Pôrodnica v Trstenej. Aké máte s ňou skúsenosti?

reja
14. feb 2007

Ahojte kocky,
su tu nejake Oravky, ktore maju skusenosti s porodnicou v Trstenej?

veronika9686
17. nov 2011

@erika0802 jasne ani nevies ako,po tom setkom co som si pre to odskakala,sa teraz neviem dockat kedy to bude.a pozeram,ze aj vam coskoro pribudne novy clen 🙂

martinaxx
17. nov 2011

@mirka1985 tak to je riadny systém keď ho tam pustia na konci-to tam už ani nemusí byť:(

erika0802
17. nov 2011

@veronika9686 no este hadam 3tyzdne a bude to 🙂 no nam uz druhy 🙂 takze sa vytesujeme...

veronika9686
17. nov 2011

@erika0802 veru,to ti verim,my si do februara este nacakame

erika0802
17. nov 2011

@veronika9686 ja som cakala denisku 14marca a narodila sa 8februara 🙂 aby si este neostala prekvapkana 🙂

veronika9686
17. nov 2011

@erika0802 ja mam termin 20.2,tak uvidime,kedy sa drobcekovi bude chciet vonka

mirka1985
17. nov 2011

@martinaxx ale v podstate aj tomu rozumiem, ze ho az nakoniec pustaju. Asi by im tam predtym zavadzal. Kadejake ukony pred porodom robia - v podstate si na striedacku chvilku na porodnej sale, chvilku na vzdycharni, potom zas v sprche na klystire, holenie neviem ako, kedze som tym nemusela prejst.

erika0802
17. nov 2011

@veronika9686 no sak jasne...🙂 uz sa potom budete iba vytesovat 🙂

martinaxx
17. nov 2011

@mirka1985 to chápem,ale ak budem mať dlhý pôrod,tak budem potrebovať,aby tam bol v tých najhorších chvíľach pri mne a nie na konci...

veronika9686
17. nov 2011

@erika0802 presne 😀

mirka1985
17. nov 2011

@martinaxx no nic sa neda robit, treba sa na to pripravovat, ze pride az na finale.

martinaxx
17. nov 2011

no asi sa s tým budem musieť zmieriť🙂

erika0802
17. nov 2011

@veronika9686 no nic idem ja kukat telku sa troaka vyvalit pekny vecer 🙂

missy97231
17. nov 2011

@erika0802 a ty co by si radsej brala? cisarsky ci normalny? ja som tiez prveho mala urgentnu sekciu, ale az po hodine kontrakciach, ktore som musela predychavat na boku s pasmi,,, a v horucke 😖 s Adelkou som na porodnej sale bola 40min. kym som ju zacula 😉slo to rychlo,,, a samozrejme - bala som sa strasne,,, trauma z prveho porodu 😒 aj som doktorku pytala ze chcem sekciu,,, ale no - nakoniec to slo rychlejsie nez som si len mohla pomysliet 🙂

erika0802
18. nov 2011

@missy97231 ja neviem ja som isla v 36tt nemala som ani bolesti ani kontrakcie nic..ja som dostala tazsku preeklapsiu a to islo rychlo...takze ja si vela veci nepamatam iba viem ze okolo mna boli ludia asi z celej nemocnice...
mozno aj normalne by som chcela ist ale sa bojim ze ci to zvladnem sak ako povedia tak pojdem 🙂 hlavne az to dobre dopadne 🙂

missy97231
18. nov 2011

@erika0802 ale asi budes mat sekciu,,, ked este nie si 2roky po prvej 😒 hlavne aby to dobre dopadlo , drzim palce 🙂

erika0802
18. nov 2011

@missy97231 no neviem to mi povedala aj doktorka ze bolo by najlepsie keby som isla normalne ale ze ked to neni ani dva roky tak ze oni nebudu riskovat...vies a mna bolieva aj jazva z vnutra hlavne tak neviem... 😒 😒 😒 dakujem hadam aj dopadne

mirka1985
18. nov 2011

@erika0802 takze pri prvej si mala vysoky tlak? a teraz ho mas v pohode? Ja som mala vyssi 140/90, preto som aj lezala v nemocke, tak sa teraz bojim, ze pri dalsom sa to bude opakovat. Lezala som tam s jednou, ktora mala pri prvom cisarsky a tiez mala tusim dvojrocny odstup. Cakali, ci sa porod sam spusti, nespustil sa, tak jej dali cisarsky. Aj dalsia tam bola automaticky na druhom cisarskom, ked mala prvy a mala maly odstup.

erika0802
18. nov 2011

@mirka1985 no mala som hej vysoky tlak ale ja som mala aj bielkovinu v moci a mne to nikto nesledoval moja doktorka moje prve tehotenstvo totalne zanedbavala tak sme prisli skoro neskoro..ale teraz som zmenila gynekologa a mam v pohodke tlak..no ja som mala jeden mesiac 140/90 a objednala ma potom az za mesiac a uz som mala 170/140 ci tak nejako tak museli so mnou hned robit ☹

dzanuliak
18. nov 2011

ja som bola v trstenej a nedam nanu dopustit a teras v january idem rodit znova a pojdem zasa je tam skvely personal a nadstandartne izby su ties super 🙂

majuska23988
24. nov 2011

Zienky ja som sice este len v 31.tyzdni tehotenstva ale velmi ma potesili recenzie na porodnicu v Trstenej.Uz pomaly nad tym zacinam premyslat,ze kam a tak.Som z Námestova takze ma aj trosku hneva ta nasa nedostavana porodnica tak som rada,ze sa nemam coho bat a bude to OK.Dakujem vsetkym. 😉

anaxamon
2. dec 2011

ahojte, neviete mi niektora poradit kde sa da v trstenej ci tvrdosine nechat nastrelit nausnice? a cca kolko to stoji...vdaka

natty07
3. dec 2011

@anaxamon nausnice sa daju nastrelit na Medvedzi v zlatnictve, stoji to myslim 8 eur a robia to detickam starsim ako 6 mesiacov.

anaxamon
3. dec 2011

@natty07 dakujem za info, no to by sa nas potom este netykalo....prepichut jej uz doktorka nechce a na nastrelenie zeby bola este mala? no sak uvidim..

natty07
3. dec 2011

@anaxamon skus sa ist opytat, mozno vam to nastreli, je to velmi rychle, my sme to absolvovali pred dvoma mesiacmi a sme spokojni

mariakubasova
4. dec 2011

Ahojte tak ja som pri prvej dcere bola dat prepichnut uska na chirurgii doniesla som ich namocene v liehu a prepichli jej ich bez problemov trochu zarevala a bolo.Robil doktor Jager a dcera mala vtedy mesiac cim je babo mensie tym ho to menej boli.Teraz som bola tiez s druhou dcerou no bol tam doktor PITAK ale zdalo sa mi ze to bolo trochu horsie on nema asi taky cit.Malej som ich osetrovala odvarom z repika to je vseliek a za 3 dni boli zahojene lebo jej trochu zahnisali ale to je normalne.

erika0802
19. dec 2011

Takze ja chcem pridat koment k tejto porodnici..Nakolko som rodila svoje druhe dietatko pred 2tyzdnami tak som max spokojna...Pri prvej to bolo uplne ine a povedala by som ze keby bola moznost idem inde ale teraz na to ze ake boli strajky a vsetko tak bolo omnoho lepsie ako pred rokom..aj co sa tyka personalu na novorodeneckom som bola milo prekvapena ked za nami prisla sestricka ci chceme aby nam pomohli s prisatim babatiek co pri prvej dcerke mi ta ista nakricala ze to mam mat nastudovane..ako riadna zmena o 360stupnov ..ak budem mat niekedy tretie dietatko urcite trstena to isti...
odporucam na plnej ciare

cipsinka
19. dec 2011

@erika0802 diiiiiiiik za vyjadrenie som si vsimla,ze si z okola Tvrdosina tak som ti chcela napisat,ze ako si bola spokojna s trstenskou porodnicu ja tam idem zaciatkom maja tak som rada za pozitivnu reakciu 🙂

erika0802
19. dec 2011

@cipsinka no pri prvej som si povedala nikdy viac trstena ale teraz to bola fakt zmena ochotne mile sestricky no ja som zasla ze aka zmena urcite je tam fajne...aj som sa dobre citila aj pomohli ked sme potrebovali no fakt super 🙂 🙂 🙂 🙂

cipsinka
19. dec 2011

@erika0802 tak som hrozne rada uz sa tesim na porod 😅 😅 😅 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre