Pôrodnica v Trstenej. Aké máte s ňou skúsenosti?

reja
14. feb 2007

Ahojte kocky,
su tu nejake Oravky, ktore maju skusenosti s porodnicou v Trstenej?

anna232
6. jan 2014

@isabel11163 ... Ďakujem krásne 🙂

tinapa
6. jan 2014

@ritaklea Nie je to pravda, ja som rodila v júli, potrebovala som len veci, v ktorých išiel domov..

tinapa
6. jan 2014

@ritaklea Pampersky pre dieťatko to áno- opravujem sa..

isabel11163
7. jan 2014

@anna232 nie je začo dúfam, že som aspoň trošku pomohla 🙂

antonka1
7. jan 2014

...a ja len dodam,ze tato nemocnica u mna vyharala aj preto,lebo je jedina,kde sa nevrazdia nenarodene deticky takzvanym "umelym potratom"! A dufam,ze to tak aj navzdy ostane.

zevdavamama
12. jan 2014

Ahojte dievčatá, ak môžte, zahlasujte: http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...

babet545
9. feb 2014

ahojte zienky... mala by som na vas otazocku... kamaratka mala prvu dcerku kvoli KP cisarskym... po roku je tehotna opat... myslite, ze by sa dalo pokusit o prirodeny porod...? z kazdej strany pocuva ine nazory a aj to ze do dvoch rokov je automaticky sekcia.... aku mate skusenost? dakujem

tina_22
9. feb 2014

@babet545 Myslím,že pôjde na 100% sekciou. Je to zavčasu a je to riziko. Môže prasknut maternica pri normálnom pôrode- aspoň ja to takto viem

grenka
10. feb 2014

@babet545 ed tak rychlo otehot mozno cisarsky ...segra mala 2 cisar prve pre vysoy tlak a druhe cakali ze sa sama otvori nic sa nedialo tak cisar...jedna znama mala 1 cisar a 2 prirodzeny porod

babet545
11. feb 2014

grenka , tina_22 ved ja si tiez myslim ze je to individualne.. ona by chcela prirodzeny, len jej viaceri navraveli ze do dvoch rokov automaticky cisarsky.. preto som jej povedala, ze sa skusim popytat zienok tu, aku maju skusenost..... uvidime..

majca424
25. feb 2014

@babet545 ja som rodila po cisárskom prirodzene 🙂 tiež do dvoch rokov

babet545
27. feb 2014

@majca424 jej, takze sanca je 🙂a bolo to v Tstenej? a kvoli comu si mala prvy cisarsky?

majca424
27. feb 2014

@babet545 hej hej, bolo to v Trstenej 🙂 prvý cisársky bol akutny mesiac pred termínom kvôli zlým ozvam

babet545
1. mar 2014

@majca424 fuha, ale ked teraz pozeram, ty si mala dost skoro druhy porod.. nebala si sa prirodzene?? viac ta sledovali? a vsetko prebehlo ok?

majca424
2. mar 2014

@babet545 a ja kukam, že konik mi to ukazuje dosť "blbo" 😀 Rozdiel som mala presne 1 rok a 9 mesiacov, starší bude mať v apríli už 4 roky 🙂 no ja som tam prišla už pripravená na pôrod, i ked nemôžem povedať, báli sa, ale skúsili sme to a podarilo sa 🙂 ešte som rodila aj s epiduralkou 🙂

babet545
3. mar 2014

@majca424 no ved to sa mi nezdalo, ze to by bol risk teda.. 🙂 tak super ze ste to skusili a hlavne ze vsetko prebehlo ok... a hlavne ze to hned nebrali automaticky cisarskym.... dakujem za info.. 🙂

martina833
5. mar 2014

mam za sebou dalsi skvely porod v Trstenej, porodne asistentky uzasne, sikovne, rychle, lekar takisto; mile, ustretove, ochotne sestricky z novorodeneckého, opat jednoznacne odporucam

isabel11163
5. mar 2014

@martina833 ďakujeme,je milé prečítať si pozitívnu reakciu na našu prácu 🙂

katuska127
15. mar 2014

Ahojte kocky, tak pridavam aj ja svoje skusenosti po 10 dnoch 🙂 Na zaciatok si treba uvedomit ze tam nejdete na dovolenku ale na mirsto kde maju pomoc vam a vasemu nenarodenemu dietatu !
Podla mna je nedolezite ake su obkladacky v kupelni, wc, ci ma izba 5 alebo 3 postele ... sme tam pre nieco ine ...
Personal je profi po kazdej stranke, komun. super, snaha, ochota, usmev, podpora z kazdej str ked vam je tazko, nenasla som ani jednu chybu, nic co by ma urobilo za 10 dni smutnou, rozhorcenou, sklamanou ! Samozrejme, treba dodrziavat podmienky oddelenia ( vela zien si neuvedomuje ze to nieje plateny pobyt na hotely !!! a personal tam nieje od toho aby okolo nas skakal !!!)
Strava hrozna, nemocnicna, ale toto oni nezmenia ... toto je o inom ...
O par dni tam idem znova lezat ... idem s usmevom a bez obav, lebo viem ze urobia max pre mna a mojich chlapcov !!! to je to dolezite 🙂
Dufam ze Vam moje hodnotenie pomoze 🙂 a po navrate budete hodnotit lekarov, personal a ich profi pristup a nezabudnete na to ze aj oni su len ludia a nemaju kazdy den dokonale dobru naladu ale aj napriek tomu robia vsetko pre Vas a vase baby v brusku 🙂
Katarina

didaa
24. mar 2014

ahoj, ja som rodila v Trstenej teraz vo februári a bola som spokojna, každý má iné skúsenosti, ale ja môžem povedať, že som mala skvelú sestričku, ktora sa mi venovala pred pôrodom a aj počas, keďže som rodila v noci a nik okrem mňa nerodil venovala sa len mne. Pomáhala mi veľmi. Aj doktorka bola fajn. A čo sa týka výbavy pre bábo, do nemocnice si treba priniesť len plienky,nič viac. Bábo má na sebe celý čas oblečené veci,ktoré mu daju v nemocnici. Oblečenie pre bábätko je potrebné len v posledny deň, ked už idete domov. Takže ja na Trstenú nemôžem povedať nič zlé. Bol to môj prvy pôrod a ak by som mala rodiť znova tak idem znova do Trstenej.

oravese
28. máj 2014

@ritaklea ahoj nieje to pravda nosis si iba veci v ktorych pojde babo domov.

oravese
28. máj 2014

@babet545 ahoj ja som mala sekciu v 2010 a v 2012 som rodila spontanne v Tratennej.

oravese
28. máj 2014

Ahojte ja som oboch rodila v Trstenej prvy sa mi narodil sekciou, tak som tam prisla o den skor, v pohode bolo az na ten cirkus pred vizitou. Druhy porod som tiez rodila v Trstenej ale spontanne, prisla som s bolestami, na vysetrovni lekarka zahlasila dame jej Zotta a sestricka nie nemozme lebo prvy mala cisarsky a lekarka :to sa nemoze? tak ma to zneistilo...potom ked lekarka arogantnym sposobom ma dovysetrovala, dali m ana predporodnu izbu, kde sa caka na porod tam si ma nikto nevsimal, potom sa menila sluzba a lekar ma vysetril a ja som myslela ze uz idem rodit, a sestricka mi hovori: to je nic take bolesti este budu ovela horsie. Tak som sa vratila na izbu kde mi medzi tym odtiekla plodova voda, ale nikoho to nezaujimalo ked som im to vravela poslali ma osprchovat a ja som to uz nezvladala, lebo som zacala rodit tam na ten izbe a sestricka ma prisla vykricat ze co tu vzdycham, lebo som si nahlas vzdychla(nkricala som ani ziadna histeria), ale vedla vsetko pocut a ja jej vravim ale ja mam tlak a ona kde? tak mi vravi no podte ideme pomerat (tie pasy, neviem presne ako sa to vola) a ja som nevladala vyst na ten stol vysetrovaci, lebo som uz rodila, tak zasa do mna kricala a potom zahlasila ved my uz rodime reku dik.....a lekarka co bola pri porode bola velmi prijemna a mila, a celu atmosferu upokojovala. Myslim ze je to o ludoch skoda ze niektore setricky co su z Oravy ako my mohli by byt prijemne a ten porod urobit prijemnejsi, ved aj tak je to makacka. a na izbe si ma tiez nevsimali, viete este chcem povedat, ze ja som z radu obycajnych ludi nemam nikde znamost a ani nezvyknem pchat bonboniery a ine uplatky, lebo si myslim ze ked pracujem a mam pracu rada tak ju robim na 100% a niesom vkuse nasrata a nik netusi preco.

katkagab
2. sep 2014

@pamaja dobry den, vobec na noc nenechaju babo pri vas? Na tej rooming izbe myslim.. dakujem 🙂

isabel11163
2. sep 2014

@katkagab nie na noc deti nenechávame len počas celého dňa a večer o 22 :00 keď ich zbierame vezmeme aj z rooming in a o 1 v noci sa vám donesie na dojčenie a potom v noci ak sa zobudí tak kedykoľvek sa donesie.. ráno sa potom dávajú bábätká o pol 6 a o pol 7 sa zbierajú všetky lebo detičky majú vizitu a potom sa vám už donesie opäť na celý deň.

katkagab
2. sep 2014

@isabel11163 dakujem, a mozem byt na vizite pritomna aj ja? A tiez na vsetkych vysetreniach dietata?

katkagab
2. sep 2014

@isabel11163 a este, mozem ale poziadat, aby som mala dieta aj cez noc?

isabel11163
2. sep 2014

@katkagab nemávame pri vizite prítomných rodičov tým pádom s tým nemáme skúsenosti a čo sa týka ostatných vyšetrení ako je teda sono obličiek to chodíme s viacerými detičkami ale myslím že by nemal byť problém a čo sa týka ortopéda toho v nemocnici možno ani nestihnete pretože robí len stredy a potom si maminky chodia samé do 3 týždňov života dieťatka.čo sa týka nočného rooming in na noc berieme všetky detičky nenechávame v noci ale nosíme ich individuálne čiže ak sa bábätko zobudí jednoducho sa na rooming zanesie.veľa je aj o dohodách a ja nemôžem hovoriť za celé oddelenie. u nás je roming veľmi málo využívaný.

katkagab
2. sep 2014

@isabel11163 dakujem za odpoved. Ano, to som pocula,ze je malo vyuzivany, no vacsinou aj tak ,ze nie je izba volna... no hadam pre nas sa podari volna 🙂 syna som rodila este v BA, kde na Antolskej iny sposob, ako rooming in, nie je, takze s tym mam skusenosti a bola som tak ovela pokojnejsia a to aj po sekcii 🙂 tak preto bysom to chcela mat tak opat, ked je moznost 🙂 inac si to ani neviem predstavit 🙂 bud.tyzden by som mala v nemocnici absolvovat vysetrenie.. bolo by mozne navstivit aj novorodenecke oddelenie a popozerat si to tam?

konkm819
24. sep 2014

ako to je s epidurálkou v trstenej ? ... robia vám predtým vyšetrenia alebo ako či si ju môžem pichnuť aby nenastali komplikácie ? ... a kolko tam stojí ... a ak sa rozhodnem nedáť vrátia peniažky ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre