Pôrodnica v Trstenej. Aké máte s ňou skúsenosti?

reja
14. feb 2007

Ahojte kocky,
su tu nejake Oravky, ktore maju skusenosti s porodnicou v Trstenej?

erika0802
17. nov 2011

@martinaxx hej v Trstenej sak to mam 8km od domu tak vpohodke..no moze byt manzel pri porode ak si tam tusim sama ak by ste rodili dve a ta druha mamicka si to nepraje tak by musel odist ale hned ako sa narodi malicke tak ho zavolaju...ja mam teraz 12decembra

martinaxx
17. nov 2011

@erika0802 a to tam nieje nejako predelené stenou?ja mám 13 decembra,tak sa tam možno stretneme

erika0802
17. nov 2011

@martinaxx no to ti neviem ...ja som mala akutnu sekciu tak neviem ako to tam je...a od kial si ?

martinaxx
17. nov 2011

@erika0802 ja som z Oravského Veselého a teraz budeš mať normálny pôrod či ešte nevieš?

mirka1985
17. nov 2011

@martinaxx no ja som rodila v maji v Trstenej a pred porodom som tam dva tyzdne lezala, tak sa mozes kludne spytat na co chces. Ohladom epiduralky - ak ju silou mocou chces, tak chod radsej do Kubina. Ja som sa tiez kvoli epiduralke rozhodovala ci DK alebo Trstena. Ale nakoniec rozhodol moj osobny pocit, ze predsa Kubin mi je dost cudzi a celkovo neznasam to mesto a Trstena mi je celkovo blizsia a prevazna vacsina bab z okolia chodi do Trstenej. Pytat sa, ze ci je lepsie tam alebo tam - no poviem ti sto ludi, sto nazorov. Ja som bola v Trstenej spokojna a urcite tam pojdem zase. V Kubine, ak prides vcas ti ju bude mat vzdy kto podat. V Trstenej ju nepicha len jedna, vedela som o dvoch a ked som tam bola, tak mi vraveli, ze ich uz je viacej, nielen dve. Len v Trstenej ju neradi podavaju, lepsie im je, ked to ide prirodzene, tak robia vsetko preto aby ju nemuseli podat. Pocas mojho takmer trojtyzdnoveho pobytu v nemocnici ju nemala ani jedna. Mne ju nestihli podat a to som bola cely cas v nemocnici, prilis rychlo som sa otvorila. O pol deviatej mi dal pan primar vyvolacku a po pol dvanastej uz bola mala na svete 🙂. No a na porodnej sale samozrejme nevidiet, ked rodite dve tu druhu, je to predelene stenou. Inac velmi pekna porodna sala. Tej som si uzila dost, kazdy den do porodu som tam chodila 🙂

erika0802
17. nov 2011

@martinaxx vies co to este neviem to mi este nevedia na 100% povedat na 90% cisarsky ale je mozne ze pojdem aj normalne ...co by bolo pre mna aj lepsie zevraj lebo som mlada

martinaxx
17. nov 2011

@mirka1985 joj tak to si si tam pekne poležala,mne je tiež bližšia Trstena ako Kubin,už som tam tiež ležala počas tehotenstva,tak tam poznám tých doktorov a radšej by som išla tam-len tá epidurálka ma štve:To akože keď ju budem chcieť a im sa bude zdať,že ju nepotrebujem,tak mi ju nedajú???A s tým manželom pri pôrode nevieš ako to je?Pustia ho tam keď budeme rodiť dve?Tak to si mala potom rýchly pôrod-dúfam,že aj so mnou to pôjde tak rýchlo🙂

martinaxx
17. nov 2011

@erika0802 tak určite je asi lepšie normálne,keď Ťa nemusia rezať.Ty by si chcela ako radšej?

erika0802
17. nov 2011

@martinaxx neviem ako je to ist normalne a cisarom to poznam tak asi cisarskym ale sak aj keby som mala ist normalne tak by som to prezila 🙂 sak hadam sa nejako na mne dohodnu 🙂

martinaxx
17. nov 2011

@erika0802 no tak to máš pravdu už vieš čo Ťa čaká-ja si to neviem ani predstaviť-už aby som to mala za sebou🙂

erika0802
17. nov 2011

@martinaxx no ja som nemala ani kontrakcie ani bolesti nic takze ja pojdem ako prvorodicka 🙂 🙂 🙂

jurinka1
17. nov 2011

V trstenej je perfektna nemocnica,dobra starostlivost,ja som tam odrodila tri deti a som maximalne spokojna 🙂

mirka1985
17. nov 2011

@martinaxx akoze davaju epiduralku, ale nie tak casto, ked situacia dovoli, snazia sa ju nedat. Lepsie sa im komunikuje s rodickou, ked nema epiduralku, lebo vsetko citi tak ako ma. A s tym manzelom neviem ako to, ale mali by ho pustit, aj ked budete dve, lebo su tam aj dva vchody, cize nijako by ste neboli navzajom rusene. Len sa mi zda, ze ho tam pustia az ked sa ide do finale 🙂 No hej mala som rychly a ukazkovy porod, pekne spomienky mam nan. Aj oni boli prekvapeni, ze to tak rychlo slo.

veronika9686
17. nov 2011

@erika0802 ved to ano,ja to mam tiez cez kopec len kusok,takze je to ok

jurinka1
17. nov 2011

to ze ju moc nechcu davat je pravda,mne doktorka povedala nech si za to radsej nieco kupim,ze to bude aj tak rychle,manzel naozaj len na finale,to je nevyhoda,lebo vtedy ked este len cakas ti je asi najhorsie a on tam vtedy nemoze byt..pri samotnom porode ho tam uz ani netreba,aspon moj nazor 🙂 🙂

erika0802
17. nov 2011

@jurinka1 ja som pri prvej nebola spokojna hlavne zo sestrickami z novorodeneckeho tak dufam ze teraz ma presvedcia o opaku a budem spokojna 🙂

erika0802
17. nov 2011

@veronika9686 a koho mas za muza ?ak sa mozem opytat 🙂

veronika9686
17. nov 2011

@erika0802 Ondrika,Joja.a ty mas manzela z Vitanovej,koho?

erika0802
17. nov 2011

@veronika9686 ja mam tiez Ondrika 🙂

jurinka1
17. nov 2011

@erika0802 treba proble povedat tej doktorke s novorodeneckeho,napr.ked je problem s kojenim,budu ti babo nosit vtedy ked sa zobudi a nie ked spi,ako to oni zvyknu 🙂 🙂

veronika9686
17. nov 2011

@erika0802 to je tu asi najcastejsie meno,a kde budete potom byvat,mate tu niekde postavene?

erika0802
17. nov 2011

@jurinka1 vies co mne sa mala narodila skor a ona stale spala ju nemohli 3sestricky zobudit ked nosili deticky a ked som si pytala poradit ohladom kojenia tak na mna nakricala jedna ze to mam mat nastudovane tak viac som sa nepytala ☹ ale inak v pohodke 🙂

erika0802
17. nov 2011

@veronika9686 hej hej ja uz viem ku komu ta mam zaradit 🙂 ja som za Jarom Ondrikom ..vies co hej mame postavene tam je taka nova ulica tvoj muz bude vediet kde neviem ako by som ti to vysvetlila

jurinka1
17. nov 2011

@erika0802 pekny zazitok prvorodicky 🙂 ,ale oni ich nosia po kupania to spia..ale fakt ta doktorka ta ich tam dava do poriadku 🙂 🙂 len treba povedat..ona je zlata 🙂

veronika9686
17. nov 2011

asi viem kde,to je tou ulicou smerom od skolky,este tam nie je dokoncena ani cesta.vsak?

erika0802
17. nov 2011

@jurinka1 no to ti poviem tak uz som sa potom nepytala vies..som sa bala ze az na mna nakricia zasa tak radsej som sedela ticho...no lenze Deniska bola narodena skor tak ona bola spava stale...ju sme aj doma na krmnenie budili ona by stale bola spala 🙂

erika0802
17. nov 2011

@veronika9686 no jasne hej hej tam...neni tam ani cesta len taka polna 🙂

jurinka1
17. nov 2011

ja pri prvej som tiez bola radsej ticho,mne mala zltacku,tiez bola spava..ale ako tako papala..ona mi aj doma,prve mesiace(asi dva) kym stoho uplne vysla prespala aj celu noc ako novorodenec..bola som stoho na nervy ci nie je chora ked je taka apaticka...ale chvala bohu vsetko bolo o.k.bolo to len tou zltackou

veronika9686
17. nov 2011

@erika0802 tak uz viem 😀

erika0802
17. nov 2011

@veronika9686 tak teda vy vo februari cakate teeda super sa tesis ze?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre