Pôrodnica v Trstenej. Aké máte s ňou skúsenosti?

reja
14. feb 2007

Ahojte kocky,
su tu nejake Oravky, ktore maju skusenosti s porodnicou v Trstenej?

bernita
29. dec 2012

Ahoj ja mám dve detičky jedno som rodila v DK a druhé v Trstenej. Jednoznačne môžem povedať, že tretí raz by som šla rodiť do DK.

mimilusinka
30. jan 2013

Ahojte, čítam tu takmer same chvály o nemocnici v Trstenej. Chcem sa opýtať tých, ktoré tam za posledných 5 rokov rodili. Nepriniesli ste si domov nahodou infekciu?? Ja som tam rodila v juni 2010, maly chytil v porodnici infekciu - pluzgiere po celom teličku. Trvalo to 4 týždne kým mu to ako-tak ustupilo a hned na to dostal zapal obliciek. Na 99% to bolo sposobene tou infekciou.Ked mal teda 4 týždne, ležali sme v nemocnici takmer 2 týždne a potom sme este 2 mesiace museli uživať atb. Takmer všetky kamaratky, ktore rodili v Trstenej mi vraveli ze aj oni mali infekciu,ale nie až v takom štadiu ako my. O 2 týždne mam termín a na jednej strane by som aj šla rodiť do Trstenej, personal tam bol v pohode,ale mam velky strach že opať budeme začívať to, čo pri prvom babatku. :/

dadka1010
30. jan 2013

@mimilusinka Ahoj, ja som rodila v marci 2011 a celý ten rok tam rodili aj moje kámošky a nebolo ich málo, ale toto som nepočula ani od jednej. To ma mrzí, čo sa stalo, možno to bola len nejaká viroza, či? Vyjadrili sa ti lekári k tomu, že to chytil tam?

mimilusinka
30. jan 2013

@dadka1010 Ano, určite to mal odtiaľ. Povedala mi do maleho pediatrička, hned ako som prisla z porodnice, tak to uz mal na telicku.Ked som s nim bola potom v nemocnici na detskom oddeleni v TS, tak sa ma hned opytali,ze ci to ma infekciu este z porodnice...A aj jednej kamoske hovorila jej svagrina - lekarka, aby sla radsej rodit do DK,lebo v Trstenej maju uz 5 rokov infekciu a nevedia sa jej nijako zbavit. Moja sesternica tam rodila v auguste 2012 - tiež dostali infekciu a kamoska teraz v novembri a taktiež..... :(

dadka1010
30. jan 2013

@mimilusinka Júúúúj tak to mi je ľúto, ja som o tomto nepočula a chválabohu sa nám to ani nestalo ani nikomu v okolí. Tak držím palce pri pôrode, nech je všetko OK 😉

mimilusinka
30. jan 2013

@dadka1010 Dakujem krasne, verim ze bude 🙂

mirka1985
30. jan 2013

@mimilusinka ja som tiez rodila v maji 2011 a tiez toto pocujem prvy krat od teba, zatial som to nepocula od nikoho, kto tam rodil od nas, tak to je asi len zhoda nahod, ze sa to nalepilo na tolko znamych v tvojom okoli.

mimilusinka
31. jan 2013

@mirka1985 Dakujem krasne. Trosku ste ma teda ukludnili a naozaj to je mozno zhoda nahod... a mozno to teraz opat nechytime...

reja
autor
31. jan 2013

@mimilusinka mozem sa pridat...ja som rodila pred piatimi rokmi aj teraz v oktobri a ziadna infekcia ...

nena13
2. feb 2013

Môj dojem z TS pôrodnice-žiadna sláva,ale ani pohroma...To zariadenie by potrebovalo obnoviť-2 pôrodné stoly su málo,aj ja osobne som musela dlho stráviť na WC na vzdychárni,pretože ma predbehli 3 rodičky kým som porodila a nemali miesto,tak ma stále presuvali...nebolo to nič príjemné...A čo ma dorazilo to boli tie staré zošúchané stoličky s vandlíkmi hádam z 50 rokov-no pod úroveň ,na to ma posadili a v tých bolestiach sedieť na tých ostrých hranách-no nech sa na mňa nehnevajú...Čo sa ale personálu týka-robili čo mohli-hlavne sestričky si to všetko odkrutili s vami-ja som síce vyfasovala poriadnu sekeru,ale bola som jej vďačná za ten prístup,lebo som aj v bolestiach počuvala čo mam a čo nemám robiť...Aj ma pochválila 🙂Veľmi sa snažili (aspoň väčšina-boli tam aj výnimky)Mala som aj muža pri pôrode-to bolo super-len je veľká škoda,že nemôže byť pri vás hlavne pri kontrakciách-moc by to pomohlo...Čo sa týka pitia-sestrička bola vždy ochotná mi doniesť čaj ,starala sa,pýtala či niečo nepotrebujem a to nás mala na starosti dve-doktorka prišla až ked bol malý skoro na svete....Chcela som aj epidurál,bohužiaľ som rodila v nedeľu a to mi ju nemal kto aplikovať-ale v sobotu sa so mnou ked som začala rodiť prišla dohodnuť Mudr.keby som stihla porodiť v sobotu,bol by aj epidurál 🙂 nemal tam s tým nik problém,len nesmiete rodiť v nedeľu 😀,čo mne akurát vyšlo...Čo sa týka kojenia-sestričky poradili,pomohli .Kupanie nám ukázali a je dobré ,aby ste to absolvovali -je to dobrá skusenosť...Druhé dieťatko ale pôjdem rodiť do DK(ovšem ak sa nebudem báť,že je to pre mňa ďaleko-aj to rozhodlo v prospech TS-však kto by chcel rodiť niekde na príslope ?😀 )-kôli tomu,aby bol muž pri mne celý čas-je to poriadny rozdiel...

levandulova85
5. feb 2013

http://ekonomika.sme.sk/c/6691640/najlepsia-por...,

trstena skoncila dost zle...ale zase treba povedat,ze aj ten dotaznik ma par chyb a nedava priestor na otvorene odpovede...asi pre jednoduchsie spracovanie dat...ale zase netreba zabudat podmienky mali rovnake vsetky porodnice.... Dalsi problem je aj ten,ze mnoho ludi nema s cim porovnavat, ak rodili stale len v tej jednej porodnici...ale tak asi u mnohych zien vyvolava trstenska porodnica nie velmi dobry dojem...

slimkaaaaaa
13. feb 2013

ahoj ja by som sa chcela opitat som tehotna cakam druhe babetko a chcela by som rodit v trstenej lenze neviem ako bude moj porod prebiehat kedze mam vysoky tlak a male problemy s oblickami a chcela by som vediet ci je pravdepodobne ze budem rodit cisarkym rezom ak mam zdravotne problemy.dakujem

mirka1985
13. feb 2013

@slimkaaaaaa no to je tazko povedat, vsetko zalezi v akom rozsahu to mas a od rozhodnutia primara. A koho mas gynekologa? - ten ta tiez asi usmerni, ake su moznosti u teba. Je pravda, ze ked ho nemusia robit, zbytocne ho nerobia, vzdy chcu ist najskor prirodzenou cestou. Ja som mala hranicny tlak 140/90, kvoli nemu som lezala 2 tyzdne pred porodom v nemocnici a rodila som normalne.

andulicek
14. feb 2013

@mimilusinka
ahoj.
ja som rodila v marci 2012 a vratili sme sa domov s pluzgierikmi a tiez nam povedala pediatricka ze to je z porodnice a ze s tym prichadza z porodnice vela babatiek. vyliecili sme to celkom rychlo, lebo to doktorka nasla hned pri prvej prehliadke.
ale sestra porodila 1.2.2013 pred par dnami a maly je vyhadzany po celej tvaricke a tiez pod pazuskou a stale nachadza nove pluzgieriky. objavili to neskor a zatial maju s tym problemy a snazia sa to liecit. dali im na to fialovu vodicku a masticku. my sme to liecili podobne. neviem od coho to zalezi poznam aj dievcata co tam rodili a deticky v pohode ziadnu infekciu nechytili.
tak je to na zvazeni. ak mas blizko do DK mozno by bola dobra skusenost porovnat tieto dve porodnice 🙂

slimkaaaaaa
16. feb 2013

@mirka1985 no ja som rodila prve dietatko koli tymto problemom tak neviem no mozno to bude aj druhy raz ukoncene cisarskym moje hodnoty tk vtedy boli 150/90 takze neviem no myslim si ze asi ked ma zena problemy s tlakom a nieco s oblickami ukoncia to cisarskym myslim si ze nebudu riskovat no pocula som ze ak zena rodi normalne tak su to silne tlaky do hlavy takze neviem no ja som taka ze panikarim no neviem ako to skonci hadam tak ako uznaju za vhodne budem musiet asi ist do tej porodnice kde budem chciet rodit a porozpravat sa s primarom dufam ze je taka moznost sa poradit dakujem

slimkaaaaaa
16. feb 2013

@mimilusinka ahoj no ja som rodila v trstenej pred dvoma rokmi a nic sme si nedoniesli z porodnice ziadnu infekciu a bola som strasne spokojna a predovsetkym na personal na primara teraz cakam druhe a jednoznacne pojdem rodit do trstenej samozrejme ze to je rozhodnutie kazdej mamicky inak ako kde sa citi a vybrat si tu najlepsiu.

mmoniika
16. feb 2013

ajojte baby v utorok idem rodiť do Ts sekciou prve babatko som rodila v Dk potom dam vedieť aky je rozdiel podľa mňa dufam že si žiadnu infekciu nedonesieme

severankaa2
16. feb 2013

@mmoniika ahoj tak to sa v TS stretneme lebo ja tiež idem na príjem v utorok a cisarsky mi majú robiť vo štvrtok.

mmoniika
16. feb 2013

@severankaa2 jej no tak super ja idem na prijem v pondelok a v utorok by mi mali robiť sekciu tak to sa tam určite stretneme 🙂

severankaa2
16. feb 2013

@mmoniika super to sa určite stretneme potom môžme pokecať. A odkiaľ si?

mmoniika
16. feb 2013

jasne môžme zo Za a ty ??

mmoniika
16. feb 2013

@severankaa2 a kedy maš presne termín ??

severankaa2
16. feb 2013

@mmoniika 5.marca ale kvôli zdr.dôvodom mi budú robiť sekciu aj prvý som mala sekciu.

mmoniika
16. feb 2013

@severankaa2 aha no ja mam 1 marca a tiež som mala aj prvý sekciu :( a odkial si ?

severankaa2
16. feb 2013

@mmoniika z Námestova a ty?

mmoniika
16. feb 2013
severankaa2
16. feb 2013

@mmoniika to potom ideš z dosť ďaleka a čo v ZA není dobrá nemocnica alebo aj prvú si rodila v TS?

mmoniika
16. feb 2013

@severankaa2 nepočula som na Za nič pozitívne mam aj sama negatívnu skúsenosť takže som sa rozhodla radšej takto prve babätko som ale rodila v DK

severankaa2
16. feb 2013

@mmoniika aha tak to potom áno ja sa nemôžem sťažovať na TS aj keď pravdu povediac neznášam nemocnice.

chrumka85
1. mar 2013

ahojte....ja som rodila v Trstenej pred par dnami a nemozem povedat nic zle....velmi dobra starostlivost a pan primar super clovek....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre