Pôrodnica v Trstenej. Aké máte s ňou skúsenosti?

reja
14. feb 2007

Ahojte kocky,
su tu nejake Oravky, ktore maju skusenosti s porodnicou v Trstenej?

slimkaaaaaa
6. mar 2013

ahoj ja by som sa chcela opitat ci sa da dopredu konzultovat zdrav.stav a priebeh porodu s primarom nemocnice v ktorej chcem rodit ?

mutka
19. mar 2013

Ahojte chcem sa opítať kolko stojí izba v trstenej nadštandard dakujem

mirka1985
19. mar 2013

@mutka Je tam jedna 1-posteľová tá stála keď som tam bola ja 8 EUR/1 noc a ešte tam je jedna 3-posteľová za 4 EUR/1 noc. Neviem, či sa odvtedy ceny menili............ Bola som na 3-ke a môžem len a len odporučiť, dobre mi padla po 2 týždňoch strávených na obyčajnej 6-posteľovej izbe pre mamičky čakateľky.

mutka
19. mar 2013

Mirka dakujem dúfam že bude volna a ako sa ti tam páčilo v tej nemocnici bola si spokojná?aj s personálom lebo neviem sa rozhodnúť či DK alebo TS a 8apríla mam termín

pamaja
19. mar 2013

@mutka Inak v Trstenej je aj jedna izba rooming in, je zadarmo, len si ju musis pytat pri prijme, cely den mas babatko pri sebe, cca od 6 hod do 21-22 hod, cez noc ti ho zoberu a donesu len na kojenie, oblecko pre babo na pobyt v nemocnici ti daju, potrebujes len kozmetiku na kupanie a krem na prdelku. Prebalujes si sama a kupes podla toho, ako sa dohodnes so sestrickami. Ja osobne som tam nekupala, bolo tam cca 22 stupnov, co nie je pre kupanie novorodenca dost. Sprcha tam nie je.

mutka
19. mar 2013

Ahoj a kedy si tam bola naposledy mohla by si napísať viac o tej nemocnici?

beibiko
20. mar 2013

Dobrý deň......ja mám 2 deti a obidve som porodila v Trstenej. A z vlastnej skúsenosti Vám môžem povedať, že by som ani do tretice nemenila.Cítila som sa tam veľmi príjemne, či už pred pôrodom alebo po.Personál, sestričky a doktory sú tam veľmi milý a ohľaduplný. 🙂

isabel11163
26. apr 2013

http://orava.sme.sk/c/6775880/zdravie-babatka-z... odporúčam prečítať každej mamičke 🙂

erifl
3. máj 2013

No moje skúsenosti s trstenskou pôrodnicou sú fakt výborné. Lekári odborníci, sestričky sa starali aj o nás aj o detičky, všetko mi ukázali čo som nevedela. Fakt odporúčam....

lorbitka
23. máj 2013

mirka1985 chcela by som sa ťa spýtat na tu izbu pre mamičky čakateľky. Tam hospitalizujú ženy, ktoré majú pred pôrodom a prenášajú bábo? A ako to tam vyzerá. Ďakujem 🙂

obcansr
23. máj 2013

@lorbitka obyčajná izba s asi 6-7 postelami som tam bola mesiac kým som neporodila

obcansr
23. máj 2013

@lorbitka jedine potom ak myslýš izbu ale už tesne pred porodom tak tam su 2 postele, nonitor a ešte sprcha +wc ked ti dajú klistír aby si mala kde ist, a fit lopta

mirka1985
23. máj 2013

@lorbitka no ziadna slava teda, je tam teda tych 6 posteli - 3 na jednej strane a 3 na druhej, je tam jedno radio, stol s dvoma stolickami. Tu su teda zeny, ktore maju kratku dobu do porodu, ak pridu baby v nejakom skorsom stadiu tehotnosti, tie lezia o poschodie vyssie na gynekologii. Ja som tam lezala kvoli vysokemu krvnemu tlaku.

nena13
5. jún 2013

@mirka1985 Kebyže tam je aspoň TV (na chodbe je) tak sa to tam dá tie týždne vydržať,ale 6 báb napchatých v jednej izbe a všetko počuješ-no inak je človek vynervovaný kým porodí a jedna sestrička Martina- no hotová arogantná drzaňa- nik ju tam nemusel...ostané boli fajn.

lorbitka
7. jún 2013

@nena13 myslis sestricku z ktoreho oddelenia? 🙂

lorbitka
7. jún 2013

@mirka1985 Dakujem uz som sa stihla aj vratit z nemocnice..lezala som na tej izbe od pondelka do soboty..v nedelu na vzdycharni a konecne o 16:15 som porodila...a domov ma pustili vcera chvalabohu...uz mi bolo dlho 11 dni v nemocnici... 🙂 🙂 🙂 a bola som spokojna aj so sestrickami aj na por. sale...az na jednu,no neviem ako sa vola a potom este jedna drza bola ta pani co sa stara o postele a satstvo 😀 😀

obcansr
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nena13
8. jún 2013

@lorbitka Tam kde sa už rodí...Dôležitá drzaňa , uškriekaná, s každou mala problém, taká mladá frkaňa, myslím že v novembri mala termín pôrodu- tak neviem či už nastúpila, ale sťažovali sa na ňu v jednom kuse a nik nič....Ja neviem načo sa to hrabe do takého zamestnania...

lorbitka
9. jún 2013

j
@nena13 taka ciernovlasa mlada tam jedna taka bola. dost arogantna...ale inak boli ostatne celkom fajn...aj tie starsie boli super..

lypka
11. jún 2013

@lorbitka
@nena13
@obcansr baby pripomeňte mi čo treba zbaliť do pôrodnice 🙂

obcansr
12. jún 2013

@lypka no pre bábo plienky ale nekupuj drahe kup lacnejšie lebo aj tak to tam miešajú , neviem kolko kusov teraz ja som bola pred 5 rokmi a dávala som 20 ks, a tebe vložky, dobré su také vatové predávajú aj pri nemocnici, a pre teba ostatné veci, toaleták, hygienické potreby, osušku + uterák, šalku, príbor atd, zober si aj župan, poprípade odsávačku, veci pre bábo ti stači doniest až ked pojdes domov, no už neviem čo......

misinka26
12. jún 2013

Ježiši mária baby ... ja som sa sem dostala síce len náhodným prekliknutím ale to čo som si prečítala ma úplne vykoľajilo ... to ako sa môže v 21 storočí toto diať ... že 6 žien na izbe, dieťa vám dajú len keď si ho vypýtate a tie dristy o tom ako prvorodička nevie s EPI tlačiť a že manžel na 15 min alebo vôbec ... kokos čo sa nesťažujete ... toto je prístup ... toto je stredovek... veď to je váš pôrod, vaše telo, vaše dieťa... vám nemôže nik diktovať čo a jak má byť... to tu nik nepočul o ľudkých právach... áno chápem, že možno nie sú podmienky na viac izieb tak Vás tam natlačia 6 ale dieťa má byť pri matke pokiaľ to samozrejme okolnosti umožňujú, kde inde by pre Boha malo byť a manžel má byť s vami od prvej sekundy veď je to aj jeho dieťa a vy tiež máte právo na to aby bol pri vás v najťažších chvíľach...a EPI ja som rodila s EPI a nič také ako že neviem tlačiť či aké prkotiny tú ta premúdrela sestrička trepala neexistuje...áno EPI nie každej zaberie rovnako ale ak si ju vyberiete je to vaše rozhodnutie a musia vám ju pichnúť ... Baby za to, že ste na ORAVE neznamená, že žijete niekde v UGANDE ja mám celú rodinu na Orave tak viem ako to tam chodí ... povinnosťou každého doktora je rešpektovať právo pacientky a keď chce pri pôrode kričať nech kričí, keď chce kopať nech kope keď jej to pomôže a keď chce EPI nech jej ju pichnú ... prečo si myslíte, že len doktori vedia všetko najlepšie, po celé stáročia, ženy rodili samé a nik im do toho nekafral veď pôrod je prirodzená vec doktori tam majú byť len na usmernenie a prípadnú pomoc keď niečo nie je v poriadku nie na diktovanie ako má žena čo robiť veď vy nieste kravy na bitúnku aby sa k vám takto správali ... možno ma niektoré za môj názor ukrižujú a tá ,, milá ,, mudrá sestrička určite 🙂 ale chodte sa pozrieť ako sa rodí inde to by ste asi padli na zadok ...ja som tak rodila a poviem vám manžel bol pri mne od prvej sekundy, všetko čo mi robili somnou konzultovali, nik ma do ničoho nenútil, EPI pichli hneď ako som si ju vypýtala ( podmienka 3cm inak nič ), tlačila som ako som to cítila, nástrih konzultovali, malý bol hneď pri mne, potom ho len zobrali premerať a vážiť a následne mi ho vrátili ( veď to je predsa moje dieťa ) ale aj pri tom bol manžel, pomohli mi z dojčením aj s prebaľovaním a inými základnými vecami, žiadna protivná sestrička, a na vizite som mala na stolíku čo som chcela ( čo sme v škole aby ma niekto buzeroval ) ... tomuto sa hovorí normálne zaobchádzanie, nie nebola som v inej krajine bola som len o pár KM od Vás ... ja viem, že možno nemáte na výber lebo široko ďaleko žiadna iná pôrodnica nie je ale ľudia volajte po zmene lebo toto nie je normálne !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

maminecka232
20. jún 2013

Ahoj, prečítala som si niektoré príspevky a som naozaj sklamaná z vášho hodnotenia..ja som mamička 4 krásnych detičiek..jedno som rodila v pôrodnici v Dolnom Kubíne a bola som veľmi sklamaná pretože prístup personálu otras..ďalšie 3 detičky som rodila v pôrodnici v Trstenej a musím povedať že lepšie som si vybrať nemohla..čo sa týka pôrodov nemala som žiadny problém sestričky na pôrodnej sále boli milé,všetko mi krásne vysvetlili nikto na mňa nekričal a nebol protivný..Lekárka čo ma rodila bola úplne úžasná..Keď ma previezli na oddelenie sestričky z novorodeneckého mi doniesli maličkú,vysvetlili mi ako si ju priložiť (aj keď som bola druhorodička) na všetky moje otázky ochotne odpovedali a všetky boli naozaj ústretové a milé aj napriek tomu že mali dosť inej roboty..proste nemala som fakt s nikým problém a to som tam rodila 3 deti,vždy mi bolo všetko vysvetlené a nezažila som žiadny arogantný prístup.. detičky boli vždy krásne čistučké a voňavúčke,v čase keď som tam rodila tak tam mali 2 pacientky z iných okresov ktoré sami hovorili že Trstenská pôrodnica je skvelá čo sa týka vybavenia tak aj personálu..
@misinka26 neviem prečo píšete že ženy sú tu ako v Ugande keď hovoríte že ste tam nerodila...čo sa týka detí nikdy nebol problém s tým že by mi nedali bábätko ukázať..Baby ak sa neviete rozhodnúť naozaj vám odporúčam rodiť v Trstenej..je tam milý kolektív ktorý je vždy ochotný pomôcť a poradiť.. a verte tomu že sestričky čo sa starajú o vaše detičky robia čo môžu aby bolo všetko v 100% stave..nesmiem zabudnúť na pani primárku Koubekovú ktorá je hrozne zlatá a chodí každý deň informovať mamičky o bábätkách..jediná vec ktorú by som vytkla je prístup pána primára ako odborník je super ale to jeho vyjadrovanie sa k jeho postaveniu nehodí ani omylom.. ale každému podľa chuti 🙂

natty07
3. júl 2013

@misinka26 uroven porodnice v Trstenej vobec nie je taka ako opisujes ty, aj ked si tam nerodila a urobila si si len obraz z nejakych prispevkov tu na MK. Personal je naozaj super, ci na sale, ci na sestonedeli a taktiez na novorodeneckom a poriadok a hygiena predsa musia byt, takze aj cistota na nocnom stoliku. Robia to len pre nase zdravie.

antonka1
3. júl 2013

Ja budem tiez rodit v oktobri a dost dlho sa rozhodujem kde?Toto je moje tretie tehotenstvo.Prve dva porody som mala v Anglicku,a poviem vam,ze z tych niektorych prispevkov o pristupe niektorych sestier v Trstenskej nemocnici,som sokovana.Mozno ocakavam rovnaky pristup aj v slovenskych porodniciach,kedze tuna v UK som s prisupom a vybavenim bola nadmieru spokojna.Manzel bol so mnou hned od zaciatku,ako sme prisli do nemocnice,pri prvom porode,ostal tam celu noc,staral sa o mna,sem tam prisli sestry ma skontrolovat,ale co bolo najhlavnejsie,izbu som mala sama.Proste si to neviem vynachvalit.To iste som mala aj pri druhom dietatku.Manzel bol aj pri druhom porode a vobec ziadne priplatky,tuna sa to nenosi.No,ale teraz pri tretom tehotenstve sme sa rozhodli ist rodit na Slovensku,a aj ked som z Oravy,zvazujem ist rodit do Bratislavy.Co sa mi nepaci na trstenskej nemocnici je,ze manzel tam nemoze byt od zaciatku.Ved on je tam dolezity prave vtedy ked zena je v kontrakciach.Uz ked rodi,ta zena toho manzela ani velmi nevnima,pretoze sa sustreduje na porod.To co je za chore,ze na tretiu fazu???Ved mi je uz neuzitocny,pretoze vtedy uz rodim.Toto mi pripada tak trochu chore a hlavne preto sme sa rozhodli ist inde.Nemam nic proti tejto nemocnici,lebo som tam nerodila,takze to nemozem posudit (sudim iba s prispevkov tuna),ale ako rodicke,pre mna je nesmierne dolezite,aby od zaciatku az do konca bol manzel pri mne.Je to uzasna opora a priala by som to kazdej,pretoze zena v tom strachu a bolestiach ma aspon niekoho blizkeho pri sebe,kto ju moze podporit a povzbudit.A na zaver,ved pri pocati boli obaja,preco teda otec je odstavovany bokom,ked ma take iste pravo tam byt ako aj rodicka?To je moj nazor.

grenka
13. júl 2013

@antonka1 zalezi to od porodnice...a nemozem porovnavat,anglicku a bratislavku porodnicu ktore su aj 5x vacsie oprpti trstenskej...ale zato je je s najvacsou porodnostou....100ludi 100 chuti

peta_k
13. júl 2013

čaute baby, ja mám dve deti, oba pôrody v trstenej a fakt sa nemôžem sťažovať... Zdravotná starostlivosť perfektná - to je jediné, čo mňa zaujímalo, väčšina personálu maximálne prívetivá a ústretová ( všade sa samozrejme nájdu výnimky, ale hádam si nedám pokaziť radosť z bábätka dvom-trom zakomplexovaným neprofesionálnym indivíduám ), oba pôrody s epidurálom, a tak nemám z pôrodov žiadnu traumu, napriek tomu, že som iná citlivka, čo sa fyzickej bolesti týka... No a vybavenie - uvedomte si baby, že štátna nemocnica nie je 5-hviezdičkový hotel. Ak sa vám nepáči, zaplaťte si súkromnú...

antonka1
13. júl 2013

@peta_k a tvoj manzel bol pri tebe od zaciatku?Pretoze mne najviac vadi to,ze tam ten manzel nemoze byt.Preto zvazujem ist rodit inde.

peta_k
13. júl 2013

nebol, to je pravda, my sme to veľmi neriešili... Ale druhý pôrod som mala v noci, muž ma doviezol a odišiel, a na sále sa ma sestrička spýtala, či nechcem muža k pôrodu, ja na to, že odišiel, že by sa mu aj tak neoplatilo čakať pre takú chvíľu a ona, že by tam kľudne nechali aj celý čas, keby chcel, keďže bola noc, primár ich nevidel a asi tam bola vtedy nejaká dobrá smena vtedy

kattikina
5. aug 2013

Baby stale plati ze stacia len plienky pre babo.ostatne daju?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre