Pôrodnica v Trstenej. Aké máte s ňou skúsenosti?

reja
14. feb 2007

Ahojte kocky,
su tu nejake Oravky, ktore maju skusenosti s porodnicou v Trstenej?

scoobinka
13. apr 2012

@cipsinka no moze sa chodit aj tam, kedze ja mam svojho lekara v cadci (zila som tam rok, sem sme sa prestahovali pred mesiacom) a nechcela som narychlo zhanat noveho doktora, tak som zacala chodit na poradne do nemocnice priamo..tam mi robia pasy, sono aj celkovu prehliadku

cipsinka
13. apr 2012

@scoobinka ahaaa lebo mne Dr.ozaj nic nespominal,ze budem chodit tam tak uz v tom mam jasno 😉 😉 😉

scoobinka
13. apr 2012

pokial ma tvoj doktor vo svojej ambulancii ultrazvuk a tie pasy, tak nema dovod ta poslat na ne do nemocnice 🙂

lucc
14. apr 2012

@scoobinka ale pôrodnica je prerobená, celkom v pohode ... už som tam bola 😀 no ale neviem, neviem či sa v pôrodnici stretneme ... iba ak by si sa veeeľmi ponáhľala, alebo ak by sa našej malej nechcelo tak rýchlo na svet ... no najradšej by som bola, keby som už aj šla 😀 😀 😀

scoobinka
15. apr 2012

@lucc ja by som bola tiez uz celkom rada, keby som uz aj isla...no ja si v tomto pripade cas nevyberam 😀

nena13
17. apr 2012

Žienky čo sa berie na vzdycháreň-môže sa piť?

natty07
17. apr 2012

@nena13 Ja som mala so sebou vodu a krizovky 😉

nena13
17. apr 2012

Takže vodu v Trstenej povoľuju? A tie krížovky si mala aj čas riešiť 😀 😀 😀 😀 😉

natty07
17. apr 2012

@nena13 Tak ja som na vzdycharni bola tri dni, tak som vsetko stihla, aj riesit krizovky aj vypocut si asi 15 porodov. Vodu mi dovolili pit, ale ked sa to uz rozbehlo, uz som ani nemyslela na vodu a neviem o tom ze by tam bola zakazana. Ale ked som pocas porodu pytala vodu, tak mi len omocili pery 😒

nena13
17. apr 2012

@natty07 Tak si si prežila svoje...

natty07
17. apr 2012

@nena13 Ano prezila, ale stalo to zato 🙂 Ty ides 1x?

nena13
17. apr 2012

Ano 1 x a mam už dosť rokov...tak mam poriadny stres,ani z daleka si neviem predstaviť čo ma konkretne čaka v TS v pôrodnici-mala som česť tam isť na ultrazvuk a ten prístup neskutočne arogantny....

natty07
17. apr 2012

@nena13 Tak to som prekvapena, ze si mala taky zazitok, lebo ja mam naozaj vyborny pocit z tejto porodnice. Rodila som tam uz 3 krat. Prvy bol taky komplikovany ale ostatne super a aj pristup vsetkych bol vyborny.

lucc
17. apr 2012

@nena13 Ja som si nezobrala nič, teda pri prvom. Ale teraz pri druhom pôrode si beriem určite čokoládku a vodu, len do malej fľašky. Pretože pri prvom som bola na vzdychárni od druhej v noci a porodila som až na druhý deň o jednej. Takže som mala strašne málo energie a chuti tlačiť, ale nakoniec to dobre dopadlo, aj sestričky boli celkom milé, jedna mi dokonca doniesla polievočku (ale nesmela som to nikomu povedať 😀 )
Keď som sa rozprávala s inými, tak nedovolili ani vodu, ani čokoládu, proste nič - ale čo oko nevidí ... 😉 a kúsok čokoládky sa ti v organizme až tak rýchlo nepremení, len ti dodá energiu a zaženie hlad ... pre istotu, ak by si nenarazila na dobre naladené sestričky 😀 😀 😀

nena13
17. apr 2012

@natty07
@lucc Ďakujem žienky ste zlaté,kým som tam nebola na ultrazvuku,celkom som bola dobre naladená,ale odvtedy mam kadejaké pocity...A nie je tam veľa žien na tej vzdychárni a pod sprchu môžem hocikedy?

tina_22
17. apr 2012

@nena13 Neboj, ja nemam negatívne skúsenosti, tam platí aké sme my, takí sú oni k nám 😉 Keď mamičky priveľmi nevystrájajú a nevyžadujú zbytočne príliš veľa, tak v pohode, ale zase si treba vypýtať, keď niečo potrebuješ- na WC, do sprchy, lieky, keď nevládzeš, je ti zle. Neznášajú histériu 😀 Aj pri bábatku- ak ho chceš mať pri sebe, vypýtaj si, ak sa chceš pozrieť, choď- na kúpanie, prebaľovanie-ja som svojho chcela vidieť rozbaleného, tak dom išla za nimi a oni mi ho pekne rozbalili a ukázali, pupík, a tak
Takže tak nejak
Držte sa a veľa síl a hlavne sa nebojte. Oni sú tam od toho, aby pomohli.

nena13
17. apr 2012

@tina_22 Ďakujem .Aj nejaké lieky od bolesti je tam možné popýtať?

lucc
17. apr 2012

@nena13 sprcha je priamo pri tej vzdychárni (teda ak si dobre pamätám 😀 ) môžeš ísť kedy chceš, ale je dobre povedať sestričke, alebo sa jej opýtať a @tina_22 má úplnú pravdu aké sme my, také sú aj sestričky , ja mám tiež len dobré skúsenosti, boli skutočne všetci ústretoví 😉 a chystám sa tam každú chvíľku, takže ak sa tam niečo po troch rokoch zmenilo, dám vedieť 😀 😀 😀

natty07
17. apr 2012

@nena13 Ja som bola az prekvapena, lebo sestricky sa casto chodl pytat, ci netreba nieco od bolesti.

lucc
17. apr 2012

@natty07 ale až po pôrode, či?

nena13
17. apr 2012

@lucc Tak sa držkaj a daj vedieť-držím prsty🙂

lucc
17. apr 2012

@nena13 ďakujem 🙂

natty07
17. apr 2012

@nena13 ano po porode

tina_22
17. apr 2012

@nena13 S liekmi to celkom presne neviem-kvôli kojeniu, či niečo dávajú, ja som rodila sekciou, takže mne dávali infúzie-jeden dva dni po. Ale keď dačo, spýtaj sa, oni ti povedia. Epidurál sa dá, ale nie cez víkend. Ale viem, že šitie po pôrode ženy cítia, trvá niekedy aj dlho, ale väčšinou si taká zmordovaná, že necítiš bolesť 😀

dulkagabulka
19. apr 2012

Na otvorený list o nástrihoch, adresovaný MUDr. Cupaníkovi sa podpísalo viac ako 100 žien s dlhodobými problémami po nástrihu. Mnohe z nich nam poslali svoj pribeh. Nie je to radostne čitanie , ale je dôležité, aby sa táto téma odtabuizovala.Tu je vyber z reakcii :

http://www.zenskekruhy.sk/nase-aktivity/item/12......

lucc
19. apr 2012

Ahojte, nie je tu nejaká čerstvá maminka, čo sa práve vrátila z pôrodnice? Zaujímalo by ma, či je plná, alebo nie 😀

magimi
21. apr 2012

@lucc ak tam nahodou este nie si 🙂...tak teraz je tak poloprazdno. jaksi menej deticiek sa rodi, ale je to nevyspytatelne. Sa to moze zmenit za jediny den

vanesaa
22. apr 2012

Ja som sa vratila z pôrodnice v piatok, a od pondelka tam bol dosť veľky nával 😉

ada6947
23. apr 2012

@bobulienkas ahoj,ja somvcera volala do porodnice a tiez som sa pytala co treba pre babo ak chcem byt na roming izbe a sestricka mi povedala ,ze iba krem na zadocek , na pupok deton, ze ostatne veci daju jaaj a plienky , tak teraz neviem 🙂 , ale este raz tam asi zavolam a dam si to este potvrdit 😀

grenka
23. apr 2012

@ada6947 plienky musis vziat jednorazovky 20 kusov...kazda musi brat ci je na takej alebo inej izbe....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre