Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

petka_s
6. nov 2008

aky tehotensky virus?
no ja tam tiez nemam znamosti,tak som zvedava ci sa bude dat aj tak ta izba...
ja hlavne kvoli tomu wc,sprche a aj navstevam,
ved je to od veci,ze maminy kt.rano porodili sedia s muzom na chodbe a s malickym miminkom.. ☹
ved kedysi sa ani na tu chodbu nesmelo,ked som bola sesterku kukat asi 14 rokov do zadu,tak len cez to sklo,
a na druhej strane,ak budem rodit okolo tych vianoc,tak by som chcela aby tam bol aj moj priatel,ved budu sviatky,a nechcem aby bol bez nas..

cimba
6. nov 2008

neboj petka, s tým vírusom sme nakazené aj mi 😀 😀 Ja dúfam že ked porodím tak mi aspoň na chvíľu dá rodina pokoj nech si oddýchnem od pôrodu a určite nebudem nadšená ked sa všetci natrepú na chodbu a budú sa ma na všetko pýtať. A je to dosť neosobné na tej chodbe, našťastie je tam aspoň tá návštevná miestnosť aspoň niečo, kde ťa nikto neočumuje. ☹

sana15
6. nov 2008

na tej chodbe je inak pocas pracovnych dni a pracovny cas dost rusno a plno zien 😔
kedy ste volali za objednanie sa na tu profylaxiu? ja tam uz dnes volam druhy den kazdych 15-20 minut a nikto to nedviha

petka_s
6. nov 2008

sani,a ake mas cisla?
skus na vsetky zavolat ci na novorodenecke alebo sestonedelia,
ak nemas cisla doma pozriem a poslem o hodinku...

cimba
6. nov 2008

ahoj sana, tu máš tie čísla: 045/5201644 volať do 11.00 hod. a ešte jedno 045/5201421 volať po 13.00 hod. Je to divné že ti to nikto nedvíha, lebo ti sa dovoláš na pôrodnicu, povieš že sa chceš nahlásiť na cvičenie oni ťa zapíšu necháš na seba kontakt ( keby niečo) povieš o koľkej chceš ísť cvičiť a už iba prídeš v stredu buď o 9.00 alebo 13.00 hod.

zuzana.k
6. nov 2008

Ahojte dievcata, drzim vam palce. Aj ja som zvazovala ZV a BS. Potom som zvolila ZV-tie prakticke argumenty, ze je to blizsie.. Porod bol super, doktorka, sestricky, ale s pobytom pred tym a po tom som nebola spokojna. Nepisem ze by som vas chcela strasit, ale aby boli zastupene aj ine nazory, lebo ked som isla rodit ja tak som vsade citala ovacie na zv porodnici. Tak vybavenie porod saly-vyborne. Ale idealne by bolo odrodit a pratat sa domov podla mna.

sana15
7. nov 2008

cimba: vdaka, ja mam len to prve cislo ale poznamku ze volat od 11-tej 😕 takze som volala vzdy az po.... Zachvilku idem skusit znova

crysmile
7. nov 2008

baby, ja som sa dovolala az na to druhe cislo, tak skuste to druhe.. a myslim ze som tam volala okolo obeda, ved ked nikto tam nebude, tak ani nedvihne 😉

cimba
7. nov 2008

nemáš začo sana. Som rada že si sa dovolala, aj ja zvyknem volať až po tej 13.00 lebo fakt tam majú frmol ráno, aj pôrody, aj raňajky podávať, vizita..... 😉
Ahoj zuzana. Aj ja som počula niektoré baby že sa sťažovali na pobyt aj BS aj vo ZV. Už nám nič iné nezostáva iba to vyskúšať 🙂

kika22
7. nov 2008

petka: prepac nechcela som ta nastrasit s virusom...
bolo to myslene presne tak ako ti pisala cimba...len obrazne...pretoze je vela vela tehotiek 😉 ...

cimba: co sa tyka BS... co som sa dopocula tak je nevyhodou v BS, ze ak sa vyskytne nejaky problem pri porode musia previezt babo alebo maminu do ZV...tak preto som prestala spekulovat...
dokonca ani epi tam nedavaju....

Sana: este chodis do prace? ci si sa uz vykaslala na to...?

sana15
7. nov 2008

kika: este chodim 😒 a este cely buduci tyzden, ten dalsi budem mat dovolenku stridanu s poradnou a profylaxiou a chcem aby ma Dr.vypisal na MD v 33 tyzdni. Dufam,ze nebude problem,ked dovod na to je.
snazim sa dovolat na tu profylaxiu a stale nic ☹

kika22
7. nov 2008

sana: skus mozno neskor zavolat ako pisala cimba po tej 13 tej...
a myslim, ze by si namala mat problem s vypisanim na MD...drzim palec nech sa uz konecne dovolas 😉 na profilaxiu..

sana15
7. nov 2008

ja som nad BS uvazovala asi pred 7 rokmi ked bola taka vychytena ale pre mna to bolo neaktualne.dnes nerozmyslam.presne ako pise kika,treba zobrat do uvahy aj novorodenecke oddelenie a JIS-ku v pripade komplikacii,pretoze nie vsetko je len o porode. Ja by som chcela epiduralku a tu v BS tiez nepodavaju,takze nie je o com rozmyslat

sana15
7. nov 2008

dva dni som to skusala od 11-tej ale na to prve cislo,ktore by malo byt udajne volane do 11-tej. a nic.
Kika a ty pockas s profylaxiou az do nastupu na MD? ides si zabezpecovat lekara?

kika22
7. nov 2008

sana:ja pockam s profylaxiou do decembra...potom uz idem na MD...mam totiz prvy tyzden dovolenku....mozno sa tam stretneme... 😉

cimba
7. nov 2008

ahoj kika, aj ja som rozmýšľala na BS dokonca by som to mala protekčne, ale odhovoril ma známy že tam nemajú to čo vo zvolene čo sa tu už popísalo. Dnes som bola na kontrole a malá voľajako nechce ísť von, asi sa jej u mňa páči, ale ževraj baby trochu zvyknú meškať, 🙂 tak tá moja by nemusela meškať.
a čo sa týka cvičenia stačí vám chodiť až od 33.tt lebo aj tak sa tam rozprávame stále o tom istom, aj ked nie je na škodu stále si to opakovať. 😉

kika22
7. nov 2008

ahoj cimba, tak malej sa páči v brušku 🙂 ...ja som prvé prenášala tak aj pri druhom mám tú tendenciu...no darmo im sa v brušku páči a my by sme to najradšej mali už za sebou...
a súhlasím s tebou že cvičenie mi bude stačiť od toho 33tt...

cimba
7. nov 2008

vyzerá to tak 😉 . Možno ti druhý pôrod pôjde rýchlejšie ako prvý v tvojom prípade. Ja sa nechám prekvapiť že čo sa stane. Ved čo ked mi cez víkend odíde plodová voda 😀 😀 . to by bola sranda. Kika a ty sa ako cítiš?

kika22
9. nov 2008

no darmo tebe sa to blíži....ja sa cítim oki...len sa mi akurát dnes zazdalo, že mi nejak rýchlo bije srdce...ale ináč žiadne problémy...a ty ako?
a čo sa týka toho druhého pôrodu...vraj ma to čaká ako prvorodičku...už je to po dlhej dobe ☹ ...ak sa mám priznať trochu sa bojím...ale keď to už príde...tak už si rada...a zvládne sa to 😉 nech je to akékoľvek bolestivé... a ten pocit keď vidíš toho malého škčka...no proste super...
a ty ako s dooktorom pri pôrode? ideš si niekoho zabezpečiť? ja by som aj epi brala...

sana15
10. nov 2008

kika: v decembri sa mozno stretneme. ja idem teraz v stredu a chcem ist hned aj buducu. a potom uvidim kedy,snad by som zobrala aj manzela. no,nebude sa mu to velmi pacit,ale prehovorim ho
cimba: fuuha, ty to mas fakt "za par" teda kazdym dnom to uz moze prist. tasku uz mas zrejme nachystanu pri dverach 😉 Ozaj pre babo mas nieco pribalene? tusim netreba brat nic,okrem pampersiek a mydla....

kika22
10. nov 2008

sana:mozno sa veru stretneme 🙂 takze si sa predsa dovolala.. 😉 ja neviem este ako sa dohodnem s manzelom...sama pojdem urcite...a kolko pampersiek treba zobrat? a ake mydlo?

sana15
10. nov 2008

nedovolala som sa 😒 Objednala ma osobne jedna zlata kocka co je priblizne v mojom termine.
pampersiek vraj staci jeden balik.takze ja zoberiem jeden,tusim je ich tam 42 kusov. keby bolo treba,manzel kupi a donesie. ked mu napisem presny nazov,tak to zvladne. a mydlo na kupanie babatka,vraj v porodnici pouzivaju kozmetiku Johnsons a ak chces doma pouzivat inu,tak je dobre doniest si mydlo,aby sa zbytocne detska pokozka nedrazdila roznymi znackami

cimba
10. nov 2008

ahoj kika 😉 fakt to mám za pár, ale ked malej sa nechce ísť von. Uvidíme ďalší termín je zase cez víkend podľa pohybov a podľa doktorov oficiálny až 22.11. Už sa mi pomaly ani chodiť nedá, nohy mi puchnú, ale stojí to za tú malú škvrnku na prvom sone. 😉 . Dlho som tu nebola tak idem odpovedať na otázky:
kika: nemám vyhliadnutého doktora pri pôrode je mi to jedno ale nechcem tak jedného doktora o ktorom som už písala a za tým si stojím. Zabezpečiť si nejdem nikoho nemám 7000,- Sk aj keby som mala dám ich radšej na malú. A epi nechcem iba ak by to bolo nevyhnutné, nepočula som nejaké dobré ohlasy na epi, ale ak máš citlivý prah bolesti tak si to radšej daj. Ja nie som proti tomu ale aspoň raz chcem vedieť aké to je, vytlačiť malé stvorenie s bolesťami.... 😅 ( dúfam že nebudú až také strašné)
sana: pre malú mám zbalené nejaké košielky aby potom muž nemusel behať, ja mám v tom taký svoj systém o ktorom chlapi nemajú ani šajnu, potom mám čiapočky, pampersky, cumlíky - ak by niečo, kozmetiku nemám žiadnu lebo ževraj nie je dobré dávať takému malému stvoreniu nejakú kozmetiku,ale zoberem si aspoň mydlo ako si písala, ponožky, čistiace utierky na zadoček. To by malo asi stačiť. Ak by niečo manželík mi to donesie.

sana15
10. nov 2008

takze oblecko pre male treba brat so sebou? ja som si myslela,ze praveze netreba nosit,iba to,v com pojde z porodnice 😕

cimba
10. nov 2008

nemusíš ale ja som si zobrala ved tašku som nemala plnú tak čo pár malých vecí nezaškodí. Ale inak nemusíš nosiť, ved aj mne fusak deku donesie manžel ked pôjdeme domov.

sana15
10. nov 2008

tak ja mam len zupan taky velky a hruby,ze mi zaberie min.1/2 tasky, k tomu tie nespratne poporodne vlozky-dva baliky,podlozky,odsavacka, plienky,jedna cestovna taska mi bude malo, uvazujem ze zoberiem velky kufor na kolieskach. a ak das svoje oblecko tak ti ho vratia?

cimba
10. nov 2008

aj ja som tam mala župan ale vybrala som ho do igelitky a k nemu som si dala všetky papiere v obálke ktoré budú odomňa chcieť pri príjme. 😉 Nech ich potom nehľadám po taške. Aj vložky keby neboli také obrovské bolo by super 😝 presne aj mne zabrali bočné vrecká na taške, odsávačku si brať nemusíš, ževraj ju požičiavajú aj v nemocnici, ja ju nemám ani kúpenú, pre istotu, možno nebudem mať mlieko alebo ho po čase stratím tam načo, uvidím ale ked je aspoň takáto možnosť v nemocnici tak prečo ju nevyužiť? 😅 S oblečením neviem ktoré myslíš že ti ho vrátia?

sana15
10. nov 2008

ja som si kupila radsej vlastnu,erarne veci nemusim. Myslela som to oblecenie pre drobca,ak ho chces obliekat do vlastneho,ci ked sa zaspini ci ti ho vratia. neviem ako to funguje,ale myslela som,ze ked tam obliekaju babatka do nemocnicneho,tak ze ho potom aj centralne davaju prat. aby sa ti nestalo napriklad,ze ti malu prezlecu a tvoje oblecko poslu na pranie spolu s nemocnicnym a uz sa ti nevrati spat....mozno sa mylim a funguje to uplne inak. Lebo ak je moznost doniest oblecko pre drobca,tak by som tiez radsej dala vlastne

sana15
10. nov 2008

som zvedava s akymi novinkami prides ked budes mat po tom. ale hlavne nech vam to dobre dopadne,co mozno bez bolestne a aby ste obidve boli zdravucke

cimba
10. nov 2008

ved bábätko budeš mať pri sebe stále, okrem kedy sa narodí aby si si mohla oddýchnuť, alebo má žltačku, a ráno pred vizitou ti ho zoberú. So sestričkami sa dohodneš. Tak ja si myslím že vlastné oblečko bude lepšie nevieme v čom to perú, ale ja im verím, ked ostatným sa nič nestalo tak dúfam že ani nám. Novinky mi dáva to cvičenie a moja švagriná ktorá pred rokom rodila, ak ťa ešte niečo zaujíma kľudne sa pýtaj. Si myslíš že pred tehotenstvom som toto všetko ovládala? 😀 Nehrozí. Všetko robia knihy a známy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre