Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

aly
10. dec 2008

zunka ešte stále si nevybrala meno?

tatiana75
10. dec 2008

ahojte. ja by som chcela ist niekedy zaciatkom januara za dr. Olajcovou. chcela by som, aby bola pri porode. myslite, ze staci ked pridem k nej do cakarne alebo sa tam objednava? by som sa chcela s nou dohodnut na porode a opytat sa jej nejake veci. tiez by som sa chcela ist pozriet do porodnice. dnes sme boli v BB, ale este by som chcela ist do ZV. neviem ci su tam navstevne dne... tak neviem aky je postup...

petka_s
10. dec 2008

tani,p.dr olajcova je tam kazdy den,najlepsie jej vyhovuju stretnutia bud stredy alebo piatky,
aj ked sa objednas k nej,tak sa moze stat ze bude mat vela roboty,a
budes si musiet aj hodinku na nu pockat,
tak asi len tak zastavit si myslim...inac je super 🙂 🙂 🙂

petka_s
10. dec 2008

cimba-tak to bude asi este chvilku trvat,kym si zvykneme 🙂
ty ju uz mas domka,a aspon si presla porodom,ja si vobec neuvedomujem ze to moze kedykolvek
prist,a ze budem tlacit 😀 vobec si to neviem predstavit 😀
a dnes som sa dozvedela ze malickej sa nechce,krcok je este hrozne tvrdy
a vyzera to mozno az na zaciatkom januara,posledny termin mam 30-teho,
joj ☹ a dnes ze ideme kupovat kocik,tak katastrofa,nevieme nikde najst ten co chceme my,
ze az v january sa bude dat zohnat,tak som cela nestastna.. ☹

tatiana75
10. dec 2008

petka, ja by som chcela dr Olajcovu k porodu. kolko sa vo ZV plati za objednanie lekara? lebo v BB je to 7000 Sk. ja mam termin az 30. marca, tak dufam, ze ked k nej pojdem zaciatkom januara, ze to bude stacit.

petka_s
10. dec 2008

a ten poplatok je aj tu 7000 ☹
myslim ze ti to bude urcite stacit,ja chodim za nou,ale zacala som od 35 tt,a to uplne staci,
tak drzim palceky, 🙂

sana15
10. dec 2008

Petka: zial nestihla som precitat spravu 😖 ale ziadny rozpis som tam aj tak nevidela...
ty budes mat zajednanu Dr. Olajcovu????

gabii83
10. dec 2008

sana15 mi sme tiez prestahovali pred 2 tyz. z 1I do 3 I bytu, sobotu sme sa stahovali piatok operovali priatelovi koleno, takze prave nam sa nedalo velmi byt aktivnou, ja tehu, on operovane koleno. ale dnes sme uz tu a je PORIADOK. veru ani ja by som nevedela, co by som robila keby musime zostat s ´mimim v 1I byte.

dnes sme boli pozriet Zv nemocnicu, ideme tam rodit, bola som spokojna. pochadzam zo Sturova, takze je mi to aj jedno, aj tak nikoho nikde nepoznam, ale Zv je lepsi som pocula, ako BB.

otazocka, pri porode daju nocnu koselu, alebo si vo vlastnom??

zunka aj ja sa boljim co a ako budem robit, ani mamu nemam na blizku, svokru casto nemusim 😀 😝 , ale budem nutena. co uz.
inac v casaku mama a ja bude niekedy v blizkom buducnosti clanok o tom, co jest a nejest pocas kojenia, a bude aj relacia na stv 2 (to neviem kedy) o tejto teme so spolupracou casaku mama a ja, som predplatitelkou, a pisala som im mail, lebo to nenasla som nikde na nete, tak dopodrobna, tak cakam na ten clanok a relaciu.

ja idem k mojej gyn.17 dec. a este ma stale neposlala za dr. gyn. kde sa chystam rodit. sranda. no ja neviem.

lubi22
10. dec 2008

Ahojte 🙂

Aj ja sa chystam opat do ZV, po predchadzajucej pozitivnej skusenosti. Chcem sa dohodnut s Dr. Heringom, je super, robil mi cisarsky aj pri starsom syncekovi. Ale myslim, ze vsetci lekari su v ZV fajn. Len dufam, ze sa nam podari nadstandardna izba, aby tam mohol ist manzelik za mnou.

Gabi, rodis vo vlastnej nocnej koseli - najlepsie s kratkym rukavom, nie moc dlhu a sirsiu 😉

zunka
11. dec 2008

Petka_s, no neviem či sa stretneme ja mám prvý termín 29.12, potom 31.12 a ešte podľa krvi v 16tt mám napísaný 10.01., no a moja doktorka mi povedala, že to môže byť 20. december ale aj 20.január. Tak už teraz vôbec nechápem a netuším kedy mám vlastne termín. Dúfam, že do jari ho nejak vytlačím.

Aly, no meno stále nie je ešte isté. Ale ako tak sa mi pozdáva Šimonko. No nie je ani to - to pravé orechové.

cimba
11. dec 2008

Ahojte babiny, ako čítam tak sa nám to tu rozrodí do konca kraja a ešte k tomu prispejú aj okolité babiny, hlavne BB,som zvedavá aké skóre v počte detí narodených vo ZV bude tento rok. 😉 Ved moja Eliška bola 684 - tá.

sana15
11. dec 2008

gabii83: nebola si to vcera nahodou ty s manzelom ktori nas prekvapili pri "cviceni" v navstevnej miestnosti? 😉

sana15
11. dec 2008

cimba: mas pravdu,rozbehlo sa to nejak.... Ja po vcerajsku co som videla porodnu salu mam obavy ako sa da odrodit styrom mamickam.... je to tam nejak male. Cakala som uplne nieco ine - velke ale chladne nieco ako operacku alebo tak.... Ja som v zivote nebola v nemocnici hospitalizovana (klop,klop) tak asi preto..

cimba
11. dec 2008

čítam že nie si bohvie ako nadšená zo sály. Ked budeš rodiť tak ti to bude jedno že kde si , či na koze alebo na posteli. Ale keby sa rozhodli rodiť 4 - to by bol problém kedže pôrodných postelí je tam iba 3. Ale to pochybujem že by bol až taký nával. 😉 Ja som si mohla vybrať že ktorú kozu chcem kedže som išla posledná. Tak som si vybrala tú žltú? Myslím. 😅 Jedna je modrá a druhá bud žltá alebo oranžová.

zunka
11. dec 2008

Bože baby, ako sa dá zvládnuť taký pôrod? Niekedy ma chytí taký chvíľkový stres a asi teraz ma práve chytil. Žehlím plienky to mám asi z toho.

Sana, mne sa pôrodná sála celkom pozdávala, bola som milo prekvapená z tých pôrodných postelí. 😉

gabii83
11. dec 2008

sana15 ano to sme boli mi, sranda 😉 😀 😀
zunka s priatelom, este nie manzel, sme sa zasmiali ako mas tie terminy urcene, a este k tomu Linda, hoci je to Mr..... sranda
boli sme tiez prijemne prekvapenií z posteli, aj sestričky boli super mile, ale ani ja neviem si predstavit ako tam dve zeny rodia, clovek sa tam síce cíti,alebo mohol by cítit ako doma, ale je tam ozaj málo miesta, urcite je tam vtedy chaos, no dufam, ze ja sa tam budem sama prípadne s mojím milacikom - priatelom sa tam trapit

a zunka ked sme sa vratili zo Zv tiez som zehlila, ale ja nenavidim zehlit, a teraz budem musiet vela 😒 😒 😒

lubi22
12. dec 2008

Ahojte 🙂

Ja som mala tiez taky pocit pri prehliadke, ze ako tam rodia aj tri zeny s manzelmi, je to take mensie, ale v koncenom dosledku, ked uz sme rodili my, som si take veci ani neuvedomila, mala som dost sama zo seba a ani som okolie nejako nevnimala, keby tam bolo aj dvadsat ludi, asi by mi to bolo jedno. Akurat som musela obcas dakoho pustit do sprchy, lebo ja som tam travila celu vecnost.

petka_s
12. dec 2008

gabi-tak si kupte susicku 🙂
ja si ju idem hned ked dojde ten prispevok 😀 sa neviem dockat na nu 😉

petka_s
12. dec 2008

no sani-bola som s tou olajcovou,ale zajednavat si ju nebudem,je to dost 7 litrov,
chodim tam aby na mna dohliadla aj teraz,ci je vsetko ok,
je strasne zlataa,no a po porode,tam bude aspon niekto koho budem poznat 😉

petka_s
12. dec 2008

zunka,ja som tiez z tych terminov pomylena..
prvy je teraz 18-teho,ale ze ten asi nie,ze to vyzera na neskor,
potom je 26 a 30.12 a na 3D v hlohovci mi povedali ze 29.12..tak som straasne zvedava ze kedy..
ale uz sa neviem dockat,nech je to uz tu 🙂 🙂 🙂

gabii83
12. dec 2008

petka_s uvidime, mi este p8r veci potrebujeme kolko tie sucicky stoja??

a ja si myslim ze za "7litrov" by bol každý s tebou mily, ale ja nepoznam tam dr, ani ssestricky, aj bez tych penazi sa mi zdalo, ze sú v pohode. no uvidime, a tie termíny, to je nieco katastrofa, ja tiez to mam vsadejako, povedali mi už všeličo, no najskor dufam, ze pred Vianocami nechce moja dcerka von, chcem stihnut skusky 😅

petka_s
12. dec 2008

ahoj gabi,tak tie susicky je to draha zalezitost,to musim uznat,take uz naozaj
kvalitne ktore sa oplatia,tak od 17 tis.a vyssie,
je to super vec,lebo tam pradlo len tak nahadzes,
a o hodinku vyberies take vlhkejsie,ale v podstate suche,a je krasne hebke,a hlavne
ze to usetri cas na zehlenie,to pradlo je krasne vyzehlene,
skus si kuknut temu o susickach tu na MK,
a ake skusky?studujes??

kika22
12. dec 2008

caute baby...cimba uz som bola zvedava ako si dopadla... 🙂 na pocity...bola som cvicit tak ta spomenula sestricka Uhliarova 😉 fakt zlate ziena....ale pochvalila ta, ze si porod zvladla
...vobec nie som v obraze..prerabame byt tak net nemam k dispozicii...tak na rychlo som u mamy v praci tak som sem nakukla...ako sa drzite vsetky 🙂
zunka myslim, ze sme spolu v stredu rano cvicit 😉 ...tak ja na buduci tyzden tu uz budem hadam normalne 🙂
drzte sa papa...

gabii83
12. dec 2008

petka_s - ano studujem na UMB 2.rocnik. chcem to dokončiť s touto bandou, tíchto už poznám a pomôžeme si navzájom s prednáškami a tak. no musim to stihnut

petka_s
12. dec 2008

gabi,lebo aj ja studujem,3 rocnik ale tu vo zv..
a si denna studentka ci externa?
ja uz mam 6 skusok za sebou,este 3 a musim zacat pisat bc-pracu ☹
moc sa mi do toho nece..

gabii83
12. dec 2008

som externistka, tiez mam uz dost skusok za sebou ale aj pred sebou mam 2, ale z toho jeden chcem individualne pred Vianocami, aby mi uz len jedna zostala, ked mala uz bude na svete.
ako to chces stihnut 3skusky, a to dokedy mas mat spravenu? vy uz tiez mozete hocikedy ist, ja mam nedelu jednu skusku o tretej a potom by som chcela mat sobotu, ty ako??

petka_s
12. dec 2008

no ja som denna-ale mam indiv.stud.plan..je to fajn,ale externisti u nas to maju super,
este ze su niektori profaci fajn,a dovolili mi chodit s ex,a s nimi si uz robit skusky,inak by ma to cakalo teraz v skuskovom obdobi,januar februar,a to uz mam teda niektore za sebou co je fajn 🙂
ale niektori su hrozniiii,ale co uz..
teraz co mam mat tie 3-su s takymi prof.co niesu ti zhovievavi 😠

gabii83
12. dec 2008

tak ti prajem aby vsetko dobre dopadlo, aby si tie skusky spravila a aj porod dopadlo co najlepsie....

petka_s
13. dec 2008

ja tebe tak isto 😉

gabii83
13. dec 2008

diky mozno ze sa aj stretneme 😉 😀
ty sa chystas petka_s do tej nadstandartnej izby??? mi uvidime este ako tam bude, kolko ale asi nebude mi vadit ina baba na izbe, aspoň sa mala zvykne na zvuky, lebo ak budem sama tam bude ticho, a potom doma sa mi nebude dat ani prdnut, lebo furt sa zobudi na najmensí zvuk 😉
toto mi radili kamaratky, a asi maju pravdu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre