Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

ludmila75
31. dec 2013

@olusam Ahoj, ďakujem 🙂 Narodil sa 20.12., pôrod prirodzený ale s vyvolávačkou ☹ bolo to ťažké. Odrodila ma super doktorka MUDr. Olajcová a dve pôrodné asistentky, mená im neviem, v tých bolestiach mi to bolo jedno 😉

olusam
31. dec 2013

@ludmila75 tak to je fajn,ze to uz mas za sebou s ze si mala dobru doktorku 🙂
Mozno sme sa tam aj videli,ja som tam bola od 23. 12.do vcera kvoli tlaku....a uz dufam,ze uz tam pojdem len rodit 😉

ludmila75
1. jan 2014

@olusam možno videli, bola som na nadštandardnej izbe, hneď prvá zľava č.8 🙂 Držím Ti palce, nech zvládneš posledný mesiac v pohode a dotiahneš to do víťazného konca 😉

sonicka223
7. jan 2014

ahojte, ja som rodila vo zvolene a preto uz deti viac nechcem mať, kontrakcie som mala od utorka polnoci a porodila som az v piatok po polnoci, bolo to nieco strasne, a to som tam 2 tyzdne predtym lezala pre preeklampsiu, tak som cakala ze mi pomozu cisarskym, som mala este aj dieta velke vyse 4 kil, a nakoniec to skoncilo nastrihom cela som bola dotrhana, zasival ma doktor vyse hodiny (ktore mu sa zdalo vtipne pocas zasivania vtipkovat ze som nejaka citlivka ked ma zasivanie boli aj po injekcii)sediet som nemohla este tri tyzdne ani chodit proste nic....a mala???len na mna zakricali nech sa kuknem hned ju brali prec cela fialova neplakala, rano mi prisla detska sestra povedat ze musi dostavat kyslik a prevazaju ju do detskej nemocnice, lebo nemala dost kyslika, az v lekarskej sprave som sa docitala ze na pozorovani prestala dychat, ze dostala opuchy koncatin atd...a ked mi doktorka povedala ze ma za nou mozu pustit tak som chcela ist ale tam zasa muzovi povedali ze tam nemma chodit kym sa neviem o seba postart....tak som ostala lezat v porodnici s tym ze v den prepustania pri merani tlaku sestricka nezabudla poznamenat ze ci sa tam necitim byt uz navyse....toto uz zazit nechcem nikdy v zivote tolko ponizenia, bolesti, nepochopenia a vsetkeho zleho....nikdy nkdy viac....

olusam
9. jan 2014

@sonicka223 to mi je luto,ze to tak dopadlo...☹ kedy si tam rodila?? A teraz je mala v poriadku??

sonicka223
10. jan 2014

v marci ...s malou chodíme na kardio a na rizikové ale už je v pohode....len jej ostal veľký hematóm na hlave dufam ze vlasky to zakryju, a vypukly pupok od narodenia s tym este na chirurgiu a cakame ci sa skryje ci bude treba operacne riesit....ale verim ze nie....

@olusam

zevdavamama
12. jan 2014

Ahojte dievčatá, ak ste vo Zvolene rodili, prosím zahlasujte: http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...

nykara28
5. mar 2014

@sonicka223 boze moj...ktory doktor bol pri tebe...lebo nieco podobne som zazila aj ja a teraz mam 100 dni do porodu druheho a bojiiiim sa tam opat vratit ☹

sonicka223
7. mar 2014

už neviem meno ale tie deravé ponožky tie sa nedajú vymazať z pamäte....ja by som sa do zvolena už nevrátila, radšej do BB kde viem že nič dobré nemám čakať....držím palce...

dakob
10. mar 2014

Mile zvolenske maminy. 🙂 Tak ako kazdy rok sa na Vas obraciam s prosbou o poskytnutie fotografie Vasich drobcov, ktori sa narodili vo zvolenskej porodnici minuly rok. Radi by sme aktualizovali jednak nastenku vo vestibule a aj fotogaleriu v ramci webovej stranky nemocnice,deticky su pridane aj vo fotoalbume na modrom konikovi. Vopred v mene celeho kolektivu gyn-por-nov. nemocnice Zvolen Vam vsetkym velmi pekne dakujem a samozrejme zelam uspesny a stastny cely rok 2014.
Fotky mozte posielat na e-mail. adresu: d.kobidova@gmail.com, alebo osobne na oddeleni do ruk nasej vrchnej sestre Katke Farbiakovej.
Este raz Vam velmi pekne dakujem,
S pozdravom Kobidova Dana

mima86
14. mar 2014

@miuska26 dovolim si nesuhlasit. my sme boli na izbe tri prvorodicky a ani jedna nebola nastrihnuta a vsetky sme mali len par vnutornych stehov (takze ani roztrhnutie sa nekonalo). takze nie, nenastrihavaju kazdu 🙂 pravdepodobne len tie, co to potrebuju

danulienkam
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirkamih
18. máj 2014

ahojte všetci, ja som rodila 2.4 vo zvolenskej nemocnici. starostlivosť pôrodných asistentiek bola super - im som naozaj vďačná. aj lekári boli super. problém boli niektoré sestry na oddelení šestonedelia... podpora dojčenia takmer žiadna, žiadne poriadne vysvetlenie ako správne dojčiť, ako sa má bábo správne prisať a pod. chcela som aby mi syna dali na brucho hneď po pôrode - tak len na nejakých 30 sekund - no bola som z toho riadne sklamaná. ak ešte niekedy budem tehotná, určite nebudem rodiť vo Zvolene 😒

zuzica219
18. máj 2014

ahoj ja som tiež dcérku rodila v zv a teda ten prístup najmä pána primára ma dosť sklamal, prišla som tam síce ako treťorodička, ale od prvého pôrodu mi ubehlo 7 rokov, druhý syn bol vyvolávaný takže som si neuvedomovala v tom strese ked mi začali bolesti či už je čas ísť al.nie bývame daleko od zv tak som s manželom šla, bolesti som mala každých 7min, ked sme tam prišli, akoby uťal a nič....nechali si ma do rána tam, že bud sa to rozbehne a pôjde to rýchlo pri 3 dieťati alebo to prejde,samozrejme mi to prešlo a na vizite mi primár vynadal, či neviem kedy rodím v 3 tehotenstve, volala som hned mužovi nech pre mna príde a pustili ma ešte domov o 8 dní som sa vártila pretože som bola po termíne dcérka sa narodila tiež s vyvolávačkou, našťastie bola pri mne pani doktorka Fekiačová, bola super a aj sestry, ale keby som si mohla vybrať, čo už nechcem určite zv NIE! 😖

evita123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
julia53201
25. máj 2014

Ahojte dievčatá, ja som vo Zvolene rodila v marci, bola som prvorodička a teda aj dosť vystrašená. Do pôrodnice som prišla o jednej v noci, službu mal akurát primár Molitoris. Môžem vám povedať, že je to jeden milý a láskavý človek, okrem toho aj výborný odborník. Všetko mi vysvetlil, každý postup so mnou konzultoval, vedela som čo sa bude diať ďalej, čo mi veľmi pomohlo. Priviedol mi na svet krásnu zdravú dcérku, za čo som mu veľmi vďačná. Každý deň sa pri mne pristavil, pýtal sa ako sa máme. Aj sestričky boli väčšinou celkom fajn, škoda že neviem mená pôrodných asistentiek, tie boli super. A ešte niečo, strava v nemocnici nie je až taká strašná, mne celkom chutilo 😉 Takže ak mám zhrnúť svoju skúsenosť, Zvolen určite ÁNO, najmä kvoli pánu primárovi.

veronikacarnokyova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pedro11
1. jún 2014

@veronikacarnokyova fuuuu už len po prečítani tvojho príspevku si človek musí urobiť obraz o tebe samej !!!! Nebudem komentovať všetko čo si tu pototo lebo to nemá význam ale okrem toho že tam nie si jediná o ktoré sa musia tie sestričky po narodení starať a venovať sa ,,,,a to že sa venujú zodpovedne a zo všetkých síl,,,je nepopieratelné !!!!! by si mala vedieť že sestrička ti nesmie nič povedať čo sa týka liečby alebo prečo má a nemá antibiotiká alebo má či nemá na niečo nárok a nenárok !!!! a ak to nevieš tak by si si to mala zistiť skôr ako niečo vypustíš s tej tvojej uuuuchvatnéj ,,,, pusy ,,,,nepostarali sa ti tie zrúdy sestričky o babatko ???? bolo neprebalene ??!!! alebo ho držali v prievane ??!! alebo niečo s toho čo im vyplýva z ich pracovnej náplne ??!!! ach jaj,,,fakt nechápem,,,, A len tak mimochodom,,,neverím že by si v tejto dobe ktorýkolvel lekár nedovolil mamičku informovať čo sa týka zdr.stavu babatka a liekov,,,,,toť vsjo .....

michalag
1. jún 2014

@veronikacarnokyova o zdravotnom stave ta moze informovat iba doktor a tu teda pediater. Takze sestricky ti preto nic nevraveli. Povedali ti len tolko co mohli. Ak si nieco chcela vediet, mala si sa pytat doktorky, pripadne otravovat ju kym ti nepovedala co si chcela. Ale presne tak maju tam kopec maminiek a kopec starostlivosti o deticky, ktore z nejakeho dovodu byt pri maminkach nemozu + porody.
Vela babatiek sa napije pl. vody a beru atb. Mne sestricka na novorodeneckom povedala ze mlieko by nemali dostat hned koli traveniu, ved si musi organizmus zvykat postupne. Aj tvoje mlieko nie je hned "poriadne".
Takze co si napisala, je podla mna bez komentara 😝 😅

veronikacarnokyova
2. jún 2014

@pedro11 po prvé- pozri sa..mňa tvoj názor ale absolúúúútne nezaujíma, píšem to čo som v pôrodnici zažila.. a si myslím že keď sa sestrička vyjadrí že mi ide pozrieť výsledky malého a príde s tým že nevie nájsť kde to je.. tak to už je čo povedať... keďže som sa opýtala sestričky kedy bude pediater tam-to bol piatok a naša čo bola cez týždeň tam nebola- (keďže na víkend vraj chodí nejaká pediatrička s BB) mi povedala že príde druhá ktorá sa mi vyjadrí .. no ale až v pondelok.... a my sme v nedelu šli domov...
@michalag potom nechápem že načo si sa vyjadrila... však bez komentára... či ???? napísala som to čo mi bolo povedané.. a aj pri prvom pôrode mi povedali že 24 hodín dieťatko jesť nemusí..... a to odpovedala aj mm keď sa opýtal že čo do 24 hodín bude mať kým sa mne rozbehne moje 😉 takže nechápem keď sem napíšem moju skusenosť tak idete písať ako by ste rodili VY.... a toť.. kmotra rodila pred týždňom ..a tiež nič moc 😉

veronikacarnokyova
2. jún 2014

@pedro11 a ako vidím si samonasieraci typ.... sám si napísal -presne to skopírujem : by si mala vedieť že sestrička ti nesmie nič povedať čo sa týka liečby alebo prečo má a nemá antibiotiká alebo má či nemá na niečo nárok a nenárok .. --- potom nechápem prečo sa vyjadrila že nemáme nárok na mlieko... a nikde som nenapísala že su zrúdy... ja som napísala že som nie spokojná prístup ku mne, nie kdeťaťu... a nehnevaj sa.. keď nám na izbu príde zobrať deti sestrička ktorá prišla akurád s fajčiarskej a smrdí jak starý popolník.. tak to už je luxus....😉

pedro11
2. jún 2014

@veronikacarnokyova 😅 že vraj nezaujíma ,,,tak načo potom nato reaguješ 😀 ,,,,to ako keby schýza bola,,,,,nezaujíma zaujíma ,,,a ak ťa môj nezaujíma tak ten tvoj potom každého bude 😀 . Mne sa len nepáči s akou bravúrnosťou dokážeš dehonestovať prácu všetkých kvôli údajnej jednej sestričke !!! a možno by bola na mieste aj trošku sebakritika , ale to je už na tebe ! A ak sa ti už taaak nepáčilo prvý krát bolo treba ísť napr. do Wiedne rodiť tam by ťa na ruuuučkach nosili 😀 😀 😀
A michalag to fakt pekne napísala !!!!!!!!!!!!!!!! starajú sa o babatká utekajú k pôrodom majú kopec legislatívy ktorú musia stíhať k tomu ešte mamičky a sú len dve na to !!!!!! tak ozaj hm hmmmmm 🙄

veronikacarnokyova
2. jún 2014

@pedro11 Takže takto... nikde som sa nevyjadrila že su zrúdy alebo že sa mi nepostarali o dieťa.. ja som napísala prístup ku mne... keďže to bolo ako bolo... keďže som sa pohádala s pediatričkou.. (zle som napísala v prvom príspevku za čo sa ospravedlňujem 😎 ) lebo na mňa vybehla s tým že sa nezaujímam o dieťa..čo ja sama som sa jej na vizite pýtala ako na tom malý je- čo polhodinu na to sa mi prišla ospravedlniť že si ma pomýlila s mamičkou s vedľajšej izby ktorá chce ísť domov... inak som bola spokojná zo všetkým.. ja som nikoho neobvinila že by mi zanedbal dieťa.. alebo také čosi.. že by mi ho dávali do prievanu alebo že by ho neprebalili.. !!!!!!na druhý deň po narodení prišla sestrička za mnou na izbu sama mi povedala že malý ma infekciu a že musí chodiť na ATB.. aj aké ma hodnoty a okolo toho.. a že na druhý deň príde pediatrička ktorá mi povie viac.. preto ma prekvapilo to že som sa pýtala druhej a tá na mňa vybehla stým že nejdeme domov.. to bola sobota doobeda.. a večer prišla druha zmena a tam mi pekne povedala SESTRIČKA že mu to pekne klesá a v nedelu nás určite pustia domov..A DALO SA S ŇOU NORMáLNE KOMUNIKOVAť!!!!!!!!!!!!!! takže iba som napísala čo som tam zažila..a to netreba sa hneď navážať .. a NÁZOR NA MŇA MA ABSOLÚTNE NEZAUJÍMA.... A ja neviem či je to nečitateľné ale napísala som len že 2 s nich mali taký prístup a nehádžem ich do jedného vreca....

pedro11
2. jún 2014

@veronikacarnokyova hm,,,,myslím si že tnto príspevok je diametrálne odlišný od toho prvého,,,to musíš uznať aj ty ...ja viem že to nikde nie je dokonalé,,,,ale zas všetko zovšeobnievať a hádzať do jedného vreca nie je správne a ani korektné ! Ako sa potom majú cítiť tie čo pracujú svedomito ????! Slovo viac ublíži ako facka,,,,,tá časom prebolí,,,Tiež by sa ti určite nepáčilo keby o tebe niekto začal hovoriť niečo čo nie je pravda !!!! NAJHORSIA PRACA JE PRACA S ĽUĎMI !!!!!!!! A už sa nebudem viac k tomu vyjadrovať ,,,stačilo mi ked som si prečítal tvoje príspevky,,,,vid kaufland,,,,len pevne verím že sa tak vulgárne nevyjadruješ aj pred detmi,,,,off k tebe 😔 😔 😔

snazilkas
2. júl 2014

@julia53201
@zuzica219
@mirkamih
baby prosím vás, chodí sa aj na poradňu do ZV? Doktorka ma poslala na poradňu do pôrodnice, ale nevedela mi povedať ako to je v ZV. A chcela by som tam chodiť, keďže tam chcem rodiť. Ďakujem.

zuzica219
2. júl 2014

ahoj nie nechodí sa, poradnu mne robil až do pôrodu môj gynekolog, neviem či sa to zmenilo, ale do pôrodnice sa chodí už len rodiť 🙂 🙂 🙂

snazilkas
2. júl 2014

@zuzica219 tak to je na prd, lebo mňa už na ďalšiu poradňu neobjednala, že do nemocnice mám ísť. A teraz budem musieť ísť do BB na poradne do nemocnice a keď zistia, že rodiť idem v ZV, tak ma ukameňujú :-/ Nechápem prečo v BB nerobia poradňu tiež u gynekológa do konca ☹

lucinkab
2. júl 2014

@snazilkas ahoj nepovedz im nič a potom odrodíš vo ZV všetky sme to tak spravili, odporucam skupinu https://www.modrykonik.sk/group/6505/

snazilkas
2. júl 2014

@lucinkab idem zavolať do ZV, že ako to teda je. Ale teda predpokladám, že mi povedia, že nerobia tie poradne. A budem musieť ísť do BB. Mňa len to mrzí, že predsa si človek trochu spraví predstavu aj o lekároch, čo sú v ZV a tak ☹ Škoda je to.

lucinkab
2. júl 2014

@snazilkas mas gynekologa vo ZV? ak ano urobia ti tam aj poradne ak mas gyndosa v BB musis chodit sem a nepovedat ze chces rodit vo ZV a potom tam odrodis absolvovala som to v aprili 🙂 a v marci som, zistovala kam na poradne a musis do BB ak si z BB

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre