Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

kika22
17. dec 2008

čaute baby...
ja som tiež špekulovala nad epi, ale presne ako píše cimba....škoda peňazí...a celkom ma aj do pohody dostáva keď ideš na to cvičenie s p. Uhliarovou 😉 ...aspoň máš ako takú predstavu...
takže teraz je na rade petka_s ?

petka_s
17. dec 2008

no ahojte,
tak na rade ako na rade 😖
moja doktorka mi vravi,ye to bude na vyvolavanie..
ze by sa stal zazrak,ale to pochybuje u prvorodicky,a v porodnici mi povedali ze ak nic cez sviatky
tak 30/teho idem lezat,ale kludne sa moze stat,ze ma zunka aj s gabi predbehnu..
a ja by som uz taaak sla.joj

gabii83
17. dec 2008

ahojte, no mozno ta predbehneme petka_s, nikdy sa to neda vediet, ja som dneska bola u gyn., mi povedala kazdu chvilu to moze prist, vsetko je uz tak ako ma byt, no este sa neotvaram, na co som sa riadne tesila, kvoli skuske co mam v sobotu, ale potom uz klud, je to predposledna skuska, a ta posledna je o nicom 😝 😀 😀

ja by som uz tiez sla, no priatel zartoval, ze nesmiem, lebo od noveho roka dostane prvorodicka 25 a nie 20.
dneska som dostala novy obciansky, sme boli na matrike uznat otcovstvo, a vsadekade sme behali, poistovna, uz to bolo na mna vela. ale vsetko mame konecne co sme uz davno mali mat, len som nemala obciansky, a to preto lebo sme od kupeneho bytu nemali papiere z katastra, no katastrofa.....

😢 😢

vsetko sa tahalo, som si uz myslela, ze skorej sa mi mala narodi, ako sa tieto papierovacky vybavia, ALE STIHHLI SME TO. ..... 😀

gabii83
17. dec 2008

ozaj baby a neviete, ak berieme nausnicky do nemocnice, nastrelovanie nausniciek babom robia??? lebo niekde to robiia, ale ci vo ZV???

petka_s
17. dec 2008

ano gabi,nastreluju,alebo prepichuju??to uz neviem,
ale robia to v den ked odchadzate 🙂
my uz mame davno kupene nausky
😉
no tak ostanem na"ocot" 😀
posledna z nas,no co uz,vravim ze dnes doktorka bila take datumy ze koniec!

gabii83
17. dec 2008

mi sme to nechceli, ale svokra nieco spominala, ze maju nausnicky a dali by nam, no ocino buduci to velmi nechce, ale ak sa mi to bude pacit, akoze tie nausnicky, tak sa ho ani nebudem pytat, to uz bude aj tak moja starost si to dezinfikovat a tak. a to tam aj mi povie niekto kedy to vybrat s cim to dezinf. ako casto , a tak????

petka_s
17. dec 2008

no,len aby boli zo zlata,aneviem uz kolko presne karatoveho,
lebo tammoze byt nejaka reaksia,my sme kupovali v europe na 1poschodi v zlatnictve,
tak sa skus popytat,oni aj vysvetlia z coho su nausniockypre take male dobre..
ak moja mala bude velmi mala,do 3kg,tak jej ich asi hned nedam,
aleak bude normalna tak nevaham,
a to stou dezinfekciou,tak neviem,hadam povedia ci to treba a ako.. 😎

petka_s
17. dec 2008

no teda treba liehom,to urcite,ale ako,tak to povedia..

gabii83
17. dec 2008

no uvidime, pytala som sa este raz ocinka buduceho, mi si to asi predsa len nedame, neskor, nie je to take strasny a bolavy proces, lebo ake ja mam stastie jej to zapali aj ked zlato aj ked karaty pasuju....
je na to este cas...

no baby ja pomalicky idem buvat, dobru noc vsetkym

ozaj petka_s ty chodis kazdy tyzden do ambulancie?? mam tam aj ja zavolat?? ci tam netreba, dneska som bola naposledy u mojej gyn tu v BB, a v tejto nemoc. chodia potom uz tyzdenne, ma tam aj poslala, no ja som jej povedala, ze mi ideme do Zv ale to ani ona nevedela, hm????

zunka
18. dec 2008

Baby, ktoré ste rodili vo ZV, bolel Vás nástrih, alebo teda natrhnutie? A potom šitie? Dajú nejakú enjekciu na umŕtvenie? Trochu mám z toho obavy.

gabii83
18. dec 2008

ja som pocula ze ak ta nastrihnu neboli, ale to sitie, je horsie ako porod, a aj ked daju inj. len malo daju, lebo tak potom mas tam ako keby opuchy od tej tekutiny medzi tkanivami, a potom sa to zle sije, a nie je to take pekne ale to je vsetko co ja viem.

zunka ty chodis pred porodom tyzdenne raz na kontrolu??treba vo Zv chodit, mam im zavolat???

petullia
18. dec 2008

Zuzulik nastrihu a sitia sa vobec nemusis bat... ja som sa toho bala viac ako celeho porodu 😀 a brnkacka 😝 😀 ... to ze ma nastrihol viem len podla toho, ze som mu zazrela noznice v ruke, inak som ani nezbadala a sitie.... no co ja viem... dali mi injekcie, tak som citila, ze sije, ale nebolelo to... to som uz oddychovala a mala som na haku co si tam on robi, len som si xcela uz konecne nohy spojit, bo som uz nevedela ani kde ich mam 😀 ... nebojkaj, zvladnes ako nic! 😉

ttina23
18. dec 2008

zunka nastrihu sa naozaj nemusis bat,mna bolelo len sitie lebo od vnutra ma velmi zasivala ale dalo sa vydrzat takze sa neboj a u kazdeho je to inaksie 😉

kika22
18. dec 2008

zunka, ja som sa pri porode rozthla lebo maly bol velky...a vobec to neboli popri tych bolestiach , ktorymi si presla kym zacal porod... tak ratam, ze nastrihnutie je to iste akurat, ze sa asi lepsie sije....co sa tyka sitia to je tiez oki...to citis take akoby taky stipanec...a da sa to vydrzat uplne v pohode... 😉 mna Dr. tak dobre zasil a to roztrhnutu, ze som hned behala po chodbe akoby som ani nerodila...fakt ma nic nebolelo ani po....

gabii83
18. dec 2008

no na to co citam na to sa aj ja tesim, lebo som uz aj ja vselico pocula o siti, a to nie moc dobre veci. ale je to urcite individualne, ale prezijeme to ak sme uz porod prezili 😉
no nie;;??

cimba
18. dec 2008

no ja neviem nástrih som cítila ale nič hrozné, len to šitie, ale dali mi injekcie tak v pohode. Dosť som sa potrhala keďže maličká bola veľká, záleží akého doktora dostanete, ale všetci sú OK tak sa nemusíte báť.

sana15
18. dec 2008

cimba: bodaj by si mala pravdu,ze porodim tak rychlo,ze ani na EPI nepomyslim 😉 Uvidim,ako to bude prebiehat,ale som v tom,ze epi za dava uz pocas kontrakcii - na tu najvacsiu bolest. nie az na tlacenie - to ak to prezijem az potial,tak hadam aj potom. Tiez co som stihla kedysi precitat tak vyznelo tak,ze nastrih a sitie je uz malina oproti kontrakciam,takze z toho nejaku traumu nemam

cimba
18. dec 2008

baby nebojte sa aj ja som sa bála ale teraz ked to mám za sebou tak je to super 😉

zunka
19. dec 2008

No takže musíme zvládnuť 😉 .
Už ma tak tlačí na spodok brucha. Ale myslím, že také 2 týždne ešte budem pokope. Ak do 7.januára sa nič neudeje , tak idem do nemocky.

gabii83
19. dec 2008

zunka ja si myslim ze budes to skorej mat ako 7.januar. viem ako ti je. uz aj mne vsetko vadi boli, aj to chcem aj nie. asi viac ano ako nie 😉 , a to ze sa bojime z toho je asi normalne. tak uz len cakat a cakat.

to je inac strasne, ze mame termin ale su take diferencie, a lekari raz ze 2 tyz. skorej, ALE moze aj neskor, tak to je super. co uz, pride ked sa im bude chciet, ak je cas, no idem sa ucit na skusku, len sa mi nechceeeeee 🙄

petka_s
19. dec 2008

no baby,somzvedava na ktoru to skor pride 😉 aj vy??
mne uz zacalo riadne"lepit",
a aj som zacala uvazovat ci chcem mat pri tom draheho...
ci radsej tu bolest nepredychat sama,lepsie ked tam niekto nieje,
lebo niekedy som sa aj zadychana hambila pri nom,aby to nebolo trapne,ze nevladzem,
ked sme sa niekde ponahlali...
😖

gabii83
19. dec 2008

ja chcem aby tam bol, aj ked to bude trapne, ja sa toho tiez bojím, ale to asi nas najmenej bude zaujimat vtedy a tam, len nech uz je to za nami, a oni si myslim budú s nami spolu trapit, nebude im do smiechu ako mojmu milému na tehu cvic. ked sme sa museli nacvicovat tie dychy a tak...sa smial, ale aj ostatny, tam mu asi bude do placu, mozno ze sam idu niektorí von z porodnej saly aby neodpadli 😉

no som aj ja zvedava, kto je na rade, ale ja asi este nie, este 2 tyzdne by som vydrzala, aj ked tazko.....
ja uz ani neviem, no baby zajtra o pol jedenástej mi drzte palce mam poslednu skusku v tomto roku.... 🙂

luciabah
20. dec 2008

ahojte

takze najprv k nastrihnutiu... ja som z toho mala nenormalnu traumu, ze ako to bude boliet, ale ked ma nastrihli, tak to bola ulava, normalne sa mi v mozgu rozsvietila taka iskierka, ze otvor je vacsi a bude to lahsie a nasa babulka to bude mat jednoduchsie. a potom sa to dalo vydrzat, hlavne vela vela hygieny, teda nehambit sa ist cikat do sprchy, vzdy si vymeni vlozku a nenosit pyzamko ale nocne kosele... a vela lezat...
a k pritomnosti manzela, ja som si myslela ze moj matko to bude zle zvladat a teraz dakujem mu za vsetko a ze tam bol so mnou... velmi pomohol. a nehambite sa, nasi muzikovia vtedy nevnimaju ako fucime, ci sme spotene, ci stoname, oni vnimaju to , ze co vsetko si vytrpime len preto, aby sme priviedli na svet nase miminko a verte mi, ze vas budu za to lubim este 100x viac, takze ak mozete, majte manzelov pri sebe, bude to najkrajsi zazitok pre obidvoch 😀
drzim vam palceky, budete mat krasne vianocne darceky 😀 😀 😀 😀

luckamis
20. dec 2008

tak a možes Peti odpisať na meil 🙂

cimba
21. dec 2008

čaute baby
tak ako? Vianočná atmosféra s bruškami vrcholí? 😉 Už máte napečené? Ja nepečiem, raz som piekla a nevydarilo sa mi to od vtedy nepečiem iba bábovku, to stačí. Manželík si zvykol veď jedna a druhá mama napečie 😉 Darčeky už mám nakúpené aj zabalené, strom sme zdobili včera asi 3 hodiny, malá sa vždy ohlášala tak sme nestíhali.

gabii83
21. dec 2008

ja som dneska spravila pernicky, a to za den, lebo ich treba aj plnit aj do cokol namacat, je to na nervy a z kila muky, ale je vela z toho, a su velmi chutne a dlho su makke, len to nevydrzia dlho, raz dva sa to minie 🙂

petka_s
21. dec 2008

no my sme vcera piekli,3 druhy kolacov a este aj zajaca sme piekli 😀
vsetko naraz,tak som sa nabehala,ale mam sikovnu maminu,ta to vsetkosuper stiha..
dufam zebudem po nej aj v tomto..no nejak by som si sama netrufala 😀

zunka
22. dec 2008

Ahojte, kontrolujem stav. Ja som ešte doma a vôbec necítim, že by sa to blížilo. Takže si to nechávame na nový rok.

kika22
22. dec 2008

caute,
teraz zunka to vyznelo dvojzmyselne 🙂 ci necitis ze sa blizia vianoce alebo tvoj termin 😉 ako sa citis?
ja darceky mam, v tomto som nejak tento rok zodpovedna 😀 ...
petka_s a ty co ktora pojdete skor zunka ci ty...ako sa citis?

gabii83
22. dec 2008

no ja to tak cítim, že je to blízko, akože náš čas, ale možno len preto, lebo to chcem už mať veľmii za sebou, takže petka_s a zunka ešte všetci sme spojene s nasimi detičkami, juj som zvedavá kto bude prvá, a či sa stretneme na pôrodnici.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre