Pôrodnica v Trstenej. Aké máte s ňou skúsenosti?

reja
14. feb 2007

Ahojte kocky,
su tu nejake Oravky, ktore maju skusenosti s porodnicou v Trstenej?

norikk
1. sep 2010

@tajinkaa a co ostatne veci?? ked nebudem na rooming in izbe,tak potom tiez mam brat veci na kupanie??? a co vsetko?? mydlo, olejcek,a aj plienkovu osusku a osusku pre babo??? ci to oni vsetko dodaju??ako to vlastne chodi??? prosim popiste vsetko ☹

tajinkaa
1. sep 2010

ked nebudeš na rooming in tak ti potreby na kúpanie netreba lebo bábätko budú kúpať sestričky na novorodeneckom, v prípade roomingu musíš mať všetky potreby na kúpanie - mydielko, olejček, osušku, kefku na vlasky, je dobré vziať si aj teplomer do vaničky...
no a pre seba si musíš vziať župan, papuče, toaletný papier, hygienické potreby, pôrodnícke vložky, odsávačku na mlieko, klobúčiky na bradavky... nočnú košelu dávajú ale odporúčam vziať si vlastnú aspon dva kusy lebo tie nemocničné sú hrozné...
@norikk

tajinkaa
1. sep 2010

pridávam aj foto z rooming-in izby

norikk
1. sep 2010

@tajinkaa a za rooming in izbu sa kolko plati??? a to kupanie co si vravela, ze sa vyberie nahodnebabetko, tak to sa zvolaju mamicky nanovorodenecke a tam sato kupe ci ako??? a vdaka za fotky

tajinkaa
2. sep 2010

@norikk za rooming-in sa neplatí nič, platí sa za nadštandartnú izbu myslím že to bolo 100 sk na deň neviem kolko teraz v eurách ale na nadštandarte nemáš pri sebe maličké...
no a to kupanie - sestrička zavolá všetky prvorodičky na novorodenecké, tam vyberie jedno bábätko a ukazuje mamičkám ako ho kúpať, ako ho správne držať, ukáže aj ošetrenie pupčeka a obliekanie... tam sa môžeš popýtať všetko čo ti nie je jasné, potom dostaneš reklamné letáky a šup na izbu...

norikk
2. sep 2010

dakujem @tajinkaa , cennik nemocnice som si pozrela, len som nevedela,ci rooming in,je nieco extra a este raz sa chcem spytat, ze ak nejdem na rooming in, tak pre babatko mam zbalit len tie plienky??? a potom vecicky na domov?? sak aj ked daco bude chybat,tak sa to dodatocne prinesie.... a ako to byva pri porode?? robia klystir kazdej?? a davajju nejake infuzie na tlmenie bolesti?? alebo sa da vsetko dohodnut,co nechcem a co hej...... a pozeram, ze mas termin o dva dni, tak drzim palce 😀

tajinkaa
3. sep 2010

no ked nebudeš na roomingu tak ti pre bábo nič netreba len tie plienky a vecičky v ktorých pôjdete domov...
a klystír robia každej a aj holia každú mamičku - nie je to moc príjemné ale čo už....
no a tie infúzie: ja som mala pri prvom pôrode celý čas infúziu myslela som si, že mi v nej tečie niečo proti bolesti lebo som ich nemala moc silné a v správe o rodičke som zistila, že mi tiekol oxytocín ale ak budeš mať silné bolesti tak si môžeš o niečo požiadať, ak tam bude prítomná anesteziologička tak môžeš požiadať aj epidurál... ja som to šťastie nemala lebo som rodila v nedeľu a vtedy tam nebola ale nakoniec ani nebolo treba pôrod bol rýchly a nie moc bolestivý dúfam, že aj teraz to tak bude 🙂

norikk
3. sep 2010

tak vam drzim palce a nech je malinka zdrava 🙂

majjjka24
23. sep 2010

ja som si myslela, že v Trstenej moznost rooming-u nie je, tak to ste ma potesili, nevedela som sa rozhodnut medzi Kubinom a Trstenou, ale teraz uz na 100% Trstena 🙂

norikk
23. sep 2010

no tak to sa tam stretneme 😀

denisooocka
12. jan 2011

Ahojte, chysta sa niekto rodit koncom februar? zaciatkom marca? 😉

norikk
12. jan 2011

@denisooocka svagrova zena 🙂

denisooocka
12. jan 2011

Naozaj? to je fajn a odkial je?

norikk
12. jan 2011

@denisooocka z trstenej

denisooocka
12. jan 2011

No tak sa tam mozno aj stretneme 🙂

norikk
12. jan 2011

@denisooocka aj my sme sa s @majjjka24 stretli a nevedeli sme o sebe,ze sme to my 😀 az potom po porode sme sa zdohadali....inak,ak si prvorodicka,priprav sa na pristup sestriciek ohladom kojenia...podla mna hrozny....stresuju zeny,ze malo babatka papaju ale s kojenim,aby efektivne pomohli to nie.....mam negativne spomienky 🤐

denisooocka
13. jan 2011

@norikk som prvorodička a už som niečo o tom počula, že nie sú bohvieaké tie sestričky. A celkovo máš aké skúsenosti s tou pôrodnicou? No ak mám byť trochu úprimná, obávam sa...Ale možno je dobre, že neviem čo ma celkom čaká, keďže som prvorodička. A izby sú tam aké?

norikk
13. jan 2011

@denisooocka ja som z tych menej spokojnych....hadaju sa so mou,ze tam chodia aj zeny z Ba...ak ti mozem poradit,chod na nadstandardne izby,aby si mala vlastnu sprchu a wc....lebo pre ostatne mamicky co maju spolocne je to hrozne...ja som rodila kocom septembra a kedze bol pokazeny ventilator, museli sme sa sprchovat pri otvorenom okne.....no hruuuza...

norikk
13. jan 2011

@denisooocka ja uz na buduce nejdem rodit do trstenej.....vyhladam si bfhj nemocnicu,ktora je priatelska pre dojcenie....a pojdem aj na nadstandard 😀 a ak budes potrebovat pomoct s dojcenim,tak sa ozvi...napisem ti IP,ako to bolo u mna.....

denisooocka
13. jan 2011

@norikk Dakujem za info..pojdem teda na tu izbu... No ak ti mám pravdu povedať, najradšej by som to už mala za sebou...všetko, celý pôrod aj tú nemocnicu...tiež som sa stretla buď s veľmi pozitívnym hodnotením, alebo naopak s negatívnym...ale oo tých sestričkách som dosť veľa počula..

denisooocka
13. jan 2011

@norikk no dobre teda, potom sa určite ozvem ak budem potrebovať 🙂 tak ty musíš mať potom krásne deculo teraz, aj moja kamoška rodila koncom septembra. Majka...teraz ma napadlo ze si písala nieco

norikk
13. jan 2011

@denisooocka ja som myslela tuu, s ktorou som si pisala o par prispevkov vyssie 🙂 ......neviem ci to je ona,..ked som rodila,mali sme plne stavy,zeny lezali este aj na gynekologickom 😀

denisooocka
13. jan 2011

@norikk hej wiem, nie je to ona, len mena maju rownake 🙂) no wacsinou september je taky 🙂

denisooocka
13. jan 2011

@norikk ešte som sa chcela opýtať čo všetko si potrebovala, keď si tam išla. 🙂

norikk
13. jan 2011

@denisooocka napisem ti v tej IP, bo to je tiez na dlhsie 😀 no len teraz sme vstali, tak potom neskor ok? 😅

denisooocka
13. jan 2011

@norikk dobre teda 🙂

mirka0044
14. jan 2011

@denisooocka ahoj, aj ja rodim koncom februara v Trstenej..

tina_22
14. jan 2011

@denisooocka Nemocnice sa neboj, je pravda, že sestričky na novorodeneckom sú svojské, ale čo už. Ale určite si pýtaj nadštandardku-už len kvôli wc a sprche. A s kojením sa znechutiť nedaj, my sme odchádzali z nemocnice s nutrilonom a kojím dodnes-a to má drobček už rok 😉 Inak pôrod a všetko okolo toho bolo fajn, ja som bola spokojná

denisooocka
15. jan 2011

@mirka0044 no to sa mozno aj stretneme, ja mam termin 28. februara..ty mozno aj skorej, co?

mirka0044
15. jan 2011

@denisooocka no, ano, ja mam termin 19. febr., ale clovek nikdy nevie.. moze to byt aj tyzden skor, aj neskor.. a odkial si presne? Budem drzat palce, obom.. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre