Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

mj30
18. okt 2011

@sana15 neviem ake tie nausnicky su ale vravela som mu ze je to pre 2mesacne dieta 🙂 tak by to malo byt v pohode bude ich mat len kym sa to nezahoji uz som pre nu kupila zlate 🙂 dam ti vediet zajtra ked to budeme mat za sebou 🙂

mj30
19. okt 2011

@sana15 ahoj no tak sme to uspesne zvladli bol trosku plac pri tej prvej lebo sa zlakla ale druhu si uz ani nevsimla a ani kvapka krvicky a za par sekund hotovo odporucam a tie nausnicky maju zo zadu taku umelu krytku tak ani neposkriabu 🙂

sana15
19. okt 2011

@mj30 Vdaka za infosky 😵 Takze uz mate ozajstnu slecnu doma 🙂 Tak sa pojdeme aj my objednat,tiez budem kludnejsia ked to urobi lekar. Kolko vam odporucili mat tie docasne nausnicky- 6 tyzdnov?

mj30
19. okt 2011

@sana15 za malinko nemusis sa objednavat staci prist po 13hodine a povedat sestricke a zoberie vas neviem ci pojdes sama alebo s manzelom lebo ak sama tak si ju budes musiet drzat sama 🙂 ja som bola s manzelom 🙂
doktor povedal ze je dobre mat ich tam 2-3 mesiace aby sa ta dierocka zhojila lebo ona je vraj velmi malicka zatial a nemuseli by sme tam novu nausnicku trafit je tam super personal nemusis sa bat aj doktor aj sestricky 🙂 a stoji to 15€ nie 14€ ako som pisala vcera 🙂

zuzkazv
7. nov 2011

ahojte trošku mimo témy sa opýtam, ku kašubovej na klbiky treba ísť ráno po časenku??? alebo tam treba ísť aj s bábom ráno o 7:30??

crysmile
7. nov 2011

@zuzkazv ja by som uz ku kasubovej v zivote nesla.. som bola s malou pri nej, pri malom v BB u ineho ortopeda.. iny pristup, spokojnost nadovsetko..

annie13
7. nov 2011

@zuzkazv ano rano pre casenku
ja som tam chodila aj s malym aj s malou a velka spokojnost ale da sa aj objednat tusim 10 eur

zuzkazv
8. nov 2011

@crysmile
@annie13 baby dík za odpoved ja som už zabudla ako som tam chodila s malým tak som si to potrebovala overiť 🙂 hádam to nejak zvládneme tak skoro ráno tam ísť

crysmile
8. nov 2011

@zuzkazv za malinko.. 🙂

mimi21
8. nov 2011

@zuzkazv ale nezabudni ze to robia len pondelok a piatok 😉

sopel01
22. nov 2011

od dnes udajne zatvaraju perinatol. centrum v BB, pruser...

lenca.b
11. dec 2011

ahojte babule neviete poradit ci je teraz nejaky predporodny kurz a kedy byva? respektive od ktoreho tt mozu nan mamicky chodit? aaaaaaaaa este jedna otazocka kedy sa da ist pozret do porodnice ?

janica81
11. dec 2011

@lenca.b ahoj, ja som bola na predporodnej priprave v porodnici priamo, byva 1 razova, vlastne Ti tam povedia, ze co a ako prebieha, ake mas u nich moznosti, trosku Ti ukazu dychanie...ale to prvdepodobne zabudnes ked pride hodina H, ale mily personal Ti ochotne bude pomahat...sa mi zda, ze ta priprava bola v 37 tt, +- , objednala som sa telefonicky...a paltilo sa...asi 5, alebo 7,-EUR....

danadany
12. dec 2011

@lenca.b platí sa 6,- Eur, je to jedna hodina a chodí sa tam najskôr v 35tt

lenca.b
13. dec 2011

babulky, ktore ste teraz niekedy rodili vo zvolenskej nemocnici nemate daky zoznam co vam bolo treba si pobalit...alebo co doporucovali ze treba doniest so sebou ...

Dakujem

annie13
13. dec 2011

@lenca.b
Oblecenie:
* nočná košeľa s rozopínaním na kojenie na prezlečenie po pôrode aspon 2
* župan
* ponožky po porode mi bola strasna zima
* nohavičky
* veľký a malý uterák osuška
* pohodlné prezuvky
* podprsenky na kojenie
* vložky do podprsenky

Hygienické potreby:
* vložky min. 1 balík zo zdravotnickych potrieb bez tej lepiacej casti
* telový šampón (nie príliš parfémovaný, kvoli babu)
* zubná kefka a pasta
* šampón
* hrebeň (gumička, čelenka, sponky)
* vreckovky
* toaletný papier
* pomáda na pery
* okuliare miesto kontaktných šošoviek
* pravidelne užívané lieky
* príbor, šálka alebo pohár

* občiansky preukaz
* tehotenská knižka
* kartička poistenca
* kópia sobášneho listu (alebo prehlásenie o otcovstve z matriky)
* adresa a tel. pediatra

* fľaša s minerálkou (resp. vinea)
* mobil, fotoaparát, nabijacka
* kniha

Pre bábo:
* balík plienok tie najmenšie najlepšie pampersky aspoň 30 ks
* vlhčené obrúsky
* ja som mala ešte jednu látkovú plienku lebo tie sa vždy zídu a mali málo

ostatné ti donesie partner až keď pôjdete domov:

* autosedačka resp. vanička z kočíka
* jednorázová plienka
* látková plienka a poštolky
* body 56
* dupačky
* svetrík al. mikinka
* overal
* tenká čiapočka, hrubá čiapočka
* deka alebo zavinovačka do autosedačky
asi všetko
ak tak ma baby doplňte

lenca.b
13. dec 2011

@annie13 juuuuuuj velmi pekne ti dakujem aspon budem kludnejsia lebo sa uz musim teraz pobalit kedze uz do trnavy nepojdem do porodu

annie13
13. dec 2011

@lenca.b nieje za co,malo by tam byt vsetko

lenca.b
13. dec 2011

@annie13 vo zvolene obliekaju deticky vyhradne do erarnych veciciek?

vlasatica20
13. dec 2011

lenca.b,
vyhradne urcite nie moja kamoska chcela mat svoje oblecenie pre maleho a viem,ze nebol problem,
vzdy sa da dohodnut 🙂 ,ty to mas za par drzim palec!

annie13
13. dec 2011

@lenca.b ked som rodila ja a chcela som svoje oblecenie boli proti, dava sa to hromadne prat a nikto ti nezaruci ze sa to vrati

janica81
13. dec 2011

@lenca.b my ked sme rodili...tiez nam dali erarne...ako vravi annie....ked ju budu vysetrovat a nahodou sa zaspini, pogrcka...nikto ti nezaruci ze sa Ti tovrati... vsak na tich par dni vydrzite a potom mozes obliekat co sa tebe zaziada... 😀

lenca.b
13. dec 2011

@annie13 juj tak to radsej nebudem vymyslat pouzijem teda to ich 😀 aspon neponicim svoje ...akurat mam strach niekde som citala, ze sa zvykne z toho oblecka urobit alergia a taaak ...vy s tym mate ake skusenosti ?

@vlasatica20 no hej keby to aj rychlejsie utekalo 😀 uz by som to chcela mat za sebou a mat drobceka v naruci

annie13
13. dec 2011

@lenca.b to uz nieje ako dakedy plechove kosielky a podobne, bavlnene mala a nemali sme ziadny problem, ja som bola spokojna, aj zavinovacky su stale pekne nie ponicene
ja som mala jednu svoju plienku bavlnenu pod hlavicku a veru som ju tam aj zabudla

janica81
13. dec 2011

@lenca.b ale klud, ziadna alergia ani nic podobne nehrozi.... vecicky su oprate a zase v ramci budovania imunity to betreba takto perhanat a stresovat...bude v cistom a suchom 😀

annie13
13. dec 2011

klasicky bavlneny kabatik a bol fakt jemny

lenca.b
13. dec 2011

@annie13
@janica81 normalne ste ma potesili 😀 mala som z toho trosku obavy ale teda ste ma doooost dobre ukludnili takze pre maleho mi staci uz len ked pojdeme domov oblecko a ta jedna dve plienocky este taka drobnost pri porode asi ponozky na nohach mat nemozem vsak 😀

annie13
13. dec 2011

@lenca.b neviem urcite ale myslim ze som mala ano urcite lebo este mi ich obuvala sestricka kedze som dlho rodila a bola mi zima
urcite si vezmi a uvidis

lenca.b
13. dec 2011

este ma napadlo ze ci sa stale bali nasiroko ? a tie ponozky si isto zoberem take hunate 😀 urcite by mi bolo na nohy zima 😀 a aj mi to prispeje k pohodliu 😀 hoci si myslim ze mi to asi v tej chvilu bude jedno hlavne nech sa malicky narodi v poriadku

annie13
13. dec 2011

@lenca.b ano odporucia ti, ale ja som dcerku nebalila a kontrolne sono mala uplne v poriadku, syna som balila a mal zle na prvej kontrole tak nam dali tie sendy nohavicky a v tych mi strasne plakal, mal ich asi dvakrat, tak do dalsej kontroly som balila nasiroko len s dvomi latkovkami a bolo v poriadku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre