Pôrodnica v Trstenej. Aké máte s ňou skúsenosti?

reja
14. feb 2007

Ahojte kocky,
su tu nejake Oravky, ktore maju skusenosti s porodnicou v Trstenej?

grenka
26. dec 2011

@cipsinka ja sa tiez na 2 tesim,je to krasny a nezabudnutelny zazitok....aj ked tie bolesti pred su hrozne ale da sa to 🙂 a ked to male stvorenie zaplace 😵 ....ja som si aj zaspominala ked mal drobec rok ,aj so slzami od stastia 😵

cipsinka
27. dec 2011

@grenka no trosku sa desim tych bolesti ale bez nich to jednoducho nejde a neostava nam nic len vydrzat 🙂 🙂 🙂 🙂 ale myslim si,ze potom to stoji za to 😵 😵 😵 😵

grenka
27. dec 2011

@cipsinka jasne ked ti to donesu ukazat 😵 ides si dat epid.?

cipsinka
27. dec 2011

@grenka asi si ju preistotu zaplatim ale budem sa snazit rodit bez nej ale ked sa to uz nebude dat vydrzat tak ju pouzijem 🙂

grenka
27. dec 2011

@cipsinka da sa to neboj.... 🙂 od vela zien som pocula co ju mali ze po rokoch su nasledky z nej,moja svagrina ju mala pri prvom a veru chrbat ju teraz pobolieva....

kattikina
31. dec 2011

@martinaxx mi sme rodili dve a pustia ti tam manžela, aj epidurálku mi pichli v pohode 🙂 len tam musí byt doktor co ju pichá

kattikina
31. dec 2011

@bambusko ano je to pekne napísané ale ja som mala napr ťažký pôrod ja som mala co robit zo sebou mne ked doniesli malého som nevedela sa pohnut a nie to ho este kojit ako ja som bola rada ze nebol celý cas pri mne. ja by som to nezvládla

grenka
1. jan 2012

@kattikina vsak je to dobre si odychnut,nie ze by som sa netesila na drobca ale po zosivani sa nevies ako mas otocit

mirka1985
2. jan 2012

@cipsinka hlavne nie je porod ako porod, to neznamena, ze ked ho ma niekto lahky, ze ho budes mat aj ty a ked ho ma niekto tazky, budes ho mat aj ty, ja som bola napriklad prvorodicka, chcela som EDU a tak rychlo som sa otvorila, ze az oni zirali a jednoducho mi ju nestihli dat a to som bola cely cas v porodnici o pol deviatej rano mi dal pan primar vyvolavacku a 20 minut pred obedom uz bola mala na svete, ani ma nenastrihavali, len jeden vnutorny steh, takze u mna naozaj rychly porod a krasne spomienky. Citila som sa fakt velmi dobre po porode. A inac ja mam tiez majovcatko 🙂

cipsinka
2. jan 2012

@mirka1985 waaau paradicka taky porod by som si veru zelala 😀 😀 😀 😀 😀 No veru ved to mi je jasne,ze zalezi od porodu kazda ho mame iny,takze sa necham prekvapit 🙂

pemimigo
3. jan 2012

ahojte prosim vas bola rodit teraz nejaka z vas v Trstenej ??? Co si tam mam vziat pre maleho ?! vopred vdaka

mirka1985
3. jan 2012

@pemimigo nic netreba, len plienky a pri odchode treba vecicky na oblecenie 🙂 Ja som mala so sebou aj cumlik.

ottka
6. jan 2012

@emjee Ja som rodila v Trstenej tri deti a som spokojná. Pri každom pôrode a aj po ňom sa ku mne správali veľmi dobre, až na vrchnú sestru. Tá bola dôležitá a povýšenecká, ale netreba si to všímať. A keď si prečítala v karte, že mám vysokú školu, tak ma neoslovovala menom, ale len pani inžinierka. Bolo to smiešne.
Inak s doktormi aj so sestričkami som bola spokojná.

grenka
9. jan 2012

myslis tu vrchnu na prijme?taku melirovanu?ty si kedy posledne rodila?

ottka
9. jan 2012

@grenka Presne tá melírovaná. Ja som posledne rodila pred pol rokom, teda v polovici júla.

grenka
9. jan 2012

@ottka ked mala ist vizita bola riadne v strese 😀

ottka
9. jan 2012

no to hej a všetko zo stolíkov muselo byť poschovávané, na stolíku mohol byť len pohár. To sa opakovalo pri každej vizite keď bol primár, alebo tá doktorka, ktorú volajú Mejkpísová. Vrchná vedela sfúknuť aj staršie baby, ktoré tam so mnou ležali a to mali okolo 40 rokov. Bola v tomto dosť smiešna.

pemimigo
10. jan 2012

ktora mamina sa chysta najblizsie do Trstenej rodit ?! ja len ci tu najdem mozno moju spolubyvajucu buducu 🙂 termin mam 22. ale tak mohol by sa vypytat skor na svet ved uz tam nema skoro miesta ..... ze ho to tam este bavi 🙂

mariakubasova
14. jan 2012

No s tou vizitou je pravda a ta vrchna ta bola miestami ako nejaka furia ci horenos nechcem ohovarat ale je to tak.Trstenska pôrodnica je dobre vybavena je tam dobre porodila som tam 2 dcery a nemôzem nic povedat.Ked som tam bola ja doniesla som si 20pampersiek pre malu,nocnu koselu,zupan,pohar,pribor,slapky,hygienicke potreby-toletny,vlozky,zub.pastu,kefku,sprchac,sampon,hreben,krem a na odchod veci pre malu a moje som mala pri prichode.

cipsinka
19. jan 2012

Dievcata ktore ste rodili v Trstenej ako je to s tymi izbami??BOli ste niektora aj na nadstandarde kde ste byvali sama???Lebo vraj su tam aj izby s 3-ma postelami a v normalnej izbe je kolko maminiek?? 🙂

anetaadam
20. jan 2012

@cipsinka ja som bola na nadštandarte,raz som bola uplne sama a pri poslednej som bola na tej ďalšej nadštandartnej kde su 3postele

mirka1985
20. jan 2012

@cipsinka takze nadstandardne su tam dve izby - jedna 1-postelova a jedna 3-postelova. Potom su normalne, tusim dve 3-postelove a jedna 4-postelova, alebo opacne, uz presne neviem. Ak by si chcela mat babo pri sebe, je aj taka moznost - jednu izbu maju na to vyclenenu. Potom uz na oddeleni ostava len izba po cisarskom - tam su dve postele a baby co lezia este pred porodom - 6 posteli.

cipsinka
20. jan 2012

@mirka1985
@anetaadam dakujem dievcata za odpovede 🙂 Ja by som mala zaujem o tu nadstandartku 3-postelovu tak snad bude volna 😉 😉 😉

majca424
20. jan 2012

@mirka1985 ahoj, môžem sa spýtať, to tá nadštandardná izba 3-postelová znamená, že sú tam 3 mamičky? 😀 alebo ako? celkom tomu nechápem 😅 a inak sú po koľko mamičky na izbách? normálnych? 🙂 dakujem...

magimi
20. jan 2012

@majca424 ta 3-postelova nadstandardna izba je preto nadstandardna, ze ma vlastnu kupelku a zachod a telku a ano su tam 3 mamicky, ale v porovnani s ostatnymi izbami je velka a je tam vela miesta

majca424
20. jan 2012

@magimi aha, tak už chapem 🙂 dakujem... a koľko stojí tato izba? asi sa za nu plati, či?

mirka1985
20. jan 2012

@majca424 plati sa 4 eura za noc na 3-postelovej a 8 eur za noc na 1-postelovej.

majca424
21. jan 2012

@mirka1985 Ďakujem 🙂

mariakubasova
21. jan 2012

No co sa tyka tych obycajnych izieb pokial viem tak su na nich po 4 baby.Rodila som v septembri 2011 tak sa to hadam nezmenilo.

mariakubasova
21. jan 2012

@fulmaya Dobre napisala som to trochu nespravne ale myslela som to dobre ze pri odchode treba tie platene plienky a veci na odchod z pôrodnice a tych 20 pampersiek pre babo treba dat potom sestrickam ked pridu po ne!MYLIT SA JE LUDSKE CI NIE?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre