Pôrodnica v Trstenej. Aké máte s ňou skúsenosti?

reja
14. feb 2007

Ahojte kocky,
su tu nejake Oravky, ktore maju skusenosti s porodnicou v Trstenej?

adrianaolasakova
18. jún 2012

Zdravim Maminky🙂 má niektorá z Vás terním začiatkom júla:🙂 ja len že či sa tam náhodou nestretneme🙂

niktoska
18. jún 2012

Zdravím maminky a maminky-čakateľky 🙂 Pridávam svoju skúsenosť s touto pôrodnicou.
Rodila som minulý týždeň a som tá najšťastnejšia osoba pod slnkom, že som si vybrala práve toto zariadenie. Keďže som bola prvorodička mala som určité obavy a strach ako to všetko zvládnem. Pani doktorka a sestričky boli veľmi milé a ústretové. Poradili čo a ako, pomáhali kde sa dalo, vysvetlili všetko čo som sa pýtala a nakoniec sme pôrod zvládli za 4 hodinky. Síce som sa pekne krásne potrhala, ale pani doktorka to zašila perfektne a už po pár dňoch som sa cítila celkom fajn.
Čo sa týka pobytu, ležala som na nadštandardnej izbe a dobre som spravila. Mala som aké-také súkromie. Sestričky z novorodenecké pomáhali a neviem, čo by som bez nich robila. Na 4 sa mi prsia strašne naliali a malá sa nevedela prisať. Priznám sa, že som si celý deň odrevala. No sestričky ma podržali a pomohli. Takže sme v sobotu odchádzali spokojní, aj ja a aj malinká.
A keď raz niekedy znova budem tehotná jednoznačne pôjdem rodiť znova do Trstenej.

kaja17
22. júl 2012

@niktoska Ahojte, aj mna caka porod.. uz druheho babatka (prve sa narodilo v ZA kedze tu este posledny tyzden byvam) ale druhe zatial neviem. O tyzden sa stahujeme do Namestova a termin porodu mam na 24.10.2012. Citam fora, clanky o porodniciach v Trstenej a Dolnom Kubine. A cim dalej mam z tych informacii zmatok. Skoda ze na web stranke nemocnice v Trstenej nie je blizsi popis. Ako to vlastne chodi v Trstenej. Je tam nadstantardna izba alebo nie? Ak ano ake su poplatky. Rooming-in? Skusenosti mamiciek s tymito dvoma nemocnicami. Popripade ak mate dobre skusenosti s konkretnym gynekologom v namestove (aj tuto zmenu musim vyriesit cim skor). Dakujem za akekolvek blizsie info.

vanesaa
23. júl 2012

kaja17 Ahoj, v Trstenej sú dve nadštandardne izby. Jedna je pre 1 osobu tá stojí 8 € na noc, a druhá je pre 3 a tá stojí 4 € na noc. Rooming izba tam tiež je, ja som bola na nadštandardke bábatko som mala cez den často pri sebe a v noci som si aspoň trošku oddýchla. A v Námestove skús Annu Moresovu ja k nej chodím, ma super prístup som s nou veľmi spokojná 😉

monikad1
23. júl 2012

v Trstenej som rodila 4x, plus niekoľkokrát na udržiavaní, ja mám s týmto oddelením len dobré skúsenosti, sú tam veľmi milý lekári a samozrejme aj sestričky. Aj moje známe tam rodili a chvália si to. A ešte to, že deti som nemala pri sebe stále, mne to vyhovovalo, aspon som si mohla oddýchnuť a nabrať sily. Veď oni ich nosia často a prinesú aj keď plače.
Toľko môj názor

kaja17
24. júl 2012

@vanesaa Dakujem za odpovede... skusim zavolat p. Moresovej. Neviete ci sa nadstandard musi nejako rezervovat?

vanesaa
24. júl 2012

@kaja17 Nedá sa rezervovať, je to trošku aj o šťastí buď je voľná izba alebo nie je. Keď som bola ja bolo plno išlo to na striedačku jedná odišla ďalšia prišla..

voskovaeva
28. júl 2012

@kaja17 ja som 3x rodila v trstenej a bola som maximalne spokojna , jasne ze sa najde sestrička ,alebo dakto iny z personalu co ti zneprijemni naladu, ale to musis hodit za hlavu.Ked treba len sa pytat oni ti na všetko odpovedaju 😉 vobec sa nemusis bat.Co sa tyka izieb odporucam nadstandart bud kde si sama a nebo kde ste tri a mate tam socialne televizor chladnicku uz si presne nepametam sumu za noc , ale stoji za to si to priplatit.A co sa tyka doktorky priklanam sa tiez k moresovej.Drzim palce aby vsetko dobre dopadlo a bola si spokojna 🙂

spajky
5. aug 2012

@kaja17 ahoj nevies ci sa da dr moresova zarezervovat k porodu?

anetaadam
14. aug 2012

@spajky nedá, v Trstenej sa nedajú zazmluvniť lekári,pýtala sa jej na to kamoška.Primár s tým nesúhlasi.No ale v DK si môžeš zazmluvniť lekára 😉

spajky
14. aug 2012

@anetaadam uz om sa pytala aj jej ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

anetaadam
14. aug 2012

@spajky kedy maš termín?

spajky
14. aug 2012

@anetaadam 27 augusta

anetaadam
14. aug 2012

@spajky tak to už čo chvilka 🙂 ,nerozmyšľala si nad DK,kamoška tam teraz rodila a aj si zazmluvnila DR,bola veľmi spokojná

spajky
14. aug 2012

@anetaadam mne nebolo v ts zle

merry1
14. aug 2012

@reja a kolko sa plati za to ze sa o babetko staras sama v izbe?

kaja17
15. aug 2012

Ahojte, dakujem za info... p. Moresovej som sa bola zaregistrovat.. caka ma prva navsteva o tyzden.. tak uvidime... Este sa chcem spytat aj ked je to mimo temy. Kedze uz mam jedno babatko hladam aj pediatra v NO. Vase skusesnosti odporucania by mi pomohli. Dakujem. Btw. nemate skusenosti s akceptovanim porodneho planu v trstenej alebo v dk?

anetaadam
15. aug 2012

@kaja17 my chodíme s deťmi k Dr.Straňakovi,a pôrodný plán v TS asi neakceptuju a v DK neviem

dadka1010
16. aug 2012

@kaja17 My sme u dr. Hubčíka a sme s ním spokojní 😉

reja
autor
16. aug 2012

@merry1 fuuuha, to si uz nepamatam ...

mirka1985
16. aug 2012

@kaja17 my sme tiez pri Hubcikovi a je uplne v pohodicke

mirka1985
16. aug 2012

@merry1 mne sa zda, ze za toto sa nic neplati, nie je to nadstandardna izba.

voskovaeva
16. aug 2012

@kaja17 jsou tu dva schopni pediatri a to je mudr.Hubcik a mudr Stranak zalezi ktory ta zoberie slysela som ze uz Hubcik nechce brat, ale nveim ci je to pravda treba sa opytat 🙂

majjka0806
23. aug 2012

Kocky y Trstenej chcem sa vas opytat dobry pediater v Trstenej??? najlepsie so sidlom pri nemocnici 🙂 🙂 dik

grenka
24. aug 2012

@majjka0806 moja asi ta sklamem ale tam neni nic moc na vyber...stare paky 😀

majjka0806
25. aug 2012

@grenka no vsak to su povacsine , ja sa pytam koli segre...uz o chvilku ma termin...a tiez je tam pristahovana 🙂

mutka
25. nov 2012

Ahojte baby chcem sa opítať čo si mám zobrať do pôrodnice TS neviem či sa tam aj plienky berú a môžete mi dať viac info o tej nemocnici?Dakujem Maťa

martinaxx
26. nov 2012

@mutka áno treba tam 20 jedmorazovych plienok,potom sú také podložky na posteľ,aby si všetko nazakrvavila,prípadne odsávačku na mlieko a klobúčiky na bradavky-ja som ich potrebovala,lebo malá sa mi nechcela prisať.Ináč s nemocnicou som bola spokojná,milé sestričky,doktory-proste pohoda.Ak chceš niečo vedieť kľudne sa spýtaj,ja som tam rodila pred rokom: 🙂 🙂

mutka
26. nov 2012

Ahoj maťa ja som tam bola pred 3 rokmi a tiež som bola spokojna len mám akýsi strach lebo idem 3 raz cisárskym tak preto som sa pítala že čo tam zobrať tak iba tie plienky a tie podložky kde kúpim dakujem

martinaxx
26. nov 2012

@mutka to normálne v lekárni,keď si budeš pýtať oni už vedia o čo ide 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre