
19. feb 2012

@majuska23988 ano skor ta trápila ta málá a aby sa z toho ona dostala ale hádam bude všetko ok a časom sa to zahojí 😉

vanesaa
20. feb 2012

Čaute baby, teda čítať tieto komentáre mesiac a pol pred pôrodom nič moc 😒. Som zvedavá na tu moju prvú skúsenosť 😕

tina_22
21. feb 2012

@vanesaa Nič si z toho nerob, hlavne sa nedaj vystrašiť, podľa mojich skúseností platí- akí sme my k nim, takí sú oni k nám. Vedia sa perfektne postarať aj o mamičku, aj o dieťatko, takže neboj. Stáva sa hocičo, prihodí sa všelijaká komplikácia, ale naozaj sa veľmi snažia. Mamičky a najma po pôrode bývajú veľmi preciltivelé, tak to akosi inak vnímame, ale po čase sa ti všetko bude zdať úplne v pohode 😀

aaddeelliinnaa
21. feb 2012

..uplne suhlasim s tinou 22....mamicky su po porode velmi precitlive,myslia s ze su jedinecne a same na svete,ale zasa musite uznat....ze v porodnici nieste same...a nie kazdy sa na vas musi cely den usmievat.
ja som tiez rodila v Trstenej..nemam ani jednu zlu skusennost,kazda si to musi odrodit sama a tych 5 dni tiez musi kazda prezit...nerobte paniku..najdolezitejsie je zdrave babo...drzim vam vsetkym palce🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre