Pôrodnica v Trstenej. Aké máte s ňou skúsenosti?

reja
14. feb 2007

Ahojte kocky,
su tu nejake Oravky, ktore maju skusenosti s porodnicou v Trstenej?

cipsinka
21. feb 2012

ja mam tiez dva a pol mesiaca do porodu a nejako by som Trstenu nedramatizovala v kazdej nemocnici je nieco a chvalabozku na Trstenu je viac pozitivnych ohlasov ako negativnych 😉 😉 😉 😉 Ani nasa slaaaaaaaaaavna Bratislava nie je na tom najsuper 😉 😉 😉 😉

http://vas.cas.sk/clanok/5573/desiva-realita-na...

cipsinka
21. feb 2012

@aaddeelliinnaa moja rec 😉 😉 😉 😉

Moje kamosky dve tam teraz rodili a max spokojnost jedna v decem.a jedna zaciatkom februara 😉 😉 😉

aaddeelliinnaa
21. feb 2012

@cipsinka ..diky...a drzim palce🙂)

lucc
21. feb 2012

Ahojte, aj ja som rodila v Trstenej a prístup bol veľmi dobrý a to aj na novorodeneckom aj na pôrodnici, samozrejme našli sa aj tam niektoré nie moc príjemné sestričky, ale inak som bola spokojná ... o chvíľu ma to čaká zase, tak pevne verím, že sa môj názor nezmení ani po druhej skúsenosti 😉

vanesaa
21. feb 2012

Tak konečne po tých zlých ohlasoch sú aj pozitívne. Teším sa 😵 . Každopadne najdôležitejšie je aj tak babatko... Inak baby koľko dní trvá pobyt v nemocnici?

cipsinka
21. feb 2012

@lucc jeeeeej ty si z Tvrdosina??? Som sa minule zamyslala,ze nebudem mat s kym kocikovat kedze tu moc vela ludi nepoznam tak mozno sa stretneme pri spacirkach s kocikmi 😉 😉 😉

lucc
21. feb 2012

vanesaa pobyt v nemocnici trvá tuším 5 dní, po cisárskom 6 a v prípade nejakých komplikácii je to už podľa potreby
cipsinka trošku ťa sklamem, nie som priamo z Tvrdošína, ale z Liesku, termín máme takmer rovnaký, tak sa potom na nejakom kočíkovaní môžeme dohodnúť 😵

mirka1985
21. feb 2012

@vanesaa ak je vsetko v poriadku a mas prirodzeny porod, mala by si tam stravit cele styri dni od porodu - ja som porodila v pondelok pred obedom a v piatok som sla domov 🙂 Ak by som porodila poobede alebo vecer, pustili by ma az v sobotu. Ale vsetko zalezi od situacie, od toho ako sa mas ty a taktiez aj babo, lebo o prepusteni teba rozhoduju lekari z gynekologie a o prepusteni babatka zas z novorodeneckeho.

cipsinka
23. feb 2012

@lucc juuuj skoda ☹ ☹ ☹ uz som sa tesila,ze budem mat partacku s rovnako starym miminkom 😵 😵 😵 Ale to kocikove ,,rande,, si urcite mozme dohodnut 😉 😉 😉 Mozno sa aj v Trstenej stretneme 😉 😉

cipsinka
23. feb 2012

Dievcata z Tvrdosina alebo okolia chodili ste na nejaku predporodnu pripravu alebo na nieco take???? 🙂 🙂 🙂 🙂 Mala by som o to zaujem len neviem kde sa mam o to informovat 😕 😕 😕

mariakubasova
23. feb 2012

@cipsinka Ahoj ja som tiež z Liesku no teda pochádzam z Tvrdošína a tu som sa vydala mám už 2 dcérky 3ročnú Lauru a pol ročnú Sáru.O predpôrodnej príprave sa skús opýtať svojho gynekologa alebo si skús nájsť na googli stránku predporodná príprava v okolí oravy inak ti neviem poradiť ja som ju nemala.

magimi
23. feb 2012

@cipsinka predporodnu pripravu robi materske centum Dupajda v Niznej, vygoogli si

cipsinka
23. feb 2012

@mariakubasova
@magimi dakujem dievcata 😉 😉 😉 Idem si to pozriet 🙂 🙂

lucc
23. feb 2012

@cipsinka v dupajde robí predpôr. prípravu Silvia Pekarčíková (kontakt: 0907 332 979 , pekarcikova.s@hotmail.com) - veľmi zlatá osoba, príprava je v stredu o 16 v Nižnej, aj ja sa tam chystám. Pri prvom som tam chodila a nielen pri pôrode mi to veľmi pomohlo... teraz som ešte nejako nestihla 😅

petka2060
25. feb 2012

@mirka1985 Ahoj ako citam toto forum, tak mi prides ako maminka, ktora ma asi najvacsi prehlad, ja mam termin 24.6 a tiez sa chystam rodit v Trstenej, rada by som bola v tej nadstandardnej izbe a preto sa chcem spytat, ci si to treba nejak dopredu rezervovat? Dakujem za odpoved 🙂

dadka1010
25. feb 2012

@petka2060 Ahoj, ak ti nevadí môžem ti aj ja napísať 😉 . Izba sa nedá rezervovať, je to o šťastí ak bude voľná, tak ťa do nej dajú na požiadanie, ak nie, máš jednoducho smolu. Vraj dávajú prednosť ženám po CR, ja som chcela ísť na ňu, mala sa uvoľniť akurát vtedy, keď ma prekladali z operačky, ale nastal nejaký problém, tak ma dali na normálnu, potom ma chceli zase sťahovať, lebo sa uvoľnila, ale ja som už nechcela. Bola som na obyč. izbe, hneď oproti bolo WC a sprcha, tak to nebolo až také strašné 😉 . Pár dní sa da vydržať

petka2060
25. feb 2012

@dadka1010 Super dakujem ti za odpoved. Tazko povedat ako to budem zvladat a znasat kedze som prvorodicka, ale aj ja si myslim ze ked clovek chce da sa vydzat hocico a ked sa podari tak o to poziadam ked nie, tak budem mat aspon skusenost 🙂)

dadka1010
25. feb 2012

@petka2060 Aj ja som bola prvorodička a dokonca po CR a dosť ťažkom, nakoľko mi našli aj myóm. Ale kvôli bábätku urobíš hocičo a budeš sa snažiť, aby si čím skôr odtiaľ odišla, tomu ver. Mňa dokonca pustili o deň skôr, upýtala som ich. Stehy som si dala vybrať na chirurgii. A keďže nebol žiaden problém, tak ma pustili 😉

petka2060
25. feb 2012

@dadka1010 Tak to je super ze si to tak zvladla, moja mamina robi v nemocnici sice na inom oddeleni takze aj v tomto budem mat podporu ze ju tam budem mat poblizku a mas pravdu, pre babatko vsetko 🙂 a odkial presne si?

dadka1010
25. feb 2012

@petka2060 Tak to je len plus, keď tam máš príbuzného 😉 . Pochádzam z NO, ale teraz sme sa presťahovali do Lokce a ty?

petka2060
25. feb 2012

@dadka1010 Ja pochadzam z Dolneho Kubina ale par rokov uz byvam v Bielom Potoku 🙂

dadka1010
25. feb 2012

@petka2060 Tak nech ti to tehu ubehne čo najpohodlnejšie a už nech sa tešíte s drobčekom 😉

petka2060
25. feb 2012

@dadka1010 Dakujem krasne, pekny vecer 🙂

grenka
25. feb 2012

@majuska23988 ahoj ja som si tiez odlezala svoje v porodnici az 10dni....mne v 35 tyz odtiekla plodovka...KTG pravidelne kazde 2 hod uz som tam bola ako vystavny enventar 😀 cakali ci sa neotvorim v ten den sama..jasne prvorodicka..2 den nic skusali oxytocin zvysovali davky-nic 😅 3 den na rano kukli zas nic....tak som dostala o pol8 rano cipok-rozbuska 🤐 😖 ☹ a porodila som az vecer o 8 🙂 bolesti hrozne pred porodom vsak ked je to tak vyvolane ale zas mozem povedat porod som necitila bola som vycerpana a epi som nemala,,,nakoniec mi musela sestricka pomoct vytlacit...sitie asi 2x take stipnutie 😀 ...najkrajsi pocit za sebou maly vlasac 😀 na druhy den som ho mala pri sebe 🙂 a na obed ho uz museli brat na 12 hod intez ziarenie vysoka zltacka...dali mi ho az na dalsi den a zas podme na dalsie 12 hod ziarenie,lebo zltacka neklesala...s malym to nebolo ruzove hrozilo ze pojdeme na infekcne do ruzomberka...doktroka Koubekova ktorej velmi pekne dakujem z novor odelenia sa postarala o to aby sme tam nesli a zltacka zacala klesat 😵 ...kazda mame nejake tie zazitky z porodnice ale urcite po 2 sa chystam tam...tebe prajem rychle zotavenie a radost z malinkej 😵

mirka1985
25. feb 2012

@petka2060 uz ti dadka1010 stihla odpovedat 🙂 tak len dodam, no je to len o stasti, ci prave vtedy, ked porodis, bude volna, ak bude a poziadas o nu daju ta tam 🙂 Ja som porodila tesne potom ako z nadstandardnej jednu prepustili, tak akurat bola volna. Rodili sme zhodou nahod naraz dve, ked som rodila prisla za mnou vrchna, ze ci ju chcem, ze ci mi ju maju podrzat (lezala som v nemocnici 2 tyzdne pred porodom,tak ma uz v podstate poznala). Ale aj tak som porodila skor. Druha spolutrpiaca mi potom vravela, ze som jej ju vyfukla, tak isla na roomingovu izbu.

mariakubasova
26. feb 2012

No s tými izbami to je na dračku ak máš šťastie tak ju dostaneš ak nie máš smolu.Ja som žiaľ také šťastie nemala ani pri prvej ani pri druhej tak som bola na obyčajnej obidva razy.Ja som našťastie nemala s dievkami problémy no aj tak s vami súcitim a prajem veľa zdravia a síl pri pôrode a radosti z narodenia je to nádherný pocit.Druhú dcéru som prenášala 8 dní a našťastie som dostala bolesti v pravej chvíli ked som prišla do pôrodnice do hodiny som porodila neviem keby som tam mala byť tak dlho ako píšete ale fakt kôli babätku čokolvek.

xenia555
26. feb 2012

@cipsinka Predporodne pripravy sa robia zvycajne v materskych centrach alebo v porodniciach. V Niznej v MC funguje predporodna priprava, takisto v Namestove v RC Drobček. Vygoogli si kontakty na MC a zajdi tam. 😉

xenia555
26. feb 2012

Jaj, nevsimla som si odpoved. Vo veobecnosti treba hladat predporodne pripravy hlavne v materskych centrach.

majuska23988
28. feb 2012

@grenka Doktorke Koubekovej patri velka poklona aj od nas lebo tiez hrozil prevoz do Martina ale ona sa postarala aby sme nesli. 🙂

grenka
28. feb 2012

@majuska23988 je to zlata osobka s velkym (♥

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre