Pôrodnica v Trstenej. Aké máte s ňou skúsenosti?

reja
14. feb 2007

Ahojte kocky,
su tu nejake Oravky, ktore maju skusenosti s porodnicou v Trstenej?

skejla
30. júl 2011

@katarinka1986 aha no tak uvidime co z toho 🙂

grenka
31. júl 2011

@skejla mne tiez vypocitala zle termin maly sa narodil o mesiac skor,alebo bol nastastie zdravucky a vyvinuty 🙂 az na tu zltacku...

skejla
2. aug 2011

to je dobre 🙂 to je vsak ked to odflaknu dneska akosi ti doktori

fulmaya
3. aug 2011

@bambusko pri mojom prvom dietatku mi nepomohla ani ako Ty pises "vyborna"laktačna poradkyňa na ktoru kontakt som zohnala v časopise dieťa.dieta bud spalo a to ma chytala panika ved preboha ja už jem tretí krát a to dieta od rána ešte ani raz alebo sa prisalo a chcelo sať vkuse aj 3 hodiny a striedavo salo a plakalo a salo a plakalo až unavené nakoniec zaspalo.a ja som bola hrdá že kojím.moje obavy vyborna laktačna poradkyňa skvelo vyvrátila, ved čím častejšie budem dieťa prikladať tym viac mliečka budem mať načo sa odstriekať to su predsa zastaralé metody a blbosť že možem mat mlieka malo, mam sa upokojiť a dieťa natriasať na rukách alebo mu dať cumlík aby ma sústavne nesalo.ešte som dostala radu že ak dietatko dlho spí treba si ho položiť na hrudník a počkať kým sa samé prebudí a nájde si bradavku, no skvelé, až na to že som nestihla navariť obed lebo sme takto ležali celé doobedie a ako to riešia matky ktoré maju doma viac detí?príde mi to že ani super rady super laktačných poradkýň sa nie vždy dajú realizovať a sú pritiahnuté za vlasy.ale vrátim sa k sebe.hrdá"sprostá" som takto kojila asi mesiac, ani počuť o prikrmovaní no a čo že dieťatko nepriberalo a ráno malo plienky uplne suché- ja kojím!odvážiť si dieťa koľko vlastne vypilo?blbosť!zbytočné stresy ved to sa predsa už nepraktizuje len v zaostalej trstenskej nemocnici.a ja som kojila vdaka skvelým povzbudeniam skvelej poradkyne a malá začala chudnúť...viete ako to skončilo?začali sme prikrmovať a konečne sme si užili pohodu spokojné dieťatko aj maminka a za to určite poradkyni dakovať nebudem.pri druhom dieťati som bola v porodnici vdačná že občas viem kolko moje dietatko vypilo mojho mliecka a domov som šla s presvedčenim kojit a urobit pre to maximum ale aj s ponaučením že nie vždy aj pri najlepšej voli to ide.nechcem sa zastávať sestier nikto nie sme dokonalý ale čo som mohla vidieť a hlavne počut počas mojho pobytu v porodnici,režiu neopakovatelnych chvil maju matky vo svojich rukach. čo tak namiesto hystérie a jačania že to bolí(a čo sme preboha čakali,že to bude štekliť?)boli trochu disciplinované, počuvali rady sestričiek.aj matka prispieva k základom dalšieho zivota a vyvoja svojho dieťata aj tým ako sa správa pri porode, pretoze ak spravne nedycha tak nedáva dostatok kyslíka dieťatku alebo ak netlačí ked treba lebo to boli a nevladze, ale kričat to vladze a energiu minie kde netreba.moja spolurodiaca sa po porode setre na sale ospravedlnovala.za čo?neviem.asi za svoju disciplinovanosť ale nechcem to rozoberať,nebudem predsa špiniť do vlastného(mamičkovského) hniezda.takže dievčatá, treba sa trochu zamyslieť aj nad sebou či sa aj ja správam slušne a nie hned kritizovať a vidieť chybu len v druhých.a tretie dietatko sa napriek všetkému chystám rodit v zaostalej trstenskej porodnici.ved tam mi donesú dieťatko uz obriadené a mojou jedinou ulohou je len kojiť a regenerovať.nemusím mať celú noc dieta pri sebe ani ho kupať a kazdu chvilu prebalovať,ubolená natriasať na rukách ked plače a ja este nebudem dost mliečka.ved tie neochotné sestry z novorodeneckého sa mi o všetko postarajú .mozno ma budete povazovat za nemoznu matku lebo neuprednostnujem rooming-in a nechcem sa starat o dietatko od sameho zaciatku,ved su to ako si pisala neopakovatelne chvile-ja viem.ale uprimne, kolke z nas ktore tu prispievame a rodili sme v trstenej sme sa hrnuli na jedinu izbu rooming-in?skusme zapracovať aj na sebe a venovat sa starostlivosti o nase dieta.v kubine inu moznost nemaju.zeby som to skusila?termin porodu mam 1.septembra tak mi držte palce.

bambusko
5. aug 2011

dalsia ochotna sestricka... na kazde zo svojcih 3 deti som sa po 9 mesiacoch ocakavania nevedela vynadivat a vsetko bolacky boli zabudnute pri dotyku s malym zazrakom. asi som bola nad sebou dost zamyslena, maximalne disciplinovana a spravala sa 100% slusne, lebo s takymto pristupom ako tu opisuju trstenske zdravotnicky som sa v porodnici, ani na novorodeneckom, nestretla 🙂 rooming-in je prirodzena vec a zasnem, ze v 21. storoci este kdesi funguje separacia matky od novorodenca a studeny odchov ☹

grenka
5. aug 2011

@bambusko ved doma si ho uzijes az az 🙂

grenka
5. aug 2011

@fulmaya super ja som toho isteho nazoru...ja ked som bola v novem tak vtedy bolo okolo25 deti,mna po porode museli dat na gyndu 😀 tak maju sa tie setricky co umakat,su 2 a kazde babo prebalit poumyvat...pohundreme na ne ale ich treba brat s rezervou 😀 ja som si myslela ze nebudem kojit vobec,maly mal zltacku,tak som sa odsavala lebo spal...a doma som si ho dala do parady 😀 ...a uz je skoro 9 mes pricucany 😀

bambusko
6. aug 2011

@grenka zamyslela si niekedy nad tym, ako to vnima a citi ten malicky cloviecik, kym si ho zacnes uzivat doma? popri domacnosti, starsich surodencoch, zvedavych navstevach... kedze dovtedy poznal kazdy dych a tlkot srdca svojej mamy, ktorej zrazu niet, lezi tuho zabaleny v perinke, ak mamu vola prilis nahlas, dostane sa mu sladkej vody, aby nerusil spoluleziacich. nechape preco s mamou moze byt len ked ta vec, co sa vola hodiny, ma rucicky v urcitej polohe. prve dni bez kazdodennych starosti su najlepsia prilezitost na vzajomne spoznavanie a zzivanie sa, rozbehnutie laktacie. zobrat dietatko do narucia len tak, pocuvat ako dycha, skumat male nechtiky, dlhe riasy a naspulene ustocka. spoznavat grimasy, ked sa prebudza, privinut si ho a prebalovat a umyvat s laskou, nie rutinne automaticky. lebo verim, ze 2 sestry na 25 deti je iny stres 😒 ok, nemocnica nemoze/nechce zmenit system, ale v akom inom odbore by ste boli ochotne trpiet tieto zastarane metody? ak by vam v obchode ponukli cb televizor, pocitac typu 486 alebo gazove vlozky? ludstvo predsa preslo obrovskym vyvojom a poznanim, vsade sa najnovsie poznatky zavadzaju do praxe. teda takmer vsade... sestry pokym si neuvedomia, ze rodicka nie je pacient, ale klient, pokial budu zeny stadovito znasat to, ze niekto nema den a nie je ochotny sa dovzdelavat, dovtedy sa budu takito ludia tvarit, ze oni su tu pre vas a nie vy pre nich. lebo oni maju pomahat vam a nie vy im davat robotu 😉

fulmaya
6. aug 2011

@mariakubasova prosím Ťa čo to píšeš za dezinformácie?pre dieťatko do pôrodnice Ti treba akurát 20ks pampersiek a ak máš rooming-in, tak hygienické veci pre bábätko, žiadne bavlnené plienky ani vankúš ani košielky, to Ti akurát treba ked ideš domov ak si nechceš odniesť dieťa v nemocničnom prádle, si si istá že si rodila v trstenej? to som fakt nezažila. Alebo sa vyjadruj presne. ked to tu tak čítam, tak polovica toho čo tu popíšete nemusí byť pravda, ked čítam takéto rady...

katarinka1986
6. aug 2011

@bambusko ahoj pises mi uplne z duse- ja som prve babo porodila v BA a tam som zazila ze babo bolo stale s matkou odkedy sa narodilo,mne sa zda uplne divne ze ho prinesu len na krmenie....ja sa netuzim pozerat par hodin na blbu stenu a cakat kym mi prinesu dieta, nechapem preco tam este nezaviedli rooming in na kazdej izbe... ked tam pojdem v septembri urcite chcem mat drobceka pri sebe,vsak je to moje dieta!

katarinka1986
6. aug 2011

Neviete nahodou kedy byvaju tie kontroly v nemocniciach od 36.týždňa v NsP Trstená? Som teraz v BA a na nete nic neni :-/

cipsinka
6. aug 2011

Baby pozrite ake krasne video som nasla podla tohoto rodenie v Trstenskej porodnici musi byt docela prijemna zalezitost 😉 😉 😉 😉 😉

https://www.youtube.com/watch?v=R6c_aeGvqY0
kubkomatko
10. aug 2011

Baby, ako je to s vybavenosťou na izbách na GP oddelení, sú tam skrine na uloženie osobných vecí alebo len tie stolíky pri posteliach?

natty07
10. aug 2011

kubkomatko - skrine su iba na nadstandardnej izbe, na ostatnych su iba tie stoliky pri posteliach. Pozeram, ze mame podobny termin porodu.

natty07
10. aug 2011

@katarinka1986 Ja som na kontroly do NsP Trstena vobec nechodila pred porodom, ale posledny mesiac iba kazdy tyzden ku svojej gynekologicke.

zubrienka77
16. aug 2011

Ahojte chcem sa spytat ci je mozne v trstenej rodit cisarskym ale nie pod narkozou ale epiduralkou ?? je to mozne 😒

natty07
16. aug 2011

@zubrienka77 Ano je to mozne, mozes si vybrat ci chces epidural alebo narkozu.

zubrienka77
16. aug 2011

joj som rada 🙂 a kolko je poplatoky v nemocnici 🙂

natty07
16. aug 2011

@zubrienka77 poplatky su iba za nadstandardnu izbu, inak nic. Kedy mas termin?

zubrienka77
16. aug 2011

no ja mam termin 29.09 takze uz za chvilku 🙂

natty07
17. aug 2011

@zubrienka77 tak to sa mozno stretneme, ja mam termin 9.10.

zubrienka77
17. aug 2011

no mozno ano 🙂 ak nepojdem cisarskym 😒

natty07
17. aug 2011

@zubrienka77 hrozi ti cisarsky?

zubrienka77
17. aug 2011

ano lebo maly sa este neotocil a som prvorodicka 🙂

grenka
17. aug 2011

@zubrienka77 no ak sa ti neotoci tak pojdes cisar.

zubrienka77
17. aug 2011

no ved ano 🙂 troska sa bojim ale uvidime mozno malinky si to rozmysli a otoci sa aj ked si myslim ze uz nie lebo je velky 🙂

grenka
18. aug 2011

@zubrienka77 skor nie ako ano....prave ze je uz velky....tam mas na vyber bud pod narkozou alebo pri vedomi

zubrienka77
18. aug 2011

no velmi sa bojim ale dufam ze to prezijem 🙂 a dufam ze maly bude v poriadku 🙂

kubkomatko
18. aug 2011

@natty07
@zubrienka77 ahojte baby, ako sa cítite?

kubkomatko
18. aug 2011

@natty07 nooo možnože sa stretneme v Trstenej 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre