Pôrodnica v Trstenej. Aké máte s ňou skúsenosti?

reja
14. feb 2007

Ahojte kocky,
su tu nejake Oravky, ktore maju skusenosti s porodnicou v Trstenej?

konkm819
25. sep 2014

@isabel11163 ako to je s epidurálkou v trstenej ? ... robia vám predtým vyšetrenia alebo ako či si ju môžem pichnuť aby nenastali komplikácie ? ... a kolko tam stojí ... a ak sa rozhodnem nedáť vrátia peniažky ?

mirka1985
26. sep 2014

@konkm819 tu mas, link, tam si mozes vela zaujimavych veci prestudovat: http://www.nsptrstena.sk/main.php?sID=73&kID=2&... , epiduralka stoji 56 eur, hned ako prides ti zoberu krv a podla toho posudia, ci ti ju mozu podat alebo nie, cize vopred nemusis absolvovat ziadne vysetrenia, staci povedat, ked prides rodit 🙂, vsetky poplatky platis az pri odchode z porodnice, cize ak by si sa rozhodla, ze ju nechces, nic vopred neplatis 🙂

konkm819
26. sep 2014

@mirka1985 dakujem pekne 🙂 lebo v pondelok mám nástup do nemocnice tak som bola zvedavá 🙂

pa2013
13. nov 2014

@norikk Milá Norika, musím ťa vyviesť z omylu, babätko sa prikladá neumyté aj v trstenskej pôrodnici. Tak ako aj vo veľmi veľa pôrodniciach na SVK.

norikk
13. nov 2014

@pa2013 v case,ked som ja rodila sa o tom ani nechyrovalo....a predpokladam ze len na 10 sekund, nie natrvalo, ako by to malo byt...babatku trva hodinu,kym sa same dostane ku prsniku, tzv breastcrawl

pamaja
15. apr 2015

@pa2013 tak to je super zmena...urcite SI mama mladu sestricku pro porode...

dalo2013
16. apr 2015

ahojte v Trstenskej porodnici sa kradne,kym som bola na sale zmizlo mi 50euro ,20 mi ta chudera nechala davajte si pozor a hlavne na personal

dena84
27. aug 2015

ja som osobne rodila v Trstenej a osobne som spokojna zo vsetkym

peknykvietok
25. sep 2015

@dalo2013
@dalo2013 ....tak to je sila, ja som tam rodila v roku 2013 a tiež mi zmizlo 10eur, viem to presne, že som mala v peňaženke dve desiatky a keď som odchádzala, tak už bola iba jedna a neplatila som tam nič, takže riadna sila, no ja som nezistila, že kedy mi to vlastne zmizlo, či už keď som mala veci na vzdychárni, alebo až na izbe....... takže radšej nebrať peniaze, iba ak pár drobných, ostatné donesie a kúpi manžel...

lajola
28. okt 2015

zienky, ake mate najnovsie skusenosti s porodnicou... aky maju pristup k porodnemu planu a k prirodzenym metodam porodu bez umelych zasahov? viete poradit? a nepretrzity roomin? ci stale beru deticky prec od mamicky? vopred dik za cerstve info

dena84
30. okt 2015

ja som rodila v auguste ,deticky ti beru a nosia na kojenie a inak vsetko ok,tie som rodila spontanne nic som si nedavala

lajola
30. okt 2015

@dena84 a prepichovali ti plodovu blanu - umele vypustanie vody.... nedavali ti do posvy rozbiehaciu tabletku? alebo do zily oxytocin? nastrihnuta si bola/nebola? ... mala si plan, poziadavky, alebo konali podla toho ako bezne... vopred dik za podrobnejsie info 🙂

mirka1985
30. okt 2015

@lajola ja som tam sice rodila naposledy pred takmer 2 rokmi, ale moc sa tam toho odvtedy asi nezmenilo. Rodila som tam dva krat - pri oboch mi prepichovali plodovu blanu, raz dali do posvy rozbiehaciu tabletku (mala som preeklampsiu) , taktiez mi davali do zily aj oxytocin. Nijaky porodny plan som nemala, toto si myslim, ze je v Trstenej este v zarodkoch, vsetky moje poziadavky som s nimi prejednala ustne, myslim, ze v Trstenej to je vhodnejsie. Ak chces dieta prilozit po porode, treba len povedat, myslim, ze s tym by nemal byt problem. Ja som preventivny nastrih odmietla, len v pripade krajnej nutnosti, takze ma nenastrihovali. Ak by som im to vsak nepovedala, myslim si, ze by ma preventivne nastrihli - pri prvom porode kvoli tomu ze som bola prvorodicka a pri druhom kvoli odhadovanej vahe 4 kg. Myslim si, ze to je vsetko o vzajomnej komunikacii s danym personalom. Vychadzaju v ustrety ked sa da, len sa treba ozvat a povedat co by si si priala a co nie. Ak chces mat dieta po porode cely cas pri sebe je tam moznost, maju takuto jednu izbu, je vacsinou prazdna. Na ostatnych izbach nosia dietatko mamickam kazde 3 hodinky a maju ho pri sebe cca 1,5 hod.

dadka1010
31. okt 2015

@lajola ja som rodila pred cca 3,5mesiacmi, síce som šla CR, ale čo sa týka personálu, tak chválim, všetko im treba povedať, pýtať sa, myslím, že robia všetko pre to, aby aj matka aj dieťa boli v poriadku 🙂 .

lajola
31. okt 2015

@dadka1010 Dadi, dakujem... toto je vazne cerstva skusenost... dakujem... popis ak mas cas a chut ako to bolo s prirodzenymi metodamy bez umelych zasahov.. pozri moje otazky vyssie... vopred moc dakujem

dadka1010
31. okt 2015

@lajola ja som rodila sekciou, aj ked som moc chcela prirodzene, takže ja len môžem popísať ohľadom starostlivosti a ak máš nejaké iné otázky 😉

lajola
1. nov 2015

@dadka1010 hej mozes prosim... dojcenie atd... ako to bolo?

lajola
1. nov 2015

@dadka1010 a este, ze preco sekcia, chcela si, ci planovali ste do predu koly neakym zdrav. komplikaciam?

dadka1010
4. nov 2015

@lajola ahoj, prepáč, že až teraz, ale nejako nestíham 🙂 . Ja som mala prvé CR a aj keď stále som chcela rodiť normálne, jednoducho to nešlo a niekedy sa nedá ísť hlavou proti múru na úkor zdravia. Som šťastná, že sme obe v poriadku a mám dve zdravé deti 😉 .
Dojčenie sa mi rozbiehalo ťažko, ale moje presvedčenie mi pomohlo a mliečko sa pustilo, síce asi na 3-4 deň. Trošku sme sa potrápili, sestričky boli ochotné, ak malá spinkala, tak ju vzali a doniesli kľudne keď sa zobudila, pomohli, vysvetlili. Nemám im čo vytknúť. Treba sa pýtať, chodiť, majú toho veľa.
Ale kukám, že ty už čakáš 3 dieťatko, takže tebe to pôjde isto ako po masle 😀

lajola
4. nov 2015

suhlasim hlavou proti muru sa ist neda... to je velka pravda... hladam co najprirodzenejsie metody, bez umelych zasahov, ak to nieje nevyhnutne... dik za zdielanie sa 🙂

akire30
2. júl 2016

Niekto kto teraz tam bude rodiť?

barca29
17. nov 2016

Ja sa chystám v januari

evica34
17. nov 2016

Ja som rodila v Trstenej trikrát a keby som mala ešte rodiť,tak len tam.Nebolo vždy všetko top,ale lekari a personal bez chyby.A to,že mi zoberu babätko mne len vyhovovalo.Mala som cas na seba.A svojou cestou pôrodu si musime prejsť kazdá.Prajem veľa sťastia 🙂

katinka4
26. jan 2017

Pridavam moju skúsenost s porodnicou v Trstenej.Za mňa veľká spokojnosť co sa tyka pôrodu mala som pri sebe dr.Kisela a dve super porodne asistentky.Po porode mi drobca ukazali ,potom s nim robili co bolo treba a priniesli naspäť na salu aby sa prisal .Celkovo personal na porodnici sa staral o nas dobre.A co sa tyka novorodeneckeho oddelenia lekari su tam super len niektore sestricky by trosku mohli popracovat na komunikacii s pacientkami (vsetko sa da ked je cokolada 😉) ,ale o drobca sa starali dobre.Takze som spokojna a porodnicu odorucam.

lajola
26. jan 2017

@katinka4 dik za najnovsie info... chcem sa spytat ohladom moznosti rodit prirodzenym sposobom, ake na to boli moznosti? aku mas skusenost?
1/ mala si nastrih hradze? prvorodicka? ci?
2/ davali ti oxytocin?
3/ mala si na ruke kanilu?
4/ merali ti pristrojom ozvy babetka?
5/ akekolvek ine dalsie medikamenty ti davali?
6/ porod sa rozbiehal sam spontanne alebo davali ti vyvolavacku?
7/ pripadne prepychli ti plodovu vodu ci sama ti prirodzene odtiekla?
8/ mohla ta doprevadzat sprevadzajuca osoba? (manzel, osobna PA, dula, mama, sestra, kamoska)?
9/ mala si moznost volne sa pohybovat a zvolit si polohu pri porode?
10/ dotepal ti pupocnik a az potom ho strihali?
11/ babetko bolo v bezprostrednom kontakte koza na kozu cca 2 hodiny po porode?
12/ bonding s bebetkom bol zabezpeceny pocas celeho pobytu v porodnici tj. mohlo byt babetko uplne stale s tebou?
13/ kolko dni ste stravili v porodnici?
14/ bolo babetko prikrmovane v porodnici? ci vylucne dojcene?
15/ odchadzala si ako dojciaca mamicka alebo prikrmujete?
16/ mala si moznost - stretla si sa s laktacnou poradkynou v porodnici, ktora pomaha s dojcenim?
vopred dakujem za vsetky odpovede... hoc len kratucke info

katinka4
26. jan 2017

Nastrih robia takmer kazdej ,vynimkou su tie co cvičili alebo robili masaz hradze.Ja som mala nastih a som prvorodicka.Oxytocin mali v plane dať kedze som sa na chvilu prestala otvarat,ale nakoniec nebolo treba.Kanilu davaju kazdej rodicke.Bábätko monitoruju pocas celeho porodu.Dala som si epidural ale to len preto ze som velmi chuda a rodila som prirodzene na rozhodol o tom primar,ja som sa bala ze pouziju zvon a kliete,ale nakoniec sme to zvladli.Porod sa rozbiehal sam ,otvarala som sa mala som caste kontakcie aj ked bez bolesti.Plodovu vodu prepichli ked som bola otvorena na 7 a vtedy aj pichli epidural.Moznost mat pri sebe osobu tam je ale nie počas celeho pôrodu.Ja som.ju nevyuzila.Volne sa pohybovať mozes vo vzdycharni ale na sale uz nie ,tam mozes si polohovat kreslo.Na pupocnik ti odpovedat neviem ja som.mala rýchly porod na kresle som bola polhodinu takze som nestihla ani sledovat co sa deje.Maju rooming in izbu ale ta bola obsadena mamickami ktore sa aj tak nechceli starat o bábätká co ma nahnevalo lebo ja som sa chcela starat.Drobca mi dali prisat este na sale.potom o hodinu ked ma previezli na izbu ho hned doniesli opet sa prisat a nechali mi ho asi hodinu.

katinka4
26. jan 2017

Kojila som takze prikrmovat nebolo treba.a kojim stale.Laktacnu tam nemaju ,radia doktory a sestricky z novorodeneckeho ohladom bábätka.

lajola
26. jan 2017

@katinka4 KAti, velmi pekne zo srdca dakujem za priame a uprimne odpovede... v podstate to znamena, ze co sa prirodzeneho porodu tyka sa zatial vela za poslednych 5 rokov nezmenilo... tak dik... aspon som v obraze... budem sa pytat dalej dalsich ludi... moc ale dakujem za tvoje priame odpovede... isto to pomaha mamickam, ktore sa rozhoduju kde rodit, ak hladaju prirodzeny porod ako najzdravsiu moznu verziu ak to ide... tak si to vazim, ze sa zdielas ... dakujem 🙂

julka550
28. feb 2017

@katinka4 ja som pri druhom mala tiez kisela a bola som nad mieru spokojna pri prvom som mala rusnakovu to bola katastrofa teraz cakame tretie a chcela by som mat pri porode kisela no uvidime 🙂,

lauritka00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre