Pôrodnica v Trstenej. Aké máte s ňou skúsenosti?

reja
14. feb 2007

Ahojte kocky,
su tu nejake Oravky, ktore maju skusenosti s porodnicou v Trstenej?

majjjka24
2. mar 2011

@zuzka1989 platene nie 🙂

zuzka1989
4. mar 2011

dakujem vam baby este ze vas tu mam 😎 😅

dadka1010
4. mar 2011

Kočky čo ste rodili v Trstenej, priložia bábätko hneď po pôrode ešte neumyté? Alebo ho len ukážu a berú ho preč? 😉

norikk
4. mar 2011

@dadka1010
@dadka1010 tento akt nerobia ani v BFHI nemocniciach vsade...slovenske porodnice su uz raz take a nie este v trstenskej....babo ako porodis odsaju a idu okupat odvazit a daju hned aj do perinky a tak ti ho anchvilu ukazu....a potom donesu spolu s ostatnymi na izbu an kojenie....ale skus si napisat porodny plan a mozno ti vyhhoveju ;) mne mojho neprilozili, ale som aj rada, lebo bol priduseny takze ho museli troska pobit po zadocku aby sa rozdychal pri kupani

dadka1010
4. mar 2011

@norikk Ja sa len pýtam, ma to minule napadlo, veď keď nedajú, tak nedajú, ja sa tam s nimi biť nejdem 😀

gocalka
6. mar 2011

ahojte mamičky neviem ako môže niekto kto rodil len v Dolnom Kubíne komentovať pôrodnicu v Trstenej ja som v Trstenej porodila už dvoch synov a je to super pôrodnica od lekárov až po sestričky a personál výbavu vám v pôrodnici pre bábätko netreba iba v prípade že sa rozhodnete pre roomingovú izbu. Treba vám iba oblečenie pre bábätko ked idete domov a to stačí doniesť v deň prepúšťania všetko vám pre bábo tam dajú donesiete si iba 20 pampersiek a oblečenie a perinku a veci na kúpanie vám dajú pre bábo na novorodeneckom. Je možnosť vybrať si nadštandardnú izbu za príplatok 2 € na deň.Je to super pôrodnica odporúčam vám ísť porodiť váš uzlíček šťastia tam.

gocalka
6. mar 2011

@dadka1010 dajú bábätko iba ked rodíš normálne ak cisárskym rezom tak ho zoberú ale umyté donesú ukázať ak rodíš v lokálnej anestéze ak si úplne uspatá tak až ked sa preberieš

dadka1010
6. mar 2011

@gocalka Takže ho priložia? Mala by si to napísať aj norikk, lebo tá mi tvrdí, že na slovensku sa to nerobí 😕 .

norikk
6. mar 2011

@dadka1010 ja som mala na mysli samoprisatie po porode....to v trstenskej nemocnic nerobia, sak som tam robila daco o tom viem, ale vidim,ze sa tu len hadam ☹

norikk
6. mar 2011

@dadka1010 babo ti len ukazu, dve hodiny polezis este na sale, ak by sa nieco stale, ale na krmenie tzi ho prilozia az ked budes na izbe.....tvrdia, ze dieta prvy den aj tak nemusi jest......ale vies ze hned po porode, sa tvori kolostrum bohate na ziviny a je ho malo

aleka
8. mar 2011

dopočula som sa že teraz nie je k dispozícii žiadna doktorka ktorá dáva epid. je to pravda?

mirka1985
8. mar 2011

@aleka no tak to som aj ja zvedava, ze ako to tam vlastne je ohladom epiduralky. Co ja viem, pichaju ju dve - Moriova a Horanova a ked tam ani jedna momentalne nie je, jednoducho mas smolu, ale ci su momentalne prec netusim. Mozno povedia baby co tam teraz rodia, denisooocka tam dnes nastupila a ona epiduralku chcela, tak uvidime, ked sa vrati, ze co povie.

norikk
8. mar 2011

@aleka presne ako hovori @mirka1985 , ja som bola z tyhc ktore rodili vtedy, ked tam tie doktorky neboli, ale da sa to zvladnut aj bez epi....... vsetkym buducim rodickam odporucam,aby boli hlavne dostatocne vyspate, ak je zena poriadne odpocinuta, zvladne porod lavou zadnou aj bez epi

grenka
14. mar 2011

@aleka da sa to zvladnut aj bez epi...porod je nic iba len bolesti pred...ale ked zaplace ten maly uzlicek zabudnes na vsetko 😉

grenka
14. mar 2011

@mirka1985 pichaju iba ked su tam ale ked nie tak sa to zvladnut aj bez nej 🙂

aleka
14. mar 2011

@grenka áno dá sa to zvládnuť mám už dve deti 🙂 🙂 🙂 len neviem prečo teraz mám panický strach 😖

grenka
14. mar 2011

@aleka jas som sa nebala a porod bol komplikovany az na 3 den som porodila nemohla som sa otvorit 😒 potom mi pomohli tou cipkou tzv rozbuskou 😠 😅 😲 bolesti riadne 😅

dadka1010
16. mar 2011

Ahojte, tak už to máme aj my za sebou. Rodila som cisárskym pod celkovou anestézou, chcela som to aj ja, ale odporučila mi to aj anesteziologička, kvôli nízkemu počtu krvných doštičiek. Ten pocit ľahnúť si na operačný stôl bol strašný 😕 . Po prebudení ma neskutočne bolelo celé telo, bola som smädná ako ťava, ale musela som dva dni ležať na infúziach bez vody a jedla. Najhoršie bolo stláčanie brucha po prebudení, to bola neskutočná bolesť. Ale keď mi doniesli môjho anjelika, tak som si povedala, že mi to stálo za to.
Inak som bola spokojná, až na jednu sestričku, ktorá mala v riti oje, nevedela nikdy zavrieť dvere na izbe. Lietala ako strela po chodbe a dupala nohami ako slon 😠 😠 😠. Ešte jedna vec, ktorá bola otrasná, že v sprche som musela dakedy čakať 5 minút kým sa pustí teplá voda. A do tretice ešte jedna vec, niektoré sestričky z novorodeneckého. Ani bú ani mú, keď prišli na izbu, doslova som sa musela doprosovať, aby mi povedali, koľko mi drobec vypil mliečka. a keď mi jedna krava povedala, že s mojimi bradavkami nikdy kojiť nebudem, tak som depkovala a revala ako malé dieťa.
Ale máme to za sebou, sme domka, zdraví, papkáme a hlavne sa kojíme. to by som sa tej krave dnes išla vysmiať, že aké ja mám bradavky 😎 .

majjjka24
17. mar 2011

@dadka1010 no teda tak to by som sa sla stazovat, keby mi niečo podobne povedala nejaka sesrička, vsak oni su tam na to, aby pomohli a nie deptali mamičky 😠 😠

dadka1010
17. mar 2011

@majjjka24 Ja som bola z toho úplne hotová 🙄 , ale vďaka mojej kámoške sme to prekonali 😉 . Niektoré sú tam fakt riadne fúrie

tina_22
17. mar 2011

@dadka1010 Tak vám blahoželáme, o depkách z kojenia viem aj ja svoje-odchádzala som na dne, s nutrilonom a zničená, kojím ho dodnes a to už má 1,5 roka 😀 Tiež by som sa im šla vysmiať 😀

mariakubasova
17. mar 2011

Baby ma niektora termin na august okolo 27 cakam 2 dieta a mam poriadny strach prvy pôrod dopadol dobre ale mam pocit ze ten druhy taky nebude.Rodila som bez epiduralu a celkom sa to dalo a za ktoru izbu sa to neplati?

tina_22
18. mar 2011

@mariakubasova Ahoj, neplati sa za klasickú izbu, bez wc a sprchy-klasika posteľ a stolík, je tam viac žien pokope. Bežná nemocničná izba. Ak si už rodila, tak vieš 😉

dadka1010
18. mar 2011

@tina_22 Akože iná podpora, také by tam nemali čo robiť 😠 😠 😠

maya111
19. mar 2011

ahoj Majjji, určite ta prijali 28.9. tak ako mna, sedeli sme pred tou ambulanciou kde nám vyniesli "ortieľ".

grenka
21. mar 2011

@dadka1010 ja som sa iez narevala pre sestricky z novor...lebo moj drobec bol ospaly zo ziarenia tak netahal..este ho aj nazvali pomarancovy pripad 😠 prisla dr KOUBEKOVA hned sa aj maly dal do poriadku...bola prec na seminarke tak si vies predstavit ako si vsimaju take dieta 😠 dala mu celaskon ja som sa odsavala a davala moje mliecko a vysiel z toho hned....a doma sa naucil aj tahat 😀

majjjka24
21. mar 2011

@maya111 ja uz viem, ty si rodila cisarskym kvoli tlaku, alebo niecomu podobnemu, vsak 🙂

norikk
25. mar 2011

@dadka1010 blahozelam ku drobcovi 🙂 tak dufamze uz chapes moj negativny postoj k tejto porodnici.....ak budes potrebovat pomoct s kojenim, iozvi sa 🙂

dadka1010
26. mar 2011

@norikk Ahoj, no tak to áno, ale rodiť by som tam išla znova 😉 . Našťastie sa kojíme, dnes by som tej sestričke išla napľuť do očí. Ďakujem

kattikina
26. mar 2011

@mirka1985 tak ja som bola ohladom epidurálky za morivou pred porodom vsetko mi vysvetlila . a mala som ju nachystanú a vsak pokial rodís cez vikend a nie je tam budes rodit bez nej ja som rodila v piatok a bola tam tak som to vystihla.aj ked ten macací chrbát urobit je riadna fuska v bolestiach asle ked to chces musís to zvládnut. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre