Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

petra6
2. okt 2008

Čítala som spätne - ešte si sa pýtala na nadštandardnú izbu... ja som ju mala v závere, návštevy môžeš mať neobmedzene a pokiaľ by si chcela mať pri sebe manžela aj v noci za neho je príplatok 300 korún za každú noc. Akýkoľvek problém budeš riešiť, kľudne mi napíš aj do IP, mám bohaté skúsenosti, pôrodu sa naozaj nemusíš báť 😉

sana15
2. okt 2008

petka-s: neboj, vydrzime....ja to vidim tak,ze tento rok bol plodny....plno deticiek sa narodilo a este viac sa ich chysta ci uz koncom roka,ci zaciatkom buduceho. ja mam obavy,aby tam bolo dost volnych izieb a posteli. neviem,ci sa mi postasti mat nadstandardnu. ma to svoje vyhody,aj nevyhody, ale ja by som uvitala predovsetkym samostatne socialne zariadenie a tiez ze ak sa maly zobudi v noci nepobudi ostatne mamicky a ich deticky

ivic
2. okt 2008

Pozdravujem vsetky,co to maju pred sebou.Netreba sa bat ja som to zvladla.
Izba o ktorej pisete bola obsadena.No to vobec nevadilo,bola som s perfektnou
babou.Navzajom sme si pomahali.Mne teda vobec nevadil jej maly,ked plakal.
Bolo to faj,aj socialne zariadenie. Da sa.A to som dost velka cintlavka.
Zdrzim palec. Pa

petka_s
2. okt 2008

dakujem baby 🙂
tu nadstandartku som bola vcera pozriet,vyzera super,
tak je tiez dobre,
ako pises peti,ze tam mozem byt aj na zaver,
ono malicka pride kadeako,mozno na sviatky,mozno pomedzi,tak by sommojho draheho
chcela mat pri sebe,tak dufam ze bude volna 🙂

petka_s
2. okt 2008

sani,asi tak..vcera sme to rozoberali ze je vela rodiciek,
a ze hlavne prvo 😉
ale ze sa nemusime bat,ze miesta musi byt,ze to potom aj na gynekologickom odd.
potom davaju ci ako ...
ivic-dakujeme, vsetky 🙂

kika22
2. okt 2008

caute baby...
citam si to tu a veru musim len potvrdit, ze sa rodi nejako vela deticiek a ze je vela tehotnych 🙂 ,
a ako pise sana, ze samostatne socialky v nadstardantnej izbe to je vyhoda...no ale ivic ma zas upokojila, ze sa to tam da vydrzat aj v spolocnych socialkach a sprchach
😉
... a sana co teda cakate?
petka a mozno je to dobre ze rodis tak cez sviatky...mozno tam bude klud 🙂

sana15
3. okt 2008

kika: my budeme mat chlapceka 🙂 Aj ked mne to bolo jedno

sana15
3. okt 2008

petka: ty si uz bola na exkurzii po porodnici? tusim,ze sa nieco take robi aj na tej profylaxii. v novembri by som na nu uz chcela ist. Dufam,ze ma tam skor ukludnia ako vystrasia,aj ked neviem,neviem ked budem vidiet porodnu salu. Este na to radsej nechcem mysliet.
Neviete ako je to s epiduralkou? ked o nu poziadam aj ju dostanem? citala som,vraj je problem,lebo vraj anesteziologicka nemusi byt prave v nemocnici, pripadne moze byt na operacnej sale. Ja o nu urcite poziadam

luciabah
3. okt 2008

sana

takze epiduralku podava v nemocnici pani primarka z ARA, a aj jeden dr. ale ten nie je na plny uvazok... a problem je v tom, ze je na ARE malo lekarov a primarka chodi uspavat na salu, takze ak bude na operacke, nemoze odbehnut a pichnut ti epidural. ale chod sa informovat, termin mas az v januari a dovtedy sa situacia moze zmenit, ma nastupit nova dr., uz atestovana, takze mozno aj ona bude pichat epiduralku a za tych par mesiacov ktovie co noveho v nemocnici bude

aly
10. okt 2008

Sana tie cvičenia byvaju v stredu, ale to uz asi vies. Ano ukazu ti porodnu salu a vysvetlia ako to asi bude prebiehat. Ja som rodila v maji, personal nemocnice bol uzasny, nemozem sa na nic stazovat 🙂

sana15
10. okt 2008

Lucia: ja dufam,ze ta doktorka nastupi co najskor,alebo ktokolvek iny ako posila. Ja by som tu epiduralku vvveeelmmi chcela, mam strach z bolesti. Nie som padavka,ale urcite to nie je ziadna sranda,tak preco si nepomoct ked sa da. Urcite sa na to spytam,aky je postup. Vdaka za infosky.
Aly: vdaka, viem, ze to iba v stredu, budem si musiet na to vybrat dovolenku,ale urcite chcem ist. Nech viem aspon priblizne kde co a ako. Dufam,ze personal bude rovnako skvely ako sa tu spomina. Cloveka to potesi ked vie,ze sa nemusi bat zazerajucich sestriciek a masiarov doktorov 😅

petka_s
13. okt 2008

ahoj sani15🙂
ano bola som tam uz asi dva krat,
bolo tam fajn,aj ja sa veeelmi bojim,
no epi neviem..neviem ci mam skusat nieco take,
bojim sa aj riskovat,ye sa budem na to spoliehat a potom nic..
ze mi ju nebude mat kto pichnut..no
ale inak na tom cviceni bolo super 🙂 so sestrickou sme sa ucili
dychat,a vela sme sa rozpravali o porode,tak som bola aj trosku
ukludnena,som pripravena a uz priblizne viem co ma bude cakat.
ked som tam bola,tak nam ukazala p.sestricka iba nadstandartnu
izbu,lebo prave nejake maminy rodili,tak sme nemohli vidiet salu:(
tak sa urcite tes,ked dojdes na cvicenie,je to naozaj fajn 🙂 pa

luciabah
15. okt 2008

ahojte

chceme podakovat celemu personalu gynekologickeho odd. a novorodenekckeho odd. , boli straaaasne zlati a mili a vo vsetkom nam pomohli
vysledkom je nasa krasna zdrava dcerka margaretka 😀
este raz vdaka z celeho srdiecka

petka_s
15. okt 2008

luci,gratulujeme 🙂

martina1305
15. okt 2008

Lucka gratulujem a malej Margaretke zelam vela vela zdravicka. 🙂

kika22
15. okt 2008

Luci,
pridávam sa k babám...a gratulujem.... 🙂 držte sa.

lubi22
15. okt 2008

Lucka blahozelam k Margaretke 😵 😵 😵

S tou epiduralkou je to v nemocnici velka bieda 😠 Ja som ju mala aj dohodnutu, podpisany papier, ale porod pripadol na vikend, tak smola, ziadna epiduralka nebola. Takze kto chce epiduralku, v zasade by mal rodit medzi pondelkom a piatkom, v pracovnej dobe pani primarky, navyse dufat, ze nebude mat dovolenku. Nuz a do toho je velmi tazke trafit sa 😖

Ale inak vsetko ostatne je v porodnici super, chystame sa tam aj druhy krat 😉

anickaajanko
17. okt 2008

srdečné gratulácie Lucke k malej Margarétka je kráááááááááásna
aj my sme strašne chceli dievčatko ale teraz by sme nášho Branka nedali ani za 4 baby
držte sa
😉

kala713
20. okt 2008

Ahojte maminy. Neviete, či vo zvolenskej pôrodnici robia povinne všetky pôrody cisárskym, ak je bábo otočené koncom panvovým? Vraj niekde takto otočené bábätká rodia aj normálne. Dosť sa toho bojím, hádam sa lekár rozhodne správne. Ako ste rodili vy?

ali111
20. okt 2008

Ahoj kala,ako uz pisala aj luciabah,niekedy sa moze aj dietatko v tejto polohe rodit normalne.
Ale neboj sa myslim,ze celu situaciu zhodnotia tak,aby si bola o.k.aj ty aj babo.
Nemaj strach,urcite vsetko dopadne dobre.Naozaj cakas maleho po 20-rokoch?
Ak ano je to skvele.
Budem drzat palce.Ahoj

fifa15
20. okt 2008

Prajem pekny pondelok,pozdravujem vsetky buduce mamicky.
Samozrejme aj tie,ktore uz maju svoje male ratolesti doma-gratulujem.
Kala ja tiez idem rodit po 18 rokoch a strasne sa tesim.Samozrejme sa aj bojim,ale prevlada u mna skor
velka radost z toho,co pride ako strach z porodu.To zvladneme,ved sme to uz raz zazili, aj ked davno a o nieco mladsie.
Ja mam termin koncom decembra.
Maj sa pekne.
P.S. Alli si stasne zlata rozdavas tolko kladnej energie.

petka_s
20. okt 2008

maminy,chcem sa opytat na jeden zakrok co pisu ine mamicky v teme..
zevraj je to dost bolestny a neprijemny..
aj vo zv porodnici robia ten hamiltanov hmat..?
aky je to vlastne zakrok?a naco je dobry?
dakujem za odpovede 🙂

sana15
20. okt 2008

Lucia: gratulujem k dcerke 😵 Ak budes niekedy stihat daj infosky aky mas dojem z porodnice, personalu,lekarov... vdaka

ali111
20. okt 2008

Ahoj fifa15,velmi pekne ti dakujem.
Ja sa len snazim nebat sa.Vysvetlovat si veci.
Viem,ze zivot nam pripravuje rozne situacie,ktore sa aj mne zdaju byt cudne.
No ked sa clovek nauci pocuvat a premysli si problem je to ovela lepsie..Je to krasne,ze sa tak tesis na svoju malu ratolest.Prajem ti vsetko len to naj.... .

kala713
20. okt 2008

ali, ďakujem za povzbudenie. Toto dieťatko je vymodlené, čakali sme naň 20 rokov (hlavne budúci ocko). Veľmi sa naň tešíme a aj sa bojíme, ako to zvládneme. Podľa sona to vyzerá, že bábo bude trochu väčšie, pretože mám tehotenskú cukrovku, tak neviem, či by nebol lepší pôrod cisárskym.
fifa, tak to je super, že ste sa po 18-tich rokoch rozhodli pre bábo. Teraz to nie je až také zriedkavé, rodiť s takým časovým odstupom. Ja si pripadám ako prvorodička, už si toho veľa nepamätám, ako to bolo predtým. Myslím, že tieto bábätká si budeme viac vychutnávať.

fifa15
20. okt 2008

Kala.ja mam tiez taky hranicny tlak,ale dufam,ze dietatko zvladnem porodit normalne.
Teda rada by som ak sa nic neskomplikuje a to nikdy clovek nevie.
Necham sa prevakvapit.Ja si to uz teraz vychutnavam, je to fajn pocit.
Tak trosku omladneme.Dufam,ze som ta neurazila.
No ja mam 40 rokov a citim sa ako 20 rocna.
Tak to musime aj tak zvladnut.

kala713
20. okt 2008

fifa, čím si ma chcela uraziť? . . . . . lebo sa ti to nepodarilo 😀 . Ja mám 38 a môj manžel 45 rokov. Budeme už ako starý rodičia 😉 , veď teraz je to moderné rodiť vo vyššom veku. Tak si hovorím, že nie som stará, ale moderná.

fifa15
21. okt 2008

Dobre rano,kala dostala si ma.Ale ja mam zasa manzela v moji rokoch.
To vramci zartu.Mas pravdu,ze sme moderne.no hlavne stastne.

luba1
21. okt 2008

Ahojte,ja by som sa chcela tiez pochvalit,ze som
moderna mamicka.
Svojho synceka Davidka som porodila minuly rok.
Teda mala som 40 rokov.
Moja prva dcera mala 16 rokov.Je to dobre,uvidite ked sa vam ratolest narodi.
Nebojte sa vsetko zvladnete.Drzim vam palcek,budem na vas mysliet. 😵

luciabah
21. okt 2008

ahojte

tak najprv drzim palceky maminka ktore cakaju miminka po tolkych rokoch 😀

no a k mojim dojmom z porodnice... budu trosku neobjektivne, ale....... dost dlhy cas som stravila na cakacke a v zavere som nebola az tak velmi vzorna rodicka a preto velka vdaka za trpezlivost a pokojny pristup p.prim. haringa a sestriciek danielky a beatky . na odd.sestonedelie sestricky a cely personal tiez uplne super, ked som nieco potrebovala, nikdy nebol problem a novorodenecke odd....dakujem za vysvetlenie a pomoc pri kojeni nasej malickej
a aj za odpovede na vsetky otazky

a jedine negativum... postele na odd. ale to je v kompetencii inych

este raz dakujeme 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre