Pôrodnica v Trstenej. Aké máte s ňou skúsenosti?

reja
14. feb 2007

Ahojte kocky,
su tu nejake Oravky, ktore maju skusenosti s porodnicou v Trstenej?

denisooocka
15. jan 2011

No wed jasne, mozno nahoda da a stretneme sa tam 🙂)) ja som z vavrecky a ty?...aj my drzime paluchy a wiete co idete mat? 🙂

olo
15. jan 2011

no moje skusenosti s nemocnicou-otras doktori a primar este v pohode ale tie stare vraždy co tam robia no katastrofa take neprijemne sestry som nezažila nabuduce zvažujem nemocnicu v Dolnom Kubine že sa to neda porovnat s pristupom ku pacientom

norikk
15. jan 2011

@olo tiez uz pojdem inde,iba ak by som rodila v aute cestou cez trstenu,tak by som tam sla

olo
15. jan 2011

@norikk presne moje slova iba ak bude hlavicka vonku porodit a domov

norikk
15. jan 2011

@olo a kedy si rodila?

mirka5633
17. jan 2011

Ahojte ja mam termin 10.maja a tiez rozmyslam Ci Trstena alebo DK 😖 kamoska ide do DK tam uz rodila a nestazovala sa zase svagrina ide do TS rodila cisarskym pred 10 rokmi a teraz bude asi zas lebo je na rizikovom ... Ale tiez sa nestazovala a bola spokojna... Chodi tu k nam jedna porodna asistentka z TS tak mi to tam trosku opisala aj som jej spominala ze som tiez pocula o nie vzdy prijemnom pristupe k rodickam ako keby mudre z neba vsetke padali... ale zas viem ze su tam dobry doktori a aj vybavenie keby sa nedajboze nieco stalo...Rodit chcem urcite s Epiduralkou 😀 no tiez je to o stasti ci tam nejaka co to picha bude ☹ .. Tak isto som sa rozhodla aj pre pupocnikovu krv pre mojho drobca sice to nieje lacny spas ale co prenho nespravim .. no nie 😉 Toto je moje prve babo 🙂 takze s porodnicami nemam skusenosti ziadne ale verim ze v TS bude dobre ten tyzden nejako vydrzime no nie 🙂 Len uz by som bola najradsej keby bol maj a maly doma v postielke 🙂)

norikk
17. jan 2011

@mirka5633 presne to, ze tu epiduralku nema kto pichnut!!!! ja som ju chcela,ale nakoniec som bola rada ze nepichli a porod bol spontanny, kvoli dojceniu

mirka5633
17. jan 2011

No tak uvidim potom vam poviem ale dufam ze mi ju bude mat kto pichnut neviem si to ani predstavit bez .... a epiduralka nejako ovplivnuje dojcenie?

norikk
17. jan 2011

@mirka5633 nevysvetlim ti konkretne,kedze som ju nemala a kojim doteraz,tak som sa o to nezaujimala blizsie..ale presdsa vies ze je to umely zasah,nase prababky ziadnu epi nemali a rodili doma....

mirka5633
17. jan 2011

Tak jasne nase prababky nechodili ani do poradni nemali ani internet a pocuvali co im kto povedal 😀 ale tak co ma byt to bude len nech je vsetko v poriadku 🙂

grenka
18. jan 2011

@mirka5633
@denisooocka baby nebat sa...ja sama mam nedobre zazitky z prveho porodu ale ked bol uz drobec na svete zabudla som 😀 ja som sa tam trapila az 3 dni.lebo mi odtiekla plodovka a nemohla som sa otvorit,tak nakoniec mi vyvolali rozbuskou do posvy.....ale sestr 😀 icky na porodnej sale boli fajn aj my pomohli drobca vytlacit 🙂 ale sestricky z novorodeneckeho hruza,len zeny deptaju kolko drobcovia jedia

denisooocka
18. jan 2011

@mirka5633 a kolko stoji ta pupocnikowa krw? ja nad tym tiez rozmyslam..peniaze boli su aj budu a zdrawie drobca je najdolezitejsie..

norikk
18. jan 2011

@grenka s tymi sestrickami si to vystihla a este kojis? 🙂

xenia555
18. jan 2011

V Trstenej je vyborna porodnica a vyborny primar. Je velmi uznavanym odbornikom. Bola som tam 4x, raz ma odoslal rodit do fakultnej nemocnice, lebo v trstenej je slabsie vybavene novorodenecke oddelenie pre rizikovych novorodencov. Ale gynekologia a porodnica na urovni.

xenia555
18. jan 2011

@norikk Jasne ked si rodila v septembri-oktobri. 🙂 To je v Trstenej kazdy rok na prasknutie 🙂)

xenia555
18. jan 2011

Jo a este doplnim. O lekaroch som sa vyjadrila. A sestricky.. ako ktore. Su aj take, aj take. Ja som ich prekukla, treba im na vsetko prikyvnut hlavne tym najmudrejsim a clovek ma od nich svaty pokoj. Ale nie je to prijemne, ked na mna sestra vrestala, ze ako to leziem z toho stola. A, co sa da robit. Pre mna bolo rozhodujuce, aby deti boli v poriadku a za to su zodpovedni lekari..

grenka
19. jan 2011

@norikk ano stale 😀 a drobec pekne pribera...a ty?

grenka
19. jan 2011

@xenia555 s tym porodnym stolom som bola aj ja zjazdena 😀 davaju tam hlavy a to je riadne vysoko no nie?

norikk
19. jan 2011

@grenka aj ja, drobec mal pred troma tyznami 7,5 kila cistej vahy 🙂 ajh krizu v troch mesiacoh sme prekonali taze super

grenka
19. jan 2011

@norikk a co sa ti robilo....

norikk
19. jan 2011

@grenka ta kriza nastane viac menej u kadej mamicky, ide o to, ze dieta zzvysuje svoju spotrebu a odrazu ma mlkiecka malo....prsniky produkovali len tolko, kolko mu bolo treba do tych troch mesuiacov.....aj teba to caka.....tak vtedy treba len casto priklada, striedat prsniky a byt trpezlivi.....mliecko sa roztagha, vravim zvlastnej skusenosti, prekonala som to 2x , po siestich tyzdnoch a po 3 mesiacoch....trva to 2 3 dni,ale potom je uz dobre..niektore mamicky robia chybu ze potom hned utekaju kupit uumele mlieko, daju dietatu flasu, a to potom prsnik odmieta

grenka
19. jan 2011

@norikk no ja mam taky pocit od pondelka ze si ho castejsie prikladam ako keby mu bolo malo 🙂 viacej je teraz pri mne 😀 to kazda mamicka musi tym prejst

mirka5633
19. jan 2011

@denisooocka Dnes som bola na kontrole a nahlasila som si aj odber pupocnikovej krvy ... treba to nahlasit dopredu maju mi poslat z Trstenej zmluvu priblizna cena je 826€ ale da sa aj na splatky 😅 .. je to dost ale ako hovoris zdravie nasich malych je prvorade 🙂 🙂 🙂 🙂 ... Maminy si to mozu este v den porodu rozmysliet ak ju nechcu ale mmoze sa stat ze ta krv nebude dobra alebo nastanu komplikacie pri ktorych sa nebude moct odobrat ☹ taktiez sa da pouzit pre vsetkych clenov rodiny no neviem ci tam netreba rovnaku krvnu skupinu ale pre surodencov to je automaticke... plati sa potom aj kazdy rok poplatok okolo 49€ ale vsetko este budem mat v zmluve tak Vam dam vediet .... dostala som papiere tak idem studovat

mirka5633
19. jan 2011

@grenka Tak to si teda mala zazitok 🙂 3 dni vav no ale hlavne je ze ste v poriadku 🙂 Ja nemyslim na nic zle len nato ako mi ukazu toho mojho drobca co mi po nociach vyklopkava na pupok 🙂 To musi byt najkrajsi zazitok pre zenu 🙂 Pri tom clovek fakt zabudne aj na neprijemne sestricky alebo nejake problemi 🙂

grenka
19. jan 2011

@mirka5633 veru tak😉pozeram ze si zo zubrohlavy ja tam mam sestru vydatu 😀

majjka0806
19. jan 2011

ahojte kočky....mozem sa k vam pridat???

norikk
19. jan 2011

@majjka0806 no jasne,napis ake mas dojmy z trstenskej nemocnice :D

majjka0806
19. jan 2011

@norikk no jasom tam rodila a vpohode...a este ma aj rodila zevraj ta najhorsia doktorka - Rusinova, ci Rusnakova....ani neviem ako sa vola, ale mne sa zdala super....Ja sa na tu nemocnicu nemozem stazovat.... Myslim si vsetko zavisi aj od toho ako sa spravame my....jedna prvorodicka tam hukala ako by ju z koze drali a potom boli z toho nervozne aj sestri....

norikk
19. jan 2011

@majjka0806 mne sa z porodu nepacilo,zemanzel mohol prist tesne pred porodom,dve hodiny pred,prisom som rodila 36 hodin
a potom tie sestricky z novorodeneckeho,zisiel by sa im kurz lakt. poradenstva abyy nesplietali myty o dojceni,tkore do mna nahuckali a aby viac a efektivnejsie pomahali a menej kritizovali a stresovali mamicky....som hnusna,ale ja som to tak vnimala

mirka5633
19. jan 2011

@norikk Tak to aby sme si nie vsetko pripustali k srdcu co povedia sestricky 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre