Pôrodnica v Trstenej. Aké máte s ňou skúsenosti?

reja
14. feb 2007

Ahojte kocky,
su tu nejake Oravky, ktore maju skusenosti s porodnicou v Trstenej?

martina833
4. máj 2012

Mam kratko po porode v Trstenej a musim povedat, ze som bola v mnohych veciach prekvapena, v dobrom. Clovek si precita na internete mnoho veci, takze som tam isla s velkymi obavami. Napriklad, ze sa pocas porodu nemoze pit, pritom aj na porodnom stole mi partner mohol podavat pohar s vodou a po troche som mohla pit. Mala som velmi milu sestricku, ktora sa mi snazila urobit podmienky, aby mi bolo co najlepsie pocas kontrakcii na sale, mohla som stat, sediet, lezat... Na 1. dobe porodnej bolo super, ze som si mohla ist do sprchy, kedy som chela, pomohla aj fitlopta. Podla mojich skusenosti sa vsetky poziadavky okolo porodu daju vydiskutovat a podla moznosti zariadit. Ked si nezelate nastrih, tak to treba s lekarom prebrat. V mojom pripade to ale nedopadlo dobre 😀
Dalej som sa docitala, ze na novorodeneckom oddeleni deticky kupu a dokrmuju aj ked netreba a pod., co tiez asi nie je pravda, kedze mojhu hladosku mi nosili aj skor, ako ostatne deti, ked si pytala a nekupu ich, len oplachuju. Ja som napr. nechcela, aby pouzivali mydla a pod., tak to akceptovali. Sestricky boli velmi mile a ochotne, aj ked som sa chcela poradit ohladom kojenia.
Celkovo som bola velmi spokojna, aj ked samozrejme vsade sa najdu ludia, ktori vedia pokazit naladu 🙂

isabel11163
4. máj 2012

@martina833 Som rada, že niekto sem pridá aj pozitívne spomienky na našu pôrodnicu 🙂 🙂

majca424
5. máj 2012

@isabel11163 Ja som mala tiež len dobré spomienky a keby tretie, určite Trstená!! 😉

scoobinka
13. máj 2012

@cipsinka caw cipsy, tak aky mas teraz nazor na nasu porodnicu v ktorej sme boli skor ouz ako doma? :D

grenka
14. máj 2012

@scoobinka ako bola si spokojna?

cipsinka
30. máj 2012

@scoobinka za seba mozem povedat,ze som bola v celku spokojna 😉 😉 😉 🙂 🙂 🙂 🙂

Bola som tam tri tyzdne a nemozem ozaj povedat kriveho slova Dr.su tam vsetci super,mili,ustretovi vzdy odpovedia na vsetky otazky a sestricky tiez vacsina super jasne nie vzdy ma clovek super naladu 😉 😉 😉 😉 Ale ako tu uz bolo pisane ako sa spravas ty tak sa spravaju k tebe 😉 😉 😉 😉 Bolo tu pisane aj ohladom dojcenia,ze vam nic neporadili,nepomohli tak na toto sa ja stazovat veru nemozem sestricka chodila za mnou na izbu,ze ako nam to ide,ze ci mi netreba nejako poradit a na treti den sa nam mliecko krasne rozbehlo 😵 😵 😵 😵 😵 .

Bola som po porode na nadstandartke na tej jednotke,bola som sama a vobec si nestazujem bolo mi perfisne ked som chcela pokecat isla som za babmi na izbu ked som chcela mat klud zavrela som sa do izby,isla do sprchy,na zachod kedy som chcela kedze som to vsetko mala na izbe,takze spokojnost 😵 😵 😵 😵 😵

levandulova85
1. jún 2012

Ja zasa naopak, ked som ich na sale prosila o pohar vody, tak mi nedovolili, este ma okrikovali,ze som sa mala napit doma a nepomohlo,ze bol pri porode manzel. Co sa tyka dojcenia, sestricky boli velmi ustretove,len bohuzial kazda davala ine rady a obcas si protirecili 😒 ..Nemam s touto porodnicou dobre skusenosti a druhe dieta budem urcite rodit inde.

miska58
1. jún 2012

ja mam tiez dobre skusenosti s Trstenou sice to bolo pred 9rokmi,ale nemozem sa stazovat,teraz idem rodit vo Viedni tak potom budem porovnavat 😎 mne osobne vyhovovalo ze som nemala maleho pri sebe hned a stale na izbe bola som vycerpana a unavena pre mna to bolo plus,teraz si neviem predstavit ze na izbe bude par zien a ked zacne jedno plakat,potom druhe,tretie neviem ci sa clovek zotavy a pripravi na ten stres tak rychlo.INAC POZDRAVUJEM ORAVU TAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAK MI CHYBA ☹

levandulova85
1. jún 2012

No to vyhovovalo aj mne,ze som babatko nemala hned pri sebe. Co mi nevyhovovalo a nevyhovuje dodnes je to,ze ma zle zasili a po sestonedeli som musela ist do nemocnice opat a dat si vypalit tu ranu,lebo inak by sa mi to nezahojilo....kazdy sa mi cudoval,ze ako je mozne,ze idem rodit do trstenej,ked dnes si uz mozem vybrat,kde budem rodit. No co uz...asi som sa potrebovala poucit.

isabel11163
1. jún 2012

@levandulova85 Každý sa mi čudoval, že ako je možné, že idem rodiť do Trstenej?? myslím si že keby sa každý tak čudoval tak nemá Trstenská nemocnica takú pôrodnosť akú má..a druhá vec samozrejme, že nikde to nie je dokonalé a čo sa týka toho dojčenia niektorým mamkám asi nevyhovie nikto jedna hovorí že sa im venujeme málo iná povie že si protirečíme...veď ako som tu už raz písala.. najjednoduchšie je povedať hlúpe sestričky.. 😕

grenka
1. jún 2012

@isabel11163 ja co som mala problem s dojcenim maly nechcel tahat kedze bol dlho ozarovany,sestricky my radili vsetko mozne ja som bola z toho sama na seba nahnevana...no maly bol lenivy 😀 ale doma sa naucil 😵 a urcite pojdem tam zase rodit...mozno na buduci rok🙂

grenka
1. jún 2012

@levandulova85 pri kom si rodila?

majca424
1. jún 2012

Mne sa tiež všetci čudovali, že prečo idem rodiť do Trstenej, ked my máme novú pôrodnicu, krásne prerobenú.... no proste prostredie fajn, ale žiaľ prostredie nie je všetko. Prečo som si zvolila pôrodnicu v Trstenej? Poviem len toľko, že to čo som od nej očakávala, sa mi aj splnilo, takže ja zase odporúčam 😉

grenka
1. jún 2012

@majca424 a je to aj o spravani rodiciek si ja myslim...ako sa spravame my tak aj oni ku nam....ja som 3 dni pred porodom bola na vzdycharni aj na sale...kontrolovali ma stale ci drobec je v poriadku...na vzdycharen ma chodili este tiez kontolovat ....

majca424
1. jún 2012

@grenka určite. Ja som tam tiež ležala už den pred pôrodom a stále tiež kontrolovali, potom som aj zakrvácala večer pred pôrodom, tak urobili komplet vyšetrenie, takže ja sa fakt nesťažujem... a čo sa dojčenia týka, ked som poprosila aby mi pomohli, tak pomohli... takže je to určite na každej žene a podla mna si treba otvoriť ústa ked niečo chcem a oni určite vyhovejú 🙂

isabel11163
1. jún 2012

@grenka Je pravda že drobci sú pri novorodeneckej žltačke dosť spavý a veru sa im moc "ťahať" nechce.. ale to všetko prejde a koľko krát sa potom až prejedajú 🙂 a samozrejme doma je doma.. a myslím si, že pre každú mamku je pobyt v nemocnici aj dosť stresujúci + nová životná rola byť matkou... a tiež si myslím, že v domácom prostredí sa dojčenie rozbieha lepšie..a ak jednoducho žena dojčiť nemá tak nebude ani keby sa na hlavu postavila.. treba mať hlavne hlavu v klídku a netrápiť sa.. veď dôležité je že vy aj drobec ste v poriadku 🙂

grenka
1. jún 2012

@isabel11163 presne potom po 2 dnoch som sa nad tym zamyslela a je to pravda....lebo aj drobec bol nesvoj....nakoniec ho bolo bieda oducit 😀 kojila som 14mes 🙂

isabel11163
1. jún 2012

presne si myslím a aj sa mi to v rodine potvrdilo že keď je mamka nepokojná tak to dieťa to vycíti...

levandulova85
2. jún 2012

Moriova, ale sila ma nejaka mlada,co si asi robi atestaciu. Porod bol okej, ale to sitie...dovod preco sa tam uz nevratit. Aj som mala po porode pocit,ze sa mi to akosi nehoji, citila som sa zle, az nakoniec, ked som bola po sestonedeli na kontrole moja doktorka sa zhrozila,ze mi nechali vonku dve sliznice,ktore mali schovat....Ale nakoniec mi to vyriesili v nemocnici,ale uz nie v Trstenej, tam by som uz naozaj nesla. Hoci musim povedat... fitlopta bola skvela 🙂

levandulova85
2. jún 2012

@isabel11163 ja osobne by som si nikdy nedovolila povedat,ze hlupe sestricky, co som povedala je,ze si protirecili,ale nie,ze su hlupe, len potom sme mnohe prvorodicky boli frustrovene,ze dokelu,tak ako to vlastne ma byt?? Ale zase kazda ste asi hovorili skor zo skusenosti, nie z toho,co sa pise v brozurkach a podobne. A co sa tyka porodnpsti trstenskej nemocnice, ja sa necudujem,ze ju ma taku vysoku,staci sa len pozriet na natalitu v ramci SR a tam je jednoznacne preukazane,ze Namestovo je okres s najvyssou porodnostou...a teda kam pojdu tie zeny rodit?? Trstena alebo Kubin...cize asi tak....

magimi
4. jún 2012

@levandulova85 no to ano, ale Trstena ma cez 1000 porodov rocne a Kubin iba okolo 500-600

merlenka
5. jún 2012

Ahojte, budem rodit v Trstenej.. a chcem sa spytat co si mam kupit, co sa tyka poporodnych nohaviciek, vloziek a podloziek na postel.. pouzivali ste to tam?? kolko vam bolo treba.. dakujem 🙂

tina_22
6. jún 2012

@merlenka Ahoj, tak popôrodné nohavičky sú fajn, hlavne keď ideš k návšteve a lebo sa prejsť po chodbe🙂 Nie, keď ležíš na izbe. Určite si ich zober. A podložky sú tiež fajn, máš pod sebou čisto-aj keď dávajú na posteľ takú plachtu poskladanú a keď sa ušpiní, tak ju otočia🙂 alebo kľudne vymenia. Ale pri tých podložkách- hlavne prvý deň po pôrode, máš istotu, že si v čistom. Asi dve stačia. No a vložiek treba treba- každá krváca ináč, aspon dva balíky isto, veď pošleš potom niekoho z rodiny, donesú ti. Všetko to majú v lekárni, tak asi tak. Všetko dobré prajem

levandulova85
6. jún 2012

@magimi jednoznacne ano, Trstena ma viac porodov,len treba naozaj rozdelit mapku a tam clovek zisti,ze viac obci okresu namestovo spada pod Trstenu, a ked si zena zavola sanitku,tak jej rovno povedia,ze ju beru do blizsej nemocnice. Ale to je vlastne jedno. Ono je dobre ohanat sa cislami,lenze treba poukazat aj na to,co tieto cisla robi....A je to mnoho faktorov. Ja osobne som nesla do Kubina kvoli roomingu...

vanesaa
6. jún 2012

Ja som tam rodila nedávno, a môžem povedať že prístup sestričiek na novorodeneckom bol veľmi dobrý, sestričky boli veľmi milé, malú mi hned po pôrode priložili aby sa prisala takže super. Avšak s pôrodom a prístupom k nemu nemám moc dobrú skúsenosť, možno som natrafila len na zlú doktorku, alebo jej "super náladu"... 🙂

vanesaa
6. jún 2012

@merlenka Ahoj, ja som mala tiež nakupené popôrodne nohavičky no nepoužila som ich, myslím si že budeš rada že chodiš na voľno 🙂. A podložky som si zobrala 4, no bolo mi málo tak mi ešte priniesli, je dobre mať viac určite sa budeš lepšie citíť v čistom 😉. Nech ti všetko dobre dopadne 😉

isabel11163
6. jún 2012

@levandulova85 ako som sa už vyjadrila niektorým ženám nevyhovie nikto.. Kubín nie lebo tam je rooming, Trstená tiež nie, lebo sa mi všetci čudujú a nepáčilo sa mi milión vecí...ja beriem že nie každý bol u nás spokojný 1000 ľudí a 1000 chutí...len sa treba zamyslieť aj nad tým čo všetko by sme teraz chceli...aký sme rozmaznaný...ved sa opýtajte vašich starých mám ako rodili oni a ani len nepípli... žiadne epidurálka,žiadne laktačné poradkyne...akurát tak doma 5 hladných detí,manžel a bolo treba variť ísť na pole,seno hrabať..a žiadna sa nesťažovala bola vďačná že má krásne zdravé bábätko.. 😉 a nie je to len o číslach a spádovej oblasti...k nám chodia rodiť ženy aj z iných okresov a myslím si že aj to o niečom svedčí..

isabel11163
6. jún 2012

@levandulova85 a ešte niečo k tomu dojčeniu keď niečomu nerozumiem Boh mi dal ústa nato aby som sa pýtala..veľa je aj o komunikácii ale keď vy budete prikyvkávať ako všetkému chápete tak mi tomu budeme aj veriť..aj keď ukazujeme kúpanie pýtame sa či ste všetkému porozumeli a ak nie alebo sa budete chcieť dodatočne niečo opýtať nie je problém..ale len máloktorá mamka sa potom na niečo opýta alebo povie toto a toto nechápem.. ale chodiť a pýtať si detičky ukázať návšteve keď ich nemáte pri sebe to hej.. to si ani jedna neprečíta čo je na dverách napísané... alebo koľkokrát ukazujeme kupkanie a mamička nemôže lebo má návštevu...nehádžem samozrejme všetky do jedného vreca...

levandulova85
7. jún 2012

@isabel11163 V mnohom suhlasim, ono staci si precitat,co som napisala o sestrickach,ze boli velmi ustretove. My sme sa nastastie zisli na izbe skvela partia,tak sme sa veru pytali a teda v tom bol problem,ze ste nam kazda davali inu odpoved,dajme tomu,ze ako dojcit,ale aj ako kupat. Ci teda pouzivat mydlo,alebo nie, alebo o prebalovani,ci stacia vlhcene utierky alebo treba ist pod vodum ked sa dieta pokaka, ci zakazdym davat krem na zapareninky, to su drobnosti,ale my prvorodicky sme mali chaos v tom,ked jedna povedala pri kupani treba mydielko, a dalsia,ze netreba. Jedna,ze treba kupat kazdy den, dalsia,ze nie. Ono su to malickosti... Ale aj tak ste boli velmi ustretove a to som tam aj napisala, len si to treba precitat....... Ale jasne,ked mamicka pride s drobcom domov sama si najde system a to,co jej najviac vyhovuje 🙂

isabel11163
11. jún 2012

@levandulova85 Presne tak.. každá maminka si doma urobí svoj harmonogram ktorému prispôsobí celý chod domácnosti.. dnes je veľmi benevolentná doba a všetko je na vás ako si budete doma robiť..či používať mydielka alebo nie,či si chcete kúpať dieťatko každý deň alebo nie..keď sme boli bábätká my tak nás rodičia kúpali každý deň, používali mydielka a vlhčené obrúsky neboli takže "zadky" nám umývali pri každom prebaľovaní 🙂 a myslím si že nikomu z nás to nijako neublížilo.. a na druhej strane každá prvorodička dostane aj brožúrku keď sa ukazuje kúpanie a tam je veľa vecí dobre popísaných.. ja chápem, že byť zrazu matkou a stotožniť sa s touto novou rolou prináša každej žene aj stres plus k tomu tie hormóny 🙂 ale keď to všetko opadne tak zrazu si človek uvedomí aha nie je to až také zložité všetko 🙂 takže hlavu hore a užívajte si toto krásne obdobie.. ako sa hovorí malé deti sú len malé starosti... budú väčšie deti a s tým pribúdať aj viacej starostí 🙂 ale o tom je život...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre