Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

maruhana58269285
3. nov 2008

Aj ja som bola cvičiť môžem potvrdiť, že bolo veľmi dobre je to naozaj dobre vopred vediet čo nás čaká. Aj keď už nie som prvorodička veľmi mi to pomohlo. Môj syn má 14 rokov a pred tým sa nič také neorganizovalo.

maruhana58269285
3. nov 2008

Baby kto mi viete poradiť s tým či odoberajú vo zvolene pupočníkovú krv.? Nerozmýšlate o tom?

cimba
4. nov 2008

Ahoj petka tak ten manžel môže byť aj môj muž lebo on chodí pravidelne so mnou už od začiatku, ale stalo sa že sme asi 3 krát neboli, tak teraz neviem. Ak ho vieš popísať daj vedieť. Môj stále odbieha telefonovať vonku lebo musí nejako zakrývať že je so mnou. 😉 aby mu nato neprišli v robote.

maruhana vo ZV odoberajú pupočníkovú krv ale musí to dať vedieť ešte než porodíš lebo potom sa to nedá odobrať, aj to sme preberali na cvičení. Ale viem že to má na starosti firma ktorá to zmrazuje Ceptra. Tak skús na nete pozrieť. Ja to bohužiaľ nemôžem ani darovať ani si zmraziť mám nejaký vírus ktorým by som nakazila bábätko 😢 ale chcela som to a veľmi.

petka_s
4. nov 2008

cimba-no moze byt,ze chodi telefonovat,
ked tam bol ten manzel,tak som bola v malom tt-asi 26,
ostatne maminy tam boli vo vyzsom tt,spominas si na mna,ci ani nie?

ttina23
4. nov 2008

baby a co vsetko si treba zbalit doo porodnice?

petka_s
4. nov 2008

nevidim z kade si ,ale ak zo zv,tak mam letacik z porodnice,
a tam ze treba: pre maminku:
=nocna kosela-na zapinanie vpredu,nohavicky,papuce,dojc.podprs.,osuska,uterak,zupan,
=toal.potreby-vsetko co poznas,a plus 1-3balenia porod.vloziek,tampony do podprs.,mast na poprask.bradavky,balzam na pery,
=jemne sytena mineralka,pribor,pohar,teplomer,
=doklady-tehot.knizka,OP,preukaz poistenca
=podla zvazenia-prezuvky do sprchy,ziletky,cumlik pre babo,
=pre dietatko-jednorazove plienky,

pre dietatko:
oblecenie podla roc.obdobia,2bavl.plienky,ortop.nohavicky,detska zavinovacka,deka v zime fusak
😉

petka_s
4. nov 2008

no a tasku do porodnice,si zabal minimalne 1mesiac pred terminom,
tasku pre babo si nachystaj dopredu,tu ti donesu do porodnice v posledny den,ked budes odchadzat,
pretoze babatko ti oblienkaju v nemocnici do ich oblecenia,tvoje ti nezarucia ze sa ti vrati,
tak tam nemusis na oblecenie mat nic pre malicke 🙂

ttina23
4. nov 2008

dakujem, petka som skoro zo zvolena par kiloometrov

petka_s
4. nov 2008

nieje zac 😉
aj ja byvam kusok od zv,tak rzim palce,pa pa

cimba
4. nov 2008

Škoda petka že nemáš fotku to by sa mi ľahšie identifikovalo ktorá si. Môj muž má širšie plecia, špinavý blonďák, veď zajtra ideme cvičiť na 9.00 hod. tak sa môžme stretnúť. 😉

petka_s
4. nov 2008

zajtra mam poradnu,tak sa mi neda,
a asi ked ta najblizie uvidim,tak aj s malickou 🙂
ten popis by asi sedel,foto si chcem dat,len nemam nejaku schopnu 😅
a ty si ides platit tych 7 tis.za nejakeho doktora?
my sme tiez rozmyslali,ale nakoniec sme to vzdali,a nechavame to na nahodu.

cimba
4. nov 2008

chceli sme si zaplatiť, ale to bolo v súvislosti s jednom maminou, nejako sme si neporozumeli, tak som jej napísala že mi nie je jedno kto ma odrodí. Len som nechcela jedného doktora. Ved hore si to prečítaj, ale nejaká dobrá babenka ich odstavila ževraj sa jednalo o jednu a tú istú ženskú. A o týždeň pôjdem zase cvičiť, chodím tam s jednou maminou ktorá robila v banke a býva na západe, tak sa budem mať s kým podeliť o zážitky. Nechodila si keď tam bola jedna mamička p. Vengerová? Taká držka, už porodila má dievčatko - Dorotku. 😉

petka_s
4. nov 2008

sno pani vengerova tam bola 🙂
bola strasne zlata,a aky mala porod?
nestihla som si kupit zurnal aby som si kukla jej foto,
a bola tam aj pani hercegova,taka blondinka ta porodila min.tyzden oni maju timotea,sa mi zda 🙂
este jedna vasa kamoska tam bola ale zabudla som jej meno 😒
taka tmavovlaska..?

petka_s
4. nov 2008

no hej citala som to pred tym,len asi zle,som nevedela ci idete davat tych 7 tis.alebo nie..

cimba
4. nov 2008

Maťa mala celkom v pohode pôrod, na druhý krát ju vytlačila bola som ju pozrieť na nadštand. izbe malá je krááááááásna 😀 ani pupáčika na tvári. Nechcela mi ani vravieť aké to bolo asi aby som sa nezľakla. Ale chúďa mala oči podliate krvou asi si ich nezavrela. Ale malá mala novorod.žltačku tak bola chúďa taká žltá. ☹

A tá druhá baba je Janka Kráľovičová ved s ňou budem chodiť kočikovať, má termín po mne, tak dosť možné že sa tam aj stretneme, lebo ževraj má krátky krčok maternice tak môže ísť aj skôr rodiť, len aby nebola skôr v nemocnici ako ja.

kika22
4. nov 2008

čaute baby,
aj ja sa chystám na stredajšie cvičenia, ale chcem počkať kým budem na MD t.j. začiatok decembra, nechcem z roboty odbiehať.
...a ako tak kukám, tak cimba by už mala mať aj Elišku kým začnem cvičiť 🙂 ...ináč držím palce, aby ti to všetko dobre dopadlo.
ja tiež nechcem nechávať na náhodu kto ma odrodí....

cimba
4. nov 2008

ahoj kika, ďakujem 🙂 nemusíš čakať kým budeš na materskej chodí s nami mamička ktorá robí v banke a aj na cvičenia chodí, teraz už je na MD lebo má termín po mne. A kde chceš rodiť?

luciabah
5. nov 2008

babule... naozaj sa porodnikov v nemocnici nemusite obavat, vsetci su sikovny a myslim si, ze 7000 mozte odlozit babetkam na potrebnejsie veci... napr. priplatit rozne ockovanie
a ako nemat popukane zilky na tvari a v ociach... oci zatvorit a tlacit ako na stolicu a nie do hlavy... zvdy si len pomysliet, ze vam treba na stolicu
drzim vsetkym palceky

ttina23
5. nov 2008

baby a kolko plienok treba zobrat pre babo?

sana15
5. nov 2008

kika 22: ja som tiez este v praci do zaciatku decembra,ale na cvicenie sa uz chcem objednat buducu stredu. kedze mi na to uz nestaci dovolenka,normalne si v praci zoberiem den volna ako navstevu lekara- mas na to narok na 7 dni do roka a tusim tehotne neobmedzene. ja som zatial vycerpala kvoli vysetreniam 3 taketo dni a do nastupu ich hodlam vyuzit aj na toto. aj tak som uz mohla byt davno na PN,v praci si to aj tak nevazia... Na nastup na MD cakat nechcem,mam skrateny krcok, ale dufam,ze babo to so mnou vydrzi aspon do noveho roka

kika22
5. nov 2008

cimba- rozhodla som sa pre ZV pôrodnicu...veď sú na ňu len dobré ohlasy 🙂 ,
predpokladám, že teda aj ty vo ZV...uvidím ako začnem s tým cvičením...a koĺko razy si už bola?

kika22
5. nov 2008

ahoj sana15,
čo sa týka práce mám aj ja taký pocit, že si nevážia...preto som nechcela začať s cvičením skôr ako pôjdem na MD, ako by im vadilo každé moje vyšertrenie u doktora nie to ešte chodiť na cvičenia 😒
ty ideš rodiť vo ZV? a chceš si vybaviť doktora alebo nie?

cimba
5. nov 2008

ahoj kika. Idem rodiť sem do ZV, ved aj na cvičenie sa tam pripravujem tak by ma porazilo keby to na mňa prišlo niekde inde ako doma. ☹ Na cvičení som bola dnes už 7 - krát. To som nechodila stále asi 3 -krát sme neboli lebo nemusíš chodiť na každé cvičenie, lebo aj tak sa tam preberá to isté. Ale to je celkom v pohode aspoň nezabudneš dýchať 😉 . Tak radšej chodím len tu okolo Zv keby niečo. A mám kamarátku ktorá má tiež skrátený krčok a doktor jej povedal že môže rodiť hocikedy nielen na svoj termín, tak sa tiež bojí.

petka_s
5. nov 2008

no aj ja by som chcela nadstandartku,jooj a velmi,
dufam ze mi to vyjde 🙂
no tak ty uz vies vsetko naspamet ked si tam 7 krat,ale to je len dobre.
a bola mata aj nastrihnuta?ci take detaily nevies?
ja sa snazim natahovat aby ma nie..
a kde byvas cimba?-ja na sekiery,ale len docasne..

cimba
5. nov 2008

ahoj petka, nadštandartku je ťažké dostať ak nemáš kontakty ☹ , ale mne osobne to bude asi jedno kde som len nech sa mi postarajú o maličkú ako majú, aj maťa mala nadštandartku ale ona nechcela byť s inými babami na izbe, a má to aj svoju výhodu môžeš prijímať návštevy na izbu, takto musíš chodiť von. Ale ked budeme doma tak nech chodia návštevy koľko chcú. 😀
Maťa nebola nastrihnutá to som sa jej pýtala, tak mala šťastie. Ja som zo západu. Obe sme z veľkého sídliska. 😉

kika22
5. nov 2008

ahoj cimba,
ja plánujem, že cvičenie absolvujem asi tak 5x veď uvidím 😉 ...
a čo sa týka tej nadštandartky má to aj svoje výhody hlavne ako píšete, že tie návštevy a hlavne mať svoje wc a sprcha je riadna výhoda....ale zas na izbe je s babami veselšie...aspoň keď som mala prvé tak sme sa tam stretli super baby a bola sranda....

sana15
6. nov 2008

ahoj kika, tak ja nad inou porodnicou ako ZV neuvazujem, som zo Zvolena. Doktora zajednavat nebudeme, sice mam obavy aby som zrvona nenarazila na dvoch, uz viac krat tu menovanych, ale pri ostatnych nemam obavy,myslim,ze v tych bolestiach mi bude jedno kto to bude,hlavne nech mi pomoze. nadstandardnu izbu by som aj brala kvoli tomu wc-ku a sprche,ale ako citam,tak uz sa to da len po znamosti? tak to asi budem mat smolu,nikoho tam nepozname a okrem 3D sona som tam nikdy nebola. Ale myslim,ze budem rada,ak vobec budem na nejakej izbe,lebo co mam v okoli zname a su tehotne,tak vsetko su to terminy na koniec a zaciatok roka,takze si myslim,ze tam bude poriadne husto

sana15
6. nov 2008

inak volala som vcera asi 10x za objednanie sa na profylaxiu a nikto to nedvihal 😒 chcem ist uz buducu stredu. Kika: a na robotu mozem kaslat. som tu 4,5 roka a nebola som ani raz na PN (a teraz mam byt na PN a som v praci) a k lekarovi som chodila 1x rocne na preventivku (gynekolog) a z tej rychlo do prace a co mam z toho? nic ! Nikto si ta ani len nevsimol a az teraz som si uvedomila,ze mam doma lezat na PN a v praci sa tvaria ako ze je samozrejmost ze kazde rano nastupim a odmakam si tu dalsich 9-10 hodin 😠

cimba
6. nov 2008

ahoj sana, máš pravdu s tou robotou, ved aj ona je dôležitá ale ked si nebola na PN tak dlho tak dúfam že tie 3 roky alebo koľko budeš na materskej bez teba vydržia. Ale naše malé batôšky sú aj tak najdôležitejšie 😉
Aj na môj termín je to dosť husté, tak tiež budem rada ked budem mať miesto v obyčajnej izbe.

kika22
6. nov 2008

čaute baby,
teraz som sa veru pobavila, že nás tam bude akosi veľa 🙂 ...mňa keď teraz stretla jedná známa tak mi vraví, či som aj ja dostala ten tehotenský vírus 🙂
... a presne mi aj muž vravel, kašli na robotu a hlavne nech som s malým v pohode, že to je predsa najdôležitejšie...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre