Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

renata1011
5. feb 2013

@lucka23 ahoj chcem sa opytat ci uz mas po porode ,ak ano,som prvorodicka a rozmyslam kde pojdem rodit ci do banskej stiavnici alebo do zvolena,chcem sa opytat aku si mala izbu aka je starostlivost o pacientku,ako to to je po porode ci daju hned dieta k matke a vsetko okolo toho ,ci davali nieco k dispozicii,myslim odsavacku ,ci davali aj oblecenie alebo mamicky si maju zobrat do porodnice ,co bolo potrebne a co nie zobrat zo sebou

patricio
8. feb 2013

@iwet7 a @michalag Ahojte tak ako sa citite? Ja mam pocit, ze uz to pokope dlho nevydrzim :D

simca06022011
8. feb 2013

@matafen vsade sa nieco stane, ja mam este hororovejsi zazitok z tej uuuzasnej a najlepsej banskej stiavnice... povedala osm nikdy viac a isla by som do Zvolena 🙂)

michalag
8. feb 2013

@patricio ved vydrzať este tyzden a mozete ist v klude do toho 🙂

@iwet7 @patricio aj vam sa zda ze tento posledny mesiac ide tak pomaly ☹
baby vy ste priamo zo ZV?

patricio
8. feb 2013

@michalag aj mne sa vidi ze to ide slimacim krokom :D ja som zo Zv Lipovec a ty?

michalag
8. feb 2013

@patricio Zl. potok

iwet7
9. feb 2013

@patricio
@michalag ahojte, no ja mam pocit, ze som este v uplnej pohode, sem-tam ma trosku brusko ako pred menzesom pobolieva. v stredu na poradni mi dr. povedala, ze sa zatial neotvaram, krcok sa trosku skracuje, ze asi vydrzime do terminu, tak cakame. kazdy den upratujem ako diva, ze sa trosku ponatahujem a malemu sa bude skor chciet ist, ale evidentne mu to je jedno, ze mamina mina cistiace na hektolitre 😀
ja som povodom zo zv, aj som tam 25 rokov byvala - prvych 15 na zl. potoku a potom na zapade. teraz byvame s priatelom uz viac ako tri roky v badine, preto som sa aj rozhodovala, kde budem rodit, ci bb alebo zv,lebo je to tak na pol ceste, ale zv nemocnica vyhrala. tak som zvedava baby, kedy to uz na nas pride, ja uz by som aj bola za, keby to bolo trosicku skor 😲

iwet7
9. feb 2013

@michalag
@patricio baby a este som sa chcela opytat, ako to je, ked neporodim do terminu, to ma dr. hned posle do nemocky alebo ma este necha gulat sa doma?

michalag
9. feb 2013

@iwet7 pridaj este nejake schody alebo prechadzku do kopca a mozno to pojde este skor
Ja neviem, to zalezi od kazdeho dr ako to ma. Niektory dr. caka este par dni ci sa to nerozbehne samo, niektory spravi Hamiltona a niektory zase posiela do nemocky co najskor po termine. Tazko povedat

iwet7
9. feb 2013

@michalag tak sa skusim opytat v stredu na poradni, ake ma so mnou dr. plany po termine. mozno budem mudrejsia.

lucka23
10. feb 2013

@renata1011 ano uz mame stastne za tym. 😵 😵 😵 26.1. sa nam narodil nas simonko 😵 k tvojim otazkam. izbu som mala klasicku, nie nadstandard. kedze ked som rodila bol velky natresk, tak ta izba bola v kuse obsadena. ale v konecnom dosledku mi to nevadilo kedze som sa na izbe stretla so znamou a bolo nam super. 🙂 Co sa tyka porodu tak nemozem nic zle povedat, personal bol uzasny. 😵 rodila som pri dr. bugarovej a urcite aj vdaka nej a porodnym asistentkam bol moj porod nadherny zazitok 😵 . po porode maleho zobrali hned okupat a potom mi ho doniesli na chvilku aby sa prisal. a potom ho zase zobrali vyhriat sa. oblecko pre babo davaju oni, vlastny mozes mat len cumlik. aj odsavacku ti daju ak potrebujes tiez klobuciky na kojenie ale je lepsie ked si to donesies z domu. pre seba si musis doniest uplne vsetko od priboru, poharika cez hyg. potreby az po oblecenie. 🙂 Personal na sestonedeli je tiez super, na novoordeneckom som sa stretla len s jednou neochotnou sestrickou inak ostatne boli velmi zlate a ochotne vzdy pomoct ci uz s kojenim alebo inymi vecami. 🙂 Celkovo ked to mam zhodnotit tak som zo zv. porodnicou velmi spokojna, inam by som rodit nesla. 🙂 cize ak si nezakladas na pohodlnej posteli /lebo tie su tam hrozne a ked si mas zasita v noci sadnut a kojit tak to je konecna/ tak urcite odporucam. Ak mas este nejake otazky kludne sa pytaj. 🙂

matafen
10. feb 2013

@simca06022011 To ano, stanu sa aj ovela horsie veci, ked ide aj o zivot matke ci dietatu, ohladne profesionality lekarov nemam voci ZV namietky, staly lekarsky personal na oddeleni naozaj na urovni a porodne asistentky boli aj zlate, ale nestastnou zhodou nahod som vystihla externeho porodnika, ktory dochadzal na nocne sluzby do ZV 2x mesacne a prefajcenu asistentku, ale aby vam v nemocnici, ktora sa pysi titulom "baby friendly" namiesto pomoci v dojceni naucili dieta na flasu s cumlom a este bez vasho vedomia, tak to je podla mna nonsens! Ale to bolo pred 5 rokmi a tie problematicke sestry uz vtedy vyzerali na dochodovy vek, tak predpoladam, ze tam uz teraz asi nebudu. B.Stiavnica bola moja prva volba, ale kratko predo mnou sa tam udiali zavazne komplikacie pri porodoch mojich 2 znamych, ked islo naozaj o zivot raz matke a raz dietatu a museli byt prevezeni do ZV a BB, takze som od toho upustila.

simca06022011
10. feb 2013

@matafen no mne v stiavnici malu naucili aj na cumel aj na flasu a umele mlieko, doniesli mi ju uz v podstate po ccaq 36 hodinach (a to bola v poriadku), vyvolali mi porod, pretoze chceli uvolnit miesto, este som si vypocula rozhovor ako dve mamicky odmietli rodit a hotovo.. ze ako si to predtavujeme... vdaka profesionalite som skoro vykrvacala.. lekar bol cely porod pri mne 3x aj to cely nervozny, lebo posledny krat uz som navrieskala na sestricku nech ho zavola... robili mi kyret, urobili ho zle... vsetko mi opravovali v roosveltke o skoro dva mesiace... krvny obraz, zapaly a vsetko s tym spojene som mala na figu este rok... inak baby tam boli super, cize moj mesacny pobyt som si uzivala 🙂 ale s malou mi nemal kto pomoct, ked som chcela ist na wc alebo nebodaj do sprchy nemal ju kto ani postrazit.. musela som sa prosit raz sestricke a potom som radsej pockala kym pride ocko z prace... 🙂 a mohla by som piiiisat zazitkov tolko... 🙂)) nikdy viac... ku znamym a vlastnym pacientkam sa takto nestavali vobec🙂 Radsej zvladnem ZV alebo BB, kde naozaj okolo mna lietali ti lekari, vzdy som bola informovana, aj niekolko krat sa zastavil lekar povedat vysledky a spytat sa ci je vsetko ok.. tam nic... len odrodit co najviac a rychlo..nech idu "prec" z oddelenia... lebo nebolo kam prijimat 🙂))

matafen
10. feb 2013

@simca06022011 No tak to som naozaj rada, ze som nesla do tej Stiavnice! Kolegovu zenu tiez zachranovali v Roosveltke asi mesiac po porode, pretoze pri porode v Stiavnici jej nevysla cela placenta a mala silny zapal - ved to je prva ved po porode, ze lekar skontroluje kompletnost placenty! A kamaratke zasa museli na druhy den po porode dieta previezt do BB kvoli extremne vysokej zltacke a trvalo tyzden, kym sa k nemu dostala. Toto ma naozaj odradilo. Ale vo ZV som mala tiez pocit, ze rychlo odrodit a prec z oddelenia, aby mali cim menej prace. Lekara som videla len na vizite, ktora bola bleskova a nemal cas na moje otazky, ale ja som zasa nebola rizikovy pripad. Sestry boli na zenskom odd. vacsinou fajn. Ale na novorodeneckom to bolo vtedy naozaj strasne, nestretla som sa s ustretovostou, len u niektorych mladych sestier. Mamicky boli po porode zufale, ked sa babatka nechceli prisavat, ale nemal im kto poradit, len asi na 3.den prisla na chvilu jedna sestra a urobila bleskovu prednasku o dojceni (este sme si vsetky robili poznamky - nezabudnem dodnes, ako zdoraznovala, ake je dolezite dojcit v minimalne 3-hodinovych intervaloch, pretoze kratsie intervaly babatku skodia - kym som pochopila nezmyselnost tohto pravidla, tak som sa ja a dieta poriadne natrapili). Moja spolubyvajuca dostala silny zapal len preto, ze mala strasne vela mlieka a nevedela si spravne prilozit dieta a ani nevedela spravne pouzivat odsavacku. K malej som sa tiez nevedela dostat a informacie k jej stavu veskere zadne, len ze "to vam aj ta bude na nic", az primarka mi o 2 dni povedala, co je vo veci. Potom dieta 5dni v inkubatore a ja na izbe, zacali mi ju nosit od 3.dna cca 3x za den, ze vraj "nakojit", ale bola ako spiaca babika, bez zivota, mala som zakazane aj ju rozbalit z perinky. Ked som si ju raz nechala pri sebe 2 hodiny, uz mi prisla sestra vynadat a zobrala ju. Este v piatok mi primarka oznamila, ze si nas tam nechaju dlhsie, pretoze dieta nie je stabilizovane a chudne, upokojila ma, ze kym sa to nezlepsi, tak nepojdeme. A zrazu v sobotu rano mi dieta donesu, rychlo rozbalia, ukazu, ako sa kupe - podpisala som, ze som bola poucena. No a poobede mi prisla sestra oznamit, ze nas prepustaju. Zistila som, ze to mal sluzbu lekar z ineho oddelenia (nepamatam si meno, ale ze tam uz nepracuje). Isla som za nim a opytala som sa, ako je mozne, ze je vsetko ok, ked p.primarka vcera tvrdila, ze to ok nie je? Vedla neho sedela stara sestra a s usklabkom povedala, ze oni nevidia ziadnu prekazku a ze to len ja som nezvladla "edukacny proces" - rozumej vzdelavaci. P.doktor len dodal, ze u prvorodiciek sa stava, ze nezvladnu situaciu. Potom nasledovalo zistenie, ze ju krmili z flase umelym mliekom a ze co bude dalej uz nie je ich starost, ale nasho pediatra. Je pravda, ze stav mojej malej nebol velmi vazny a po niekolkych tyzdnoch sa dostala do normalu, ale tie stresy v porodnici vyvolane pristupom personalu a nasledne problemy pri kojeni ma stali psychicke zdravie, liecila som sa z PND.

simca06022011
10. feb 2013

@matafen no uzas 🙂)) no mna v BS vobec nevysetrovali napriek tomu aky som mala porod, proste primar to odflakol, pretoze ked ma chceli prepustat (14 dni po porode) este som stale riadne krvacala co uz som davno nemala (este aj po kyrete).. mlady lekar ze ci mi nema urobit pre istotu sono... a jasne.. ved naco... nech ide domov 🙂 moj lekar mi dal nejake tabletky ale figu z toho, v centre mesta som skoro vykrvacala, mala som stastie ze som mala kabat az po zem, inak by som sa hambila ako pes :( rovno na taxik, babatko same doma a ja v nemocnici na ATB a dalsia operacia 🙂) tak veselica 🙂 inak v BS aj mne mala dostala taku zltacku ze ani tabulky na to uz neboli... nechcela sa mi prisat vobec, stale spala.. podla lekarov vsetko ok, na pohlad zlta vobec nebola... na 3 den uz som bola cela nervozna, malu krmili z flase, ja zapalene prsia ako balony, nedalo sa to rozsat ani odsavackou.. a sestricka bola uzasna starsia pani, ked videla ze naozaj to dieta spi a pri dojceni, nevytiahne ani 5ml...tak ho zobrala na odbery.. ked pirsli vysledky, drasticky mi dieta vytrhli z ruk a utekali prec.. no viete si predstavit v akom strese som osala, ked som videla ako jej davaju infuzku a neviem co skoro som odpadla, odrevala som si pol dna, nic mi nechceli povedat a volala som priatela nech okamzite pride, ze mi zobrali malu 🙂) no a bolo... nastastie jej to preslo, nedojcili sme sa vdaka tomu nikdy.. lebo v podstate aj ked ma pustitli z porodnice nebola som doma uz o par dni... 🙂 pochybujem ze by sme niekedy mali este nejake dalsie, s tymi problemami co teraz vdaka tomu vsetkemu mam... a to som sa tesila ako blcha na 3 deti 🙂)) ale co... stava sa 🙂 nemam proste stastie na lekarov.

renata1011
10. feb 2013

@lucka23 dakujem luci,ze si sa mi ozvala ,chcela by som vediet,ked si porodila tak ako si spominala tak ti dieta dalineskor ,potom si mala dieta stale vedla seba ked si vravela ze v noci si kojila,neviem si to predstavit lebo som prvorodicka,kupelna sa nachadza kde na konci chodby ake su moznosti ,co sa ti este nelubilo ,takze vsetko si musim doniest ,ty si mala od zaciatku mlieko ,kolko nechavaju mamicky v nemocnici

matafen
10. feb 2013

@simca06022011 Ako citam tvoje zazitky, tak tie moje su popri tvojich este slaba kava, moj porod bol odvedeny profesionalne, v tomto smere nemam namietky voci ZV, mala som 2x sono pred porodom (voda mi praskla a 2 dni ziadne kontrakcie) a po porode tiez sono - to robili vsetkym zenam preventivne. A porod som mala lahky, rychly, bez nastrihu, ziadne komplikacie pocas ani po porode, len ten pristup personalu, prakticky som si to odrodila sama s manzelom. Ale s malou som mala to iste co ty - po porode mi ju len ukazali, prilozili na par sekund a zobrali a potom uz nic, bez slova vysvetlenia, az primarka o 2 dni mi povedala par viet, ked uz som velmi domrzala. A tiez som mala hrozne stavy, stres, strach, beznadej, revala som do vankusa... takze uplne chapem, co si prezivala. Moja tiez mala zltacku ale vyssiu, bola dost zlta a tiez stale spala, ved aj ocka som jej prvykrat uvidela az na 5.den! O kojeni sa ani nedalo hovorit, tiez vycucla max.5ml, ale vacsinou nic. Poctivo som si odsavala mlieko niekolko hodin denne (islo to strasne zle a pomaly, isto aj kvoli stresom) a nosila ho na novorodenecke v domneni, ze jej to urcite striekackou alebo hadickou alebo inou "baby friendly" metodou podavaju, ani ma nenapadlo ze umele mlieko a este z flasky! No a s kojenim sme bojovali 8 mesiacov na striedacku s flasou. A tiez som si po mojich zazitkoch povedala - nikdy viac! A uz to bude 5 rokov, ale stale som nezmenila nazor a moj manzel, ktory to prezival so mnou, mi dava za pravdu. Obdivujem ta, ze to uz beries tak z nadhladu, ja som to dodnes nepredychala.

zvolovci
11. feb 2013

ahojte babenky, nezabudnite, ze vecicky po vasich detickach mozu este posluzit /novorodenecke - najma zavinovacie kosielky a pod - ved vieme, co sa najlepsie oblieka.../ - staci ich zaniest na porodnicke odd ZV 🙂, budete mat dobry pocit a pomozete 🙂.

iwet7
11. feb 2013

@michalag
@patricio no ako baby, este ste pokope? ja idem v stredu do poradne, tak som zvedava, co nove. inak vela dievcat, kt. rodili teraz vo febr. pisali tu na MK, ze v nemockach je zakaz navstev kvoli chripke, ani tatinov, ze ku porodu nepustaju. to pisali z NT, potom viacero dievcat zo zapadneho sk a teraz aj mamina z RK, ze celych 5 dni ako bola v nemocke /vratila sa dnes/ k nej a ani k malemu nepustili nikoho. tak ktovie, ako je to v tej nasej zvolenskej teraz..nemate nejake info??

patricio
11. feb 2013

@iwet7 ahojky ja som dneska bola v nasej nemocke a bolo tam prazdno mozno ani u nas nepustaju. Mne dnes pri kontrole doki urobil toho Hamiltona ci ako sa to vola a ze vecer si mam dat sex s priatelom tak neviem dokedy budem cela.

michalag
11. feb 2013

@patricio a boli Hamilton? Objednal ta potom az o 2tt po prvej poradni v nemocke a teraz ak nahodou nic tak kedy ides? Ja idem v stredu do nemocky na poradnu tak som zvedava, ci je nejaka zmena.

@iwet7 ja dufam ze dovtedy budu navstevy povolene, lebo inak sa zblaznim 4-5 dni byt sama a hlavne nevidiet deti

iwet7
11. feb 2013

@patricio to by aj mna zaujimalo, ci hamilton boli, lebo co som citala, tak baby pisala hrozostrasne veci....tak u teba vyzera, ze to uz mas na spadnutie, ked Ti uz aj sexik odporucil 🙂

@michalag no vy maminy to mate horsie, ked uz mate deticky a byt bez nich vsak? ale ty mas este cas a mozno ani v zv nijaka karantena nie je. ale ja pre istotu pribalim aj nejaku knihu do tasky, ak by ku mne ani noha nemohla.
baby a vy chodite teraz uz do poradne do nemocky? lebo ja stale k svojej dr. mihalikovej.

patricio
11. feb 2013

@michalag a @iwet neviem k comu to prirovnat mozno k prvemu sexu ked to bolelo 😀 ale inac nic strasne da sa to vydrza. To mi doki povedal ze tomu trosku pomozeme a az ked to robil tak mi doslo ze co sa stalo. A teraz mam bolesti ako na menzes ale je to silnejsie ako doteraz. Nie je to nic oproti porodnym kontrakciam 😉.

@michalag doki mi povedal, ze ak nic tak buduci tyzden vo stvrtok mam prist do nemocky

@iwet ja chodim uz len do nemocky na poradnu aj ty by si mala uz len tam chodit sa cudujem, ze chodis k svojej a nie do nemocky ved to podla mna je povinne pred porodom

iwet7
11. feb 2013

@patricio no mne ona totizto nic nepovedala, ze mam chodit do nemocky. stale ma ku nej objednava, tak ja neviem. sa jej opytam v stredu, si mi trosku stres urobila....tak ty uz buduci tyzden /najneskor/ nastupujes. aspon vies, ze ked nic, tak vo stvrtok ides. to by som aj ja uz chcela vediet.

patricio
11. feb 2013

@iwet7 no uvidime co bude. no pokial ja viem tak posledny mesiac sa chodi len do nemocnice na poradnu tam kde budes rodit. aj moja svagrina tak chodila do BB.

michalag
11. feb 2013

@patricio uz to tak nie je 😉 pri synovi som chodila aj do nemocky, pri dcerke som chodila pred 3 rokmi uz len ku svojmu az do porodu, ale teraz som zmenila dr ...
teraz vo Zvolene chodis uz len k svojmu dr az do porodu, a do nemocky ides az ked rodis, alebo ked ides na vyvolavacku
Takze ak do tyzdna nic tak ides na dalsiu poradnu, ci na vyvolavacku?

patricio
11. feb 2013

@michalag asi na poradnu pojdem len teda dufam nerada by som sla na vyvolavacku

michalag
11. feb 2013

@patricio este aby ste nesli a drobec sa nevypytal uz dnes/ zajtra 🙂

patricio
11. feb 2013

@michalag a vies ze by som bola aj rada uz 😉 chcela by som to uz mat za sebou lebo tieto kazdovecerne bolesti mi idu uz na nervy xixi

michalag
11. feb 2013

@patricio my hovor, krize ma bolia ani nehovorim a spodok bruska tiez 🙄 , ale tak ked si predstavim este stahovanie maternice po porode, tak pomooooc, porod bol oproti tomu v celku fajn
A vidis zeby sa nieco pohlo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre