Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

martina1305
29. dec 2008

ahojte baby,

petka_s, zunka kde ste? nebodaj uz rodite???

dnes som bola v nemocke na poradni a bola som zhodou okolnosti aj na pôrodnej sale, ked sa tam narodilo babo - mala Andrejka, tak hadam je to mimi nasich bab (aj ked viem, ze petka_s ma mat Lilianku a zunka chlapceka) 🙂

zunka
29. dec 2008

Ahojte.
Martina, nie ja som doma. Ešte nerodím. A ty chodíš do nemocky do poradne?
Dnes som bola posledný krát v poradni s tým, že som dúfala, že aspoň 1cm som otvorená. A nič ani 1mm. A žiadne známky na tŕodenie nemám, aj Dr. povedala, že to nevyzerá ešte na pôrod. Tak ja prepúšťam všetky maminy, čo sú po mne a ja idem až niekedy v marci 😀

zunka
29. dec 2008

Ak sa nič neudeje do 05.01.2009, tak idem do nemocky.

martina1305
29. dec 2008

ano, od 36. tt chodim do nemocky. môj gynekolog (pan primar) ma tak usmernil, takze chodim kazdy pondelok tam.

zunka
29. dec 2008

Martina, a toho 05.01., keď mám už ísť do nemocky, tam mám potom za kým a kam ísť? Doktorka mi ani žiadny papier nevypísala, tak teraz neviem či to myslela, že tam mám už aj ostať, alebo čo. 😕

martina1305
29. dec 2008

ked prides na 2. poschodie, hned oproti dveram je gyne. ambulancia, tak sa spytaj tam. ze ta poslala tvoja gynekologicka. tam ti uz povedia, ze co a ako.

drzim palce 😉

zunka
29. dec 2008

A ešte ma napadlo, na čakačke a potom na pôrodnej sále som vo vlastnej nočnej košeli, alebo mi dajú nemocničnú? To ma tak napadlo teraz.

lubi22
29. dec 2008

Ahojte 🙂

Zunka stale si vo svojej vlastnej nocnej koseli - odporucam kratky rukav a aj kratku dlzku nad kolena 😉

Ja sa chystam do ZV 7. januara na sono, tesim sa na drobceka 🙂

kika22
29. dec 2008

ahojte baby....dlhsie som tu nebola a udialo sa toho tu zas 😉
gabi tak gratulujem...ale cakala som, ze petka alebo zunka budu pred tebou...ale aspon to uz mas za sebou...tak si tam bola jedina s babou na odd....ani sa necudujem...lebo sa mi zda, ze je sezona chlapcov
😀
cimba a vari mas az taketo problemy....to je mi luto..ale dako zmaknete 😉
drzte sa a som zvedava ked sem zas nakuknem, ktora uz ma drobceka pri sebe...

crysmile
29. dec 2008

petullia, hej aj my k spirovi, a to ze sa ti zda ze ta prilis neberie vazne, to sa ti vazne len zda.. to na mna si tiez musel zvyknut, lebo ja som vo vsetkych veciach taka opatrna, ze sa ma vela pyta, ci s tym a tym suhlasim..
na trubicku si veru moze dietatko zvyknut, ale my sme boli ten stastny pripad ze si mala nezvykla, ale bez nej to bolo dokym koliky neodzneli strasne, takze ak naozaj nic nezabera, nebojte sa ju pouzit.. verte mi, ze dietatko sa viac trapi bez nej ako s nou..

inak babenky ktore to este maju pred sebou, drzim vam velmi palce..

gabii83
29. dec 2008

jaj tazko sa mi vas cita, nejak mi boli hlava riadne dneska, mala je dobra papa, spinka v noci sme boli tri krat hore, ale raz som zaspala pri kojeni, a zobudila som neviem kedy a mala vedla mna spinkala ani som ju odgrgnut nedala, potom som muslela mlieko odsavat, riadne su naliate moje cicky, nastastie.

tatiana 0455201421 skus toto cislo, tu ti poradia co sa tyka tych cviceni, a aj to tu mozes spytat, kedy ist pozriiét porodnu salu a tak.

kika ozaj je sezona chlapcov, ked ich babatka brali na viziitu na to voziku, tak same modre deky, a len moja Leika v ruzovom, no to bola nadhera, tie male deticky, niektory revali, a iny zase v klude spali, zlatucke boli,

inac ja som rodila v obycajnom tricku, v com som tam isla, a nie v nocnej koseiĺi, ale bolo to dobre, je kratky, nie ako nocna kosela. odporucam

pekny zvysok dna, idem si lahnut, a zajtra sem este kuknem, pride vecer moja mama, dnes tu boli sestry a brat, tak som unavena, aj sa tesim aj mi to bolo aj dost naraz. ale co uz

petka_s
29. dec 2008

ahojte baby,
mati tak my sme sa dnes streli,
v porod.sdale,som lezala aj ja,na ozvach,
porod som cely prelezala co ta pani rodila,
bolo to nieco uzasne,tak po tichu to prebiehalo cele,ani hlasok som nepocula
a potom som pokukovala ked malicku okupali a tak...
bola krasna,nemala ziadnu modrinku ani nic,
aleto ta pani asi bola uz druhorodicka,vsak?
ja som uz na tom tamdole trosku lepsie,
v piatok idem po nemocky,a ak nic,
tak tiez idem v pondelok lezat..
uz sa neviem dockat ked mi bude lepsie
a nasu krasnu lilianku budeme mat v naruci 🙂

martina1305
29. dec 2008

🙂 jeeeeeeeeeej sranda, tak to sme tam ozaj boli obidve naraz. ja som len nakukla za plachtu, ze niekto lezi na ozvach, ked ma isiel primar vysetrovat. ani som si ta poriadne nevsimla, lebo som nechcela nakukat.

tiez som si tu malicku vyobzerala, ked ju sestricka merala a obliekala. a tiez som cely pôrod pocula, lebo som tam od 10.00 do 10.30 cakala na pana primara. a este tebe tusim Dr. Olajcova hovorila, ze si nemas vsimat ten pôrod vedla, ze kazdy pôrod je iny 😀

no vidis, ja som na teba myslela, ze ci to uz ty nahodou nerodis a ty si zatial lezkala na CTG.

petka_s
29. dec 2008

no tak tak 🙂
to je sranda,ja som si ta uz vonku vsimla na chodbe..
ale ta zenska mala teda riadny porod,nechapem naco robia tie blbe filmy kde sa rodi 😠
zbytocne zeny stresuju 😀
no co uz..a ako si dopadla?
mala si poradnu?

petka_s
29. dec 2008

p.s:
poculi ste ze robili zmeny,
ze p.dr simo,uz nieje pri porodoch?

ttina23
30. dec 2008

petka to vazne? ja ked som bola v nemocnici tak sestricky ho ohovarali ze naco tam je, ze spat moze aj doma 😀 tak dobra sprava lebo je fakt....... 😀

petka_s
30. dec 2008

ano vazne,uz som to pocula od vela ludi,
(tiez setricky to vraveli)-ze porody nie..
tak je to celkom fajn,ze su pri porodoch ludia,kt.su trpezliví 🙂

martina1305
30. dec 2008

petka_s: ano mala som poradnu, do pôrodu budem mat kazdy pondelok. vsetko je v poriadku, zatial to na pôrod nevyzera. a ty ako, kedy uz bude Lilianka na svete?

zunka
30. dec 2008

Peta_s, ja som myslela, že si si už odrodená 😵 a ty stále nič. Aj ja mám ísť v pondelok 05.01.2009 už do nemocky ak sa dovtedy nič nebude diať.Tak tam budeme aspoň spolu, dobré, nie? Ale ešte lepšie by bolo, keby sme už 05.01. išli domov s dieťatkom.
Ja som nebola ani raz na žiadnych ozvách či čo to vy píšete 😔 , prečo ma tam dr. neposlala?!

martina1305
30. dec 2008

zunka neviem, preco ta tam tvoja dr. neposlala (nechodis nahodou k dr. mihalikovej?). nerobila ti to priamo u seba v ambulancii? prikladaju sa dve sondy na brusko, prichytia sa pasmi a cele to vysetrenie trva tak 20-25 minut.
podla mojich vedomosti sa kardiotokograf robi posledny mesiac tehotnosti. meraju sa tam ozvy srdiecka babätka, jeho pohyby a kontrakcie maternice.

martina1305
30. dec 2008

petka_s: nemala si nahodou vcera ciernu baretku na hlave? lebo taku maminku sympaticku som si vsimla na chodbe

zunka
30. dec 2008

Martina, ja chodím ku dr.Brathovej. A nerobila mi také ani raz. Ale asi posledné 4x mi dávala na brucho takú ako vysielačku a cez to bolo počuť ako bije srdiečko. To počúvala tak 1 min a to bolo všetko.

zunka
30. dec 2008

A v pôrodnici, by som mala už vedieť ktorého pediatra si vyberiem?

sana15
30. dec 2008

ahojte,tak co nove? Zunka este stale doma? Meno pediatra treba vediet uz v porodnici. dobre je vediet aj tel.cislo a adresu 😉

sana15
30. dec 2008

ja som na kardiotokografe (alebo tiez ozvy) tiez este nebola. akurat vcera druhy krat na prietokoch a poradnu mam az o tyzden.... Vdaka tymto sviatkom ju teda nemam standardne raz do tyzdna,ale raz za tri tyzdne 🙄

zunka
30. dec 2008

Sana, mna predbehneš aj ty, uvidíš! Ale dnes by som išla. Aj mi nejak sem tam tvrdne brucho, ale to len tak, keď zmením polohu, keď sa postavím, alebo v posteli prevrátim na druhý bok. A kríže to ma už bolia isto z toho, že chodím taká prehnutá dozadu.

petka_s
30. dec 2008

mati,aj ja som si tu s baretkou vsimla,ale nebola som to ja 🙂
ja som vyzerala ovela horsie 😀 v takej velkej budne som tam bola,
sedela som v tom dlhom gauci aj s priatelom...

zunka-vidis stale sme este doma,a uz ma to hneva,
dnes som nemohla normalne spat,
nedalo sa mi ani prevalit v posteli,teraz ked chcem vstat zo sedacky tak katastrofa,
mam z toho uz nervy,lebo ta bolest je riadna a este stale nic..
neviete nieco co porod urychli?
nieco zarucene??

gabii83
30. dec 2008

tepla voda skakat na fitlopte a trosku fyz.namahy a sex. vyvolaju porod 😀

petka_s
30. dec 2008

no ten sex ano,a tepla voda,to s vkuse sprchujem v takej skoro horucej,a nic 😖
a tebe to takto pomohlo,hm? 😉 🙂

zunka
30. dec 2008

Na koňovi je aj téma v "oddelení" Pôrod - neviem presne názov, nejaké babské rady na vyvolanie pôdodu, alebo tak nejak.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre