Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

snazilkas
2. júl 2014

@lucinkab len ja nie som z BB, som z DT, ale doktorku mám v BB. Isto im v BB bude divné, prečo tam chodím na poradne, keď ZV nemocnicu mám oveľa bližšie. No neviem, len sa bojím, aby sa ku mne nesprávali zle v BB, ak by im náhodou došlo, že rodiť budem v ZV, lebo som už počula aj také od kamošky :-/

lucinkab
2. júl 2014

@snazilkas no ked mas DR tu v BB spadas do BB poradne ☹ bohuzial ale tak ked to nikomu v cakarni nepovies bude to ok 🙂

mirkamih
2. júl 2014

@snazilkas zdravím, ja som bola len na takej jednodňovej príprave - trvalo to asi 2 1/2 hodiny. užitočné info som sa tam dozvedela. platí sa za to tuším 7 eur a treba sa objednať t. č. je 045/5201606. veľa šťastia 🙂

1angelika
3. júl 2014

ahojte ja chodím k Šimovi a teraz keď vidím ohlasy na neho tak neviem či by som nemala zmeniť lekára...máte niektorá aj dobrú skúsenosť s ním?

sisasss
3. júl 2014

@1angelika , ja som spokojna a poznam vela bab, ktore tiez. Inac pozri IP 🙂

sisasss
3. júl 2014

@snazilkas ,
na tu pripravu urcite chod, je to super dozvies sa tam vela veci aj ked viem, ze co ja mam kamaratky z B.Bystrice
chodili na pripravu tam.Byva to tam dlhsie myslim, ze spomynali 4 - mesiace.
Tu ti staci ist, iba raz sestricka vam ukaze aj pôrodnu salu, samozrejme ak sa prave nerodi, aspon ja, ked som bola mali sme stastie, pekne sme vsetko videli.
ja som bola vo Zvolene spokojna 🙂 , tak vela stastia 🙂

sisasss
3. júl 2014

Inac zabudla som napisat ja som rodila este, ked tam bol primar Taufer.
Citam, ze je tam novy primar. Sestricky boli super aj na novorodeneckom, citala som ten prispevok ☹ ,
naozaj poukazovali vsetko - snazili sa. 🙂
Nemôzem na nikoho povedat nic zle.
Ked budem este rodit urcite znovu vo Zvolene.

snazilkas
3. júl 2014

@sisasss ja som chodila na prípravu aj do BB, to bolo desať stretnutí, ale už som objednaná aj v ZV, hlavne kvôli informáciám ohladne toho, čo si tam treba priniesť a dúfam, že sa nám podarí aj prehliadka pôrodnice. Cvičenie a dýchanie už mám nacvičené 🙂

zabudka22
30. júl 2014

Môžem poprosiť o aktualnejšie info ? Ďakujem 🙂

veronikamozolova
5. aug 2014

no nechcem strasit ale moju sestru tam riadne potrapili....sestricky sa jej smiali do oci ked im prisla povedat ze uz asi rodi že ma riadne bolesti,že už nevládze a oni s chichotom ze to su len predporodne bolesti že uvidi co to bude ked budu porodne...rodila 24 hod..nechali ju potrapit kym porodila vyse 4,5kg chlapceka(mala 15 štichov)dieta nad 4 kg by malo ist von cisárskym!dalsiu známu skoro zabili...nechali ju rodit 3 dni..bez jedla,vody....nastastie tam prisiel nejaky iny lekar a pri kontrole zistili ze uz ma zelenu plodovu vodu a tam islo o sekundy....a poznam este vela vela podobných prípadov...ja som povedala že ked budem rodit ja tak že na namestí vo zv to bude bezpečnejsie!!!!! 😖

sabinka1988
13. aug 2014

..ludia, ak sa chystam rodit vo ZV a nedajboze by som prenasala, kolko dni po TP nastava hospitalizacia v tejto porodnici? obycajne TP+7dni? lebo mne vychadza TP na sobotu.....mate s tym skusenost?

yuuki
10. sep 2014

čauteee 🙂 rodili ste niektorá v tejto pôrodnici aj VBAC??? 🙂

anavik29
15. sep 2014

Ahojte, ja som rodila vo Zvolene koncom augusta, mala som plánovanú sekciu s primárom, musím povedať, že všetko bolo super, lekári aj sestričky, minulý rok som rodila tiež v auguste ale v Žiari, to sa nedá so Zvolenom ani len porovnať.... Odporúčam Zvolen na 100 %, baby nebojte sa na všetko sa pýtajte a najlepšie je zajednať si pôrodníka, ja som mala primára a bol super.

darinkazv
15. sep 2014

@yuuki to VBAC je preklep, či čo si chcela vedieť?

yuuki
15. sep 2014

@darinkazv VBAC: Vaginal Birth after Cesarean nie preklep 😀 prirodzený pôrod po cisárskom 🙂

darinkazv
15. sep 2014

@yuuki tak tento výraz tu pozná asi málo žien. preto ti možno nik neodpísal. 🙂 toto ti z vlastnej skúsenosti neviem povedať, lebo oba pôrody som mala prirodzené. ale čo som tam mala kamošky a aj teda mám, tak tie po cisárskom zas cisársky. čo netvrdím, že je pravidlo. 🙂

darinkazv
15. sep 2014

@veronikamozolova takéto hororové prípady sa nájdu všade. v trnave v priebehu polroka umreli dve či tri bábätká. vina lekárov. ani jedna pôrodnica neexistuje na sk bez takýchto zlých skúseností. a čo sa týka pôrodu bábätka nad 4kg, je to individuálne, nie plošne, že nad 4kg majú ísť cisárskym. všetko záleží od stavby ženy. moja staršia mala 4,2kg pri narodení a 56cm a porodila som ju ľahúčko. lebo mám širokú panvu. no niektoré ženy s úzkou panvou sa natrápia už pri 3kg bábätku. tam sa musí brať do úvahy toho veľa a nie plošne, že odhadom dieťatko bude mať asi nad 4kg, tak ide sa robiť cisársky. 🙂

yuuki
15. sep 2014

@darinkazv ďakujem 🙂 ja sa toho prirodzeného celkom bojím po cisárskom... som mala dosť komplikovaný pôrod a teraz sa bojím, akýchkoľvek komplikácií.. skúsim sa ešte raz opýtať bez skratiek 🙂

yuuki
15. sep 2014

mamičky, rodili ste niektorá prirodzene po cisárskom v tejto pôrodnici po troch a viac rokoch od sekcie?? 🙂

veronikamozolova
17. sep 2014

@darinkazv no neviem ci lekári sa rozhodli správne alebo nesprávne pri jej porode ale viem že mala 15 štichov a za 3 mesiace nemohla poriadne sediet a ist na záchod a to sa mi normálne nevidí ale maš pravdu s nemocnicami..žiadna nie je bez chyby a dokonalá...je to idividualne

darinkazv
17. sep 2014

@veronikamozolova nemôžem tvrdiť, či sa rozhodli správne. len keď si aj prečítate celú tému o zv nemocnici, tak je to zlé skúsenosti ku dobrým v pomere 3:50. (to je cca, nepočítala som to presne) sú oveľa horšie nemocnice. ja konkrétne som okrem 2 pôrodov bola hospitalizovaná konkrétne na gynekológii 2 či 3krát. a vždy som mala dobrú skúsenosť. 🙂

emode
2. nov 2014

@yuuki viem, že dosť neskoro odpovedám, cisársky som mala 2009, v decembri 2013 som rodila prirodzene vo Zvolene, čo potrebujete vedieť?

yuuki
2. nov 2014

@emode chcela by som sa spýtať, či merali hrúbku jazvy pred pôrodom? alebo kedy sa to meria a či sa to zohľadnuje, ja som mala v 30 tt 4mm a primár hovoril, že je tenká dosť tak vôbec neviem čo ma čaká... a kedy sa rozhodli aký bude pôrod.. 🙂

emode
2. nov 2014

@yuuki meral mi ju Molitoris len pri príjme, nepovedal, aká bola, len sa vyjadril, že to aj tak nie je podstatné 😕 ... ja som od začiatku chcela prirodzený pôrod a malá hlavičkou už pekne naliehala, takže už bola pod jazvou ... bola som dokonca 12 dní po termíne, keď sa mi konečne spustil pôrod (po všetkých možných dovolených spôsoboch vyvolávania ... ) ... ale sám mi povedal, aby som si povedala, dokedy budeme čakať, že keď poviem, že ideme na to, spraví sa SC

yuuki
2. nov 2014

@emode tak mi ostáva len čakať 🙂 .... a jazva cez tehotenstvo nebolela? 🙂 lebo mna pobolieva už mesiac občas

emode
3. nov 2014

@yuuki nebolela ... držím palce, nech ti to vyjde tak, ako si praješ 😅

yuuki
3. nov 2014

@emode ďakujem 🙂

yuuki
26. nov 2014

ešte mám otázku, ako sa robí plánovný cisársky rez v tejto pôrodnici, ked sa sem nechodí do poradne ale iba rodiť? 🙂 máte skúsenosti?

kika214
17. jan 2015

@miuska26 to co pises.. ze nastrihavaju asi kazdu je blbost.. vsetko zalezi na akehodoktora natrafis a ako sa ty pripravujes na porod.. Ja som rodila vo Zv 11/3013 (vaha 3500g a 53cm) ziadny nastrih .. ale cvicila som s epinom (ale asi to nepoznas) ;)

miuska26
17. jan 2015

@kika214 a co sa do mna navazas teraz? Ti mam pogratulovat za to ze ta nenastrihli?Gratulujem..a cvicila som aj ja predstav si..nie som neandertalec a robila vsetko mozne preto a aj masirovala hradzu..len som napisala skusenost svoju..ze vsetky zeny co poznam a co tam vtedy boli msli nastrih vsetky do jednej..takze nabuduce ked budes chciet byt dolezita a reagovat tak ako si reagovala na moj prispevok tak sa ani neunuvaj..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre