Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

listicka24
24. aug 2017

Takže zase výmysly. Primár sa s nikým mimosúdne nevyrovnal, lebo nemal prečo. Dokonca za pani po pôrode bol a ona aj manžel povedali, že sa určite nebudú sťažovať, lebo si uvedomujú že im to hovoril. Sťažnosť podal jej otec, o čom ona ani nevedela. Hádam je na svete žena, ktorej by niekto zabil dieťa a ona by si zobrala peniaze??? Že akože vyrovnanie?? Môžu peniaze vyvážiť dieťatko?? Akákoľvek suma?? Nedostala päť vyvolávačiek, dostávala len tablety na prípravu krčka, to sa volá preindukcia pôrodu, dá sa to ľahko naštudovať aj na internete. Indukcia, čiže vyvolanie pôrodu je niečo iné. A neprenášala 10 dní, to je ďalší výmysel. Okrem toho, jej problémom nebolo prenášanie bábätka, ale zvýšené pečeňové testy. Preto bola v nemocnici. A chcem ešte raz zdôrazniť, že šírenie takýchto klamstiev je trestné. Pani sa rozpadlo a infikovalo šitie, museli ju zašívat znova. Infekcia bola spôsobená baktériami z konečníka. Jej vlastného. Ale za to asi tiež môže primár, ktorý ju ani nešil, však?? Niekto sa asi spamätá až keď mu bude doručené trestné oznámenie za ohováranie. Ja vôbec nechápem prečo má niekto potrebu šíriť nezmysly, hoci ani nemá presné informácie a načo je dobré rozoberať bolesť nejakej ženy, ktorá stratila dieťatko,či už z takej alebo onakej príčiny.

matilda72
24. aug 2017

@listicka24 no vidíš a mne to bolo podané inak 😀 sto ľudí sto rečí akože ja som zo zvolenom bola spokojná len s tých rečí som sa bála aby sa nám to nestalo a nestalo sa bol tam dr. jenčo a dopadlo to tak dobre ako len mohlo 😀

listicka24
24. aug 2017

@matilda72
Dieťa pri pôrode zomrelo viacerým lekárom. Aj tebou menovaným. A tiež to nebolo ich vinou. Bohužiaľ, nedá sa zachrániť každé dieťatko, aj keby sme si to všetci želali. Stalo sa to asi v každej jednej pôrodnici na Slovensku a asi aj vo svete. Komplikácie môžu nastať u každej jednej rodičky. A nielen pri pôrode, ale počas celého tehotenstva. Ale nemá význam strašiť tehotné ženy a rozprávať im ako niekde pri pôrode zomrelo dieťa. Takú pôrodnicu, kde by sa to nikdy nestalo asi nenájdu. A takisto ani pôrodníka.

tara
25. aug 2017

@listicka24 boze, to ani nechcem citat...musi to byt hrozne, ked zomrie dietatko pri porode. Mala som strach z porodu, presne preto, aby vsetko dopadlo dobre a teraz mam este vacsi, ako to citam. Ufff, uz len verit a dufat, ze vsetko dopadne dobre. Ze hadam nam je sudene dalsie babatko a súrodenec pre nasho malého. Sestra teraz rodila vo ZV a velmi si chvalila. Od lekarov po sestricky, porodne asistentky. Uzasna atmosfera, prijemny pristup a ochota pomoct zene. Rodila pri Dr. Haskovi, ale stretla vela iných dalsich lekarov a kazdeho chvalila. A hlavne mladucku Dr. Fintovu, ktora je ako anjel. Pri tej rodila kamaratka a uplne bez nastrihu. Ze ju polohovala pocas porodu, aby nemala ziadne natrhnutie. A podarilo sa. Takze vo Zvolene su vsetci super a vsetci sa snazia. A ked sa vyskytne komplikacia, tak to uz bohuzial nevie niekedy ovplyvnit ani sam boh.😕

leusko217
25. aug 2017

No som znechutena z toho ake veci tu dokazu baby popisat a niekto kto caka babo si to nahodou precita. Hlavne neoverene informacie typu jedna baba povedala. Ale taketo to na modrom koniku pred par rokmi nebolo. Keby tu nebol bazar kde som obzerala kociky a pekne fotky babätiek, poziadam o "odpalenie" z tejto stranky😠

listicka24
25. aug 2017

@leusko217
Presne na toto som chcela poukázať. Nie je dosť tých katastrof čo sa na nás valia každý deň z bulváru? My si tu máme držať palce, povzbudzovať sa navzájom a nie sa strašiť neoverenými historkami. Ale naozaj mám pocit, že dnes tieto fóra slúžia len na ohováranie, kydanie a vybavovanie si osobných frustrácií.

listicka24
25. aug 2017

@tara tvoj pôrod dopadne výborne, nesmieš sa báť, musíš myslieť pozitívne. Keby sme sa všetkého báli, nikdy by sme nenastúpili do lietadla či auta a nikdy by sme sa neodvážili mať deti. A to by bola strašná škoda, nie? 😉 Veď tí malí čertíci stoja za všetok strach sveta.

tara
28. aug 2017

@listicka24 ved prave toto ma pohana dopredu, ze keby som sa vsetkeho bala, tak nevyjdem ani z domu. Vsetko je tak, ako ma byt, proste sa nastavit a verit. Takze mam este dost casu, aby som sa naladila a vyladila🙂 A prave pozitivne informacie, ako mam aj od sestry ma usvedcuju o tom, ze porod moze byt aj krasny zazitok na cely zivot.

lucinkab
13. okt 2017

ja som bola prijatá primárom v službe, a veru správala sa ako arogantný pako... a to som zdr.sestra... chvalabohu že som mala ťazky porod a najme dlhsi ako jeho sluzba v noci a rodili ma iné Dr. Teraz sa po 4rokoch na chlp presne 🙂 ak vyjde termín chýstám do ZV zas... len dúfam, že uz nebudem musiet ist na prijem v noci k arogantnemu nevrlemu , nevyspatemu primarovi... Snad nebudem mat to "stastie " rodit pri nom... 🙂 Doktorky sú tam uzasne 🙂

lillien222
14. jan 2018

Mozem sa prosim opytat ktore dni ordinuje p. primar? Som druhy krat tehu a chcem chodit na kontroly ked ordinuje on. A uz sa mi to pomaly ale isto bliži.Totisto pri prvom tehu na zachranil. A dufam ze ma aj bude rodit. Pani doktorka ktora mala sluzbu cez vykend ked som mala odkecenu plodovu vodu kontrakcie a vsetko ma nehala trapit este ma vydierala ze mi pichne injekciu na otvaranie iba ak moj partner odide na noc prec z vip izby co sme mali zaplatene - udajne ma bude hecovat. Dala ma rano rodit normalne a na moje velke stastie sa vymenila sluzba nastupil pan primar a 5min po nej ma vysetril a povedal ze by som normalne neporodila a rychlo vybavoval cisar obvolal vsetko aby som uz netrpela a rovno sla na salu za co mu velmi dakujem. Preto pls zistujem ktore dni ordinuje vysetrenia co su od 35tt. Zabudla som uz. A prosim este otazka neviete ci v tejto porodnici prepichuju uška dievcatkam? Ci ma vyznam tam brat naušky 🙂

huahua
14. jan 2018

@lillien222 áno, prepichuju v den odchodu. S tými službami neviem ako to je, skus sa spýtať v skupinke Pôrodnica Zvolen.

sara07
15. jan 2018

@lillien222 si ho priamo zazmluvni a máš istotu že bude on pri tebe
inak ak by mne toto robila mudr tak podám na riaditelstvo stažnost

lillien222
15. jan 2018

Dakujem za info ;)
@huahua a neviete kolko sa plati?
No uz je to nastastie zamnou dufam ze na tu doktorku nebudem mat stastie. Len zazmluvnit by v mojom prvom pripade dopadlo takisto lebo doktor aj ked je zazmluvneny prichadza az v poslednej dobe porodnej co sa vtedy aj akurat vymenila sluzba takze ajtak by som nemala teraz istotu ze pri druhom porode budem mat doktora vtych prvych fazach porodu starat milo a zodpovedne. Kazdopadne dufam ze kedze som mala komplikacie pri prvom porode ze som sa do poslednej chvile vobec neotvorila a dieta bolo vatsie ako moja panva tak je to pravdepodobne aj teraz a naplanujeme sekciu uz nechcem riskovat. Vtedy mi vravel ze sa to mozno stane ale ze som mlada a ze je mu luto mi znicit brucho tak ze budeme cakat ale teraz uz jazvu mam a ak bude mala pomne tak tiez lahsia ako 4kg nebude tak hadam nebude namietat. 🙂

bronis92
21. jan 2019

Ahojte maminy.
Pred 2 rokmi som rodila druhé dieťa vo Zvolenskej pôrodnici. Za 3 týždne mám ďalší termín a zaujíma ma, či je tu niektorá, ktorá už tento rok rodila vo ZV a či je to už zavedene v praxi, že po 48hodinách môžete s babätkom odísť, samozrejme, ak ste v poriadku a po klasickom pôrode?
Písali o tom na svojej oficiálnej stránke už v lete, žeby to malo byť zavedené od Januára, tak ma zaujíma real skúsenosť.
Ďakujem 🙂

mysicka242
2. mar 2019

@bronis92 ahoj bola si spokojná v Zv? Mám tam ísť rodiť v máji a neviem sa dopracovať k aktuálnym názorom. Ďakujem pekný deň

huahua
2. mar 2019

@mysicka242 skus sa pridat do skupiny Pôrodnica Zvolen, tam su aktuálne informácie .

mysicka242
2. mar 2019

@huahua našla dom tam len 5 príspevkov z min roku inak sú tam stare správy.

huahua
2. mar 2019

@mysicka242 v skupine je posledny prispevok z pred troch dni. Nemas to ty len nejaku diskusiu?

mysicka242
2. mar 2019

@huahua tak tu som potom nenašla nedá sa ti prosím skopírovať link dakujem

mysicka242
2. mar 2019

@huahua ďakujem ti veľmi pekne

bronis92
9. mar 2019

@mysicka242 ahoj, takze, ja som rodila v polovici februara. SUPER. okrem toho, ze je cele oddelenie prerobene - zvacsene az tam dozadu, kde bola kedysi kuchyna... na chodbe ostali izby po 3 lôžka - WC sprcha na chodbe, ale vsetko prerobene, zopar izieb(mozno 5-6) je takych, kde ste len dve baby na izbe plus vlastna sprcha vlastne wc a telka. Takuto izbu som dostala pridelenu aj ja- neviem akym zazrakom, lebo som si za nic nepriplacala!!! Sestricky a personal super, a ceresnicka na torte bola.. Pri porode bola ta ista pani doktorka Fintova, ktora mi bola aj pri druhom porode a je strasne zlata (toto bol moj treti) takze za mna ZVOLEN na jednotku!! a po porode ides domov 3x24hodin ak porodis do 12tej hodiny na obed...ja som rodila 11:50 tak som to stihla 🙂 v den odchodu este robili babatku to vysetrenie z pätičky, ktore sa robi tych 72hodin po porode a isli sme 🙂

mysicka242
10. mar 2019

@bronis92 ďakujem krasne za info. Ja tam asi pobudnem trochu dlhšie keďže idem rodiť sekciou (tiež tretie babo ) ale dôležité pre mna je že personál je Ok 😉

matilda72
15. apr 2019

O par dni ma caka sekcia a pravdepodobne spinal a chcela by som vediet, ako to vo zvolene funguje.....prilozia mI dietatko hned na sale alebo len ukazu, nosia ho aj na jisku, ci ho budem vidiet len ked ma postavia??? Dcerka bola v celkovej ale toto bude ine a po 2 rokoch tak mam trosku obavi ako to bude a co mam cakat....dakujem

sara07
16. apr 2019

ja ked som bola v pôrodnici tak viem že miestnost kde boli baby po sekcii bola hned oproti sestrám cez chodbu, a deti nosili z novorodeneckého babam po sekcii , neviem ako často ale nosili

07022007
17. apr 2019

@matilda72 na sále nepriložia, nosia na Jisku pravidelne

maminka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sara07
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matilda72
22. apr 2019

Dakujem za odpovede...uz tu lezim, zajtraze ma to caka 😊

mysicka242
22. apr 2019

@matilda72 ahoj daj vedieť ako to bolo ja idem budúci týždeň tak by mi to pomohlo ďakujem a drž sa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre