Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

milacik16
7. jan 2012

Ahojte, neviete nahodou ake su poplatky v nemocnici v zv za porodnu hospitalizaciu ak niesom poistena?

anina23
13. jan 2012

Ahojte ja som rodila 21.10.2011 vo ZV ..pri dr.Kobidovej a dr.Häringovi...skvelí lekari bola som max. spokojna..porodne asistentky peckove podporovali, posanovali, velmi mile , prijemne..aj po porode sa lekari o mna zaujimali, nakolko som mala tazsi porod...bola som milo prekvapena, pretoze som v tejto nemocnici rodila pred 6 rokmi dceru a bolo to take chladne a mala som vtedy pocit ze som len "dalsia v poradi" je tam teraz vela novych lekarok ...aj dr.Šuchova je velmi mila...fakt sa nemusite bat a trapit sa pre personal alebo cely chod oddelenia ...tak vam vsetkym drzim palceky :DDD Aňa

hope80
2. feb 2012

Ahojte
chystam sa rodit do Zv .....mohli by ste mi poskytnut nejake odporucania. a hlavne co si tam mam zo sebou zobrat (pre babatko aj pre seba) dakujem za kazdu radu alebo skusenost

annie13
3. feb 2012

@hope80
Oblecenie:
* nočná košeľa s rozopínaním na kojenie na prezlečenie po pôrode (obe radšej tenšie a pribaliť sveter v chladnejšom období) aspon 2
* župan
* ponožky po porode mi bola strasna zima
* nohavičky
* veľký a malý uterák osuška
* pohodlné prezuvky
* podprsenky na kojenie
* vložky do podprsenky

Hygienické potreby:
* vložky min. 1 balík zo zdravotnickych potrieb bez tej lepiacej casti
* telový šampón (nie príliš parfémovaný, kvoli babu)
* zubná kefka a pasta
* šampón
* hrebeň (gumička, čelenka, sponky)
* vreckovky
* toaletný papier
* pomáda na pery
* okuliare miesto kontaktných šošoviek
* pravidelne užívané lieky
* príbor, šálka alebo pohár

* občiansky preukaz
* tehotenská knižka
* kartička poistenca
* kópia sobášneho listu (alebo prehlásenie o otcovstve z matriky)
* adresa a tel. pediatra

* fľaša s minerálkou (resp. vinea)
* mobil, fotoaparát, nabijacka
* kniha

Pre bábo:
* balík plienok tie najmenšie najlepšie pampersky aspoň 30 ks
* vlhčené obrúsky
* ja som mala ešte jednu látkovú plienku lebo tie sa vždy zídu a mali málo

ostatné ti donesie partner až keď pôjdete domov:

* autosedačka resp. vanička z kočíka
* jednorázová plienka
* body 56
* dupačky
* svetrík al. mikinka
* overal
* tenká čiapočka, hrubá čiapočka
* deka alebo zavinovačka do autosedačky

annie13
3. feb 2012

@hope80 odporucania snad ziadne, zvladnete, su tam skveli lekari aj sestricky, drzte sa s drobcekom

lenca.b
3. feb 2012

@hope80 kedy sa chystas na den D? mna to tiez caka akurat teda, ze fakt neivem kedy sa maly vypyta na svet termin mame 9.2.

hope80
4. feb 2012

@lenca.b my az v maji...ale napis mi ako si dopadla a celkovy dojem🙂)

lenca.b
4. feb 2012

@hope80 ja uz som mala super dojem ked sme boli aj s manzelom na predporodnom kurze robila to porodna asistentka p. uhliarikova veeeelmi milunka zenuska 🙂 a aj tam boli tie sestricky take mile vesele 🙂 tak dobre to na mna posobilo ale uvidime teda ked tam budem dlhsie ...no uz len aby to uz bolo tu 🙂 sa nevieme dockat

mirka3211
5. feb 2012

@hope80 ja by som k tomu zoznamu pridala este nejake gumene zabky do sprchy, ak tam nechces stat bosa a dostat nejaku pliagu (nikdy nevies)

miska_zv
5. feb 2012

@hope80 musím napísať svoj názor,. Som s ňou 100% spokojná! Prišla som s falošnými kontrakciami, prijíma ma Mudr. Szedely, bol veľmi milý a aj obe pôrodné asistentky, ktoré tam vtedy boli a spisovali so mnou papiere (Beatka). Na izbách sú síce strašné postele.. a tie matrace ani nehovorím, aj strava strašná. Ale to sú jediné veci, s ktorými som nebola spokojná. Na vyvolanie pôrodu som dostala čípok-ráno. A od 14:45 už bol Miško na svete. Aj sestry na šestonedelí aj na novorodeneckom oddelení boli super. Každá z nich mi pomáhala s kojením. Pôrod, s ktorým som tiež bola spokojná-rodil ma Mudr. Häring a Miško mi bol hneď priložený na bruško prebehol bez komplikácií. Na čakačke som bola so svojou spolubývajúcou Rodila 15 minút po mne Hneď ako Miška obliekli a zabalili, doniesli mi ho prisať. Nenútili ho, a vysvetlila mi sestrička ako kojiť, pričommi to vravea vždy keď mi ho doniesla, alebo prišla pozrieť na izbu a videla, že sa trápime. Vďaka nim som kojíla. Takže aj s doktormi, sestričkami som bola nadmieru spokojmá a aj druhý pôrod ak bude absolvujem tam

graceful9
5. feb 2012

@hope80 ja som rodila vo zv a bola som max. spokojná 🙂 rodila ma pani doktorka Kobidová, veľmi milá a aj asistentky boli super 🙂 ja osobne odporúčam

hope80
6. feb 2012

Dakujem kocky velmi pekne za povzbudive infosky....ja zijem momentalne v Ziline ale chcem ist rodit domov a ako citam je to tam o 100% lepsie ako tu🙂

lenca.b
6. feb 2012

@hope80 aaaaaha 🙂 tak fakt sme sa nasli 🙂 hih som ani nevedela, ze to tebe pisem

hope80
6. feb 2012

ja som tiez kukala a pozeram ze trnava a ten termin..tak ci to nie si nahodou ty....tak som zvedava na zazitky zo zv porodnice...a pocuj ten kurz co si bola ja s manzelom trval ako dlho?

lenca.b
6. feb 2012

@hope80 vyse dvoch hodin 😀 ale oplatilo sa

aly
7. feb 2012

Ahojte ja som síce rodila pred skoro 4-mi rokmi ale niesom si istá ako to tam teraz je. Chcem sa opýtať na epidurálku a na vip izbu. Ak máte niektorá skúsenosti tak prosím dajte vedieť 🙂

aly
7. feb 2012

@hope80 tiež rodím v máji 🙂

hope80
7. feb 2012

@aly a kolkeho mas termin ..ja 15🙂 tak sa mozno stretneme

aly
7. feb 2012

@hope80 ja 4.5. mam to v pase 🙂

dakob
8. feb 2012

Dobry den mile maminy.
Radi by sme opat aktualizovali nastenku vo vestibule s detickami narodenymi vo zvolenskej porodnici hlavne z minuleho roka 2011. Ak by ste mali chut, potesili by sme sa fotkam Vasich drobcov. Staci poslat fotku cez emailom na adresu: d.kobidova@gmail.com, alebo mozte aj osobne ponechat fotku u nasej vrchnej - Mgr Farbiakovej.
Dakujeme velmi pekne.
Kolektiv gyn-pôr.odd Zvolen .

aly
9. feb 2012

@dakob no ja možno pridám o pár mesiacov 🙂

suzann
9. feb 2012

@lenca.b prosim ťa chcem ísť tiež na ten predpôrodný kurz. Máš nejaký kontakt na niekoho s kým sa tam môžem dohodnúť?

lenca.b
9. feb 2012

@suzann juj ja uz to ciselko tusim nemam ale treba normalne zavolat na porodnicu zvolen a tam sa nahlasit 🙂

http://www.nemzvolen.sk/obsah/oddeleni/gyn-por....

noznicky
10. feb 2012

oooooo......tak prepac..... 😀 😀 😀
bolo to v diskusii...tak som ti odpisala....drzte sa

dakob
12. feb 2012

cislo na predporodny kurz: 045 5201421 odd sestonedelia 😉

iwka111
13. feb 2012

@dakob a to staci len fotku alebo aj nieco k tomu napisat? Dakujem 🙂 🙂 🙂

iwka111
13. feb 2012

ja som tiez rodila vo zvolene pred tromi rokmi pri doktorke Olajcovej skvela zena a aj teraz pred pol rokom pri doktorke Suchovej tiez skvela zena. Mna nenastrihli ani pri jednom porode a to prva dcera mala 3340 a druha 3650g a ja mam sladkych 53kg. porody som mala velmi lahucke 🙂 🙂 pri prvej drobne poranenie pri druhej ziadne cize super patrim k tym stastnejsim. porodne asistentky som mala Malatincovu a Uhliarovu boli super velmi mi pomohli a hlavne Malatincova ta ma stiskala cez kontrakcie a velmi mi tym pomohla. Ja som bola velmi spokojny aj s primarom. Bola som maximalne spokojna mne sa pacilo ani domov sa mi nechcelo ist 😀 😀 😀 skvely personal super doktori jedlo mi tiez velmi chutilo. A ak by som mala ist este raz rodit tak jedine do Zvolena 🙂 🙂

dakob
14. feb 2012

@iwka111 napiste to, co Vam nebude vadit ako verejny udaj na nastenke. Zvycajne tam je meno a priezvisko dátum narodenia a mozu byt aj miery hmotnosť/ dlžka. Kludne to moze byt aj fotka so stastnymi rodicmi 😵 nemusi len byt samotne babo. ako uznate za vhodne.

danadany
29. feb 2012

Ja som rodila vo februári. Poležala som si trošku dlhšie na oddelení a musím povedať, že všetok personál od upratovačiek cez sestričky, sanitárky, pôrodné asistentky aj doktorov boli úplne super. Jedlo nebolo bohviečo, zemiakovú kašu nechcem už v živote vidieť. A už by som si najbližšie určite zaplatila nadštandard, lebo matrac bol dosť preležaný. Takže čo sa týka prístupu úplne na jednotku, pomohli mi to tam prežiť 😉 len škoda že nie sú v nemocnici peniaze na nové postele.

sofia2009
6. mar 2012

@dakob prosim vas kde by som si mohla pozriet tu nastenku s fotockami ? dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre